Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 107
 1. #21
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  38
  Postime
  1,585
  Faleminderit
  1
  12 falenderime n 11 postime
  Un q n kt weekend do t jem n artistic district n downtown L.A., blloku q sht ngjitur me Little Tokyo-on. Jam shum i gzuar pr ku po lviz sepse sht vnd tull fare. Prpara loftit tim po xhironin nj film, e kishin bllokuar t gjith rrugn, filmi titullohet "infinity", mbase do ta shohim n "previews" kush e di, lol por ngela shum i befasuar nga kjo mirpritja e till n lagjen e re .

  una, a thoni takohemi ndonj her? Si mendoni? Mua n downtown L.A. do t'm keni (ana e mir e qytetit).

  Prshndetje edhe nj her
  drini.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e vagabondi1
  Antarsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
  Mosha
  34
  Postime
  217
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ej o drino shum mendim i mire eshte te takohemi njiher per qefin tone sa veta jemi ktu ne CA .po duhet ta lem tamom jo si thu ti anej nga dowtowni me keni mu dh HAJDENI loool
  ajt ja kalofshi mir te gjith

 3. #23
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  38
  Postime
  1,585
  Faleminderit
  1
  12 falenderime n 11 postime
  Tironso, s'ka rndsi se ku takohemi, vnde t bukura ka plot n Kaliforni , por hey, e lm ndonj dit t caktuar, n nj vnd t caktuar, dhe me t thn me t'u br

  Prshndetje edhe nj her
  drini.

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-07-2003
  Vendndodhja
  Los Angeles, CA
  Mosha
  40
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Cool Pershendejtje nga Los Angeles

  Pershendejtje te gjitheve. Jam dhe une ne Los Angeles!! S'paska shume shqiptare ketu ne LA.. jane mbledhur te gjithe ne east coast me duket...

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-03-2003
  Vendndodhja
  nga te sjell ariu qumshin
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje Calis. Une kam jetuar ne Cali per nje vit dhe mendoje se soon do te levize prape mbrapsh nga New Yorku. Aty bohet jeta mor vella, kote nuk thone Live the California life!
  Une kam jetuar ne Central Valley dhe San Francisco.
  Njohe dhe une nja ca shqipetare aty.
  Per ty lale, NIckMaster po te shkosh nga UCSF mu aty ke nje shqiptar nga Kosova qe ka nje Espresso machine ne rruge. Po shkove me nje here do ta dallosh se i flet te gjitheve, mostly girls!
  Dhe dita kur dielli arrin ne perendim pyet: "Si me shfrytezuat mua o njerez? Une shkoj dhe nuk kthehem me mbrapsh!"

 6. #26
  i/e larguar Maska e miku
  Antarsuar
  26-09-2002
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  te pershendes

  Sa ju kam kerkuar o te nderuar.Thashe se california qenka shteti i mexikaneve,po me ne fund ja ku me dolet.Une jam ne Pleasanton.Me gjeni nje pune se mbeta si peshku pa uje.

  shpresoj te takohemi nje dite.
  te fala
  miku

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e vagabondi1
  Antarsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
  Mosha
  34
  Postime
  217
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po knej na mu mer plako ska njeri...ne San Diego.

  hajt me tmira dhe bofshi qef

 8. #28
  What is the color of wind Maska e California_Boy
  Antarsuar
  28-04-2003
  Vendndodhja
  California Santa Monica
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Talking Mblidhuni shqipetar te Californias

  Desha te di se sa shqipetar ka ne California, pasi me duket qe me shume ka ne east coast, po ku jeni ore te uruar ku jeni ?
  Faces come from the darkness and take them away
  Sight grows dim and what was know is now forgotten
  :^xhan2 fabian_eb@yahoo.com

 9. #29
  ~Model cHicKK~
  Antarsuar
  29-10-2002
  Mosha
  37
  Postime
  74
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Shkruaj shqip!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Jola : 19-11-2003 m 17:02
  Im so crazy in love

 10. #30
  What is the color of wind Maska e California_Boy
  Antarsuar
  28-04-2003
  Vendndodhja
  California Santa Monica
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Talking tironsa te californise hajde te mblidhemi njehere

  kam nje medim , po sikur te mblidhemi njehere , pse jo edh ebejme ndonje shoqate shqipetare ne cali, ok ? si thuni ? lol
  Faces come from the darkness and take them away
  Sight grows dim and what was know is now forgotten
  :^xhan2 fabian_eb@yahoo.com

 11. #31
  ~Model cHicKK~
  Antarsuar
  29-10-2002
  Mosha
  37
  Postime
  74
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hey cuna , goca beheni gati shoqaten per mua se do vi aty per nji "internship" sdu te rri vetem un du shqiptar..... ndigjoni California boy"
  by by
  Ilda
  Im so crazy in love

 12. #32
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  38
  Postime
  1,585
  Faleminderit
  1
  12 falenderime n 11 postime
  Fabo tani q e morre vesh se kush sht Drini n L.A. u kujtove t'i thrrassh shqiptart?... Lol Fabo me t thn t drejtn nuk m kujtohesh Mbaj mnd q me Gentin dhe Zamirin shkonim n nj bilardo tek Parku, dhe m kujtohet t kem luajtur disa her me t tjer, por s'm kujohet mir se kam vite pa vajtur n Tiran.

  E fort kjo una, paskam luajtur bilardo n Tiran me California Boy dhe ai po m thot tani, por mua s'm kujtohet...

  Hey Ilda, po ti nga Ohio State University do vish gjeri n Kali? Je e mirpritur si gjithmon

  Shum ide interesante pr t'u mbledhur nj her una. E Shenta punon shum afr shtpis time.

  Kudo t jeni n Kali, kalofshjani mir una e goca,
  sinqerisht,
  Drini.

 13. #33
  ~Model cHicKK~
  Antarsuar
  29-10-2002
  Mosha
  37
  Postime
  74
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Postuar m?par?nga drini_n?L.A.
  [Hey Ilda, po ti nga Ohio State University do vish gjeri n?Kali? Je e mir?ritur si gjithmon?

  Drini.[/FONT] [/B]
  Faleminderit Drini , Me eshte ofruar nji interniship aty ne LA dhe ne San Fran.
  Ja kalofsh mire
  Ilda
  Im so crazy in love

 14. #34
  Hera Maska e COKOLLATA
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Los angeles CA
  Mosha
  37
  Postime
  27
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ka ngelur njeri gjalle ketu ??????????

 15. #35
  i/e larguar Maska e miku
  Antarsuar
  26-09-2002
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Gjalle jemi,por nuk na mbetet shume kohe nga 24 oreshi.Na mbyti trabajo-ja.
  Duhet nderruar shteti me duket.Cdo gje po shtrenjtesohet pa mase.Dy pune nuk mjaftojne,e treta eshte too much.

 16. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-03-2004
  Vendndodhja
  Cali
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  une jetoj ne Santa Barbara( ust moved here) kam jetuar ne San Francisco per 5 vjete dhe skam takuar asnje shqipetare...nese ka ndonje ketu reth e rrotull me beni ndonje tex (nevermindthewind@ yahoo.com) me ka mare malli te flas shqip.
  ja kalofshi mire

 17. #37
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-06-2004
  Postime
  82
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  A me beni nje ze edhe mua kur te keni ndermend te dilni te gjithe bashke??
  P.S. Flas shqip, italisht, gjermanisht, anglisht edhe frengjisht..
  m-a

 18. #38
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-07-2004
  Vendndodhja
  us
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ka nja tre jave qe isha ne nje Indian Reservation dhe me pelqeu shume..
  Dini gje si vajti ajo puna e Schwarzenegger kunder kazinove te indianeve??

  m-a

 19. #39
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-05-2005
  Vendndodhja
  San Leandro, CA
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Shqipetare ne East Bay/San Francisco area

  Me sa duket ka kohe qe nuk eshte pergjigjur njeri ne kete "forum". Jetoj ne "east bay" and punoj ne San Francisco. Kam 2 vjet a gjysem ketu, dhe skam takur, apo nuk jam munduar te takoj ndonje shqipo.

  A ka ndonje qe do te pij nje kafe apo vetem per te folur, rreth e qark San Franciscos??

  Pershendetje,
  L

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Ka njeri ne L.A., San Diego dhe surroundings? Nese po, te raportoje URGJENT se nje dite kohe keni.

  Faleminderit.

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 15:58
 2. Himar, msimi nis me himnin grek
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 05:07
 3. Greqia u jep shtetsin minoritarve
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 411
  Postimi i Fundit: 12-03-2008, 07:59
 4. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 05:33
 5. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 13:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •