Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Varferia shton prostitucionin

  Varferia shton prostitucionin

  17/12/2008 20:20

  Mungesa e nje vendi pune, por edhe e nje strehe ka bere qe gjate ketij viti numri i punonjeseve te seksit ne kryeqytet te rritet.

  Ne kembim te 500 deri ne 1 mije lekeve, ato prostituojne edhe ne vende publike, si prane stacionit te trenit, tek parku kombetar, por edhe pas ish-Pallatit te Kultures.

  “Jane femra me femije te ndara nga burri, ose qe i kane burat neper burgje dhe detyrohen te dalin”, shprehet nje prostitute qe ka zgjedhur te mbaje anonimatin.

  Nderkohe, fakti vertetohet edhe nga autoritetet sociale. “Numri i prostitutave eshte rritur ne Shqiperi por edhe ne vendet e tjera te Evropes. Ato trajtohen ne menyre barbare”, thote doktori Kahreman Harxhi.

  Nje pjese e ketyre femrave te cilat jane ndare nga bashkeshortet dhe kane femije, prostituojne edhe ne prani te femijeve. “Dalin me femije dhe femijet qajne. Edhe kur e bejne me klientet ne makine, femijet i lene tek sedilja e pasme”, shton prostituta.

  Doktori i shkencave Kahreman Harxhi pohon se numri i punonjeseve te seksit eshte rritur. Sipas te dhenave te qendres “Aksion Plus”, nje pjese e madhe e punonjeseve te seksit, qe rrine ne keto zona vijne kryesisht nga qytete si Shkodra dhe Elbasani.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime nė 106 postime
  Sado varferi , asgje nuk e justifikon sjelljet e uleta qe bejne keto femra , po femra pa burre si trupi pa krye

Tema tė Ngjashme

 1. Berisha: Qeveria nė ndihmė tė familjeve qė marrin ushqimet me lista
  Nga DYDRINAS nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 28-04-2016, 20:25
 2. Varfėria, nuk ka para tė divorcohet nga gruaja
  Nga [Perla] nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 29-04-2009, 17:36
 3. Varfėria, rritet numri i femrave qė prostituojnė
  Nga [Perla] nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 22-03-2009, 10:05
 4. Nė zonat rurale varfėria nė nivel tė lartė
  Nga Beqari002 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-12-2002, 14:12
 5. Fushė-Arrėz, aty ku varfėria nxit prostitucionin
  Nga Beqari002 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-12-2002, 05:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •