Close
Faqja 2 prej 26 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 501
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Antarsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  38
  Postime
  1,151
  BASTARDET SHQIPFOLSA KREMTOJN PERVJETORIN E KRETENIT

  Isha paksa i preokupuem me disa pun private dhe nuk pata asesi mundsi t baj nji shkrim dhe t shpreh opinionin dhe indinjaten time kunder t ashtu quajtunit klub Afrim Zhitia q nen patronatin e vet festoj me pompozitet 100 vjetorine lindjes s ish kretenit stalinistit dhe diktatorit ( mender me than) Enver Hoxha. Nuk do t shkruej shum sepse po t shkruhet nat dhe dit panderpre kurr nuk do t mbarojn ato fjal ofenduese q duhet t thuhen per njeriun ma t poshter, ma bizar dhe ma armik t shqiptarve dhe ky ishte Enver Hoxha.
  Un ktu do perqendrohem vetem n disa fakte t cilat m trishtojn dhe t cilat m bajn t ndjehem keq pse jam shqiptar. T festohet pervejtori i lindjes s nji diktatori shizofren, psikopat dhe vrass i pa skrupullt i njerzve t vet, i popullit t vet, i njeriut q per nji gjakpirs cfar ishte Miladin Popoviqi e hudhi posht marveshjen e Mukjes dhe njeriut q s pari ja fali Dardanin Jugoserbis s Titos, dhe pastaj dergoj brigada partizane per ta ndihmue ushtrin partizano-cetnike t Titos per ta shue me gjak luften clirimtare t Dardanve n krye me tribunin popullor Shaban Palluzhen dhe trimat tjer, dhe per kt vec mijra tjerve, un kam deshmitar t ndjerin babn tim Mustaf Hajdin Hasanaj i cili me mijra her m ka tregue me lot per faqe per brigaden e Shqipnis dhe bataljonin e Mal Sadikut q s bashku me cetniket e jugoserbis luftonte trimat e Dardanis neper Drenic. Festohet pervjetori i lindjes i njeriut mizor q burgosi dhe dergoj n Burrel dhe Spaq pothuej cdo dardan q per ti shpetue burgjeve dhe torturave serbe iku n Shqipni ndersa atje u persekutue edhe ma keq se n Jugosllavi sepse atje e persekutojshin vllaznit shqiptar me urdhnat e sigurimcave t Enver Hoxhs . Festohet pervjetori i lindjes i njeriut q per ta ruejt postin e vet me dekada vrau bashkluftetaret dhe bashkveprimtaret e vet ma t afert tue fillue nga Bahri Omari t cilin e kishte dhanderr, pastaj Qemal Stafa, Liri Gega, Sejfulla Malisheva etj, etj si dhe njeriut i cili ndaloj t i permendet emni ma t madhit nder t mdhenjet patriot, shkrimtar, poliglot, intelektual dhe baba i Alfabetit Shqip (t cilin e perdorim sot), t pavdekshmit At Gjergj Fishta t cilit ( si ma i madhi bastard i planetit ) edhe eshtnat ja perdhosi dhe urdhnoj t varroset pa kok dhe i zhduku edhe varrin. Pastaj e ndaloj t permendet emni i t madhit Faik Konica , ndaloj ti permendet emni Hasan Prishtins, ndaloj t permendet emni i Dardanis q ai , grueja e tij shtrig dhe fara e tij i biri edhe sot e ksaj dite e quejn Kosmet , andaj un nuk mund t permbahem pa e than mendimin tim kshtu publikisht se ata q e festuen pervjetorin e Enver Hoxhes dhe ata q lejuen nji manifestim t till nuk jan hiq ma pak t poshter se sa vet Enver Hoxha. Nuk jan hiq ma pak kretena se sa Enver Hoxha, nuk jan hiq ma pak super bolshevik - supershkije se sa Enver Hoxha.
  Tani kur edhe n Kin ( sado q ka vetem nji parti n pushtet ) megjithate hecet kah zhvillimi n forma t ekonomis s tregut t lir, perdit e ma teper sistemi lshon pe n t drejtat dhe lirit e njeriut, qytetarit dhe n lirit e shprehjes dhe mendimit t gjitha kto karakteristika antikomuniste , kur edhe Kuba po pson ndryshime kah demokracia dhe prosperiteti dhe po i kthen shpinen diktatures komuniste t Kastros, neve qyqet e shtetit ma t ri n bot organizohemi dhe festojm pervjetorin e nji diktatori komunist t ngordhun para disa dekadave. A ka turp ma t madh. Dhe q turpi t jet institucional u perkujdes s pari TV-ja shtetnore RTK-ja e cila i dha publicitet ngjarjes makabr, pastaj edhe deputetet e Parlamentit t Dardanis sikur klyshi bastard Hydajet Hyseni i cili mbajti edhe fjal rasti per xhaxhin e vet.
  Un ftoj forcat e shendosha popullore shqiptare q t reagojn me protesta dhe t gjitha format tjera demokratike, kudo q jan shqiptaret neper bot dhe jo vetem n Dardani dhe Shqipni kunder institucioneve qeveritare t Dardanis t cilat n kreun e vet kan enverostalinista si p.sh. Jakup Krasniqi, Xhavit Haliti, Hydajet Hyseni, Bajrush Xhemajli , Nait Hasani , Gani Koci,etj, etj. Pastaj klyshet e ketyne neper komuna si n Viti Xhevat Bislimi e sa e sa t tjer . Pra t protestohet q kta njerz t suspendohen dhe tu mirren t gjitha funksionet politike dhe publike ndersa vet Jakup Krasniqi dhe Hydajet Hyseni t denohen edhe me burg pse mbajn fotografi t nji vrassi katil cfar ishte Enver Hoxha. T shkarkohet menjiher nga posti edhe drejtori i RTK-s Agim Zatriqi per faktin q RTK-ja transmetoj ngjarjen makaber t festimit t pervjetorit t lindjes s Enver Hoxhs dhe me ket bani propagand t poshter.
  Per n fund t gjith atyne q akoma e nderojn dhe e andrrojn Enver Hoxhen un ju tham se jan t cmendun dhe i marroft Zoti.
  Date 15 Tetor 2008
  _____________________________________
  I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

 2. #22
  Citim Postuar m par nga altruisti_ek84 Lexo Postimin
  Edhe nje sqarim per disa postime qe i lexova ketu. Miladin Popoviq me urdherin e Josip Broz Titos e themeloi partin komuniste ne Shqiperi me ne krye nja nga kretenat me mizor qe njeh historia e njerzimit, Enver Hoxhen.
  Besoj ta kesh ndjekur dhe lexuar intervistn me Nexhmie Hoxhn realizuar nga Xhunga!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 3. #23

  Pa emocione, pa emocione!

  Citim Postuar m par nga altruisti_ek84 Lexo Postimin
  BASTARDET SHQIPFOLSA KREMTOJN PERVJETORIN E KRETENIT

  Isha paksa i preokupuem me disa pun private dhe nuk pata asesi mundsi t baj nji shkrim dhe t shpreh opinionin dhe indinjaten time kunder t ashtu quajtunit klub Afrim Zhitia q nen patronatin e vet festoj me ” pompozitet ” 100 vjetorine lindjes s ish kretenit stalinistit dhe diktatorit ( mender me than) Enver Hoxha. Nuk do t shkruej shum sepse po t shkruhet nat dhe dit panderpre kurr nuk do t mbarojn ato fjal ofenduese q duhet t thuhen per njeriun ma t poshter, ma bizar dhe ma armik t shqiptarve dhe ky ishte Enver Hoxha....
  ....
  ...Per n fund t gjith atyne q akoma e nderojn dhe e andrrojn Enver Hoxhen un ju tham se jan t cmendun dhe i marroft Zoti.
  Date 15 Tetor 2008
  O altruisti, kot i ke vn vetes kt nofk. Altruizm kishte dikur. Shkoi altruizmi.
  Besoj nuk e ke kuptuar mesazhin. Shkruaj pa emocione! Jo sharje. Fundja ne kosovart nuk i njohim.

  ...Nuk e kuptoj kt fajl q ke prdorur: kreten!
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 14-11-2008 m 07:32
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 4. #24
  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  A mund te shkruaje pa emocione per Enver Hoxhen nje shqiptar i cili vuajti burgun apo kampin e internimit te atij rregjimi komunist?!
  A mund te shkruaje pa emocione ai fshatari i pashkolle qe Partia dhe Shoku Enver i beri pashaportizimin ne Tirane dhe e veshi me pushtet duke e kthyer nga askushi ne dikushi?!

  Sigurisht qe jo.

  Ajo qe me gezon mua eshte fakti se sot kemi nje brez te ri shqiptaresh, 20 vjecare qe jane lindur e rritur ne liri, dhe jo si zogj te ndrydhur dhe burgosur si ato 5 brezat e shqiptareve qe paten fatin e keq te jetojne nen komunizem.

  Albo
  Pershendetje Albo.

  Une mendoj qe analizat nuk i takojne shtreses se pergjithshme te popullsise por i takojne eksperteve.Kur flitet per Kombin nuk flitet nga ana personale por flitet nga ana kombetare.Une nuk mund te them psh qe ky eshte nje regjim koti i X kryeministri se une jam pa pune nderkohe qe vendi lulezon.
  Pra mendoj qe edhe ai regjim fatkeq i pati disa te mira dhe nuk eshte profesionale qe c do arritje ne ate kohe eshte arritje komuniste duke e perjashtuar fare popullin shqiptar ne kete mes.Une i permenda 2 arritjet me te medhaja ne fushen arsimore dhe nuk ia adresoj rregjimit por ia adresoj vullnetit te shqiptare.Ne zgjedhjet e atehershme dilte Partia fituese me 99.9% te votave.C fare tregon kjo qe e gjithe Shqiperia kishte ideale komuniste?C fare ishte Shqiperia toke shqiptare apo toke komuniste?C fare lufte bene partizanet per komunizmin apo per Atdheun?Se c fare ka bere propaganda e semure Marksiste-Leniniste eshte c eshtje tjeter.
  Sic e permenda une kam te pushkatuar ne fis si nga nena e si nga babai vetem e vetem se ju kundervune ideologjise se semure komuniste.Kam shume te internuan neper kampet qe ishin me famekeqe se edhe kampet naziste sic ishte edhe burgu famekeq i Spacit.Por kur vjen puna per Kombin gjerat personale i lej menjane.Por ta kesh te qarte qe gjithe ato qe shajne regjimin sot jane gjithe kelyshe te po atij regjimi duke filluar nga te gjithe "analistet" politik.
  Sa per disa qe ende kane ne koke idealet e semura Marksiste-Leniniste dhe qe jane prap per izolimin e vendit e paten mundesine ta benin nje here kete gje dhe e dogjen.Mundesi te dyta s ka me.

 5. #25

  Tani e shoh se ti kosovar qenke o Altruist...

  [QUOTE=altruisti_ek84;2078228]BASTARDET SHQIPFOLSA KREMTOJN PERVJETORIN E KRETENIT

  1. msohu t flassh shqip.
  2. Po m habit si nj kosovar t flas kshtu. Kam dgjuar nga mendje t ndritura kosovare, se aso kohe n Kosov njeriu o do ishte enverist o titis. Rrug t ndrmjetme nuk kishte. Mos ti i takon vall gj ktij grupit t dyt?
  3. Mos valle kjo fjala q ke prdorur "KRETENIT" vie nga Beogardi. Ma shpjego nj ik t lutem se do m mbetet pik!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e klaus fisher
  Antarsuar
  29-04-2008
  Vendndodhja
  aty ku mbaron hapesira
  Postime
  254
  Ju lutem pa cilesime personale per anetaret e FSH!Thjesht te gjykojme per nje figure (E.H.) dhe per nje faze te historise (1941-1991) !Kush eshte i zoti te ofroje gjykime te argumentuara -mire ,kush nuk mundet -te lexoje ,sic po bejme ne te tjeret!

 7. #27
  Lazaratas Maska e Bel ami
  Antarsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Lazarat
  Mosha
  43
  Postime
  1,184
  [QUOTE=karkaxholli;2078291]
  Citim Postuar m par nga altruisti_ek84 Lexo Postimin
  BASTARDET SHQIPFOLSA KREMTOJN PERVJETORIN E KRETENIT

  1. msohu t flassh shqip.
  2. Po m habit si nj kosovar t flas kshtu. Kam dgjuar nga mendje t ndritura kosovare, se aso kohe n Kosov njeriu o do ishte enverist o titis. Rrug t ndrmjetme nuk kishte. Mos ti i takon vall gj ktij grupit t dyt?
  3. Mos valle kjo fjala q ke prdorur "KRETENIT" vie nga Beogardi. Ma shpjego nj ik t lutem se do m mbetet pik!


  Me beri mjaft pershtypje kjo menyre mendimi. Sidomos pika 2.Perfaqeson me te vertete nje cudi qe per ne qe kemi jetuar brenda kufijve te Shqiperise na renqeth pak mishin. Shqiptaret e Kosovoses sipas disa mendjeve te ndritura te Kosoves na qenkishin ndare ne Titiste dhe Enveriste. Pra ruge te mesme nuk kishte. E si mund te kete ruge te mesme nga keto mendje te ndritura qe mendimet e tyre nuk te cojne as me nder ne ....
  Po mire ne o mendjet e e ndritura te Kosoves qe ishim mbylluar ne nje reth te vogel qielli, po ju qe kishit me teper mundesi si pranonit te reshtoheshit perkrah Enver Hoxhes? Une nuk them se duhet te ishit kundershtare te Enverit duke u bere Titiste, por tradhetuat gjakun tuaj. Tradhetuat qindra e mijera njerez qe shpresonin lirine.Tradhetuat gjakun e atyre kosovareve qe Enver Hoxha i shtypi me brigadat e Shefqet Pecit.Lexni historine e Lidhjes se Dyte te Prizrenit.
  A mos doni te thoni se prej Shqiperise kerkonit lirine nga Jugosllavia? E si mundet te kerkosh te clirohesh nga nje mizor duke shpresuar tek nje tjeter mizot, bile me i madh dhe me i tmershem qe edhe vete Stalini me Berian do e kishin zili?
  A nuk u besohet o mendje nditur se te gjithe ata Kosovare qe kala kufirin drejt Shqiperise pas 48 denoheshin e Shqiperi si UDBASHE?
  Nejse cu be nuk cbehet me thote nje fjale e urte popullore,por duhet pasur kujdes qe keto mendjet e ndritura te Kosoves qe festojne 100-vjetorin e Enver Hoxhes na fyejne NE, Shqiptaret e vuajtur nen diktatin e Enver Hoxhes.
  Keto mendje te ndritura te Kosoves qe mbajne neper shtepite e tyre akoma portretin e Enver Hoxhes shkelin mbi gjakun e atyre qe rregjimi komunist masakroi pa gjyq nga 44 deri ne 90 ne Shqiperi.
  Nese Ju o mendjet e ndritura te Kosoves qe festoni 100 vjetorin e Enver Hoxhes nuk i perfillni viktimat e komunizmit ne Shqiperi te shkaktuara po nga Enver Hoxha mjere JU!

  Kaq ishte persa i perket ketyre mendjeve te ndritura te Kosoves qe ishin ndare ose ne Enveriste ose ne Titiste sepse ruge te mesme nuk kishte.


  dersa persa i perket festimev ne Shqiperi dua te them se jemi ne fajtoret kryesore per keto qe ndodhin. Gjermania e pasluftes u zhvillua vetem pasi u denuan krimet e luftes ne Nurenberg, ndersa ne akoma nuk i kemi denuar kriminelet e vertete. Nexhi jep intervista, po keshtu edhe shoku Ramiz e Co
  ndersa une mendoj se ata duhet te ishin ulur ne karigen elektrike qysh ne vitin 92.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Bel ami : 19-11-2008 m 00:04
  ... E ku thuhene ne karte
  Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

 8. #28
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar m par nga karkaxholli Lexo Postimin
  T lumt "white-knight", je prgjigjur burrrisht.
  Ke harrur edhe nj t dhn dhe t'i bje katra, pra:
  4. Me gjith "varfrin" q kishte Shqipria ishte vendi i par n Europ q ka br elektrifikimin e 100% t vendit.
  Po si ka mundesi qe nuk kemi hyre ne Gines.

  Mbas viteve 70te kam qene ne nje fshat te Korces(pojan)vetem qendra kishte ELEKTRICITET.shume katunde te Mirdites nuk kan pasur deri ne vitei 80te.
  Sa per krimet e kemi konsumuar kete teme.

 9. #29
  [QUOTE=karkaxholli;2078291]
  Citim Postuar m par nga altruisti_ek84 Lexo Postimin
  BASTARDET SHQIPFOLSA KREMTOJN PERVJETORIN E KRETENIT

  1. msohu t flassh shqip.
  2. Po m habit si nj kosovar t flas kshtu. Kam dgjuar nga mendje t ndritura kosovare, se aso kohe n Kosov njeriu o do ishte enverist o titis. Rrug t ndrmjetme nuk kishte. Mos ti i takon vall gj ktij grupit t dyt?
  3. Mos valle kjo fjala q ke prdorur "KRETENIT" vie nga Beogardi. Ma shpjego nj ik t lutem se do m mbetet pik!
  Ja krkon kot kt gj ngaq e ka me t dgjuar dhe jo me t prjetuar,,, Un lexova nga Ay q kishte krkuar q populli t ngritet dhe t protestoj kundr atyre q vet i ka zgjedhur,,, Un lexova nga Ay " kreten"( altruisti) q kishte krkuar q edhe NAIT HASANI t dnohet. Pra Njeriu i cili n vitin 1997 u tha serbve " Nse m dnoni edhe me 100 vjet pak do t'm duken sepse un do t'luftoj gjith jetn pr Kosoven e lir",,
  Lexoni m lart se far shkruan ky " altruist kreteni" i cili vuan sot, shum vuan q nait hasani nuk qenka n burgun serb q jakup Krasniqi me shok pas 10 viteve burg nuk jan serish aty...
  Ky altruisti vuan q nuk po kthehet n Kosov ( e kurr nuk do t kthehet m Shkinia) Serbia q pastaj ky me Policin e tij t vrapoj dhe ti fus n burg gjith ata emra q ka prmend m lart.
  Kur nait hasani qndronte i paepur para xhelatve serb altruisti duke ps frik nga qndresa e djemve shqiptar sht dhjer nder vete dhe akoma era e saj po e shoqeron!

 10. #30
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  35
  Postime
  5,671
  e ke keqkuptuar ose po e shtrembron vet bisedn
  Jo pr bes, un ta ngula boll mir, po ti nuk e ndjeve fare, nuk e morre vesh ka t thash. Njerzit po e din se ka thash', a ti s'je kah merr vesh.

  Mir q nuk e keni gjetur se ka 5 kmb!
  Edhe ti mir q nuk e ke gjetur t flassh nn hipnoz n vend se t flassh pa emocione.

 11. #31
  Citim Postuar m par nga alibaba Lexo Postimin
  Jo pr bes, un ta ngula boll mir, po ti nuk e ndjeve fare, nuk e morre vesh ka t thash. Njerzit po e din se ka thash', a ti s'je kah merr vesh.

  Edhe ti mir q nuk e ke gjetur t flassh nn hipnoz n vend se t flassh pa emocione.
  Jo alibaba, un vetm ironis iu prgjigja me ironi!!
  M duket se po i prmbahem parimit- pa emocione ( se po fillova me emocione dis ado flitni vetmevete). Sot ka e ke m mir. Ather s pakut nderin dhe krenarin kombtare e kishim!
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 19-11-2008 m 19:22
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 12. #32
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  35
  Postime
  5,671
  Jo alibaba, un vetm ironis iu prgjigja me ironi!!
  Mir q pas 50 viteve shqiptart morn frym lirisht, sikur ai njeriu q sht duke u mbytur n' uj dhe kur del n siprfaqe merr frym thell.

  Tash ka do? A do t'a kthejm Enverin?

  far krenarie kombtare? T hash bar?

 13. #33
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar m par nga karkaxholli Lexo Postimin
  Jo alibaba, un vetm ironis iu prgjigja me ironi!!
  M duket se po i prmbahem parimit- pa emocione ( se po fillova me emocione dis ado flitni vetmevete). Sot ka e ke m mir. Ather s pakut nderin dhe krenarin kombtare e kishim!
  Shko bo cicin njiher se je i vogel ala ....... Edhe une po flas pa emocione,por ka si puna jote qe ta ngrejn amperin.

 14. #34
  Citim Postuar m par nga alibaba Lexo Postimin
  Mir q pas 50 viteve shqiptart morn frym lirisht, sikur ai njeriu q sht duke u mbytur n' uj dhe kur del n siprfaqe merr frym thell.

  Tash ka do? A do t'a kthejm Enverin?

  far krenarie kombtare? T hash bar?
  Po kjo e keqe ishte n gjith bllokun socialist o alibaba! Edhe m duket gj e tmershme t qash t kaluarn. Un po qaj t tenishmen. Ksaj si t'ia bjm. Sot si t shptojm. Po edhe nse e gjen formuln e shptimit, aman thuaje - pa emocione! ( se na shkoi jeta me emocione, me ngjethje mishi, me... sa t vie t thuash mir ishim kur keq ishim)
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 15. #35
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  Shko bo cicin njiher se je i vogel ala ....... Edhe une po flas pa emocione,por ka si puna jote qe ta ngrejn amperin.
  Drague, realiteti djek xhanm!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 16. #36
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  35
  Postime
  5,671
  Po kjo e keqe ishte n gjith bllokun socialist o alibaba! Edhe m duket gj e tmershme t qash t kaluarn. Un po qaj t tenishmen. Ksaj si t'ia bjm. Sot si t shptojm. Po edhe nse e gjen formuln e shptimit, aman thuaje - pa emocione! ( se na shkoi jeta me emocione, me ngjethje mishi, me... sa t vie t thuash mir ishim kur keq ishim)
  Po ti vet e ke hap temn pr t kaluarn. Tema nuk ka t bj me problemet e sotme.

  Gjthss Enveri t ka ln kshtu.

 17. #37
  [QUOTE=karkaxholli;2078104]Dit m par qe ditlindja e Enver Hoxhs - 100 vjetori. Deshm nuk deshm, si emr ka mbetur n histori dhe historia nuk fshihet me gom: kt e duam, kt po e fshijm.
  Kur lexon pr Enver Hoxh has n dy lloje shkrimesh: aso q e ngrisin n qiell dhe aso q e plandosin pr tok. E keqja sht se t dy palt shkruajn me emocione. Kjo nuk m plqen.
  Un pr veten time po deklarohem: Deri von kam folur me emocion pr t dhe i kam prkitur grupit t par. Tani flas me gjuhn e arsyes duke thn: PO kjo ka qen e mir, por kjo mund t ishte edhe m ndryshe.
  Un do t krkoja prej jush t shkruani n Enver Hoxhn, por pa emocione.

  Ju faleminderit!

  Kur flitet o shkruhet per historin e nje populli o biografin e nje personi,nuk mund te heqesh emocionin,kush kerkon ti heqi emocionin nje diskutimi kerkon te heqi te verteten o te" zbusi"historin simbas interesave te tij,her me vetdije,e shpresoj ne rastin tuaj pa vedije.
  Me qe une nuk jam i zoti te heq emocionin ne gjykimin e personit,se mendoj qe gjykimi eshte nje emocion,ashtu si dhe vet historia qe nuk eshte nje shkenc ekzakte.
  Te mundohesh te gjesh te mirat e ENVERIT,sic mundohen disa,nuk eshte kerkimi i te mirave,por kerkimi i shkalles te se keqes,dmth qe ENVERI mund te bente edhe me keq se c beri.
  SHkolla,regulli,shendetesia etj,funksjononin ne ate kohe,por nuk ishin me te mira se te vendeve komuniste europjane te asaj kohe,e mos vini akademin e shkencave,se ishte e vazhdon te jete akademia e injoranteve.
  Personalisht te mira o ane pozitive nuk arri te gjej ne personin e ENVER HOXHES e te pasarthesve te tij qe qeverisin koma,mbase nje e keqe me e vogel qe qe u denuan asaj kohe dhe spiunat o kriminelet,por dhe kjo e keqe e vogel ka te keqen e vete,se sot keta persona i kemi te persekutuar politik.

  Mos u mundoni te hiqni emocionin ne diskutimet tuaja,se emocioni permledh te gjitha shqizat e njeriut,po i hoqet njeriut emocionin i keni hequr lirin e mendimit,e po i hoqet lirin e mendimit i hoqet te drejten e vet jetimit.

 18. #38
  Keni frik nga emocionet a si sht puna?
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 19. #39
  Citim Postuar m par nga alibaba Lexo Postimin
  Po ti vet e ke hap temn pr t kaluarn. Tema nuk ka t bj me problemet e sotme.

  Gjthss Enveri t ka ln kshtu.
  Natyrisht ai ka mbjell n mua ndjenjn e atdhedashuris e t qent shqiptar. Ndaj krenohem q jam shqiptar.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 20. #40
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,899
  Citim Postuar m par nga karkaxholli Lexo Postimin
  Natyrisht ai ka mbjell n mua ndjenjn e atdhedashuris e t qent shqiptar. Ndaj krenohem q jam shqiptar.
  Na behet qejfi shume, megjithese kete pune duhet ta kishte bere babai. Po, si i thone, qellimi justifikon mjetin.

Faqja 2 prej 26 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Ramiz Alia pritet n Kosov si kryetar shteti
  Nga vagabondo_nyc n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 124
  Postimi i Fundit: 23-01-2010, 14:21
 2. Nj vshtrim i shkurtr historik rreth debatit mbi filoque
  Nga Kryeengjelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-12-2006, 07:52
 3. Kujtime te doktor Fejzi Hoxhes..
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-11-2004, 17:02
 4. Intervist me nusen e Nexhmie Hoxhs
  Nga Fjala e drejte n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-03-2004, 19:52
 5. Zgjidhja e krizes shqiptare
  Nga Albo n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-04-2002, 06:34

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •