Close
Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 168
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,272
  Faleminderit
  86
  826 falenderime n 674 postime

  28 nntor 2009, 97 vjetori i Pavarsis s Shqipris

  28 nntori sht nj nga ditt m t bekuara te kalendarit shqiptar. Kjo dit sht festa m e madhe kombtare pr ne shqiptart pasi brenda saj festojm shum festa.

  - 28 nntor, 1443 - Rikthimi triumfant i Gjergj Kastriotit n Kruje (Nentori i Pare)
  - 28 nntor 1912 - Ngritja e flamurit n Vlor dhe shpallja e pavarsis (Nntori i Dyt)
  - 28 nntor 1944 - Clirimi i Shqiperis nga pushtimi nazifashist (Nntori i Tret)

  N kt 28 nntor, kemi edhe nj gzim ndryshe nga vitet e tjera, pasi ky 28 nntor e gjen Kosovn si shtet sovran e t pavarur. Viti i par ky ku shqiptart n Kosov dhe shteti kosovar do t festoj s bashku me shtetin am shqiptar.

  GZUAR FESTN KOMBTARE, DITN E PAVARSIS!
  GZUAR 96 VJETORIN E SHTETIT SHQIPTAR!
  GZUAR 100 VJETORIN E GJUHS SHQIPE!
  GZUAR 64 VJETORIN E LIRIMIT T SHQIPRIS!


  Por krahas urimeve t ksaj dite t shnuar, desha t'iu ftoj q t reflektoni pr disa minuta dhe t shprehni edhe mendimet tuaja mbi kto cshtje:

  - Cilat jan arritjet m t mdha t popullit shqiptar n kto 100 vjett e fundit?
  - Cilat jan sfidat m t mdha t kohs n t cilat jetojm?
  - Cilat jan aspiratat tuaja kombtare pr t ardhmen?


  Gzuar pr shum vjet,
  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 28-11-2008 m 09:01

 2. #2
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Antarsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,227
  Faleminderit
  56
  148 falenderime n 128 postime
  Gezuar Festat Kombetare...

 3. #3
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Gezuar Festat Kombetare.
  "Carpe Diem"

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e kepi
  Antarsuar
  30-07-2007
  Vendndodhja
  N USA . Pr kontaktim ,mund t m kontaktoni nprmjet EMail -it :- DuarArti@gmail.com ose RoyalGBConst@gmail.com
  Postime
  1,389
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Gezuar Festat Kombetare.

 5. #5
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Antarsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,695
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Gezuar Festen Gjithkombtare, gjith Shqiptareve kudo qe jane.
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e emmi
  Antarsuar
  14-05-2002
  Vendndodhja
  ankara
  Mosha
  45
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mbare kombit shqipetar i uroj gezuar diten e shenjte te pavaresise........
  me respekt:Miri

 7. #7
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Antarsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,806
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  gezuar festen vellezer e motra.
  vari leshte

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-07-2006
  Postime
  53
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  gezuar te dashur miq virtual,urojme dicka te vertet dhe per kosoven

  Jemi Apo Sjemi Ne Feste...?!
  Pa Kosoven E Lire Sikur Te Ngez Ne Gryk Gezimi...
  Vepra E Te Pareve Na Therret Si Amanet ,te Bashkohemi E Te Rilindim Kombin Shqiptare !

 9. #9
  ..... .....
  Antarsuar
  11-05-2008
  Postime
  2,503
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 4 postime
  Gezuar per shume vjet shqiptarve nga do qe jane.Qofte nje vit i mbare ky per kombin tone te shenjte,dhe qofte vullneti i Zotit dhe i shqiptarve qe 100 vjetorin ta gezojme me nje antarsim ne BE
  Gezuar!

 10. #10
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  57
  Postime
  1,804
  Faleminderit
  483
  46 falenderime n 33 postime
  Gezuar 28 Nentorin, Festen e Flamurit me gjithe permbajtjen ne vehte, nderkaq qe shqiptaret jane te ndare fizikisht ne Ballkan dhe ne gjithe boten. Ne jemi te bashkuar ne festime...nen nje flamur !
  Krahas jubileve qe permend nismetari i temes-Forumit z.Albo eshte edhe nje jubile tek shqiptaret e Illinoisit 55 vjetori i organizimit te manifestimit te Festes se Flamurit..
  Shkurt per pyetjet e Albos nga pikshikim im:

  Pavarsia e Kosoves
  Sfida Ekonomia e te dy shteteve Shqiptare dhe bashkpunimi ne mes dhe me nderkombtaret per nje ardheri me te lumtur te shqiptareve.
  Ardhmeria: bashkimi i shqiptareve ne Ballkan.

  Gezuar!

  me nderime,
  bili99
  Ndryshuar pr her t fundit nga bili99 : 28-11-2008 m 10:57
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-03-2008
  Postime
  34
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Urime gjith shqiptarve Ditn e Pavarsis s Shqipris dhe njkohsisht Ditn e Flamurit Kombtar. Ta prkujtojm kt dit sepse Shpallja e Pavarsis u b pr t gjitha Tokat Shqiptare - 4 vilajetet. Uroj q nj dit ta festojm Ditn e Flamurit sbashku n nj shtet t vetm shqiptar.

 12. #12
  dardan66 Maska e Bujar Dragaj
  Antarsuar
  04-12-2006
  Vendndodhja
  fr
  Postime
  44
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  GEZUAR SHQIPTAR gezuar dita e flamurit tone ILIRIAN

 13. #13
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Antarsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,120
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  28 nntori sht nj nga ditt m t bekuara te kalendarit shqiptar. Kjo dit sht festa m e madhe kombtare pr ne shqiptart pasi brenda saj festojm shum festa.

  - 28 nntor, 1443 - Rikthimi triumfant i Gjergj Kastriotit n Kruje (Nentori i Pare)
  - 28 nntor 1912 - Ngritja e flamurit n Vlor dhe shpallja e pavarsis (Nntori i Dyt)
  - 28 nntor 1944 - Clirimi i Shqiperis nga pushtimi nazifashist (Nntori i Tret)

  N kt 28 nntor, kemi edhe nj gzim ndryshe nga vitet e tjera, pasi ky 28 nntor e gjen Kosovn si shtet sovran e t pavarur. Viti i par ky ku shqiptart n Kosov dhe shteti kosovar do t festoj s bashku me shtetin am shqiptar.

  GZUAR FESTN KOMBTARE, DITN E PAVARSIS!
  GZUAR 96 VJETORIN E SHTETIT SHQIPTAR!
  GZUAR 100 VJETORIN E GJUHS SHQIPE!
  GZUAR 64 VJETORIN E LIRIMIT T SHQIPRIS!


  Por krahas urimeve t ksaj dite t shnuar, desha t'iu ftoj q t reflektoni pr disa minuta dhe t shprehni edhe mendimet tuaja mbi kto cshtje:

  - Cilat jan arritjet m t mdha t popullit shqiptar n kto 100 vjett e fundit?
  - Cilat jan sfidat m t mdha t kohs n t cilat jetojm?
  - Cilat jan aspiratat tuaja kombtare pr t ardhmen?


  Gzuar pr shum vjet,
  Albo
  1-Pavaresia Clirimi ivendit
  2-Pavaresia e Kosoves
  3-Bashkimi i gjithe Shqipetareve ne nje shtet te vetem.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e ERLE
  Antarsuar
  08-02-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Gezuar Festat!Urime ju e gjith Shqipetareve kudo ndodhur.Komentet them ti permbledh ne disa vargje:
  Shqipetare kudo qe jini
  mbare botes an e mbane
  hallet u zbut emigrimi
  por mos harroni vatane.

  I dashur ngelet Atdheu
  dhe pse s`eshte atje kudo
  ty te lindi e ushqeu
  ndaj te miren ja kerko

  Me themelet qe jane hedhur
  ne c`do vit shikon ndryshime
  do vij dita per tu mbledhur
  largesise i le kujtime.

  Kujtimet ngelen te mira
  kur ti vjen atje ku ishe
  sepse kjo s`ishte deshira
  qe ti vendin e braktise.

  Eshte apel zemre
  qe ne e leshojm
  jemi prej nje nene
  ndaj t`mos e lendojme..

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Antarsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  URIME FESTA GJITHE KOMBTARE.....!

  "POR VETEM URIMET NUK MJAFTOJN,
  PER DERI SA TROJET NUK I MBROJM
  HAPENI SYT I MADHE E I VOGEL
  MOS T'NA BEJE BOTA LODER
  QOFSHE BEKUAR SHQIPTARI
  KOSOVE DHE SHQIPERI
  TETOV E QAMERI
  ULEQIN E TIVAR
  PRESHEV E GOSTIVAR
  KETO NUK KAN TE NDAR
  TE BASHKUAR SHQIPTAR....NDAJ-GEZUAR

  NGA-Hajla Rugovase
  Ndryshuar pr her t fundit nga hajla : 28-11-2008 m 15:47
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 16. #16
  EPIROT Maska e EDLIN
  Antarsuar
  16-07-2007
  Vendndodhja
  ku bhen qinglat
  Postime
  1,527
  Faleminderit
  6
  25 falenderime n 19 postime
  GEZUAR FESTEN KOMBETARE

  Me pelqen kjo kenge dhe ju pershendes me te :

  http://it.youtube.com/watch?v=lxpcIqHK-cw
  Epiri sht dhe do t mbetet gjithmon shqiptar ashtu si e krijoi natyra dhe historia - A. Frasheri

 17. #17
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Antarsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,806
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  me pelqeu qe edhe shqiptaret e mbetur ne territorin e serbise kishin festuar festen e pavaresise me flamuj shqiptar ne duar dhe ne apartamentet e tyre.

  mos u trembni o shqiptar se ka ardhur koha qe te gjithe te ngrihemi dhe te fitojm lirine tone.
  vari leshte

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-04-2008
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  195
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime
  Ju uroj gjithashtu gezuar festen e clirimit! Mendoj se shqiptaret duhet te jene me te bashkuar, me te integrueshem dhe me te dashur me njeri-tjetrin.
  Per nje Shqiperi sic te paret donin, per nje vendlindje te ruajtur, per nje nder te mbrojtur, per nje komb fisnik, per nje ideal te gjalle dhe per nje besim plot optimizem.
  Duhet vetem ta permbushim ate qe te meparshmit jane munduar ta ndertojne dhe ta permiresohemi me arsimimin e gjithanshem dhe edukimin atdhetar te te rinjve.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-10-2008
  Vendndodhja
  ne kosov
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Smile aha

  urime njher festa e 28 nentorit flm per sms per temen se di qka te them flm per mirkuptim

 20. #20
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Antarsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Urime 28 nentori

  28 nentori esht poashtu edhe ditelindja e heroit kombetar Adem Jashari.
  Si dhe dalja e UCK-se per here te pare ne publik.
  "Askush nuk sht aq i verbr , se sa ai i cili nuk dshiron t shoh"

Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. far mendoni pr Ahmet Zogun?
  Nga honzik n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 242
  Postimi i Fundit: 03-03-2014, 08:03
 2. Misioni Amerikan N Shqipri (1946)
  Nga DriniM n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
 3. Mehdi Bej Frashri: "Pse ia dhash Shn-Naumin Serbis"
  Nga ALBA n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 09-10-2007, 09:48
 4. Historia politike e Shqipris n tre vjet
  Nga no name n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-03-2007, 19:49
 5. Rexhep Qosja: T vrtetat e vonuara
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 19-09-2006, 20:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •