Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 168
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-04-2008
    Postime
    1

    Nëntori i tretë dhe i vertet

    Përshendetje dhe urime festat e nëntorit Juve dhe gjithë Shqipëtarve aneman botës.
    Edhe përkunder disa arritjeve ne kët 100 vjetëshin e fundit,ne shqipëtaret nuk kemi arritur ate e cila na takon,sepse me merituar nuk e meritojmë,sepse me merituar duhet të punojm,e për nga puna jonë po shifet se sa punojmë.
    Të coptuar,me një Shqipëri jo stabile ekonomikisht dhe politikisht,një Kosovë me një qerek pavarsie,me shqiptaret të përqar në pjesët e ILIRIDES dhe ne Luginen e Preshevës,e per Malësi te Madhe dhe Qameri as spo flas dihet për fat të keq gjendja atje.
    Edhe pse u zhvilluan tri lufta ne hapsirat shqipëtare,amaneti i dëshmorve nuk u realizue.
    Rastësisht qe 2000 vite nuk ishim pa shtet,a populli ma i vjetër i Ballkanit.
    Këto te gjitha janë të shkuara,por te cilat duhet te na percjellin në të ardhmen për mos te gabuar,sepse qe 2000 vite jetë në këto troje kësaj radhe na është dhënë rasti ta realizojm ëndrren shekulloreASHKIMIN KOMBETAR
    Për kët të gjithë duhet të punojmë,sepse brezat e ardhëshem nuk do të na e falin.
    URIME DHE SUKSESE.

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-08-2006
    Postime
    17
    Urime 28 Nentori Diten e Shejt Kombetar.

  3. #23
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    28 nëntori është një nga ditët më të bekuara te kalendarit shqiptar. Kjo ditë është festa më e madhe kombëtare për ne shqiptarët pasi brenda saj festojmë shumë festa.

    - 28 nëntor, 1443 - Rikthimi triumfant i Gjergj Kastriotit në Kruje (Nentori i Pare)
    - 28 nëntor 1912 - Ngritja e flamurit në Vlorë dhe shpallja e pavarësisë (Nëntori i Dytë)
    - 28 nëntor 1944 - Clirimi i Shqiperisë nga pushtimi nazifashist (Nëntori i Tretë)

    Në këtë 28 nëntor, kemi edhe një gëzim ndryshe nga vitet e tjera, pasi ky 28 nëntor e gjen Kosovën si shtet sovran e të pavarur. Viti i parë ky ku shqiptarët në Kosovë dhe shteti kosovar do të festojë së bashku me shtetin am shqiptar.

    GËZUAR FESTËN KOMBËTARE, DITËN E PAVARËSISË!
    GËZUAR 96 VJETORIN E SHTETIT SHQIPTAR!
    GËZUAR 100 VJETORIN E GJUHËS SHQIPE!
    GËZUAR 64 VJETORIN E ÇLIRIMIT TË SHQIPËRISË!


    Por krahas urimeve të kësaj dite të shënuar, desha t'iu ftoj që të reflektoni për disa minuta dhe të shprehni edhe mendimet tuaja mbi këto cështje:

    - Cilat janë arritjet më të mëdha të popullit shqiptar në këto 100 vjetët e fundit?
    - Cilat janë sfidat më të mëdha të kohës në të cilat jetojmë?
    - Cilat janë aspiratat tuaja kombëtare për të ardhmen?


    Gëzuar për shumë vjet,
    Albo

    Pershendetje dhe urime festen stafi i forumit shqipetar dhe urime per te gjith shqipetaret anekend botes kudo qe jane mendimi ju faliminderit ehe per mesazhin tuaj dhe kohen qe na keni kushtuar, arritjet e popullit shqipetar gjati 100 vitwve te findit jan mjaft te medha dhe te dukshme, duke e marr parasysh sfidat me humbjen e shqiptarve me nje te keqe qe na ka ndjekur gjat gjith jetes prej se ekzistoj shqipetaret qe quhet tradheti dhe sfida e fundit qe ne po ballafaqohemi qe nuk ndryshon shum nga tradhetia qe eshte korropsioni ,shpresoj qe kjo e fundit te parandalohet me ane te ketyre gjesteve qe ne po i bejm permes forumeve dhe faqeve te internetit qe te arrij ti vedisojm te gjit te rinjet qe sot jan perdorues te internetit ju faliminderit per fjalen dhe per mirkuptimin ju pershendet BESARI PRIZREN

  4. #24
    Pro diturise Maska e Gjelosh PRekaj
    Anëtarësuar
    07-07-2008
    Vendndodhja
    N'rranjen e Rozafs
    Postime
    681
    Gezuar Gezuar Gezuar


    ps: ju lutem mos lejoni komenta te serbogrekeve te cilet kan qellim veqse perqarje.

  5. #25
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    GËZUAR DHE URIME PAVARSIA E SHQIPËRISË, TË GJITHËVE ATYRE QË NDIHEN SHQIPËTAR.

    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  6. #26
    I ♥ Tetova Maska e Albanian^Boy
    Anëtarësuar
    15-02-2006
    Vendndodhja
    Tetovë/Iliridë
    Postime
    501
    Ju uroj te gjithve 28 Nëntorin per shum vite ishalla
    El Real Madrid, campeón de Liga 2007/08.

  7. #27
    shqiptari Maska e faruk_01
    Anëtarësuar
    24-09-2006
    Vendndodhja
    maqedoni
    Postime
    590
    Gezuar per shume vjet e mot 28 nentorin
    O Sa mir t'jesh Shqiptar...

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-04-2007
    Postime
    7
    Gezuar O Ju Shqiptar Ne Cdo Vatan Ku Ini,e Kur Shqip T'flisni,frik Kurre Mos Kini,
    Por Krenar Jini.
    Rroft Kombi Shqiptar...urra Urra...

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e flag
    Anëtarësuar
    24-04-2005
    Postime
    348
    Te dashur Shqiptarë,

    Urime 28 Nëntori, ditë kjo e shenjët për ne. Urime për shumë vite

    Me dashuri
    FLAG

  10. #30
    Pro diturise Maska e Gjelosh PRekaj
    Anëtarësuar
    07-07-2008
    Vendndodhja
    N'rranjen e Rozafs
    Postime
    681

  11. #31
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    28 nëntori është një nga ditët më të bekuara te kalendarit shqiptar. Kjo ditë është festa më e madhe kombëtare për ne shqiptarët pasi brenda saj festojmë shumë festa.

    - 28 nëntor, 1443 - Rikthimi triumfant i Gjergj Kastriotit në Kruje (Nentori i Pare)
    - 28 nëntor 1912 - Ngritja e flamurit në Vlorë dhe shpallja e pavarësisë (Nëntori i Dytë)
    - 28 nëntor 1944 - Clirimi i Shqiperisë nga pushtimi nazifashist (Nëntori i Tretë)

    Në këtë 28 nëntor, kemi edhe një gëzim ndryshe nga vitet e tjera, pasi ky 28 nëntor e gjen Kosovën si shtet sovran e të pavarur. Viti i parë ky ku shqiptarët në Kosovë dhe shteti kosovar do të festojë së bashku me shtetin am shqiptar.

    GËZUAR FESTËN KOMBËTARE, DITËN E PAVARËSISË!
    GËZUAR 96 VJETORIN E SHTETIT SHQIPTAR!
    GËZUAR 100 VJETORIN E GJUHËS SHQIPE!
    GËZUAR 64 VJETORIN E ÇLIRIMIT TË SHQIPËRISË!


    Por krahas urimeve të kësaj dite të shënuar, desha t'iu ftoj që të reflektoni për disa minuta dhe të shprehni edhe mendimet tuaja mbi këto cështje:

    - Cilat janë arritjet më të mëdha të popullit shqiptar në këto 100 vjetët e fundit?
    - Cilat janë sfidat më të mëdha të kohës në të cilat jetojmë?
    - Cilat janë aspiratat tuaja kombëtare për të ardhmen?


    Gëzuar për shumë vjet,
    Albo
    Së pari u uroj gjithë shqiptarëve anembanë botës, urime festën e 28 nëntorit.

    Është një ditë e veçantë në jetën e cdokujt që e ndjen veten shqiptare dhe nuk len hapësirë pa e festuar si një ditë gëzimi dhe hareje për mbarë popullin tonë, si një ditë kur u ndryshua shumëçka dhe si një ditë kur u tha gjithçka për popullin dhe të ardhmen tonë, hapat e guximshëm që u morën nga heronjë dhe figura të larta shqiptare figurohen me këtë datë, është një ditë e madhe për Shqiptarinë.

    - Cilat janë arritjet më të mëdha të popullit shqiptar në këto 100 vjetët e fundit?

    Populli Shqiptarë njëkohësisht populli ynë pergjat këtij shekulli ka kaluara shumë faza të historisë së vet duke u nisuar nga ato të zezat e deri tek ato të ndritshmet ose të cilat jepnin pak shpresë për dritë. Arritje tona si popull dhe Shqipërisë si shtet kryesor të popullit tonë janë mëse të larta, aritëm që bota të flas për ne dhe historinë që lam pas, deri më sot kemi arritur gati 99% të planit mbarëkombëtar që është i shkruar në zemrën e çdo shqiptari, mungon vetëm Shqipëria Etnike!

    - Cilat janë sfidat më të mëdha të kohës në të cilat jetojmë?

    Në të kaluarën ajo që mund të arrihej u arrit dhe atë me plot merita të figurave të ndryshme kombëtare, ajo që është aktuale dhe tepër e rëndësishme për ne si popull është beteja për bashkimin dhe përparimin tonë, integrimi në organizatat e mëdha ndërkombëtare dhe mbarëbotërore ku hapat e parë vetëm se janë ndërmar dhe qëllimi është arritur, si rezultat kemi Shpalljen e pavarësisë së Kosovës, Integrimin e Shqipërisë në NATO etj etj.. Mirëpo na presin edhe shumë sfida të tjera të cilat janë mëse të rëndësishme për popullin tonë, e gjithë kjo kërkon lidhjen tonë sa më të fortë si komb e jo si shtet, pasi jemi të ndarë dhe kërkon forcën dhe vullnetin e secilit nga ne që qëllimet e filluara dhe ende të parealizuar nga të parët tanë ti realizojmë ne të gjithë të bashkuar me të njëjtin qëllim.

    - Cilat janë aspiratat tuaja kombëtare për të ardhmen?

    Pritet shumë jo vec nga unë personalisht por mendoj edhe nga shumica e popullit tonë, shenjat për një të ardhme ashtu sic e parafytyron cdo shqiptarë për popullin e vet janë tepër pozitive, hapat e parë dhe vendimtarë janë ndërmarur dhe në pritje janë edhe hapa të tjerë të rëndësishem për ne, disa nga ata i ceka më lart dhe të cilët u realizuan me guximin dhe besimin tonë që patëm si komb, lidhjet tona reciproke të forta do të na udhëzojnë dhe dërgojnë në rrugën e duhur që na duhet, gjithcka është në rrugë të mbarë, shqiptarët në një të ardhme jo të largët do ta gjejnë veten në Shqipërinë e bashkuar.


    Gëzuar festën!
    Sui generis

  12. #32
    ..She is so cute... Maska e jessi89
    Anëtarësuar
    25-08-2003
    Postime
    955
    Gezuar Festen e 28 Nendorit,kudo qe jeni ,ne mbare boten.Ju uron nga zemra ,Jessi ne Canada.
    Edhe ne e festuam dhe e ngritem flamurin tone te bukur ne qender te Torontos.Kenduam hymnin tone dhe Candaez se bashku.
    Vertet momente emocionale.Ishalla vitin tjeter me Kosoven bashke......pershendetje
    Wild and crazy can't be lazy

  13. #33
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    11-04-2003
    Postime
    1,348
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    28 nëntori është një nga ditët më të bekuara te kalendarit shqiptar. Kjo ditë është festa më e madhe kombëtare për ne shqiptarët pasi brenda saj festojmë shumë festa.

    - 28 nëntor, 1443 - Rikthimi triumfant i Gjergj Kastriotit në Kruje (Nentori i Pare)
    - 28 nëntor 1912 - Ngritja e flamurit në Vlorë dhe shpallja e pavarësisë (Nëntori i Dytë)
    - 28 nëntor 1944 - Clirimi i Shqiperisë nga pushtimi nazifashist (Nëntori i Tretë)

    Në këtë 28 nëntor, kemi edhe një gëzim ndryshe nga vitet e tjera, pasi ky 28 nëntor e gjen Kosovën si shtet sovran e të pavarur. Viti i parë ky ku shqiptarët në Kosovë dhe shteti kosovar do të festojë së bashku me shtetin am shqiptar.

    GËZUAR FESTËN KOMBËTARE, DITËN E PAVARËSISË!
    GËZUAR 96 VJETORIN E SHTETIT SHQIPTAR!
    GËZUAR 100 VJETORIN E GJUHËS SHQIPE!
    GËZUAR 64 VJETORIN E ÇLIRIMIT TË SHQIPËRISË!


    Por krahas urimeve të kësaj dite të shënuar, desha t'iu ftoj që të reflektoni për disa minuta dhe të shprehni edhe mendimet tuaja mbi këto cështje:

    - Cilat janë arritjet më të mëdha të popullit shqiptar në këto 100 vjetët e fundit?
    - Cilat janë sfidat më të mëdha të kohës në të cilat jetojmë?
    - Cilat janë aspiratat tuaja kombëtare për të ardhmen?


    Gëzuar për shumë vjet,
    Albo
    Shqiptaret kane shtet dhe nuk jane bashkesi cakenjsh. Shteti ka ligje qe jane ligje absolute mbi ato partiake.

    Ligji aktual i shtetit Shqiptar thote se clirimi i Shqiperise nga pushtimi nazifashist ndodhi ne 29 Nentor 1944.

  14. #34
    Ich bin Tony Montana Maska e tony_montana
    Anëtarësuar
    06-08-2007
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    19
    Urime 28 Nentori
    >>Tony Montana<<

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e flag
    Anëtarësuar
    24-04-2005
    Postime
    348
    I pershendes te gjithe Shqiptaret dhe uroj 28 Nentorin te gjitheve.


    http://uk.youtube.com/watch?v=xhd35v...eature=related

    Me respekt e dashuri
    FLAG

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e jclR
    Anëtarësuar
    08-01-2005
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    28
    Edhe pse me vonese uroj te gjithe shqiptareve kudo qofshin Gezuar festat e mbaresi per ta..

  17. #37
    kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
    Anëtarësuar
    24-10-2008
    Vendndodhja
    prrenjas
    Postime
    463
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    28 nëntori është një nga ditët më të bekuara te kalendarit shqiptar. Kjo ditë është festa më e madhe kombëtare për ne shqiptarët pasi brenda saj festojmë shumë festa.

    - 28 nëntor, 1443 - Rikthimi triumfant i Gjergj Kastriotit në Kruje (Nentori i Pare)
    - 28 nëntor 1912 - Ngritja e flamurit në Vlorë dhe shpallja e pavarësisë (Nëntori i Dytë)
    - 28 nëntor 1944 - Clirimi i Shqiperisë nga pushtimi nazifashist (Nëntori i Tretë)

    Në këtë 28 nëntor, kemi edhe një gëzim ndryshe nga vitet e tjera, pasi ky 28 nëntor e gjen Kosovën si shtet sovran e të pavarur. Viti i parë ky ku shqiptarët në Kosovë dhe shteti kosovar do të festojë së bashku me shtetin am shqiptar.

    GËZUAR FESTËN KOMBËTARE, DITËN E PAVARËSISË!
    GËZUAR 96 VJETORIN E SHTETIT SHQIPTAR!
    GËZUAR 100 VJETORIN E GJUHËS SHQIPE!
    GËZUAR 64 VJETORIN E ÇLIRIMIT TË SHQIPËRISË!


    Por krahas urimeve të kësaj dite të shënuar, desha t'iu ftoj që të reflektoni për disa minuta dhe të shprehni edhe mendimet tuaja mbi këto cështje:

    - Cilat janë arritjet më të mëdha të popullit shqiptar në këto 100 vjetët e fundit?
    - Cilat janë sfidat më të mëdha të kohës në të cilat jetojmë?
    - Cilat janë aspiratat tuaja kombëtare për të ardhmen?


    Gëzuar për shumë vjet,
    Albo
    Faleminderit qe me uroni dhe qe me keni zgjedhur per te dhene dhe une mendimet e mija.

    -Arritjet me te medha te popullit shqiptar ne 100 vjetet e fundit pa dyshim jane:
    a- SHEMBJA E KOMUNIZMIT
    b-PAMVARTESIA E KOSOVES

    -Sfidat me te medha te kohes jane:
    a-ANTARSIMI NE BE DHE INTEGRIMI NE NATO
    b-KONSOLIDIMI I SHTETIT LIGJOR E DEMOKRATIK NE KOSOVE

    -Aspirata ime per te ardhmen:
    a-BASHKIMI I SHQIPERISE ME TE GJITHA TROJET E SAJ TE HEQURAPADREJTESISHT.

    GEzuar per te gjithe shqiptaret kudo ndodhen

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Alma07
    Anëtarësuar
    20-05-2007
    Vendndodhja
    ktu ku nuk duhet
    Postime
    282
    I uroj te gjithe shqiptarve Gezuar Festat Kombetare .....

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Solomoni
    Anëtarësuar
    18-10-2008
    Postime
    134
    Iu uroj te gjithe shqiptaret kudo qe jane Gezuar Festat Kombetare

  20. #40
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anëtarësuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perëndinë
    Postime
    1,258
    Gëzuar festën të gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen.





    Me respekt, ns
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtë I Shenjtë...

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Çfarë mendoni për Ahmet Zogun?
    Nga honzik në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 242
    Postimi i Fundit: 03-03-2014, 08:03
  2. Misioni Amerikan Në Shqipëri (1946)
    Nga DriniM në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
  3. Mehdi Bej Frashëri: "Pse ia dhashë Shën-Naumin Serbisë"
    Nga ALBA në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 09-10-2007, 09:48
  4. Historia politike e Shqipërisë në tre vjet
    Nga no name në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 22-03-2007, 19:49
  5. Rexhep Qosja: Të vërtetat e vonuara
    Nga ARIANI_TB në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 19-09-2006, 20:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •