Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 98
  1. #41
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Citim Postuar mė parė nga necky Lexo Postimin
    Pse njeri ala e keni kete mentalitet se nusja eshte e huaj ne shtepi atehere edhe vjehrra po i bjen qe eshte e huaj sepse edhe ajo ka ardhur ne ate shtepi para nje kohe dhe ka qene nuse....!!!
    Sepse edhe para ca kohe kur ka ardhur vjehrra ne atė shtepi, e ka respektuar vjehrrėn e vet, dhe nuk i ka then fjale, qe nuset e sodit i thoin vjehrrės se tyre. Pak respekt duhet te kesh, se pari eshte me e moshuar, se dyti ne krahasim me te je shume e largėt, dhe se treti, po te mos ishte ajo, as nusja s'do mund ta takonte te birin e vjehrrės.
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  2. #42
    ' Maska e Earta
    Anėtarėsuar
    11-08-2008
    Postime
    336
    Te dyjat, ama me shume mendoj se vjehrra...

    ps po ua postoj nje tregim shume te mire per vjehrren dhe nusen



    Shumė kohė mė parė, vajza e quajtur Li-Li ishte martuar dhe kishte shkuar tė jetojė te bashkėshorti i saj dhe nėna e tij. Pėr njė kohė shumė tė shkurtėr, Li-Li kishte kuptuar se assesi nuk do t’ia arrinte tė pajtohet me vjehrrėn e saj. Sjellja e tyre ishte aq e ndryshme, ashtu qė Li-Li hidhėrohej shumė shkaku i disa shprehive tė vjehrrės, nė ēka vjehrra i ishte pėrgjigjur nė mėnyrė kritikuese.
    Kaluan ditė e javė… Li-Li dhe vjehrra e saj asnjėherė nuk u ndalėn sė zėnuri.

    Nė fund Li-Li mė nuk kishte patur fuqi tė duronte sjelljen e keqe tė vjehrrės sė saj, andaj kishte vendosur qė tė ndėrmerr diēka sa mė parė. Li-Li ishte nisur te miku i mirė i tė atit, zotėri Huangu i cili shiste ēajra. Ia kishte treguar tėrė situatėn dhe e kishte pyetur a kishte ai ndonjė helm, nė mėnyrė qė ta zgjidhte problemin. Zotėri Huangu ishte menduar pėr njė cast dhe nė fund i ishte pėrgjigjur: “Li-Li, do tė tė ndihmoj ta zgjedhės problemin mirėpo duhet tė mė dėgjosh mirė dhe tė bėsh ashtu siē tė them.” Li-Li tha: “Po, zotėri Huang, do tė veproj ēdo gjė qė do tė mė thoni.
    ”Zotėri Huangu shkoi nė dhomėn tjetėr dhe pas disa minutash kthehet me njė pako ēajra. Pastaj i thotė Li-Lit: “Mund tė shfrytėzosh helm qė ndikon shpejt nė mėnyrė qė tė lirohesh nga vjehrra jote, megjithatė kjo mund tė shkaktojė dyshime tek njerėzit. Pėr kėtė shkak, tė kam dhėnė shumė ēajra tė cilėt do ta helmojnė organizmin e saj ngadalė. Ēdo tė dytėn ditė pėrgatit ushqim tė shijshėm edhe vėndo pak nga kėto barėra nė ushqimin e saj. Mirėpo duhet tė kujdesesh qė askush mos tė dyshojė nė ty kur ajo tė vdesė, duhet tė jesh shumė e kujdesshme dhe tė ndėrrosh sjelljen ndaj saj, tė jesh e sjellshme dhe e kėndshme. Mos u zė, vepro atė qė ajo thotė dhe sillu ndaj saj si tė jetė mbretėreshė.”

    Li-Li u bė shumė e lumtur. Iu falėnderua zotėri Huangut dhe shpejtoi nė shtėpi qė sa mė parė tė fillonte me planin e mbytjes sė vjehrrės.

    Kaluan javė, kaluan edhe muaj… Li-Li nė ēdo tė dytėn ditė servonte ushqim special tė shijshėm pėr vjehrrėn e saj. Kujtonte ēka i kishte thėnė zotėri Huangu nė mėnyrė qė t’i ikė paraqitjes sė dyshimit tek njerėzit, ashtu qė kontrollonte sjelljen e saj, ishte e dėgjueshme ndaj vjehrrės dhe sillej ndaj saj sikur tė ishte mbretėreshė. Pas gjashtė muajve, e tėrė atmosfera shtėpiake ishte ndyshuar. Li-Li ishte mėsuar aq mirė si ta kontrollonte veten, ashtu qė asnjėherė mė nuk ishte hidhėruar apo bėrė nervoze. Nuk kishte patur as njė shkak tė vogėl nga vjehrra e saj gjatė gjashtė muajve tė fundit. Vjehrra i ishte dukur si e saja, kėshtu qė pajtueshmėria mes tyre dukej dukshėm.
    Edhe sjellja e saj ndaj Li-Lit ishte ndėrruar, kishte filluar ta dojė nusen sikur ta kishte vajzė tė saj. Pandarė u kishte folur familjarėve dhe miqve se si Li-Li ishte nusja mė e mirė qė ndonjėherė do kishte dashur. Li-Li dhe vjehrra e saj tanimė shumė mirė pajtoheshin mes vete, sikur tė ishin nėnė dhe bijė. Burri i Li-Lit ishte mjaft i lumtur kur shihte se ēka po ndodhte nė shtėpinė e tij kohėve tė fundit.

    Njė ditė, Li-Li prap kishte shkuar tė zotėri Huangu edhe prap e kishte lutur pėr ndihmė: “Zotėriu i dashur Huang, ju lutem mė ndihmoni qė tė ndaloj helmin tė mbysė vjehrrėn time! Ajo ėshtė bėrė grua shumė e mirė edhe e dua si nėnėn time. Nuk dėshiroj tė vdesė nga helmi qė unė i kam dhėnė!”

    Zotėri Huangu u buzėqesh dhe lėkundi kokėn: “Li-Li, mos u mėrzit. Asnjėherė nuk tė kam dhėnė helm. Ēajrat kanė qenė vitaminė pėr pėrmirėsimin e shėndetit tė saj. Helmi i vetėm ka qenė nė mendimet e tua, dhe sjelljen ndaj saj, por edhe ai mė nuk ėshtė, ngase dashuria jote ndaj saj ėshtė ndryshuar.”

    Vallė, a keni menduar ndonjėherė se ashtu si do ta trajtoni veten, ashtu do ju trajtojnė edhe tė tjerėt?
    Nė Kinė thonė: “Personi qė i don tė tjetėr ėshtė person qė edhe tė tjerėt e dojnė!”
    **** ** ** ***** ** ***!

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-04-2008
    Postime
    212
    earta flm per mundimin qe na e shkruajte kete tregim kaq interesant nuk e kisha degjuar ndonjeher por gjithsesi me gjitha pergjigjet e postuara shohim se ne te rejat duhet te jemi te kujdesshme dhe te degjueshme ndaj vjerres.une per vete e respektoj shume vjerren time nuk kemi pasur konflikte por ama edhe ajo me do shume nuk ma ka prish gjithsesi edhe po foli vjerra se normale nuk duhet ne nuset menjer te acaroemi e tja kthejm se jeta i ka kto gjona behesh nervoz flet dicka edhe pendohesh por gjithsesi vjerrat kan perparsi...

  4. #44
    Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
    Anėtarėsuar
    08-02-2008
    Postime
    1,220
    Citim Postuar mė parė nga MmEeTtIi Lexo Postimin
    Sepse edhe para ca kohe kur ka ardhur vjehrra ne atė shtepi, e ka respektuar vjehrrėn e vet, dhe nuk i ka then fjale, qe nuset e sodit i thoin vjehrrės se tyre. Pak respekt duhet te kesh, se pari eshte me e moshuar, se dyti ne krahasim me te je shume e largėt, dhe se treti, po te mos ishte ajo, as nusja s'do mund ta takonte te birin e vjehrrės.
    Nuk eshte e vertet se disa gra jane mesuar qe te sundojn e kur te vjen koha qe te behen vjeherra atehere po e bejne kiamet e pra nuk i kan gjithemon fajet nuset
    Po disa si puna jote qe ala po jetone ne kohet e kanunit po ju vjen shtire kjo gje upss ky ndryshim

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    hej latino.. mke ba me kesh or djal..
    hahahaha..


    shum e bukur ajo cka ka than ai burri i martum..

  6. #46
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Citim Postuar mė parė nga necky Lexo Postimin
    Nuk eshte e vertet se disa gra jane mesuar qe te sundojn e kur te vjen koha qe te behen vjeherra atehere po e bejne kiamet e pra nuk i kan gjithemon fajet nuset
    Po disa si puna jote qe ala po jetone ne kohet e kanunit po ju vjen shtire kjo gje upss ky ndryshim
    Mendimi im ishte ashtu. S'ke pse ofendon nėse nuk ke ndonjė gjė me te menēur te thuash. Te familja ime s'ka ndodh, se s'do te lejojmė te ndodhe qe te zihet vjehrra me nusen (jam pa martua) me apo pa kanun.
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  7. #47
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Per hir te cunit , nuses dhe harmonise familjare. Nese Ajo eshte diplomate , te gjitha gjerat shkojne mire pastaj.
    e vertet

    konflikti vjerre+ nuse aty e ka burimin tek cuni


    se po te mos jeshe e martuar me cunin shife pastaj ku te con "mami" tek shtylla elektrikut.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Izadora : 12-12-2008 mė 15:29 Arsyeja: ha ha
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  8. #48
    Amanaska Maska e Intense-girl
    Anėtarėsuar
    26-09-2008
    Vendndodhja
    encouraging compassion
    Postime
    92
    Kam pershtypjen se ende duartrokitet jetesa ne kope,me vjehrre,nuse e stergjysha...Ne momentin qe behet fjale per te tille situate,as nuk ia vlen te postohet pasi lidhet me persona te cilet ende nuk jane te afte jetojne mbi supet e tyre,por sjellin nje bijen e botes ne shtepi,per te leruar token,ose ne disa raste mundet te jete ajo vete "toka"...Pra shkurt,ne te tilla raste keto nuse e vjehrra nuk jetojne dot pa gerr-verre,eshte pjese e jeteses se tyre...

    Ahhhhh,ne momentin qe vjehrra dhe vjehrri nuk fusin hundet edhe ne intimitetet e femijeve te tyre duke pyetur:" biro te kenaqi dje ajo more?",por ndihmojne,me aq mundesi sa kane qe femija e tyre te ndertoje nje bosht familjar te shendetshem,dhe te pavaruar...,atehere edhe une te dua te cirrem me nenen e atij,te cilit i hap kembet cdo nate,nuk kam ku t'a gjej....

    Por pfhhhhhhhhhhh,e gjitha eshte shpirterore,edhe varet ne perpjestim te drejtperdrejte me raportin me "kelyshin" e vjehrres:

    Shyqyr,qe kam edhe disa vite liri para se t'i futem kesaj valleje

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-09-2008
    Postime
    93
    kjo eshte teme per te martuarit , ata qe jane akoma beqar te abstinojne

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-04-2008
    Postime
    212
    Citim Postuar mė parė nga Intense-girl Lexo Postimin
    Kam pershtypjen se ende duartrokitet jetesa ne kope,me vjehrre,nuse e stergjysha...Ne momentin qe behet fjale per te tille situate,as nuk ia vlen te postohet pasi lidhet me persona te cilet ende nuk jane te afte jetojne mbi supet e tyre,por sjellin nje bijen e botes ne shtepi,per te leruar token,ose ne disa raste mundet te jete ajo vete "toka"...Pra shkurt,ne te tilla raste keto nuse e vjehrra nuk jetojne dot pa gerr-verre,eshte pjese e jeteses se tyre...

    Ahhhhh,ne momentin qe vjehrra dhe vjehrri nuk fusin hundet edhe ne intimitetet e femijeve te tyre duke pyetur:" biro te kenaqi dje ajo more?",por ndihmojne,me aq mundesi sa kane qe femija e tyre te ndertoje nje bosht familjar te shendetshem,dhe te pavaruar...,atehere edhe une te dua te cirrem me nenen e atij,te cilit i hap kembet cdo nate,nuk kam ku t'a gjej....

    Por pfhhhhhhhhhhh,e gjitha eshte shpirterore,edhe varet ne perpjestim te drejtperdrejte me raportin me "kelyshin" e vjehrres:

    Shyqyr,qe kam edhe disa vite liri para se t'i futem kesaj valleje
    martesa eshte pjesa me e bukur dhe tashme ne ket kohe prindrit nuk po fusin hundet ne jeten intime te femijes ndodh rrall kjo ktu flasim per konfliktin mes vjerres dhe nuses se cila ka me shum faj gjate konflikteve nuk eshte se nuk kemi degjuar por perkundrazi po degjojme shume dhe fundja jeta eshte e bukur me vjerrin dhe vjerren se me njerez jetohet se esht nje fjale qe te gjith e thuan se buka eshte me e lezetshme kur ka me shume njerez te han...

  11. #51
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga MmEeTtIi Lexo Postimin
    Sepse edhe para ca kohe kur ka ardhur vjehrra ne atė shtepi, e ka respektuar vjehrrėn e vet, dhe nuk i ka then fjale, qe nuset e sodit i thoin vjehrrės se tyre. Pak respekt duhet te kesh, se pari eshte me e moshuar, se dyti ne krahasim me te je shume e largėt, dhe se treti, po te mos ishte ajo, as nusja s'do mund ta takonte te birin e vjehrrės.

    vallaji vec per kete po njehere , duhet me ja liru vendin .

    Ah pike e zeze , Lol


    te pakten me c'kam degjuar shumica e te rinjve qe po fejohen/martohen ne shqiperi tani po jetojne me vete , blejen apt e tyre . Te pavarur. Kjo eshte nje gje e mire . Se evitojne traditen shekullore qe po i ndjek nga pas duan apo sduan . Lol

  12. #52
    Ylli i mėngjesit Maska e edona
    Anėtarėsuar
    26-10-2002
    Vendndodhja
    diku larg, shume larg,
    Postime
    200
    Citim Postuar mė parė nga prenceedi Lexo Postimin
    Per mendimin tim as vjerra , as nusja. Faji eshte i djalit nese i le te kakarisin.
    pajtohem me ty
    nenes duhet tia tregoj kufirin deri ku mund te perzihet , dhe qka ka drejt e qka jo mbi nusen (edhe pse mendoj qe mbi nusen vjera ska absolut kurfar te drejte, ajo ka pune me djaline vet)
    ylli i mėngjesit

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-04-2008
    Postime
    212
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    vallaji vec per kete po njehere , duhet me ja liru vendin .

    Ah pike e zeze , Lol


    te pakten me c'kam degjuar shumica e te rinjve qe po fejohen/martohen ne shqiperi tani po jetojne me vete , blejen apt e tyre . Te pavarur. Kjo eshte nje gje e mire . Se evitojne traditen shekullore qe po i ndjek nga pas duan apo sduan . Lol
    ok kete e dim qe blejn apartamentet e tyre se duan jeten rehat privatesin e tyre mirpo kur mbesin ngusht i bertasin burrit he pse ste jep babi lek na duhen etj etj etj prap prej tyre duan epo kur do te rrish vetem gjindu vet...kjo esht realitet di shum te tilla raste

  14. #54
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga mije Lexo Postimin
    ok kete e dim qe blejn apartamentet e tyre se duan jeten rehat privatesin e tyre mirpo kur mbesin ngusht i bertasin burrit he pse ste jep babi lek na duhen etj etj etj prap prej tyre duan epo kur do te rrish vetem gjindu vet...kjo esht realitet di shum te tilla raste
    epo do ken marre ndonje cun mami ato pra . sdi nga keto raste une .

  15. #55
    femrat e sotme po shperthejne ne agresivitet te pabesueshem,duhet me qene superman ti perballosh tashme

  16. #56
    life is a flower Maska e maryp
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    si vjehrra dhe nusja duhet te jene tolerante ndaj njera tjetres , perndryshe arrin shume shpejt dita qe burri lodhet, por duke u lodhur ai nuk heq dore nga nena sepse ajo i ka bere koken por heq dore nga gruaja dhe shkon te kerkoje nje tjeter qe nuk i jep probleme te tilla...
    burrat e mbajne veten per te forte, por ne realitet jane lepuj (jo te gjithe burrat)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga maryp : 12-12-2008 mė 15:57
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    earta.. thx per perallen e bukur kineze..

    popull i mencur kinezet..

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e Besoja
    Anėtarėsuar
    24-07-2008
    Vendndodhja
    Prrenjas, Shqiperi
    Postime
    3,260
    Nuk mund te japim nje pergjigje te sakte se kush e ka fajin ne konfliktin ndermjet nuseve dhe vjerrave.Konfliktet ndodhin ne rrethana te ndryshme dhe per arsye te ndryshme.Megjithate,nuseve,ne te shumten e heres,ju kerkohet vetem te reflektojne nje respekt karshi vjerrave se per te dashur nuk mund tja u kerkosh.
    Une po bej nje ilustrim te vogel.

    SI E PRESIN VJERREN NUSET

    Me erdhi vjerra ne dere me mbeti
    Mu vyshken lulet bobo c`me gjeti
    Sa me vjen vjerra me prishet gjaku
    Fajin ma ka burri qe se con te plaku
    Me ulet ne qilim ne mes te guzhines
    Iken aroma e trendelines
    Pa do dhe kafe dhe caj te ngrohte
    Ajo pi cajin une kam te ftohte
    Pa kur i flihet do dhe ta mbulosh
    O befsh te madhin dhe mos u zgjofsh
    Me erdhi ne shtepi tani po qaj
    Ka huqe shume dhe dot se mbaj

    SI E PRESIN NENEN E TYRE

    Me erdhi nena oh c`feste e madhe
    Celen dhe lulet artificiale
    Sa me vjen nena me sjell gezim
    Gezon qyteti dhe burri im
    Me ulet ne divan i jep nur guzhines
    Me vjen aroma e trendelines
    I bej dhe kafe caj me limon
    Ajo pi kafen lagjia gezon
    Pa kur i flihet shkoj e mbuloj
    E befsh te embel o nene moj
    Me erdhi ne shtepi nga gezimi qaj
    Eshte nena ime dhe do ta mbaj

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Pak me perpara kam bere pak gallat ke kjo tema,por tani po flas me me pak seriozitet

    Un per vete kam jetuar 4 vjet me vjerren dhe kemi shkuar nuk mund te them shum shum mire por jemi kuptuar dhe kemi shkuar mire....edhe prindrit me kan thene qe vjerren apo vjerrin duhet ti respektosh ,se mendo nje dite do behemi dhe ne me nuse (vllain e kisha beqar ne ate koh)dhe mendo sikur nusja te sillet keq me ne si do te vij ty si kunat qe je ,e jo me ne si vjerr dhe vjeherr,dhe te them te drejten kto fjal i kam patur gjithmon parasysh,dhe nuk jemi grindur ...por ne ate koh kam degjuar(flas ne kohen e xhaxhit) dhe shum femra qe thonin e dua vjehrren si mamin tim ,te them te drejten kte se kam then asnjeher dhe sot nuk e them ...sepse si nena jote nuk te behet vjehrra sado mire te shkosh.....ne ate kohe nuk kisha dhe kunat te martuar ne shtepi .d.m,th.dhe nje nuse tjeter ne shtepi ,sepse kur je me shum kurora ne shtepi vijn konfliktet midis vjerres dhe nuseve...kurse sot ka ndryshuar koha ,vet cifti e gjen zgjidhjen, dhe kush ka dhe mundesit blejn nje apartament dhe i japin nje zgjidhje jetes se tyre ,ndersa ato qe jetojn me vjerrat duhet me pak dipllomaci me vjerren dhe e ke mire dhe me burrin,por edhe vjerrat duhen qe mos te nderhyjne ne jeten e ciftit sepse acarohet gjendja me keq ,sepse ka djem qe degjojne mamin,dhe fillon sherri me nusen ,po ka dhe djem qe degjojne nusen dhe fillon sherri me mamin,dhe qe te dyja kto nuk me pelqejne prandaj them duhet pak buzqeshje nga te dyja palet dhe cdo gje shkon mire ,pa konflikte

    Dhe une per vete kam 2 vajza te martuara dhe nuk nderhyj ne jeten e tyre private sepse perderisa jan bashk duhet qe jeten ta perballojne bashk ...per vete i uroj qe te ken shendet dhe harmoni ne familje ,kjo eshte e rendesishme per mua,se te tjerat i rregullojne vet,dhe ne qoftese duan ndihme i ndihmoj sa kam mundesine,jam dhe pak vjerr jo me te vjetren por jam me kohen

    Pak humor
    Kam dhe nje djal por akoma nuk eshte per nuse si ka ardhur koha akoma
    Lum ajo nuse qe do hyj ne shtepin time se do i mesoj jet note se vdes dhe un icik per jet note ...hahahahahahah
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Linda5 : 12-12-2008 mė 16:53
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  20. #60
    life is a flower Maska e maryp
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    Citim Postuar mė parė nga goca-bules Lexo Postimin
    Pak me perpara kam bere pak gallat ke kjo tema,por tani po flas me me pak seriozitet

    Un per vete kam jetuar 4 vjet me vjerren dhe kemi shkuar nuk mund te them shum shum mire por jemi kuptuar dhe kemi shkuar mire....edhe prindrit me kan thene qe vjerren apo vjerrin duhet ti respektosh ,se mendo nje dite do behemi dhe ne me nuse (vllain e kisha beqar ne ate koh)dhe mendo sikur nusja te sillet keq me ne si do te vij ty si kunat qe je ,e jo me ne si vjerr dhe vjeherr,dhe te them te drejten kto fjal i kam patur gjithmon parasysh,dhe nuk jemi grindur ...por ne ate koh kam degjuar(flas ne kohen e xhaxhit) dhe shum femra qe thonin e dua vjehrren si mamin tim ,te them te drejten kte se kam then asnjeher dhe sot nuk e them ...sepse si nena jote nuk te behet vjehrra sado mire te shkosh.....ne ate kohe nuk kisha dhe kunat te martuar ne shtepi .d.m,th.dhe nje nuse tjeter ne shtepi ,sepse kur je me shum kurora ne shtepi vijn konfliktet midis vjerres dhe nuseve...kurse sot ka ndryshuar koha ,vet cifti e gjen zgjidhjen, dhe kush ka dhe mundesit blejn nje apartament dhe i japin nje zgjidhje jetes se tyre ,ndersa ato qe jetojn me vjerrat duhet me pak dipllomaci me vjerren dhe e ke mire dhe me burrin,por edhe vjerrat duhen qe mos te nderhyjne ne jeten e ciftit sepse acarohet gjendja me keq ,sepse ka djem qe degjojne mamin,dhe fillon sherri me nusen ,po ka dhe djem qe degjojne nusen dhe fillon sherri me mamin,dhe qe te dyja kto nuk me pelqejne prandaj them duhet pak buzqeshje nga te dyja palet dhe cdo gje shkon mire ,pa konflikte

    Dhe une per vete kam 2 vajza te martuara dhe nuk nderhyj ne jeten e tyre private sepse perderisa jan bashk duhet qe jeten ta perballojne bashk ...per vete i uroj qe te ken shendet dhe harmoni ne familje ,kjo eshte e rendesishme per mua,se te tjerat i rregullojne vet,dhe ne qoftese duan ndihme i ndihmoj sa kam mundesine,jam dhe pak vjerr jo me te vjetren por jam me kohen

    Pak humor
    Kam dhe nje djal por akoma nuk eshte per nuse si ka ardhur koha akoma
    Lum ajo nuse gje do hyj ne shtepin time se do i mesoj jet note se vdes dhe un icik per jet note ...hahahahahahah
    e ke then ne menyre shume te sakte...
    ps... me pelqeu kjo pjesa e fundit...hahahahe je e madhe grupi
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 196
    Postimi i Fundit: 19-07-2014, 17:33
  2. Chelsea F.C.
    Nga Davius nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 354
    Postimi i Fundit: 15-05-2013, 19:49
  3. "Koha e Kometes" filmi qe do ndryshoje kinematografine shqiptare - VIDEO
    Nga Cimo nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 122
    Postimi i Fundit: 02-03-2009, 23:01
  4. Tradita ilire tek shqiptarėt e Maqedonisė
    Nga alibaba nė forumin Arkeologji/antropologji
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 19-11-2008, 15:40

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •