Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 44
  1. #1
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464

    Shqiptarët sulmojnë faqen e aeroportit të Beogradit

    Internet faqja zyrtare e ndërmarrjes publike Aerodrom “Nikola Teslla”, sot heret ne mengjes ka qene e sulmuar nga nje grup i quajtur “Grupi Shqiptaro-Kosovar i hakereve”, kane deklaruar nga nderrmarja.

    Ne internet faqen e aeroportit te Beogradit jane shkruar tekste te cilat e kane promovuar Republiken e Kosoves dhe Shtetet e Bashkuara te Shqiperise, ndersa momentalisht nuk ka qasje ne kete faqe.

    “Momentalisht po behen tentime maksimale qe sa me shpejte faqja te kthehet ne duart tona”, kane deklaruar nga Aeroporti i Beogradit.

    Poashtu nga i njejti grup eshte sulmuar edhe faqja me e vjeter serbe argetuese ”Serbiankafe”.


    Shqipmedia
    Sui generis

  2. #2
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Mire va bon,duhet me teper ti shkatrojn.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e dardan1
    Anëtarësuar
    09-11-2008
    Postime
    10

    Thumbs up

    Edhe një webfaqe e shkijeve e vërteton sulmin.
    ...Grupi Shqiptar i hakerave që ka kryer sulmin është KHG (Kosova Hackers Group).

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e cool_shqype
    Anëtarësuar
    30-05-2007
    Vendndodhja
    jetoj me lemoshat e nanes natyre
    Postime
    1,024
    kalljauni majken

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Longarus
    Anëtarësuar
    24-09-2007
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    553
    Me mujt diqysh edhe ne ministri te mbrojtjes me ju hi bre ?

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-06-2008
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    396
    Ah , me mujtë.
    - Imagination is more important than knowledge.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anëtarësuar
    10-12-2006
    Postime
    139
    KHG duhet ta dije mire ne radhe te pare se nuk quhen Hackers po Crackers.

    Serbet na sulmojne faqjet tona, nje veprim prej budallai. Dhe ne c'bejme? Veprojme po si ata, ne menyre budallai perseri. BRAVO.

    Duartrokitje per KHG... ca njerez s'kane jete jashte internetit dhe obsesionohen me keto budalliqe.
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Postime
    992
    Citim Postuar më parë nga Cloud Lexo Postimin
    KHG duhet ta dije mire ne radhe te pare se nuk quhen Hackers po Crackers.

    Serbet na sulmojne faqjet tona, nje veprim prej budallai. Dhe ne c'bejme? Veprojme po si ata, ne menyre budallai perseri. BRAVO.

    Duartrokitje per KHG... ca njerez s'kane jete jashte internetit dhe obsesionohen me keto budalliqe.
    Aaaa ma ki qu mallin e ibrahim rugoves .

    Ti thua , serbet te sulmojn e ne mos ti sulmojm se gjyna a ? po i meshirshem koke
    Urrejtja ndaj armikut, dyfishon forcën e një populli

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anëtarësuar
    10-12-2006
    Postime
    139
    Citim Postuar më parë nga celyy Lexo Postimin
    Aaaa ma ki qu mallin e ibrahim rugoves .

    Ti thua , serbet te sulmojn e ne mos ti sulmojm se gjyna a ? po i meshirshem koke
    Me fal, i sulmoi gje aeroporti shqiptaret?

    Po vrau nje serb nje shqiptar, ti do shkosh te vrasesh nje serb dosido??? Nese ky eshte mendimi yt, pra qe sulmi shlyet me sulm, Elbasani te pret.

    Sa vjen e me shume rrallohen njerezit e zgjuar.

    Keto historite me crackers (ose si ca qe i thone hackers) jane teper interesante. Mund te shohesh cfare efekti krijon te njerezit fiksimi pas kompjuterit ne te keq (pra per t'i prish pune te tjereve). Dhe kur mendojne se kane bere dicka kolosale, eshte me te vertete gallate.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Glend : 09-12-2008 më 19:20
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e evalt
    Anëtarësuar
    12-09-2007
    Vendndodhja
    Italia
    Postime
    249
    Citim Postuar më parë nga celyy Lexo Postimin
    Aaaa ma ki qu mallin e ibrahim rugoves .

    Ti thua , serbet te sulmojn e ne mos ti sulmojm se gjyna a ? po i meshirshem koke
    Po pse ,pse e keni fiksim hakmarrjen, keto mendime e çojne njerezimin ne çfarosje .
    Do perfundojme si puna e dinosaurave, do marim fund. vetem natyra do egzistoj.

  11. #11
    Citim Postuar më parë nga Longarus Lexo Postimin
    Me mujt diqysh edhe ne ministri te mbrojtjes me ju hi bre ?
    Ju kan hy edhe ne ministri te mbrojtjes poashtu edhe tek faqja zyrtare e ushtrisë se Serbis, nese don me u vertetu hyn pak hulumto ne google dhe do gjesh lajmet qe jan publikuar se kan qen te sulmuar.


    Citim Postuar më parë nga Cloud Lexo Postimin
    Me fal, i sulmoi gje aeroporti shqiptaret?

    Po vrau nje serb nje shqiptar, ti do shkosh te vrasesh nje serb dosido??? Nese ky eshte mendimi yt, pra qe sulmi shlyet me sulm, Elbasani te pret.

    Sa vjen e me shume rrallohen njerezit e zgjuar.

    Keto historite me crackers (ose si ca qe i thone hackers) jane teper interesante. Mund te shohesh cfare efekti krijon te njerezit fiksimi pas kompjuterit ne te keq (pra per t'i prish pune te tjereve). Dhe kur mendojne se kane bere dicka kolosale, eshte me te vertete gallate.
    I sulmoi gje serbet posta shqiptare pastaj edhe disa faqe tjera te rendesishme te shqiperis?

    Sigurisht qe nese nje serb vret nje shqiptar do shkoj te vras nje serb.
    Gjaku nuk eshte ujë, dhe gjaku me gjak lahet.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e RinorZ
    Anëtarësuar
    08-06-2008
    Postime
    325
    Me fal, i sulmoi gje aeroporti shqiptaret?

    Po vrau nje serb nje shqiptar, ti do shkosh te vrasesh nje serb dosido??? Nese ky eshte mendimi yt, pra qe sulmi shlyet me sulm, Elbasani te pret.

    Sa vjen e me shume rrallohen njerezit e zgjuar.

    Keto historite me crackers (ose si ca qe i thone hackers) jane teper interesante. Mund te shohesh cfare efekti krijon te njerezit fiksimi pas kompjuterit ne te keq (pra per t'i prish pune te tjereve). Dhe kur mendojne se kane bere dicka kolosale, eshte me te vertete gallate.

    Nese ai shqipetare, rastesishte te qellonte prej familjes tuaj, a do te ishe hakmarre ndaj atij Serbi(Shkau)???

    Ps. Eja dhe jeto nen Serbi, si une qe jetoj sot e kesaj dite, dhe pastaj do te njihesh me realitetin...
    Jo nje Serb, po 100 ne dite, do kerkosh t'i vrasesh...
    Ndryshuar për herë të fundit nga RinorZ : 21-12-2008 më 22:27

  13. #13
    përjashtuar për [.] qefi Maska e carbondcd
    Anëtarësuar
    30-11-2007
    Vendndodhja
    n'Mal
    Postime
    161
    Citim Postuar më parë nga Cloud Lexo Postimin
    KHG duhet ta dije mire ne radhe te pare se nuk quhen Hackers po Crackers.

    Serbet na sulmojne faqjet tona, nje veprim prej budallai. Dhe ne c'bejme? Veprojme po si ata, ne menyre budallai perseri. BRAVO.

    Duartrokitje per KHG... ca njerez s'kane jete jashte internetit dhe obsesionohen me keto budalliqe.
    sshhhshhshhtttttt

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anëtarësuar
    10-12-2006
    Postime
    139
    Citim Postuar më parë nga canasta Lexo Postimin
    Sigurisht qe nese nje serb vret nje shqiptar do shkoj te vras nje serb.
    Gjaku nuk eshte ujë, dhe gjaku me gjak lahet.
    Ec aty kanuni...

    RinorZ: Jo, s'do e vrisja... shume shqiptare kane mesuar te dalin jashte vjetersires (kanunit) por ka disa si puna jote qe s'kane per te evoluar trurin dhe ta shkepusin qe gjaku lahet me gjak.
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e BHGod
    Anëtarësuar
    18-08-2007
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    447
    Djema,

    Nese do te flisni per "gjak", "kanun" etj. dhe jo per arsyen per te cilen eshte hapur tema, do me detyroni qe ta mbyll kete teme. Ju lutem, permbajuni idese se temes!

    Ditën e mirë
    Ndryshuar për herë të fundit nga BHGod : 24-12-2008 më 17:16 Arsyeja: Shtimi i "b"-së.

  16. #16
    Citim Postuar më parë nga Cloud Lexo Postimin
    Ec aty kanuni...

    RinorZ: Jo, s'do e vrisja... shume shqiptare kane mesuar te dalin jashte vjetersires (kanunit) por ka disa si puna jote qe s'kane per te evoluar trurin dhe ta shkepusin qe gjaku lahet me gjak.
    sigurisht qe zdo e vrisje, sepse nuk ke vuajtur nga dora e armikut, qe te kuptosht ate ndjenje duhesh te perjetosh njeher qe te shikosh dallimin pastaj.
    Ti nuk i ke perjetuar disa gjera per kete qellim ndoshta edhe shum pak je i njoftuar me krimet qe jane bere ne kosove, prandaj mendoj kjo eshte arsyeja pse ti ke nje mendim te till dhe injorant.

    ps. Dmth ty nuk te pengon qe serbet na sulmojn, por te pengon qe KHG i sulmon ato.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anëtarësuar
    10-12-2006
    Postime
    139
    Citim Postuar më parë nga canasta Lexo Postimin
    sigurisht qe zdo e vrisje, sepse nuk ke vuajtur nga dora e armikut, qe te kuptosht ate ndjenje duhesh te perjetosh njeher qe te shikosh dallimin pastaj.
    Ti nuk i ke perjetuar disa gjera per kete qellim ndoshta edhe shum pak je i njoftuar me krimet qe jane bere ne kosove, prandaj mendoj kjo eshte arsyeja pse ti ke nje mendim te till dhe injorant.

    ps. Dmth ty nuk te pengon qe serbet na sulmojn, por te pengon qe KHG i sulmon ato.
    boll bere supozime mbi mua, nuk ja vlen. Nga e di ti ca kam perjetuar une, cfare di une? Apo ke telepati ti?

    Po i lavderoj une serbet per ca kane bere gje? Nese ti s'lavderon serbet, pse lavderon shqiptaret, te dyja palet jane ne gabim. Te thuash se ky e nisi i pari eshte kalamallek...

    Nga ana profesionale, pune e KHG eshte nje harxhim kohe i ca njerezve qe s'kane nje jete jashte internetit. Hackers, crackers, je hero per kete gje? Te sulmosh nje faqje dhe te besh sikur ke bere nje gje fantastike. Bleh...

    Per c'fare do te deshiroje ti te bllokoje faqjen e nje aeroporti, t'i prishje pune udhetareve, qe gjysma edhe s'mund te jete serbe... c'fare ka per tu mburrur ketu.

    A krenohesh ti me cfare ben KHG?
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

  18. #18
    Citim Postuar më parë nga Cloud Lexo Postimin
    boll bere supozime mbi mua, nuk ja vlen. Nga e di ti ca kam perjetuar une, cfare di une? Apo ke telepati ti?

    Po i lavderoj une serbet per ca kane bere gje? Nese ti s'lavderon serbet, pse lavderon shqiptaret, te dyja palet jane ne gabim. Te thuash se ky e nisi i pari eshte kalamallek...

    Nga ana profesionale, pune e KHG eshte nje harxhim kohe i ca njerezve qe s'kane nje jete jashte internetit. Hackers, crackers, je hero per kete gje? Te sulmosh nje faqje dhe te besh sikur ke bere nje gje fantastike. Bleh...

    Per c'fare do te deshiroje ti te bllokoje faqjen e nje aeroporti, t'i prishje pune udhetareve, qe gjysma edhe s'mund te jete serbe... c'fare ka per tu mburrur ketu.

    A krenohesh ti me cfare ben KHG?
    Supozimet i bera duke ti lexuar postimet qe i postove me lart, dhe ende jam i bindur se ti nuk ke perjetuar gje.
    Po thu nga ana profesionale eshte nje harxhim kohe, zdi ku je ka mbeshtetesh ne kete mendim. Nese puna e KHG-se eshte humbje kohe, tregom cfar eshte puna jote qe nuk eshte humje kohe dhe qe je 24 ore online neper forume?
    KHG nuk eshte cdo here sulmues por edhe mbrojtes nese nuk ke informata te mjaftueshme, eshte mbrojtes i shum kompanive dhe faqeve te ndryshme shqiptare, dhe deri me tash kan mbrojtur shum faqe shqiptare.

    Sigurisht qe krenohem dhe cdo here do ti permbaj ne qellimet dhe synimet e tyre. Keto jan ato persona te cilet gjdo here po ju kunderpergjien armiqeve gjdo here qe po ka nevoj, po ashtu jan shum duke kontribuar qe serveret apo faqet shqiptare te jene sa me te sigurta. Kete po e them sepse vet isha viktim e ketyre pisave, por pasi qe me shum veshtirsi e ktheva faqen ne perdorim, prap nuk i kisha mbyllur vrimat, por kete radhe arrita te kontaktoj njerin prej ketyre persoave qe vetem me 10 min. pun mi permisoj disa gabime ne faqe dhe sot e kesaj dite faqja me funksionon mir dhe shkelqyeshem.
    Ndryshuar për herë të fundit nga canasta : 25-12-2008 më 19:13

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anëtarësuar
    10-12-2006
    Postime
    139
    Je akoma duke supozuar, nuk ja vlen te flas me dike qe supozon mbi mua. Ne fakt une te ky forum vij vetem per 10 minuta ne dite dhe eshte i vetmi forum shqiptar.

    Sa per dijeni une punoj si developer PHP/MySQL/xHTML/CSS/Javascript (AJAX) freelancer, d.m.th. pune e lire ne internet dhe fitoj per cka bej duke ndihmuar te tjeret. C'ka ben KHG eshte e paligjshme dhe gjeja e fundit qe do beja do ishte te siguroja faqjen time nga nje grup qe ngeli duke sulmuar faqjet e tjera (s'do cuditesha nese ne serverin tend do ndodhej ndonje Backdoor i futur nga ata).

    Po i kunderpergjigjen armiqeve? Or cun, fushe beteje te ngjan kjo ty? PAska njerez bota qe i konsideronka hackersat heronjte e kombit... ata jane zhgenjim per gjithkend, dhe s'po flas vetem per KHG, po per te tere, i prishin pune te tjereve, s'ke ndonje gje me te mire te besh ne jete? Dil me shoket, shijo jeten, mos rri gjithe diten para nje monitori te gjesh menyra per te prishur faqje...

    NUK KANE JETE
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

  20. #20
    Citim Postuar më parë nga Cloud Lexo Postimin
    Je akoma duke supozuar, nuk ja vlen te flas me dike qe supozon mbi mua. Ne fakt une te ky forum vij vetem per 10 minuta ne dite dhe eshte i vetmi forum shqiptar.

    Sa per dijeni une punoj si developer PHP/MySQL/xHTML/CSS/Javascript (AJAX) freelancer, d.m.th. pune e lire ne internet dhe fitoj per cka bej duke ndihmuar te tjeret. C'ka ben KHG eshte e paligjshme dhe gjeja e fundit qe do beja do ishte te siguroja faqjen time nga nje grup qe ngeli duke sulmuar faqjet e tjera (s'do cuditesha nese ne serverin tend do ndodhej ndonje Backdoor i futur nga ata).

    Po i kunderpergjigjen armiqeve? Or cun, fushe beteje te ngjan kjo ty? PAska njerez bota qe i konsideronka hackersat heronjte e kombit... ata jane zhgenjim per gjithkend, dhe s'po flas vetem per KHG, po per te tere, i prishin pune te tjereve, s'ke ndonje gje me te mire te besh ne jete? Dil me shoket, shijo jeten, mos rri gjithe diten para nje monitori te gjesh menyra per te prishur faqje...

    NUK KANE JETE
    Cka nese ti psh. punon si developer PHP/MySQL/xHTML/ blla blla kur nuk je i aft qe te sigurosh 100% faqen, dmth perveq qe te krijosh nje gje duhesh te kesh aftesi dhe te kesh dijeni se si behen sulmet dhe ne cfar menyre, qe te kesh me leht tju shmangesh rreziqeve. Nuk brengosem aspak sepse ai qe ma rregulloj problemin, i ka dhe passat e ftp-se, i besoj dhe dhe jam 100% se ai asnjiher nuk do te sulmon nje shqiptar apo faqe shiptare, kshtu qe kaloi poashtu edhe nje koh me shum se 2 muaj dhe nuk ka ndonji gje te jashtzakonshme, poashtu mbaj kontakte me te edhe permes emaillit dhe cdo here qe kam nevoj per ndonje gje apo i parashtroj ndonje pyetje ne lidhje ne ndonje gje rreth informatikes, asnjiher nuk priton te me shpjegoj ate ne menyr te detajuar dhe te shkelqyeshme, qe se besoj qe ndokush tjeter do humbaste koh per ti treguar nje gje te thjesht e ne asnje menyr ti tregon aftesit e tij ne kete lemi.

    Ti po supozon mbi KHG edhe un po supozoj tek ti, une po te tregoj se keto nuk jan gjithmon vetem sulmues, ti prap nuk po me kupton. KHG si grup egziston qysh prej vitit 99/2000, sulmet qe jane bere, jan nga disa anetar te staffit te KHG-se te cilet njiher ishin vetem si pjes e staffit pastaj u bashkuan ne grup te vetem por me perkrahjen e anetareve te KHG-se kuptohet, per tju kunder pergjigjur armiqeve, ketu e kam fjalen per keto sulme qe u bene gjat veres(2008), sepse para asaj ishte nje qetsi e thell, por pasi qe kosova u be pavarsi filluan dhe sulmet nga ana e serbeve, si kunderpergjigje i moren edhe sulmet e shqiptareve, nuk ka dic te keqe ketu. Ti nese mendon qe gjaku lahet me lot at here ke deshtuar.
    Ndryshuar për herë të fundit nga canasta : 27-12-2008 më 23:53

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Ortodoksia Shqiptare sot
    Nga Orientalist në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 08-09-2010, 10:11
  2. Çka i ndanë dhe çka i bashkon shqiptarët?
    Nga Davius në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 03-04-2006, 18:33
  3. Shqiptarët Popull Solidar
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 29-01-2006, 20:16
  4. Lufta Italo-Greke dhe shqiptarët
    Nga Eni në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 20-02-2005, 20:07
  5. Islamizimi I Popullit Shqiptar
    Nga altin55 në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-04-2004, 04:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •