Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 35
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e huggos
  Anėtarėsuar
  02-08-2002
  Vendndodhja
  Hell-As
  Postime
  869

  C'eshte... Miqesia ??

  Mik i vertete eshte ai qe di gjithcka per ty, e megjithate vazhdon te te kete mik...

  Si e konsideroni termin miqesi? A ka kushte qe duhet te plotesoje nje.. per te qene mik? Po thenien e mesiperme si e shpjegoni?


  vazhdim te mbare,
  huggos

 2. #2
  Perjashtuar Maska e Lo Bello
  Anėtarėsuar
  04-12-2002
  Vendndodhja
  England
  Postime
  78
  miqesine e vertete veshtire me e gjet....
  po e gjete e gjen ne femijeri sgje shok taman mas 30ave.
  me respekt lo bello.

 3. #3
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Miqesia eshte lidhja qe vleresoj me shume! Miqesine e koncepton vetem ai qe ka dashuri per njeriun! Ky raport eshte i domosdoshem per aq kohe sa nuk eshte abuziv!
  Mik i vertete eshte ai qe di gjithcka per ty, e megjithate vazhdon te te kete mik... eshte shume e sakte dhe konvergon me fjaline e fundit!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Pelasgian
  Anėtarėsuar
  16-06-2002
  Vendndodhja
  Londer
  Mosha
  54
  Postime
  391
  Miqesia eshte pjese e jetes dhe lumturise.

  Paramendoni kudo qe shkoni qkado qe beni jeni te vetmuar. Askush nuk deshiron te flas me ju. Ke shtepine, ke Ferarin, ke milionat ne bank, por ske miqe. Jeta nuk do te kishte kuptim.

  Miku i mire eshte ai qe ta deshiron ty te miren po aqe sa i deshiron vetevetes.

  Sa me shume miqe aqe me mire, fatekeqesishte te gjithe nuk mendojne si ne.

  Personalishte mundohem ti mbaj miqet. Ndoshta edhe kjo eshte arsyeja pse une kam shume miqe dhe jam i lumture.


  Nderime,

 5. #5
  ....... E pergjuar....... Maska e vana
  Anėtarėsuar
  08-11-2002
  Vendndodhja
  Ku jam une......Nuk je ti!....(Ndoshta jemi duke luajtur kukamcefti) ....
  Postime
  346
  Kush gjen nji mik gjen nje thesar!
  Thuhet qe duhet nje minute per te vene re nje njeri te vecante, nje ore per ta cmuar, nje dite per ta dashur dhe pastaj nje jete te tere per ta harruar, ja kjo fraze tregon sinqerisht se c'eshte nje mik dhe ate qe raprezenton ai!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e huggos
  Anėtarėsuar
  02-08-2002
  Vendndodhja
  Hell-As
  Postime
  869
  Atehere...

  Cfare beni ju "per ti mbajtur miqte"..
  dhe....
  Cfare bete ju (gabimisht) "kur i debuat miqte"


  miqesisht,
  huggos
  detyra ime ėshtė qė me gjithė fuqinė time t'i shėrbej kėtij brezi; duke bėrė kėshtu, njėkohėsisht, kam dhėnė kontributin tim mė tė mirė edhe pė brezin e ardhshėm... - george mueller

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Pelasgian
  Anėtarėsuar
  16-06-2002
  Vendndodhja
  Londer
  Mosha
  54
  Postime
  391
  Per gabime kuptohet PADREJTESIA, NJEANSHMERIA, MOSINTERESIMI, MOSTHIRRJA NE TELEFON, apo siq tha vellau im nje dite.

  "Kurr nuk mundesh ta vizitosh nje shoke pa e lene veten keqe pak."


  Miqesia shihet ne sende aqe te vogla, por edhe vleresohet ne sende aqe te vogla.

  Si ti mbajsh miqet?

  Perveqe mosgabimeve:
  - RRESPEKTIMI I MIQEVE SI ANETARET E FAMILJES SATE,

  - MBAJTA E LIDHJEVE PERMESE TELEFONIT, JO VETEM KUR KENI NEVOJ PER TE.

  -EDHE PSE JENI SHUME TE NGARKUAR ME PUNE E GJENI NJE KOHE PER TA VIZITUAR MIKUN. (Nje rast imi me nje mike shihemi nje here ne 6 muaj vetem per ta mbajte gjalle miqesine, kjo eshte per shkake se ai jeton larg etj.)

  -GJATE TAKIMEVE SA ME SHUME HUMOR- Askush nuk ka nevoj per nje tip te mbyllur, por secili nga ne ka nevoj per knaqesi.

  -POZITIVE, POZITIVE, POZITIVE.......  Nderime,

 8. #8
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Per te mbajtur miqte: i vleresoj dhe i dua ne menyre konstante! I fal ndonje gabim te bere padashur ne gjaknxehtesi. Miqte asnjehere nuk i deboj.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 9. #9
  Shpirt i Lirė
  Anėtarėsuar
  15-04-2002
  Postime
  898
  Postuar mė parė nga huggos
  Atehere...

  Cfare beni ju "per ti mbajtur miqte"..
  Asgje te vecante, thjesht u telefonoj kur kam mundesi dhe u rikujtoj kohet e "arta" kur ishim bashke; apo ndajme hallet e problemet dhe kenaqesite qe po na jep kjo jete, etj... - kjo mqs miqte e vertete i kam jo ketu ku banoj.
  Kur jam ne mes tyre - ahh, s'ka ku te veje me mire, ndjehem e lehtesuar dhe e qete shpirterisht, pasi di se tek miqte e mi jam Une, Eni_dora_vete, e jo nje person qe kontrollon cdo fjale a fjali qe nxjerr nga goja...

  Per t'i mbajtur miqte mendoj se dhe besimi apo "besa" siē e quaj une ndonjehere ka vlere, pasi vetem nje miku mund t'i besosh dicka nga vetja jote, duke e ditur se nuk do ta shperdoroje besimin qe i ke dhene.


  dhe....
  Cfare bete ju (gabimisht) "kur i debuat miqte"
  ... fatmiresisht deri me tani s'kam debuar asnje mik/e ne kete jete dhe shpresoj fuqimisht, te mos ndodh kurre nje gje e tille...

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e huggos
  Anėtarėsuar
  02-08-2002
  Vendndodhja
  Hell-As
  Postime
  869
  Po kur nuk keni kohe ti beni te gjithe keto??? Flas ketu per nje mesatare te konsiderueshme miqsh, jo per nje e dy...

  miqesisht,
  huggos
  detyra ime ėshtė qė me gjithė fuqinė time t'i shėrbej kėtij brezi; duke bėrė kėshtu, njėkohėsisht, kam dhėnė kontributin tim mė tė mirė edhe pė brezin e ardhshėm... - george mueller

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Ela_18
  Anėtarėsuar
  28-10-2002
  Vendndodhja
  U.S.A
  Mosha
  36
  Postime
  12
  Miqesia per mua eshte gjithcka. Ke nje shok/shoqe qe te kupton qe mund te flasesh me ta ne cdo kohe qe jane prane teje gjithmone kur je e merzitur dhe e gezuar. Nje miqesi te mire gjen ne femijeri sic e tha Lo Bello.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-03-2003
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  39
  Postime
  25
  Miqčsia čshtč si "drita e shkreptimčs"
  Sa mč i errčt tč jetč včndi
  Aq mč shumč ndriēon
  Nuk i kam kčrkuar askujt tč lind.
  Prandaj dua ta jetoj jetčn si tč dua.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e The Hobbit
  Anėtarėsuar
  27-08-2002
  Postime
  211
  Miqesia origjinale.

  Dikush vuri re se sa e vogel ishte shtepia qe po ndertonte Sokrati, dhe e pyeti perse nuk e bente me te madhe. Filozofi i madh atehere u pergjigj:
  "Ndertoj nje shtepi mjaft te madhe, per te nxene gjithe miqte e mi te vertete...."
  Give light and the darkness will disappear of itself.
  Erasmus (d. 1536)

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e huggos
  Anėtarėsuar
  02-08-2002
  Vendndodhja
  Hell-As
  Postime
  869
  Nga te gjitha pohimet del se miqesia paska nje vlere teper te vecante.. per te gjithe...

  - A i vleresojme gjithmone miqte atehere ??? (duke mos harruar se edhe ata jane prej mishi e gjaku..)

  - Si reagojme nese dikush nuk sillet sic duhet kundrej nesh.. (e "peshtyjme" menjehere.. ??)

  - Cilat jane karakteristikat e vendosura prej nesh per te pranuar dike si mik. Po ne vete, i permbushim e gjitha pikat e kerkuara??

  krejt miqesisht,
  huggos
  detyra ime ėshtė qė me gjithė fuqinė time t'i shėrbej kėtij brezi; duke bėrė kėshtu, njėkohėsisht, kam dhėnė kontributin tim mė tė mirė edhe pė brezin e ardhshėm... - george mueller

 15. #15
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  -Miqte kane gjithmone vend te vecante tek une.
  -Kur dikush nuk sillet sic duhet kerkoj shkakun. Nese problemi eshte i imi, perpiqem te korigjoj veten.
  -Mjafton te mos me shkele mbi parime. Askush nuk eshte absolut por nese kerkon te ruash miqesine duhet te pranosh verejtjet e miqve.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 16. #16
  Kureshtar Maska e DiamondRing
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Around the world
  Mosha
  41
  Postime
  42
  Miqesia eshte shume e lidhur me interesin (ne kuptimin e mire te fjales interes)Sa me i madh interesi aq me e madhe shoqeria.Miku im me i mire eshte vetja ime me te cilin kam sinqeritet te plote dhe e kam pranuar ashtu sic eshte Me ane te vetvetes kam nje rreth shume te madh miqsh.Be Yourself
  Nese per te jetuar te duhet te zvarritesh atehere ngrihu dhe vdis...
  VOX POPULI VOX DEUS

 17. #17
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Postuar mė parė nga huggos
  Po kur nuk keni kohe ti beni te gjithe keto??? Flas ketu per nje mesatare te konsiderueshme miqsh, jo per nje e dy...

  miqesisht,
  huggos
  Huggos,

  Sado e zene te jem s'mund te rri pa shokun/shoqen e ngushte. Do bej nje pak ore gjum vetem qe ti flas. Dhe e keqja eshte... nuk ia heq vetes 1 ore gjum, por edhe 2 ose 3... ose me shume, ndo nje here. Oh my God!!! I have got to get a life! LoL!
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 18. #18
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Sa per cilesite e miqve... s'kam ndo nje te sakte...

  Varet se si "click" me ate person. S'mund ta forcosh dot veten te behesh shok me dike, edhe kur i ka te gjitha karakteristiks qe kerkon ne nje shok.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Shkenca
  Anėtarėsuar
  29-09-2012
  Mosha
  38
  Postime
  1,424
  Mik/e te mire konsideroj nje person, qe me vjen si strehimore ne caste ligeshtie...
  eshte shkendi lumturie, atehere kur une ndjehem e trishtuar....burim force, atehere kur ndjehem e dobet...
  ೋღ♥ღೋ ══════════C6H12O6═════════ೋღ♥ღೋ

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  41
  Postime
  1,545
  nuk ka burreri sot , as vlera njerezore , as bes e as fe , nuk ka respekt dhe rjedhimisht nuk kas mik e miqesi ;

  miku i vetem qe i pershtatet njeriut eshte vetem qeni .

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Fe Ē'ėshtė, Komb Ē'ėshtė.'
  Nga Redi nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 15-12-2017, 09:11
 2. Fotoekspozita “Kosova dhe miqėsia Tiranė – Marsejė”
  Nga toni007 nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-10-2009, 13:42
 3. Ē'eshte Sistemi Operativ, Hardveri, Softveri?
  Nga Aurora00 nė forumin Pyetni ekspertėt
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-04-2006, 15:33
 4. C'eshte e Perendise, dhe c'eshte e njeriut.
  Nga deshmuesi nė forumin Komuniteti protestant
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-08-2002, 00:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •