Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
  1. #1
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anėtarėsuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120

    Virus nė Facebook!

    120 milion antaret e facebook gjenden ne shenjester te nje virusi qe shfrytezon sistemin e shkembimit te mesazheve. Dhe nepermjet kesaj vjedh te dhena te rendesishme si psh: numrin e bankomatit kartes se kreditit.Virusi ka prekur deri tani nje nr te vogel anetaresh thote Bari Snit perfaqesues i facebook
    Virusi i quajtur "Koobface" dergon msazhe tek e gjithe lista e miqeve te atij qe eshte infektuar me tituj qe terheqin vemendjen
    Keto mesazhe u lejojne perdoruesve te vizitojne faqen e internetit e cila u kerkon te zbresin nje program i maskuar ky si psh: Flash Player i Adobe.
    Nese perdoruesi zbret programin mer edhe virusin. Dhe kur perdoruesi perdor Google,Yahoo,MSN i vidhen te dhenat personale

    Mar nga: news in.gr

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anėtarėsuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    me tere keta anetare qe ka facebook, nje pjese teper e mire jane komplet idiota qe ruajne te dhena personale ne nje databaze qe shfrytezohet edhe per arsye investigative (kur therret detyra - guess where!).
    "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

  3. #3
    ..... .....
    Anėtarėsuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Scotland Yard!

  4. #4
    Te vesh numrat e CC ne FB eshte ti biesh murit me koke.Pupupuppupu sa injorante te pasur ka kjo bote..
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  5. #5
    Mendoj se e ka vendin te Lajme Nga Informatika....
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  6. #6
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anėtarėsuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Mendoj se e ka vendin te Lajme Nga Informatika....
    Mu duk me e arsyeshme ta vendos ketu.
    Kemi te bejme me sulm ndaj PC-ve.
    Jo se ajo qe thoni ju eshte e gabuar se mbi te gjitha eshte nje lajm.:

  7. #7
    Po mire ore une thash MENDOJ.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Ky nuk eshte virus, eshte metode klasike per ti terhequr njerzit ne site web qe permbajne viruse.
    Dyshoj se ka njeri qe vendos numrin e llogarise bankare ne facebook, me duket se ky lajme eshte shume i tepruar dhe per me teper jo i mire informuar. Siē e kane zakonisht lajmet shume zhurme per asgje.

  9. #9
    Jeto qe te mesosh Maska e CuLi-GoaL
    Anėtarėsuar
    08-11-2007
    Vendndodhja
    GJAKOVA CITY
    Postime
    437
    do te jet shkatrrim total per facebook

  10. #10
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anėtarėsuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    Ky nuk eshte virus, eshte metode klasike per ti terhequr njerzit ne site web qe permbajne viruse.
    Dyshoj se ka njeri qe vendos numrin e llogarise bankare ne facebook, me duket se ky lajme eshte shume i tepruar dhe per me teper jo i mire informuar. Siē e kane zakonisht lajmet shume zhurme per asgje.
    Edhe une mendoj se nuk ka budallenj qe vene nr e kartes se kreditit ne facebook por ka nga ata qe bejne blerje ne internet nepermjet kartave te kreditit

  11. #11
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Ky virus eshte perhap nga ato qe luajn Texas Hold'Em ne facebook, arsyea eshte per te vjedh chipsat qe kan te gjith lojtaret ne accountet e tyre. SHum adresa jan ber hack nga hackera lebanese apo turq etj etj.. edhe vazhdojne akoma. Por nuk eshte arsyea vjedhja e accountit, arsyea e vetme eshte marrja e chipsave (te cilet i shesin me lek) Nuk eshte i ri ky virus, ka muaj qe ka nis te behet hack facebook, un jam vizitor i rregullt i facebook, edhe te them te drejten me kan ardh dhjetra e-maile te tille.. por asnjeher si kam klikuar sepse e di qe jan viruse. Ndaj e mira te mirave eshte qe asnje mos ti klikoje.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  12. #12
    Virusi ishte shume i ndyre sepse e hengra dhe une. Nuk eshte vetem neper aplikime si poker apo blackjack po edhe me video. Psh si e mora une ishte nepermjet nje video ku mu kerkua te shkarkoj adobe flashplayer dhe ndonese e kisha ne browser perseri mu kerkua si aplikim. Aty e mora dhe fillimisht shkaterroi antivirusin (nortonin) dhe me pas filloi te gerryente gjithe sistemin. E vetmja mundesi ishte te beja recovery se me pastrim sbehej fjale. Keshtuqe kujdes se eshte shume i keq si virus.

  13. #13
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Virusi ishte shume i ndyre sepse e hengra dhe une. Nuk eshte vetem neper aplikime si poker apo blackjack po edhe me video. Psh si e mora une ishte nepermjet nje video ku mu kerkua te shkarkoj adobe flashplayer dhe ndonese e kisha ne browser perseri mu kerkua si aplikim. Aty e mora dhe fillimisht shkaterroi antivirusin (nortonin) dhe me pas filloi te gerryente gjithe sistemin. E vetmja mundesi ishte te beja recovery se me pastrim sbehej fjale. Keshtuqe kujdes se eshte shume i keq si virus.
    Ja pse nuk i kam qef Facebook-Hi5-My Space-Tagged-etj etj...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  14. #14
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Virusi ishte shume i ndyre sepse e hengra dhe une. Nuk eshte vetem neper aplikime si poker apo blackjack po edhe me video. Psh si e mora une ishte nepermjet nje video ku mu kerkua te shkarkoj adobe flashplayer dhe ndonese e kisha ne browser perseri mu kerkua si aplikim. Aty e mora dhe fillimisht shkaterroi antivirusin (nortonin) dhe me pas filloi te gerryente gjithe sistemin. E vetmja mundesi ishte te beja recovery se me pastrim sbehej fjale. Keshtuqe kujdes se eshte shume i keq si virus.
    Mos befshin hajer ishalla.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  15. #15
    $ Qeveri Mė Vete $
    Anėtarėsuar
    02-02-2005
    Postime
    62
    eshte virus ose hackim nga persona mua me ka ndodhur dhe me moren pas te fafebook pastaj kompania kishte dyshime dhe me dergoi nje email ku me treg qe ka mundesi qe te kene mare pas dhe duhet ta nderroni pasi e nderrova tani jam ne rregull , per momentin :=)=

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-02-2009
    Postime
    7
    Ku me e gjete kete virusin ???mos ma hiqni postimin...

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Aldi1
    Anėtarėsuar
    30-09-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    401
    Tashti ky virus perdoret dhe nga shqiptaret per te vjedh te tjeret ne texas holdem poker "chipsat"
    Aldi Shuli

Tema tė Ngjashme

  1. Facebook ka 140 milionė shfrytėzues!
    Nga YlliRiaN nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 62
    Postimi i Fundit: 07-10-2009, 17:56
  2. Facebook sulmohet nga hakerėt
    Nga Dito nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 18-06-2009, 18:29
  3. Komenti per prezervativet, Facebook kunder Papes
    Nga Vista nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 60
    Postimi i Fundit: 08-04-2009, 05:48
  4. Si te fshijme llogarine ne facebook, njehere e pergjithmone.
    Nga LeArNiNgHaCkInG nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 22-02-2009, 17:42

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •