Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 45
 1. #21
  LIVERPOOL FC Maska e geezer
  Antarsuar
  29-09-2007
  Vendndodhja
  Windy City Chicago.USA
  Postime
  836
  TUNG ... mendojq e kjo eshte tipike
  LIVERPOOL
  you`ll never walk alone

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,344
  Ciao ! Me eshte bere dhe mua si ves kur shkoJ ne Shqiperi .Ste thote njeri ndonje
  pershendetje shqip por Ciao !
  Ose ,tikanis re !

 3. #23
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Antarsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,763
  Ckemi?
  Cben?

 4. #24
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar m par nga alnosa Lexo Postimin
  Ciao ! Me eshte bere dhe mua si ves kur shkoJ ne Shqiperi .Ste thote njeri ndonje
  pershendetje shqip por Ciao !
  Ose ,tikanis re !
  cfare eshte kjo tikanis??

 5. #25
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,491
  Mos ta harrojme - doren ne zemer.
  Ne qytetin nga vij une dora ne zemer eshte e pazevendesueshme. Sidomos nga gjinia mashkullore.
  Qysh je?...A je mire?...Shka i ki punt?...A pe lodhesh?...Familja?
  ose
  Puna mar...Qysh pe t'shkon puna?...A pe lodhesh?
  Pershendetj e shkurter te rinia eshte TUNG, ndersa te moshuarit miredita, ditenemire etj etj

  Pershendetjen me dore ne zemer e hasim edhe te rinia edhe te te moshuarit.

 6. #26
  Moderator
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,009
  "O m, mire?"

  "C'a ke bo?"

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Fjalen tungjatjeta se kam ndeshur asnjehere te brezat e rinj. Ato qe kam ndeshur une: Shkurt, mire...? si neper dhemb kjo me njerezit qe nuk ke shume konfidence, vetem nje pershendetje per miresjellje. Ku je ti?, C'kemi?, Ca ben? ne menyra te ndryshme ne baze te dialektit qe perdoret. Keto me njerezit me te afert.
  Ose keto modernet e huazuara. hey, ciao, dhe hi midis adoloshenteve.
  Ndryshuar pr her t fundit nga mia@ : 08-03-2010 m 15:08

 8. #28
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar m par nga BOKE Lexo Postimin
  "O m, mire?"

  "C'a ke bo?"
  mire vallahi..ca ke bo ti plako???

 9. #29
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-05-2009
  Postime
  795
  Citim Postuar m par nga arbereshi_niko Lexo Postimin
  Psh;
  a bo plako?! --- si ja on? --- 'fare ben?
  kina plako... ---- 'kemi . ---- si po ja kalon?
  si i ke hallet. ---- si je? ---- 'na thua...

  Keto jane pershendetjet qe me shume degjon nder shqiptare, por te thena ne dialektin qe edhe ka ky shqiptar.
  Per mendimin tim keto jane me te perdoruarat, pa perjashtuar qe ka edhe te tjera por jo ne shkall republike, por thjesht simbas zonave...
  mos je ti rqastesisht nga portokallia??? ku ta dish plako

 10. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,344
  Citim Postuar m par nga BOKE Lexo Postimin
  "O m, mire?"

  "C'a ke bo?"
  Boke po shprehje tjeter qe perdorin cunat ne shqiperi :_

  O daku c'a ke bo mo!

  Jam shkrir me te qeshur kur e kam degjuar per here te pare .
  Ha-Ha .

 11. #31
  Moderator
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,009
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  mire vallahi..ca ke bo ti plako???
  Mire mer jahu. E shtyjme. Lol

 12. #32
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  Pershendetja tipike ''ke shef ti'' ?

 13. #33
  Moderator
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,009
  Citim Postuar m par nga alnosa Lexo Postimin
  Boke po shprehje tjeter qe perdorin cunat ne shqiperi :_

  O daku c'a ke bo mo!

  Jam shkrir me te qeshur kur e kam degjuar per here te pare .
  Ha-Ha .
  Kjo eshte e re alnosa. Ka dale vone. Une s'e kam arritur.
  Ketu ne forum e kam pare qe e kane permendur.


  Dhe nje tjeter per ndonje qe ke ca kohe pa e pare:

  "Ku je ti, nga bohesh? Ke hum fare!"

 14. #34
  aR-my_nD Maska e aR-my_nD
  Antarsuar
  01-08-2009
  Vendndodhja
  Veproj n nj planet pr t jetu n botn tjetr.
  Postime
  131
  se di a ekeni than a jo se sun pi lecoj te gjitha por edhe keto jan ershendetjet e shqipeve:::

  KU JE....?, SI JE....?, A U LODHE...?, etj...etj...
  do gj, ka nj arsye.

 15. #35
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,576
  - Ku je mor ta marrsha (ose dika e ngjashme)

  - Po ku je o Larask

  - O me lla, a ke bo naigjo
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 16. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  nga anet e mia pershendetja tipike para 20 vjetesh ishte:

  1) kur perballesh nje person ose grup personash qe nuk po punojne.
  TI - Si jeni.
  AI/ATA - Mir si je ti/Mir si jeni.

  2) kur perballesh me nje person ose grup personash qe po punojne.
  TI - Puna mbare. ( Mot me shume. Qofte me bereqet: nese po vjel)
  AI/ATA - Mbare Pa. tu rrit ndera.

  dhe pastaj vazhdon me pyetjet normale, mire si ja kalon mire, mire po ti mire, mire po ti mire, mir, puna a thote mire, mire, po ti puna mire, mire.

 17. #37
  Te rroni vete....

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  mirmrama Serafim edhe ju te gjith te tjeret

 19. #39
  Citim Postuar m par nga busavata Lexo Postimin
  mirmrama Serafim edhe ju te gjith te tjeret :)
  Mirmroma Busavate.Si je miku im...
  Mirmbrema!Duhet te jete pershendetje tipike? o fantazi etnike....

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  Serafim me ta than te drejten nuk e di...
  per disi e ndjej kur dikush me pershendet me zemer apo me aroganc..

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 84
  Postimi i Fundit: 18-04-2022, 09:21
 2. Sul Hotla (1875-1947), Nj Jet Pr Shqiprin
  Nga strong_07 n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 3. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 4. Drafti pr Unitet
  Nga Modesti n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 04-08-2010, 16:10

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •