Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 47
 1. #1
  I vete perjashtuar! Maska e GeNi_25
  Antarsuar
  25-05-2005
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  562

  Cila sht prshndetja tipike Shqiptare?

  Nuk e di nese jam ne nen-forumin e duhur por po vazhdoj me temen.

  Dua te di se cila eshte pershendetja tipike shqiptare. Puthja midis meshkujve nuk ka pas ekzistuar perpara viteve 50. Kjo ka ardhur nga sllavet. Dhe goditja koke me koke thone qe ka ardhur nga turqit.

  A ka nje pershendetje tipike Shqiptare?
  Shyqyr qe filo-greket nuk administrojne dhe kete nen-forum te Forumit Shqiptar!

 2. #2
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Postime
  5,671
  Nga afrsia i jep dorn i thu mirdita.

  Nga largsia ngrit dorn lart dhe i thu tungjatjeta (shkurtimisht tung )

 3. #3
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,589
  Tipike pershendetje shqiptare.

  lol
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 4. #4
  ILIR N GEN Maska e flory80
  Antarsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buz Vjoss Kaltroshe
  Postime
  1,531
  Prshndetja tipike Shqiptare sht Tungjatjeta!
  Njatjeta!
  Por brezi i ri e ka m t leht t thot ao, Hellou, Jasu se sa Njatjeta!
  Shpresoj se do futet prsri n prdorim, un personalisht e prdor shum
  EH I ZIU NJERI, GLLTIT DIKU NJE LUG ORB T PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PR GJITH JETN!

 5. #5
  Citim Postuar m par nga Apollyon Lexo Postimin
  Tipike pershendetje shqiptare.

  lol
  Ptu ptu ku e gjete kete . looool
  Pershendetje me te poshter qe kan shqiptaret dhe e perdorin shume po eshte dhe pa lidhje

  H Re.
  asnje gje tjeter mbrapa ose para.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 6. #6
  Mire, ca ke bo.
  Mire, ca ke bo..
  Moderator, e di vet ti...

 7. #7
  Prshndetja tipike Shqiptare sht Tungjatjeta!- dhe njherit nj prej pershedetjeve m t mira ne bot.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-09-2008
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  111
  Po pajtohem me disa nga forumistet se pershendetje tipike shqiptare eshte TUNGJATJETA.

 9. #9
  IrC AlBaSoUl.CoM Maska e MISTREC_BERATI
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  GreeCe
  Postime
  150
  me tipikja eshte o nuku ca ben mire
  Na mbyten servilat.com

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e RinorZ
  Antarsuar
  08-06-2008
  Postime
  325
  Shkurtimishte...Tung!!!
  Kete me shume e perdori...

 11. #11
  Psh;
  a bo plako?! --- si ja on? --- 'fare ben?
  kina plako... ---- 'kemi . ---- si po ja kalon?
  si i ke hallet. ---- si je? ---- 'na thua...

  Keto jane pershendetjet qe me shume degjon nder shqiptare, por te thena ne dialektin qe edhe ka ky shqiptar.
  Per mendimin tim keto jane me te perdoruarat, pa perjashtuar qe ka edhe te tjera por jo ne shkall republike, por thjesht simbas zonave...

 12. #12
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,043
  Citim Postuar m par nga Apollyon Lexo Postimin
  Tipike pershendetje shqiptare.

  lol
  Sa kom qesh.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e ZANOR
  Antarsuar
  25-09-2002
  Postime
  1,114
  atij q t'i duket e gjat - tungjattjeta - thot - tungj

  por kur nuk ke fuqi ta thuash nj fjal - Tungjattjeta?

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-03-2008
  Postime
  34
  JUNGJATJETA,

  Prshndetje tipike shqiptare sht: TUNGJATJETA. Ndryshe n Kosov sht "standardizuar" versioni i shkurtuar TUNG. Ndrsa MIRDITA, MIRMBRMA, MIRMNGJESI, NATN E MIR jan t pranishme edhe ne gjuht tjera n formn e njjt kshtu q s'mund t merren si shembuj tipik t prshndetjes ndr shqiptar.
  Ndrsa prshndetja qe iu bra un n fillim ishte n trajtn e shumsit.
  Mbetshi mir,

  Paulus

 15. #15
  mir!........

 16. #16
  I vete perjashtuar! Maska e GeNi_25
  Antarsuar
  25-05-2005
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  562
  Citim Postuar m par nga GeNi_25 Lexo Postimin
  A ka nje pershendetje tipike Shqiptare?
  Me teper interesohem tek veprimi me duar. Apo thene me ndryshe si reagon trupi, sa afrohet? A puqet koka me koke? Etj.

  Flm per pergjigjet!
  Shyqyr qe filo-greket nuk administrojne dhe kete nen-forum te Forumit Shqiptar!

 17. #17
  Me ja thir selamin , se me mirdita e tung vec bythte palamur dhe komunista marksista leninista stalinista qosjista demacista thaqiista pershendeten qe besa edhe me grushta

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,344
  Sipas vaktit dhe pershendtja.

  Si jeni ? C'kemi?!

 19. #19
  Zakonisht ne Shqiperi ka qene perdorur Njatjetja ose shkurt Tjeta (tjeta juj)

  ..qe kuptohet eshte shkurtim i fjales Tungjatjeta!

  Veriu i Shqiperise dhe kosovaret perdorin Tung!

  Tani kane filluar edhe ca nga Shqiperia mesme apo jugu ta perdorin kete Tung-un, psh nja dy veta ma kishin shkruar ne mesazh.

  Kjo tung-u, mua me tingellon kot fare psh..(me shije kjo pune)

  Kurse dikur, mbaj mend ate pak shoqeri aktoresh e artistesh qe kishim, forconin veten te perdornin fjalen Pershendetje..

  ..qe me te drejte, duhet te jete fjala jone pershendetese!

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Xingaro
  Antarsuar
  14-06-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  640
  -Ho me ...mire e?
  Quanta vita hai contaggiato,quanta vita bruccerai...!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 85
  Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
 2. Sul Hotla (1875-1947), Nj Jet Pr Shqiprin
  Nga strong_07 n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 3. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 4. Drafti pr Unitet
  Nga Modesti n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 04-08-2010, 16:10

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •