Njihuni me rregulloren!

Kriteret qė duhet tė plotėsoni pėr tė marrė pjesė nė konkurs.

1. Fotografia duhet tė jetė e bėrė nga ju.
2. Fotografia nuk duhet tė jetė kurrsesi e skanuar apo e publikuar mė parė nė internet.
3. Pėrmasat e saj nuk duhet tė jenė mė tė vogla se 600x400.
4. Fotografia nuk duhet tė pėrcjellė mesazhe ofenduese apo pornografikė.
5. Tė keni njė kohė tė mjaftueshme prej 2 muajsh anėtarėsimi nė Forumin Shqiptar.


Ju keni tė drejtė tė:
1. Konkuroni ē'do muaj dhe nė secilin muaj me foto tė ndryshme. Ju duhet tė dėrgoni fotografinė konkuruese pėr muajin pasardhės para datės 28 tė muajit paraardhės.
2. Tė pėrpunoni me programe fotografinė tuaj, por pa e ndryshuar totalisht atė(bashkė me fotografinė e pėrpunuar ju duhet tė nisni edhe fotografinė origjinale).

Ju pėrjashtoheni nga konkursi nė rast se:
1. Fotografia qė ju konkuroni ėshtė e vjedhur, nuk ėshtė e bėrė nga ju.
2. Anėtarėsia e fotografisė bėhet e ditur pėr anėtarėt e tjerė tė Forumit Shqiptar.
3. Fotografia pėrcjell mesazh ofendues pėr komunitetet minoritare apo ka pėrmbajtje pornografike.