Close
Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 134

Tema: Peshkimi

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827

  Peshkimi

  Flasim per peshkimin.. si thoni.. per peshkimin amator.. pra me mjete te thjeshta..

  A kini peshkuar ndonje here?
  Ku qysh sa kur si..?

  Sivjet kur jeshe ne Albani.. dolla ca here per peshkim andej nga bregu detit..

  Ne Vlore a gjuajn per peshk ?
  Po ne Poradec?
  Po nga Shkodra cthot Peshkimi?

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Brari pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 3. #2
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,318
  Ne Vlore gjuajne per peshq dhe kapin peshkaqena. Ne Sarande kapin foka. Ne Shkoder po behen restaurime, ende nuk ka licenca per te kapur peshq. Ketej nga jam une peshkojme salmon.
  "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Borix pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 5. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Qenka shume interesante kjo puna e vlonjateve vetem se po te kene kushte me te mira frikohem se do zejne balena

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar YlliRiaN pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 7. #4
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  tani do nisem per peshk.. ne rrug do vendos a ne det a ne ndonje lumo liqen..
  qe ta bejme me intriguse temen e peshkimit duhet dhe sfondi..
  dhe ska me bukur se kur te flasim per peshkim te mendojme dhe natyren tone..

  nje pershendetje per amatoret e peshkimit..


 8. #5
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,919
  Po nga Shkodra cthot Peshkimi?
  Po por krapi ka nje arome nafte qe nga koha kur kontrabandohej nafta drejt Jugosllavise Une i kapa do bercak por ja ktheva liqenit.
  Ketu ne ket shtetin(Suedi) ku kam rritur shatain ka liqen ne ēdo hap dhe peshk sa te duash.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga iliria e para : 07-12-2008 mė 07:48
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar iliria e para pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 10. #6
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,300
  Hahahahaha! Une hyra tek kjo teme me mendime te tjera peshkimi, kur ky e paska pasur seriozisht mendjen ke peshku Braro, do kesh shume kohe i martuar ti
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Blue_sky pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 12. #7
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  ke nje barsalet o skyblu tek humori me peshkatarin plak..
  sille ketu se i shkon atmosferes..lol..

  iliri pare..

  po me vjen inat me kte lajm..qe krapit ton i vika era nafte..
  po me giucat e liqenit cbahet?

  ku ne skandinavi je tuj peshku o ilir..si peshkon qysh kur si sa etj..
  na skjaro pak..

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Brari pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 14. #8
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,919
  Ne Suedi ka liqenje ne ēdo hap. Peshk ka mjaft dhe duhet te pagyuajsh nje karte sezonale per kete pune. Shuma eshte simbolike. Tashti dimrit me peshkim merren me te "semurit" mese liqenjert shpejt do te ngrihen. Per keta nuk ka pengesa. Perdorin turjele te medha per te hapur vrima dhe keshtu peshkojne me grep. Une rralle dal, kurse dimrit asesi. Por kur eshte moti i bukur dalim me shoqeri dhe s'ndodhe qe mos te kapesh diēka.

  Ja se si behet
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar iliria e para pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 16. #9
  Duhet me ardh i here anej ka suedia, kam a dhe ne tv per kte lloj peshkimi.

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Bamba pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 18. #10
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,919
  Po miresevjen!
  Zakonisht ne janar-shkur ngihen liqenjet.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 19. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar iliria e para pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 20. #11
  SHQIPTARE Maska e h_one_y
  Anėtarėsuar
  22-12-2008
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  32
  Postime
  189
  Se kam bere nje gje te tille, po ndosht me vone mund te mirrem edhe me kete lloj aktiviteti.

  ____________________
  Askush nuk i meriton lotėt dhe tė qarat e tua, dhe ai qė me tė vėrtetė i meriton nuk tė bėn asnjėher tė qash !!

 21. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar h_one_y pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 22. #12
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,919

  Keshtu behet, por keshtu e kan ka disa fatin....
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 23. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar iliria e para pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 24. #13
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  65
  Postime
  7,912

  Ky peshk ėshtė mlyshi

  Citim Postuar mė parė nga iliria e para Lexo Postimin
  Po por krapi ka nje arome nafte qe nga koha kur kontrabandohej nafta drejt Jugosllavise Une i kapa do bercak por ja ktheva liqenit.
  Ketu ne ket shtetin(Suedi) ku kam rritur shatain ka liqen ne ēdo hap dhe peshk sa te duash.
  iliria e para unė do tė bėj pėrpjekje tė sjell nė youtube fragmente nga peshkimi (unė duke peshkuar ) duke gjuajtur trofta nėpėr liqene. Nga maji do tė bėj njė regjistrim tjetėr me kamerė duke gjuajtur harenga. Eh, harengat! Janė peshq kurajues. Edhe dėshtakėt dalin tė susksesshėm. Ėshtė kėnaqėsi kur, shpeshherė, me njė tė hedhur tė karremit, kap 5 peshq.
  Ky lloj peshku qė ti ke sjellė nė foto ėshtė njė mlysh.
  Edhe kėtu nė Danimarkė ka shumė liqene, por peshqit e liqeneve nuk shijojnė, sikur kanė njė erė, sepse uji nuk lėviz. Peshit e ujėrave tė ėmbla dhe tė deteve janė shumė tė shijshėm.

  Kuriozitete:
  1. Shoqatat pėr peshkatari kanė mė sė shumti anėtarė nė gjithė botėn.
  2. Kur tė vizitohet njeriu te mjeku kėtu, e para e punės qė tė pyet ėshtė "a ha mish peshku" dhe nėse pėrgjigjesh "jo", tė thotė: "sė pakut dy herė nė javė duhet tė hash"
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 22-02-2009 mė 09:17
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 25. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar projekti21_dk pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 26. #14
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,919
  Adem, nuk di se a e ke pa deri ne fund kete video. Ta shohesh se ēka eshte fati.
  Edhe diēka. Danamirka eshte e varfer per nga liqejt dhe lumejt, ne krahasim me Suedin, Norvegjine dhe Finlanden...Apo?
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 27. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar iliria e para pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 28. #15
  Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Mosha
  55
  Postime
  1,068
  Te gjithve u pelqen peshk-imi.
  Ja nje fragment http://www.youtube.com/watch?v=N9oQ_efswvo&eur
  Uji: H2O
  Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO

 29. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ARKIA pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 30. #16
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Une peshkoj me qese, se me grep vallaji duhet te jesh e duruar . Lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 31. #17
  ILIR NĖ GEN Maska e flory80
  Anėtarėsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buzė Vjosės Kaltėroshe
  Postime
  1,531
  Braro, respekte pėr temėn e hapur!
  Shumė e goditur.
  Vetėm mos na fut Saliun tek jo temė se do qelbet peshku pastaj

  Tani pėr sa i pėrket peshkimit unė nuk e mbaj mėnd kur kam qėnė pėr peshkt pėr herė tė parė por mbaj mėnd qė kam qėnė shumė i vogėl kur shkoja me shokėt e lagjes nė Vjosė pėr tė peshkuar. Mjetet ishin rrethanore, kallamat i merrnim nėpėr ato kallamishtet anės kanaleve tė dinazhit nėpėr ferma. Vetėm fillon dhe grepat i blinim nė MAPO nė atė kohė mė duket se grepat ishin 5 lekė, plumēen e bėnim vet pasi shkrinim majat e fishekėve qė gjenim rreth e pėr qark Ish Gazermave tė Ushrtisė Italiane i hidhnim lidhnim me njė tel dhe i vinim nė zjarr pėr ti shkrirė, kur arrinin temperaturėn e caktuar i hidhnim mbi njė tullė dhe aty derdhej plumbi i lėngshėm dhe pasi ftohej ishte bėrė petashuq dhe ne e rrethonim rreth fillos qė pėrdornim pėr peshkim. pastaj vendosmin njė tapė shishe, preferohej shishe vere por edhe uthulle bėnte.
  E ētu tregoj mė tepėr? Vjosa ėshtė njė lumė me ujė tė pastėr dhe tė jep shumė kėnaqėsi kur peshkon sepse i shikon peshqit tek lėvizin nė ujė.
  Nė atė kohė nuk ishte pėrhapuar as dinamiti kėshtu qė kishte peshk plot. Ne pasi e kapnin me piqnin aty nė anė tė lumit.
  Shumė plagė tė vjetra mė ke hapur o Brar.
  Eh thuaj sa fėmijė tė lumtur qė kemi qėnė ne fėmijėt e asaj kohe, skishte as Play Station as Lap Top nė atė kohė, karroca me guzhinjeta kishte, edhe ato i bėnim vetė. 3 herė mė kanė kapur mua tek ish Nyja e Betonit ku futesha pėr tė marrė ndonjė guzhinjetė. Do ti bėj veshėt Opinga mė thoshte ai roja, po mua prap aty mė kishe....
  Ja kėshtu e kam filluar unė hobin e peshkimit, ndėrsa sot sigurisht qė pėrdor mjete mė tė sofistikuara pėr peshkim, por atėherė peshkimi mė jepte mė shumė kėnaqėsi.
  Tani shkoj pėr peshk rrallė por vazhdoj ta preferoj si sport.
  EH I ZIU NJERI, GĖLLTIT DIKU NJE LUGĖ ĒORBĖ TĖ PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PĖR GJITHĖ JETĖN!

 32. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar flory80 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 33. #18
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  50
  Postime
  933

  Fluturim mbi kaltersi

  Edhe une si te gjithe kam filluar hapat e pare duke peshkuar ne liqenin artificial te Tiranes po me pak sodisfacion.Edhe un me ato kallamat primitiv e pa kurrfare komoditeti.Pasi mesova notin vazhdova ne det.
  Sharroj asnjehere midhjet e zeza(kocat) qe i peshkoja tek shtyllat e pistes tek iliria se bashku me babain tim .
  Kjo vazhdoj dhe ne plazhet e Italis e te frances me istrumentet e duhura,deri sa ato peshk qe tek e tuk i shihja me shtyn qe keto vite te bleja pushken e pare per te gjujtur peshk ne nje menyre komlet tjeter.
  E asaj me pelqen perdit e me shume krahas gjuatjes se peshkut ne thellesi zbulon ate bote te mrekullushme te nendetshme ato emocione qe vetem deti kalter ti jep.
  Me duket sikur fluturoj ne thellsit e detit .
  Pushka e pare nuk harrohet e kur mu prish e modifikova e mimetizova si algat dhe e quajta Alba sub.
  Nuses time si pelqente da gatuante peshkun ndersa ne shtepine time u kosmonte shum,duhet ta shihni si ka ndryshu iden tani nusja...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga altint71 : 24-02-2009 mė 16:19

 34. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar altint71 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 35. #19
  E Humbur Maska e elsaa
  Anėtarėsuar
  20-02-2008
  Vendndodhja
  Back Too Homme
  Postime
  2,686
  Per peshkim kam dale disa here veren qe shkoi .Sic tha edhe iliria e para suedia ka shume liqene dhe eshte gjynaf mos me e provu kete ndjesi qe te jep peshkimi .
  Kam peshkuar ne disa vende te Suedise por vetem nje her zura nje peshk ( emrin sja di , se nuk marr vesh nga llojet e peshqeve , te gjithe njelloj me duken ) .
  Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat

 36. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar elsaa pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 37. #20
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,306
  Dhe un kam dal per peshk vitin e kaluar , smu duke shum interesante merzitesha duke pritur , ama ishim te vetmit tek ai lume qe kapem 3 peshq ate dite ... gjith te tjeret rrinin tere kohes edhe ic. no peshqu

 38. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Enii pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Djaloshi I Detit
  Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-11-2006, 03:24
 2. Peshkimi
  Nga Dita nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-11-2002, 14:52

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •