Close
Faqja 25 prej 26 FillimFillim ... 1523242526 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 481 deri 500 prej 501
 1. #481
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  E sheh sa tolerant jam un. Un nuk po regoj. Njeriu ka t drejt ta duaj k t doj. Pun jotja sht k do ti.


  Jo ke keni dash ju,dhe beni si hipokrit tani ,ne kena vujt ma shume se ju me Titon ,po keni vujt neper Europ duket sa keni vujt ,keni dale te gjith duke e prit ,si i thoni

  Nashe Tito ,a keni tani qe beni si viktima ,une as qe e njof,as me bje ndermend,po ju ....
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 2. #482
  i/e regjistruar Maska e Etniku
  Antarsuar
  25-12-2008
  Postime
  252
  Po mire more njerez, kur vritej Ndrec Gjoka, kur vritej Bardhok Biba, kur behej grupazh e komplot, kur sabotohej ekonomia, kur behej propagande e fshehur kunder pushtetit etj ne emer te rrezimit te pushtetit dhe ngritjes se nje pushteti lapangjozesh, si thoni ju, c'duhej te behej? Te mos mbrohej pushteti i popullit? Te mos denoheshin njerezit e tille, lapangjoze e humbesa konform ligjeve ne fuqi? Nese kishte nje shtet ligjor, ky shtet ligjor ishte pikerisht atehere. Beni krahasimet e shteteve ligjore, te sotem dhe te athershem. Mirepo ca nga ju sapo kane dale nga veza dhe nuk e kane njohur ate kohe dhe flasin kodra pas bregut duke vjelle vrer kunder nje njeriu gjigand, ca nga ju flasin me "me tha, kam degjuar, kam inat vet..." Nje patologji e cuditshme. Kunder nje njeriu qe na beri me identitet, qe ja keputi duart kujtedo qe i zgjaste. Na del qe jooooo ata duheshin perkedhelur, shperblyer se na ishin demokrate te vertete (duke vrare, djegur, sabotuar njerezit e ndershem dhe pasurine e perbashket). Keshtu Saura ,e Suada

  Dhe ndonje prej jush, kur ju shterojne argumentat, filloni nga sharjet e ndyra qe as shqip nuk dini t'i shkruani.

 3. #483
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  E kam qejf humorin tnd Saura. S'di pse po m kujtohet nj fjal e urt q e prdor sulioti nse nuk gaboj: "Kur erdhi i menuri n fshatin e budallenjve, kta than: Ja ku erdhi ky budallai"!!

  Nuk e mbaj veten pr msues, por jam msues. E kam thn kaq her: mos na e shihni pr t madhe neve kosovarve nse e kemi dashur xhaxhin. Ai pr ne aso kohe ishte frymzim i shqiptarizms. Prandaj n kt aspekt mendoj se duhet t gjem nj lloj balanse ne shqiptart e Kosovs me ju.

  Ta them edhe kt: megjithkt, un kam shum miq nga Shqipria ( mund t jen mbi 80), vetm dy( nj vlonjate dhe nj himariot) m kan dal kategorik q e kan shar Enver Hoxhn. Prandaj ta them, mos i beso shum forumit ku njerzit shkruajn me pseudonime dhe shtiren.

  Enver Hoxha as ka vdekur as ka pr t vdekur kurr!
  Ndoshta kjo sht fatkeqsi, por ai po vjen duke u rinuar n mendjet e zemrat e popullit shqiptar.


  Pirdh ,pirdh se lerohesh Demo ,hajt se me sa te kam pa ne foto dhe ti duke u rinu ishe lol ,se shpejti i shko mrapa dhe jeni ngroft te dy ne boten tjeter...
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 4. #484
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  Do ju keshilloja te lexonit librin ''Lule dhe gjak''.


  Mire qe e beri zoti shqiptar enverin me 3 milion banor se po te kishte marre rusin apo kinezin ,di i kishte shuar fare si popull. Me habit fakti , si ka mundesi qe komunistat lane idealet komunista dhe ju turren idealeve kapitaliste.
  Thoshte enveri :-ekonomi e forte ,politik e forte ,
  Po une si popull mendoja se ai plera thoshte per shqiperin e jo per vete ,
  tani komunistat jane me te pasurit ne bot dhe duan komunizmin.

  Ky i cmendur e mori ne qafe shqiperine ishte ne armiqesi me gjithe boten se ashtu deshironin serbet dhe greket. pra shqiperia te meret vetem me sigurine e bukes. Likuidoi liberalet Abdyl Kellezin ,Fadil Paqramin, Todi Lubonjen, Kico Ngjelen pastaj Beqir ballukun, petrit Dumen, Hito Cakon ,Hysni Kapon, Mehmet Shehun dhe te gjorin Kadri Hazbiun pasi e perdori kunder Mehmetit te gjitha keto likuidime beheshin me propozimin e Nexhmijes dhe boshnjakut Ramis Alija.
  Sa njerez me shkolle njerez me mend i vrau e i persektutoj te gjithe se kishte frike mos i mernin pushtetin.. kafsha.
  Enveri e mbushi shqiperine me kampe perqendrimi, torturoi popullin e tij.

  Komunistat jane krenar ,qe e xhveshen popullin nga pushteti ekonomik ,psh heqjen e lopeve, heqjen e pulave, dhe me e bukura eshte se u veshen vete me kete pushtet ,gjynahe fukarenje.
  Na udhehiqte nje psikopat me diabet ne tru qe kur bota perparonte ai haleja pushkatonte..........

  Terrorrin e tivarit e krijoi enver plera me Ramizin qe u vran mijera kosovar shqiptar te rinj. U.C.K qe u ngrit ne 97 u mundua qe te ngrihej ne 80, po enver rob bukuri i tradhetoi dhe u vran qe te gjith ata djem nenash.

  Mbrojeni ju kosovaret!
  Kur Tito i tha enverit ;- merre kosoven ;enveri i tha jo nuk e dua se ata jane gjake nxete e me heqin karriken e ngelem me preshe ne *****.
  Keshtu e shiti Kosoven.
  Me shum shqiptar i ka vrar ky rop bukuri sesa turku dhe serbi.
  Te shikosh cilet beri kryetare dhe udheheqes, Lenka Cuka nuk milte vetem lopet por edhe demat. Nexhua, tregonte farfallen te gjithe jevgjive.

  Cmenduri... 1 njeri i vetem bente cte donte me 3 miljon te tjere. I pa shkolluar pa nje diplome pa asnje ide te qarte se si mund te qeveriste nje vend, gjakpires, vrases, kriminel te gjith te keqiat i kishte dhe populli i gjore e donte nga frika.

  Ky felliqesira enveri, vrau kunatin e tij, i cili e coi ne shkolle ne France te edukohesh edhe ti u lidhe me dreqin rus edhe e shite shqiperine te ruset dhe greket.
  Ky felliqesira prishi kisha dhe xhami,ne si popull shejtanin mbajtem ne gji.

  Revizionizmi, kapitalizmi, thoshte enveri, kush tentonte te shkelte kufirin, denohej, me burg, familja me internim. Kjo ishte diktature kosovare.

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 5. #485
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  Citim Postuar m par nga Etniku Lexo Postimin
  Dje sapo me ra ne dore nje liber per bujqesine ne Shqiperie e cila paraqiste vijen e zhvillimit bujeqsor nder vite ne Shqiperi. Gjate kohes se Zogut, kriza urie te njepasnjeshme. Bujqesia e rudimentuar dhe e perqenderuar ne duart e feudaleve, kjo mbeturine anadollake. 3/4 e tokes bujqesore ishin te perqendruara ne duart e 150 feudaleve e mikrofeudaleve te cilet pengonin zhvillimin demokratik te vendit.

  Pas fitores se revolucionit ne Shqiperi u bene kthesa marramendese, kuptohet per te mire. Rreth 70.000 ha toke iu ndane familjeve te varfera. Filloi ndertimi i vendit.

  Vitet 1947 - 48 edhe pse plaget e luftes ishin akoma te fresketa, fale pushtetit popullor dhe masave te tij energjike ne bujqesi u shmang kriza e urise.

  Vite me pas fillon bonifikimi i fushes moqalike te Myzeqese. Rreth 700.000 ha (lexo edhe njehere 700.000 ha) toke e re e bonitetit me te mire u perfituan ne Myzeqe duke e bere kete fushe hambar te vertete te Shqiperise.

  Dashnori besnik i ketij vendi, lufetatri i madh, mjeshteri i penes, miku i te varferve i madhi Nonda Bulka krijoi keto vargje te paharruara:

  'Fuqi e mrekullueshme kjo e jotja,
  O Parti,
  Qe skllavit i dhe jete dhe fryme
  dhe Liri
  Bucit, o keng' e bukur, o kenga e Rinise,
  Kendo, o lira ime, m'i thur lavdi Partise!
  Etniku!

  Mos lexo per libra vari leshte, lexo librin ''Lule dhe Gjak.
  Po me kapacitetin intelektual qe ke ti, libra per bujsine do lexosh. Plasi syte ne ate liber.

  Autori i ketij libri quhet Gjergj Simoni.
  Arsyeja e dnimit ishte, se n oborrin e shtpis s tij, kishte groposur pr t ruajtur n fshehtsi librat m t zgjedhura t Arqipeshkvis Metropolitane t Shkodrs dhe sa e sa objekte Shejte, marr fshehtas para se t mbylleshin kishat.

  Po ashtu, n dhe, ka futur edhe shkrimet e vllaut t tij prozatorit Imzot Zef Simonit (1928) Ipeshkv. Gjithashtu, ka fshehur nn dhe edhe dorshkrimet e Padr Mark Harapit S.J. (Societta Jesus), t Padr Benedikt Dems, si dhe qindra vjersha dhe poezi t shkruar gjat viteve prej tij. Midis tyre dallohet poema satirike: Letra e Luiferrit drejtuar popullit shqiptar, ku n fund, ka vendosur shnimin: Luiferri = Enver Hoxha, me t ciln ka br q t trbohen nga marazi t gjith hetuesit e gjykatsit gjat procesit t dnimit.

  Zoteri Etniku, mbase meson dicka me kete liber.

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 6. #486
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,753
  Sa mire do ishte sikur te festohej 100-vjetori i vdekjes se tij,me siguri qe Shqiptaret do ishim te gjithe te bashkuar!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 7. #487
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  Citim Postuar m par nga Etniku Lexo Postimin
  Jo moj se sme djeg mua dhe un ste kam fyejt po ju bera me dije beheni me homoroide me zor se shkuat deri atje sa na shate me race e na bete beduina po tani pse duhet te rijm te hajme M... tuaj apo si moj Suada mendon une dhee disa ketu po flisnim me fakte nuk i thash kujte se je beduin apo dicka si ti e shoqja Saura na sillni fakte pra jo M.... e fjal rugesh a mos e kam keq
  Faktet xhaxhi lepurush i ke hap syte!

  Ti nuk me thua , a ishe ndonjeher i internuar, apo i burgosur, he , te besh burg, i pafajshem, te lesh femijet te vegjel, te rriten keq e mos me keq, pse ?
  Ne asnje vend te botes nuk ka internime, e burgime per tentativ arratisje, pse femijet e enverit shkonin ne Amerike dhe ne France? Pse?

  Mos na rruni syte me keto qe shkruni se eshte turp. Kam shume miq kosovare qe nuk e mendojne aspak si ju. Po duket qe nuk ke shume bagazh ti.
  Ndryshuar pr her t fundit nga EdiR : 16-10-2009 m 13:57

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 8. #488
  Citim Postuar m par nga suadabolzano Lexo Postimin
  Faktet xhaxhi lepurush i ke hap syte!

  Ti nuk me thua , a ishe ndonjeher i internuar, apo i burgosur, he , te besh burg, i pafajshem, te lesh femijet te vegjel, te rriten keq e mos me keq, pse ?
  Ne asnje vend te botes nuk ka internime, e burgime per tentativ arratisje, pse femijet e enverit shkonin ne Amerike dhe ne France? Pse?

  Mos na rruni syte me keto qe shkruni se eshte turp. Kam shume miq kosovare qe nuk e mendojne aspak si ju. Po duket qe nuk ke shume bagazh ti.

  Kosovar, po, por shqiptar nuk e besoj. Ta them haptazi, n kohn time, kush nuk e donte Enver Hoxhn, simbolin e shqiptarizms, shikohej me urrejtje. Un pr vetem time e kam thn kaq her: ne shqiptart e Kosovs duhet t gjejm njfar ballanci me juve, sepse ne ( disa e kam fjaln ) ndihemi t fyer po na e shat Enver Hoxhn. Ktu e kam fjaln pr ata q e kan dashur, nuk e kam fjaln pr ata q e shanin pr hesap t "tjetrkujt" pr t'i qndruar besnik bashkim-vllazrimit t trilluar aso kohe!

  Respekt pr t gjith shqiptart q e ndiejn veten shqiptar e q e duan shqiptarin. Te ecim prpara. Enver Hoxha ka vdekur, mos keni frik! Ne nuk duhet t mirremi me t kalurn, sepse njeriu q jeton me t kaluarn jeton i vdekur, krijon vepra t vdekura deri sa t'i vij koha e strvdekjes.

  Un kam hallin si ta shptojm sot Shqiptarin ( kupto gjith trojet shqiptare), sepse u bm gazi i bots.

  Danezi ka nj fjal t urt q thot: Njeriu t kaluarn nuk mund ta ndryshoj- t ardhmen po.

  T jetojm mir sot, pra q t kemi nj ardhme t mir. Te mendojm pr nesr dhe jo pr dje!!
  Ndryshuar pr her t fundit nga EdiR : 16-10-2009 m 13:57
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 9. #489
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  Nuk ka shqiptare thua ti qe nuk urrejne enverin? Nuk te kuptova.

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 10. #490
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Kosovar, po, por shqiptar nuk e besoj. Ta them haptazi, n kohn time, kush nuk e donte Enver Hoxhn, simbolin e shqiptarizms, shikohej me urrejtje. Un pr vetem time e kam thn kaq her: ne shqiptart e Kosovs duhet t gjejm njfar ballanci me juve, sepse ne ( disa e kam fjaln ) ndihemi t fyer po na e shat Enver Hoxhn. Ktu e kam fjaln pr ata q e kan dashur, nuk e kam fjaln pr ata q e shanin pr hesap t "tjetrkujt" pr t'i qndruar besnik bashkim-vllazrimit t trilluar aso kohe!

  Respekt pr t gjith shqiptart q e ndiejn veten shqiptar e q e duan shqiptarin. Te ecim prpara. Enver Hoxha ka vdekur, mos keni frik! Ne nuk duhet t mirremi me t kalurn, sepse njeriu q jeton me t kaluarn jeton i vdekur, krijon vepra t vdekura deri sa t'i vij koha e strvdekjes.

  Un kam hallin si ta shptojm sot Shqiptarin ( kupto gjith trojet shqiptare), sepse u bm gazi i bots.

  Danezi ka nj fjal t urt q thot: Njeriu t kaluarn nuk mund ta ndryshoj- t ardhmen po.

  T jetojm mir sot, pra q t kemi nj ardhme t mir. Te mendojm pr nesr dhe jo pr dje!!
  Po enveri pra ju shiti ke tito. Nuk te shiti Shakira. Enveri ska dash me ju pa me sy, ti e duartroket. Bravo.
  Ndryshuar pr her t fundit nga *suada* : 16-10-2009 m 12:15

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 11. #491
  Citim Postuar m par nga suadabolzano Lexo Postimin
  Nuk ka shqiptare thua ti qe nuk urrejne enverin? Nuk te kuptova.
  Ka si nuk ka. Ka shqiptar q urrejn edhe Shqiprin.
  Atje m lart e kisha fjaln pr shqiptart kosovar, sepse ta bra t qart, kur the se kam shum miq kosovar, se kosovar sht nj term m i gjer q me kosovar nnkuptohet edhe cilido minoritet!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 12. #492
  i/e regjistruar Maska e Etniku
  Antarsuar
  25-12-2008
  Postime
  252
  DONI FAKTE JA KU I KENI O ZOGISTE E TITIST LEXONI MIR E JO MBRAPSHT LEXO KETU SUADA MOS PRALLO E BISHTNO ATO LULE GJAKU IHAAA PAK JAN UNE STE SHAJ ASE TE FYEJ TI NXJERI SYT ME FAKTE DHE TERMIN NA DHE JU MOS PERMEND N kohn kur propaganda revizioniste dhe nj pjes e shtypit reaksionar botror kishin shprthyer nj fushat t papar shpif*jesh, trillimesh e dezinformimesh t paskrupullta rreth Kosovs dhe demonstratave t saj, "Zri i Popullit", organ i Komitetit Qendror t Partis s Puns, botoi artikullin: "Pse u prdor dhuna polico*re e tanket kundr shqiptarve n Kosov?", i cili me argumente t shumta dhe t pakun*drshtueshme, hidhte drit mbi t vrtetn rreth ngjarjeve t fundit n Kosov, rreth shkaqeve t vrteta q detyruan popullin ton t robruar t ngrihet n greva e demon*strata, rreth qllimeve e krkesave t vr*teta t tyre. Me an t ktij artikulli, Shqipria socialiste ngriti fuqishm zrin n mbrojtje t popullit ton t robruar e t lufts s tij t drejt, dnoi ashpr dhunn dhe terrorin barbar q u ushtrua mbi ne dhe riafirmoi edhe nj her qndrimin e saj t drejt marksist-leninist si ndaj popull*it shqiptar n Kosov, Maqedoni, Serbi e Mal t Zi, ashtu edhe ndaj popujve t Jugoslla*vis.

  Jehona q pati ky artikull n popullin ton ishte e jashtzakonshme dhe e papar ndonjher. Pothuaj se s'ka mbetur shqiptar q t mos e ket lexuar ose dgjuar fjaln e ngroht t Nns Shqipri dhe t mos ket thirrur nga zemra: "T falemnderit, Nn!"

  Populli yn u bind edhe nj her se "Zri i popullit" sht vrtet z i popullit, se ai sht edhe zri i tij, se zri i Shqip*ris Socialiste sht zri i s vrtets.

  Revizionistt jugosllav gjithmon jan munduar q pr luftn e drejt q bn popu*lli shqiptar n Jugosllavi pr t drejta e liri, ta fajsojn, padrejtsisht, Shqipri*n socialiste dhe Partin e saj t Puns. N se kt ata nuk e thoshin drejtprsdrejti, publikisht, e kan thn vazhdimisht n m*nyr t trthort dhe, sidomos, e thoshin hapur npr mbledhjet e shumta q organizo*nin n popull. Tani, pas grushtit drmues, q u dha atyre artikulli i "Zrit t popullit", revizionistt dhe tradhtart doln edhe hapur dhe publikisht. Gjith makina propagandistike e Jugosllavis u angazhua n fushatn kundr "Zrit t popullit" e nprmjet tij, kundr Shqipris dhe Partis s Puns. Artikuj e komente t shumta jan botuar dhe emituar n mjetet revizioniste t informim*it, si "prgjigje" ndaj artikullit t "Zr*it t popullit", kurse n mbledhjet e shum*ta t t gjitha niveleve, revizionist dhe tradhtar t ndryshm po vazhdojn t drdllisin e t lehin kundr tij.

  N mnyr q t'u kishte sukses propaganda telallt revizionist e kan shoqruar at edhe me shpifje e trillime t nxjerra nga arsenali i propagands antishqiptare t ko*hs s Rankoviit.

  Si duket, revizionistt dhe tradhtart po mendojn se jan ende n vitet pesdhjet, kur njerzit, duke mos e njohur sa duhet as Shqiprin socialiste dhe as klikn revizi*oniste t Beogradit, edhe mund t mashtroheshin dhe t'u besonin shpifjeve e trillimeve t poshtra t Titos e Rankoviit dhe t k*lyshve t tyre. Esat Toptant dhe Mustaf Merlikt e Kosovs, t mbyllur npr mbledhje, bare e sallone bixhozi, duke pir, si thon edhe vet, "uj t Savs" jan larguar aq shum nga populli sa nuk e njohin at fare dhe prandaj e mendojn popullin aq naiv, aq injorant, sa t luajn me t ashtu si duan ata! Por, edhe ktu ata mashtrohen keq.

  Populli yn e njeh sot fare mir Shqiprin kuqe t Enver Hoxhs, e njeh jetn e lum*tur socialiste q lulzon atje, e njeh politikn e saj t kristalt marksiste-leninis*te e i njeh edhe ata q drdllisin kundr saj. Prandaj nuk mashtrohet nga t lehurat e tyre. Gjith ai q e ka lexuar apo dgju*ar artikullin e "Zrit t popullit" ose q e njeh sadopak Shqiprin socialiste dhe politikn e saj, nuk mund t mos shoh se ato q llomotisin armiqt dhe tradhtart kundr Shqipris, nuk jan tjetr vese trillime shpifje t poshtra dhe naive.

  Vetm renegat si Fadil Hoxha, Xhavit Ni*mani, Mahmut Bakalli, Ali Shukriu etj, mund ta quajn ndihmn dhe prkrahjen e sinqert t Shqipris socialiste pr popullin ton n Kosov dhe n viset e tjera shqiptare si "sulm", "ndrhyrje", "shovinizm" e "pater*nalizm", kurse ndrhyrjen me ushtri tanke e bajoneta t Serbis, ta quajn "ndihm" e "prkrahje internacionaliste e vllazrore" Vetm plehra si ata mund ta quajn ideolo*gjin marksiste-leniniste t Shqipris si "reaksionare", "aventuriste" e "luftnxit*se" dhe t llomotisin se ajo u shrbeka blloqeve e superfuqive imperialiste!!! Blofe t tilla kundr Shqipris nuk bjn as qarqet m reaksionare t bots.

  Klouni Xhavit Nimani n nj fjalim t tij duke prsritur si papagall ato q i kishin thn padront e tij n Beograd, e akuzoi "udhheqsijen e Shypnis" se gjoja ajo po i fut n nj thes t gjith shqiptart e po i quan "vllezr shqiptar" edhe forcat m reaksionare t popullit shqiptar! Kshtu flet ky sharlatan, por me siguri q kshtu nuk mendon as ai. Nuk mund t mos e dij Xhavit Nimani dhe shokt e tij se, kur flitet pr "vllezrit shqiptar", bhet fjal pr po*pullin, pr njerzit e ndershm, dhe jo aspak pr tradhtart e shitur, qofshin kta ballist e zogist apo revizionist si ai. Tradhtari mund t jet gjithka, por vlla nuk mund t jet kurr.

  Veanrisht e poshtr dhe cinike sht orvatja q, duke falsifikuar dhe shtrembruar haptazi dhe n mnyrn m t palejueshme artikullin e "Zrit t popullit", t bindet o*pinioni (sidomos ai jugosllav) se Shqipria pr ngjarjet n Kosov gjoja "fajson popullin serb" dhe se gjoja ajo "nxit urrejtje e konflikte n mes tij dhe popullit shqiptar" N kt mnyr, propaganda revizioniste pr piqet ta diskreditoj n syt e popujve ju*gosllav politikn e drejt marksiste-leni*niste dhe konsekuente internacionaliste t Partis s Puns ndaj popujve t Jugosllavi s dhe t gjith bots. Qndrimin e saj t papajtueshm me udhheqjen revizioniste t Jugosllavis, Partia e Puns e Shqipris e ka theksuar qart, hapur dhe vazhdimisht, po as n artikullin e "Zrit t popullit" t 8 prillit dhe askund tjetr nuk mund t gjendet asnj fjal kundr p o p u j v e t Jugos*llavis, asnj identifikim dhe przierje e popujve t Jugosllavis dhe krerve t tyre revizionist e shovinist.

  Vetm njerz t pafytyr si Dragosavci e Fadil Hoxha, si Vidii e Mahmut Bakalli, si Dushan Ristii e Xhavit Nimani mund ta aku*zojn udhheqjen e lavdishme t Partis s Puns pr munges t internacionalizmit, e*dhe pse e din mir se ishte pikrisht kjo udhheqje, ishte pikrisht shoku Enver Hoxha q kishte urdhruar divizionet partizane shqiptare t vinin e t luftonin jo vetm pr lirimin e Kosovs dhe t viseve t tjera shqiptare, por edhe t popujve t Serbis, Bosnjs e Malit t Zi. Qndrimin e saj internacionalist ndaj popujve jugosllav Partia e Puns e ka dshmuar me gjakun e derdhur t qindra partizanve t pavdekshm, q ran pr lirimin e popujve jugosllav, po e d*shmon edhe sot kur atyre, si pasoj e poli*tiks tradhtare e antipopullore t udhheq*jes jugosllave, po u kanoset rreziku i ndr hyrjes s superfuqive imperialiste.

  N propagandn e tyre t poshtr kundr Shqipris, revizionistt jugosllav dhe tradhtart shqiptar kan shkuar aq larg sa ta prdorin si "argument" edhe shtjen e fes me qllim q t'i nxisin kundr Shqipris besimtart e ndershm nga radht e popullit ton. Kshtu vepronin armiqt e popullit e*dhe gjat Lufts Nacionallirimtare, q, me an t fes, u munduan ta ndajn e ta prajn popullin ton. Nga kjo lodr e poshtr, populli yn nuk u mashtrua as n t kaluarn dhe aq m pak mund t mashtrohet sot kur ndrgjegjja e tij klasore e patriotike sh*t ngritur dhe po ngritet vazhdimisht. Besimtart e ndershm e din se ata q po flas*in e "merakosen" pr fen n Shqipri, jo vetm q vet nuk njohin fe, por ata nuk din e nuk njohin as komb e atdhe. Shqiptart kurr nuk e kan vn shtjen e fes mbi *shtjen e vatanit, nuk kan lejuar q feja t bhet penges pr lirin dhe prparimin e atdheut. Mbi gjithka, pr popullin ton ka qen dhe sht shtja e atdheut, prandaj ai edhe thot se "FEJA E SHQIPTARIT SHT SHQI PTARIA".

  Tanim sht br e qart se, me propaga*ndn e tyre kundr Shqipris, revizionist*t dhe tradhtart synojn, prve t tjera*sh, edhe t'i armiqsojn popujt e Jugoslla*vis, dhe sidomos popullin ton, me Shqip*rin socialiste dhe me Partin heroike t Puns. Por, prpjekjet e tilla kurdoher kan dshtuar dhe do t dshtojn me turp. Dashuria e popullit ton t robruar ndaj N*ns Shqipri, Partis s saj sokolesh dhe marksist-leninistit t madh, birit m t dashur e m t lavdishm t popullit shqiptar shokut Enver Hoxha, ka qen kurdoher e ma*dhe dhe e paluhatshme. Vet do t'ia paguaj*n tatimin budallallkut e poshtrsis s tyre ata q do t'u shkoj mendja se artiku*lli i "Zrit t popullit" e mungon kt da*shuri. Prkundrazi, ai na e ka shtuar at.

  Shqipria ka qen kurdoher Atdhe i gji*th shqiptarve, po sot ajo sht br edhe Atdhe i t gjith komunistve t vrtet dhe t gjith proletarve t bots. Prandaj pr popullin e Kosovs dhe t viseve t tjera shqiptare, ajo sht dy her atdhe. Kt duhet ta ken t qart dhe ta mbajn mir parasysh t gjith, sidomos ata q "nuk mund t qndrojn indiferent ndaj asaj q po n*dodh n Shqipri". Revizionistt jugosllav dhe klysht e tyre n Kosov, jo vetm q nuk kan qen kurr "indiferent ndaj Shqipris, po prkundrazi, ata kan qen shum t interesuar dhe kan br do prpjekje q atje t ndodh ajo q kan dashur ata. Nse edhe pas dshtimeve t vazhdueshme e t tu*rpshme q kan psuar nuk kan nxjerr msimet e nevojshme (si po ln t kuptohet), ather duhet ta ken parasysh edhe kt t vrtet: Mbrojtja e Shqipris socialiste sht detyra m e lart patriotike pr do shqiptar t ndershm, kudo q t ndodhet. do prpjekje e kujtdo qoft q, nga Jugos*llavia, ta rrezikoj n fardo mnyre Shqiprin, do t has s pari n qndresn e vendosur t dy milion shqiptarve t Koso*vs, Maqedonis, Serbis dhe Malit t Zi, q pr t mbrojtur Atdheun e tyre socialist, bhen t gjith Mic Sokola. LAVDIJ VEPRES SE PAVDEKSHME TE SHOKUT ENVER

 13. #493
  i/e regjistruar Maska e Etniku
  Antarsuar
  25-12-2008
  Postime
  252
  FAKTE PER TITISTET Eshte e kote te tentohet te iu mbushet mendja Titisteve , per ate qe e dine mire , por tjeter halle kane keta!?

  Ne mbeshtetje te argumentimit kesaj te vertete , po sjelle vetem nje pjese te nje analize qe ne menyre te gjithaneshme iu bene ketyre zhvillimeve , analisti i shquar Koqo Danaj , bazuar ne mendimet e analisteve te huaj, Holliday, Gjillasi etj.

  "Enver Hoxha besonte ne komunizem. Por komunizmi i Enver Hoxhes ishte komunizem deri sa atij nuk i kercenohej liria dhe pavarsia e vendit. Perballe ketij rreziku, ai pushonte se qeni komunist. Vendin e tij e zinte nacionalisti dhe atdhetari. Ja disa fakte.

  Ne vitin 1947-jugosllavet duke pandehur se me ane te Koi Xoxes dhe te tjereve e kishin ne dore Shqiperine, bene propozimin per te sjelle ne Shqiperi, dy divizione jugosllave. Propozimin e solli gjenerali Kupreshanin. Nen pretekstin e gjoja nje kercenimi te Shqiperise nga Jugu, nga monarkofashistet greke, te pushtohej Shqiperia dhe ushtarakisht nga Jugosllavet. Duan apo nuk duan sot nje pjese e shqiptareve, vetem trimeria, shkathtesia dhe zgjuarsia e Enver Hoxhes e shpetoi vendin nga nje tragjedi shume e madhe. Kjo ngjarje dhe ky qndrim, kan gjetur vnd dhe n literaturn perndimore. "Disa udhheqs shqiptar, ishin t bindur se Titoja, donte ta bnte Shqiprin republik t 7-t t Jugosllavis. Udhheqja e Partis Komuniste shqiptare, vazhdoi mardhniet e ngushta me Jugosllavin gjer n momentin kur n fillim t vitit 1948, Titoja, deshi t vendoste nn komandn jugosllave, forcat e armatosura shqiptare dhe t staciononte n Shqipri trupat e tij, pr ta mbrojtur at nga krcnimet e monarko-fashistve grek. Enver Hoxha megjith egzistencn n gjirin e Partis t nj fraksioni t rndsishm projugosllav, vendosi t reagoj". (Histoire des Pays de l'Est, faqe 433). Nj nga udheheqsit m t lart t Jugosllavis se paslufts. Millovan Gjilasi, pas 50 vjetsh deklaron hapur se "Un edhe sot mendoj se potezi jugosllav, pr drgimin e divizioneve n Shqipri ishte gabim i madh, i cili ka mundur t nxit dyshimin tek shqiptart n qllimet e Jugosllavis. N instanc t fundit qllime t tilla kan ekzistuar, q Shqipria t'i bashkohet Jugosllavis, por me kushtet q ne t'i diktonim. Esht me rndsi t themi, se Shqipria nuk u dorzua, as para se t ndrhynin sovjetikt.." (Millovan Gjilas, intervist dhn "Zrit", 9-10 Shkurt 1991)"


  Per te ju treguar Titisteve , perkrahesve te tyre , dhe servileve tjere te te huajve qe Kosoven dhe Shqiperine i kane bere Lecka , vetem qe te mbajne pozita , vlene edhe kjo ankete e bere publike qe sote.

  Kjo eshte ajo pergjigjja me kuptimplote, qe e kerkoni ju nga Titistet , e qe e japin mbi 90% e Shqipetareve.
  Po te mos jetonte ENVER Hoxha ne te 1948-ten, a do te kishin mundesin sote 60 vite me vone ne te 2008-ten, mbi 90% e Shqipetareve, te deklaroheshin per BASHKIMIN KOMBETAR??
  ENVER Hoxha Jetoi, Jetoi SHQIPERIA prandaj., Jetoi Populli shqipetar, qe te deklarohen sote se e dojne Bashkimin dhe s'ka FUQI qe e ndal.

  00:15/05.02.08 - Vizion Plus: Afer 90 perqind e shqiptareve jane dakord me bashkimin e trojeve shqiptare


  Ne emisionin televiziv nga me te njohurit te Vizion Plus me emrin Logos, te drejtuar nga Sonila Meo u zhvillua sondazhi me titull: A jini dakord me bashkimin e trojeve shqiptare?
  Ne fund te emisionit pasi u dhane rezultatet e sondazhit rezultoi se: Afer 90 perqind u shprehenh se jane adkord me bashkimin e trojeve shqiptare. Dhe vetem 10 perqind u shprehen se nuk jane dakord.
  Sondazhi lisdhur me kete problem kaq madhor per shqiptaret eshte i disajti qe eshte zhvilluar. Por numuri i atyre qe jane dakord me bashkimin e shqiptareve, rralle here ka qene kaq masiv.

 14. #494
  i/e regjistruar Maska e Etniku
  Antarsuar
  25-12-2008
  Postime
  252
  fjalet e shokut ENVER HOXHA PER KOSOVEN
  Fytyrn e vrtet t armiqve t tij, rob*ruesve revizionist dhe shrbtorve t ty*re shqiptar, populli yn e ka njohur edhe prpara, por ngjarjet e fundit n Kosov e kan br q t'i njoh ata edhe m mir. Edhe ata q kan qen t mashtruar dhe kan pasur ndonj iluzion ndaj krerve t Kosov*s, tani e kan kuptuar qart se kush jan ata, kujt i shrbejn dhe pr knd punojn e luftojn ata. Me qndrimin e tyre frika*cak, kapitullues dhe krejtsisht antipopullor e antishqiptar, krert tradhtar dshmu*an edhe nj her se ata mbrojn interesat e armiqve t popullit, tek t cilt jan t shitur, dhe jo aspak interesat e popullit, t cilin e kan tradhtuar dhe e kan shitur.

  Kta sahanlpirs jo vetm q nuk prkra*hin luftn e drejt t popullit, jo vetm q nuk prkrahn asnj nga krkesat e tij t ligjshme, por prkundrazi, morn hapur ann e armiqve m t urryer t popullit ton, u bn bashkautor t forcave m t zeza ran*koviiane n veprimet e tyre mizore.

  Hyzmeqart besnik t t huajve dhe armiq si Fadil Hoxha, Xhavit Nimani, Mahmut Baka*lli, Dushan Ristiqi, Ali Shukriu, Asllan Fazlija etj., jo vetm q u dalluan n masat e egra q u ndrmorn kundr rinis dhe po*pullit ton, por po tregohen shum t zell*shm edhe n fushatn propagandistike q revizionistt jugosllav kan shprthyer n t gjith Jugosllavin pr t'i dnuar demo*nstratat e Kosovs dhe krkesat e tyre.

  T hutuar e t seklldisur, duke u djersitur e duke shkumbzuar, kta altoparlant t bindur t shovinistve t Beogradit, n de*klaratat dhe fjalimet e tyre t pafund, nuk lan gj pa thn kundr rinis son, sido*mos asaj studenteske, q "me demonstratat e tyne armiqsore" paskan pasur pr qllim "me e damkos popullin shqiptar", "me e prish vllaznimin dhe bashkimin", "me thye izllogat e me vjedh mallin"!!!

  Kta prefekt anadollak t tipit t Qaz*im Mulletit, me fjalimet e tyre gjysma shqip e gjysma serbokroatisht, akoma pa u thar gjaku rinor q u derdh, akoma pa i varrosur dhjetra djem e vajza q i vran mizorisht, u munduan t na bindin se bijat e bijt e popullit genkan "rrugag", "nacionalist" e "reaksionar", se ata qenkan "agenta t t tjerve", se rinia e pastr e Kosovs qenka "plehu i Kosovs" !!

  Jo, tradhtar, i prgjigjemi ne, gjith populli, Fadil Hoxhs dhe bands s tij. Bi*jat dhe bijt e Kosovs kreshnike nuk e kan damkosur dhe nuk e damkosin as sot kombin e popullin shqiptar, ata nuk jan "huligan" e agjent t t huajve, por jan bijt m t mir e m besnik t popullit, ata nuk jan plehu i Kosovs, por floriri i Kosovs, jan lulkuqja m e bukur e Kosovs. Jo rinia, po tradhtart e njollosin popullin shqiptar. Jo rinia, po tradhtart jan agjent t t hu*ajve. Jo rinia, por tradhtart jan plehu i Kosovs..

  M kot irren dhe shkumbzojn tradhtart duke thn "rinia sht e jona", "rinia do t jet me ne" etj. Jo, rinia revolucionare e Kosovs kurr nuk ka qen e tradhtarve dhe e armiqve t saj; kurr nuk ka qen me ta, nuk sht sot dhe as q do t jet ndo*njher. Rinia e kuqe e Kosovs ka qen, sh*t dhe do t jet e popullit dhe me popull*in. Ajo ka zgjedhur rrugn e saj t vetme, rrugn q i tregon marksizm-leninizmi, rrugn q i kan ln amanet mijra yje t pa*shuar, q derdhn gjakun pr liri e socializm t vrtet, rrugn q ia lan amanet e*dhe dshmort e demonstratave t fundit, q ran me heroizm pr t mos vdekur kurr.

  Nuk ka forc n bot q mund ta largoj rinin e Kosovs e t viseve t tjera shqiptare nga kjo rrug e lavdishme.

  Propaganda revizioniste n Jugosllavi dhe Kosov mundohet t'i paraqes demonstratat e grevat e Kosovs si gjoja "vepr diversioniste t forcave armiqsore t brendshme e t jashtme", t cilat "me organizim mjeshtror" dhe "me parulla demagogjike" ia paskan arritur "t'i mashtrojn masat dhe t'i hedhin n luft"!

  N kt mnyr revizionistt jugosllav e shrbtort e tyre shqiptar duan t'i fshe*hin shkaqet e vrteta q e shtyn popullin t ngritet n greva e demonstrata. Ata e di*n mir se kto shkaqe jan n pozitn e vshtir dhe t pabarabart t Kosovs dhe popullit t saj, n shtypjen e shfrytzimin e egr dhe t shumfisht q ushtrohet mbi masat e saj punonjse, n mungesn e nj sr t drejtash dhe lirish kombtare e demokra*tike, n paknaqsin e madhe q mbretron kudo dhe q po shtohet do dit, por i fshehin ato, sepse pikrisht ata dhe politika e tyre jan shkaktar t nj gjendjeje t k*till dhe rrjedhimisht edhe t demonstrata*ve e t grevave q u bn n Kosov. Po t mos ishte kjo gjendje kaq e vshtir dhe populli t jetonte vrtet i lir e i lumtur, si duan t thon ata, ather asnj forc e brendshme as e jashtme nuk do t mund ta nxirrte popullin n rrug, sado q t prdornin "parulla demagogjike". Prse nuk po b*hen greva e demonstrata n Shqiprin socialiste, ku populli jeton vrtet i lir dhe i lumtur, por bhen sidomos n vende t tilla borgjeze, fashiste ose revizioniste si Spa*nja, Italia, Jugosllavia, Turqia, Polonia etj.?

  N do fjalim e artikull rreth demonstra*tave thuhet se "masat u mashtruan nga paru*llat demagogjike q u hodhn", por nuk thu*het se pse ato parulla na qenkan "demagogji ke" dhe, deri sa qenkan t tilla, si u b q populli t jet aq "mendjeleht" (si e qu*ajtn tradhtart) sa jo vetm q prkrahu q n fillim parullat e krkesat e demonst*ruesve, por po i prkrah ato edhe tani,bile akoma m me forc? sht interesant t di*het gjithashtu, prse krert revizionist e kalemxhinjt e tyre nuk i zn fare n goj edhe parullat e tilla t demonstruesve si "DUAM PUN", "KTHENI KURBETINJT", "MI*MEVE, STOP", "LIRONANI SHOKT", "T BURGOSURIT KOSOVAR, KTHENI N KOSOV" etj.? Pse ata nuk po e shpjegojn "karakterin demago*gjik dhe armiqsor" edhe t ktyre parulla*ve dhe pse nuk i zgjidhin kto probleme t mdha, n mnyr q "forcat armiqsore" t mos mund t'i "mashtronin" masat herve t tjera?

  Duke i paraqitur demonstratat dhe grevat e fundit n Kosov si vepr t grupeve e forcave t ndryshme t organizuara, revizionistt u bjn atyre nj nder t madh, e madje edhe t tepruar. Pararoja e organizuar n Kosov, komunistt, revolucionart dhe patriott e vrtet, pa dyshim q kan luajtur rol t rndsishm n kt lvizje revolucionare, por, duhet thn hapur se detyrn e saj n organizimin dhe udhheqjen e masave, ajo ka qen dashur dhe ka mundur ta kryente edhe m mir. Grevat dhe demonstratat n Kosov, m shum se t organizuara ishin spontane. Ato nuk jan dhe nuk mund t ishin vepr e askujt tjetr, por e vet popullit t saj heroik. Ai sht iniciatori, udhhe*qsi dhe organizatori kryesor.

  Kt t vrtet t madhe e din mir edhe revizionistt e tradhtart, dhe pikrisht kjo i tmerron ata. Pikrisht kt t vrtet t rndsishme duan ta fshehin ata, kur ngjarjet e fundit n Kosov ua mveshin "fo*rcave reaksionare, dogmatike e staliniste".

  sht pr t'u theksuar edhe qllimi tjet*r i poshtr i krerve dhe kalemxhinjve re*vizionist, t cilt, edhe pse e din mir orientimin e shndosh marksist--leninist t rinis dhe t demonstruesve, edhe pse e din sigurisht se gjat gjith demonstrata*ve brohoritej pa ndrprer e nga t gjith pr marksizm-leninizmin, pr socializmin e vrtet dhe internacionalizmin proletar, mu*ndohen t'i paraqesin demonstratat e Kosovs si vepr edhe t reaksionit antikomunist shqiptar. Duke qen t bindur se mbeturinat e reaksionit zogist, ballist etj., nuk kan pothuajse kurrfar influence n popullin e sidomos n rinin e Kosovs dhe t viseve t tjera t banuara me shqiptar, revizionistt mundohen ta bindin popullin ton se pikrisht kta reaksionar qndronin n krye t demonstratave dhe jo bijt e popullit, komunistt, revolucionart dhe patriott e vrtet. N kt mnyr ata orvaten t'i shkpusin masat popullore nga pararoja e tyre komuniste dhe revolucionare q n t vrte*t, si treguan ngjarjet e fundit, jan nj dhe t pandar. Propaganda e till e posht*r sht edhe nj shrbim i mir i revizio*nistve pr reaksionin antikomunist shqip*tar, i cili sht shum i interesuar pr t krijuar bindjen se ai sht akoma gjall dhe se ka ende ndikim n popullin shqiptar.

  Duke folur pr demonstruesit, tradhtari Fadil Hoxha tha se i njeh ata q nga lufta, se gjat lufts ata paskan qen bashkpun*tor t okupatorit fashist, kurse pas lufts qenkan "agenta" t agjencive t huaja t spiunazhit, "armiq jo vetm t Jugosllavis por edhe t Shgipris" etj.,etj. Lind pye*tja: a thua nuk e di Fadil Hoxha se shumica e demonstruesve jan t rinj q kan lindur pas lufts, prandaj s'ka pasur si t'i njoh n luft, se edhe ata demonstrues q kan qen n luft, nuk kan qen bashkpuntor t okupatorit, por kan qen partizan, ndo*shta edhe n aradhn e Fadil Hoxhs? Paska harruar vall Fadil Hoxha se kriminelt dhe emigrantt q kan ikur nga Shqipria, e pr t cilt flet ai, jan strehuar pikrisht n Kosov, se pikrisht nga Kosova e Jugoslla*via i kan nisur ata Dushan Mugosha e Rankovii pr t vrar kuadro t Partis, gra e fmij n Shqiprin socialiste, n kohn kur n Kosov UDB-ja famkeqe bnte krdin mbi shqiptart. Fadil Hoxha dhe shokt e tij kto edhe mund t'i "harrojn", por populli nuk i harron kurr. Prandaj populli nuk ma*shtrohet nga shpifjet dhe trillimet e tradhtarve, sado q t hiqen ata si "lufttar" t rrall dhe "burra t ngritun shyptar".

  Nuk pi uj as prpjekja pr t'i paraqitur ngjarjet e Kosovs si vepr t superfuqive imperialiste dhe demonstruesit si prkrahs t njrs apo tjetrs superfuqi. Agjent t superfuqive jan revizionistt jugosllav, q gjithmon u kan shrbyer atyre dhe po u shrbejn edhe tani me propagandn q po bjn rreth demonstratave, dhe jo populli i Kosovs e bijt e tij, t cilt jo vetm s`kan pasur as iluzionin m t vogl ndaj ty re, por i kan konsideruar gjithmon dhe i konsiderojn edhe sot si armiq t tyre, si armiqt m t mdhenj t popujve, t revolucionit dhe t socializmit. LAVDI VEPRES SE SHOKUT ENVER

 15. #495
  I qete Maska e BEHARI
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,121
  Kurse une pergezoj te gjithe shqiptaret me rastin e 25vjetorit te vdekjes se Enver Hoxhes!
  qofte e bardhe dita e 11 pridhit 1985 kur Enveri nderroi jete!!

 16. #496
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  Etniku ku e din ti qe jam une zogiste e titos? Ti me ato qe ke shkruar bie vete brenda. Bej e shkruaj me fjalet e tua e jo te kopjosh se te kopjojme dime te gjithe.

  Sa ke shkruar me siper une lexova dhe kuptova, je ti qe lexon dhe spo kupton asgje.
  Atij enverit edhe kockat mos ju gjetshin, shkruaj ti etniku se qente i kane dhjere ne varrin e tij.
  Po ti qenke enverist i gjalle. Per nje gje me vjen keq, qe nuk e ke provuar diktaturen se ta kishe provuar sdo flisje keshtu ti. Atyre qe shkrova me siper une din ti japesh pergjigje ti? Apo ti din vetem te kopjosh e te mbushesh faqet e forumit plot me shkrime vari lesht. Permbajta e tyre shume e varfer edhe shume enveriste.

  Nje gje te te them. Lexoji me siper ato qe shkrova une se mbase arrin te kuptosh dicka. Lexoi urte e bute.
  Po ty nuk te le enveri qe ke ne tru, se te ish gjalle enveri do te dhuronte nje lope edhe nje gomar per ate qe ke shkruar.


  Din te pergjigjesh per ato qe shkrova une me siper? Je i zoti? Se qenke i zoti vec te kopjosh ti, kete ke treguar deri tani.
  Shko ke udheheqesit qe ishin te tere pederasta, kur edhe grate qe kishin ne udheheqje, njera milte lopen dhe demat, tjetra ishte kara kur.. qe milte burrat e udheheqjes.

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 17. #497
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  Citim Postuar m par nga BEHARI Lexo Postimin
  Kurse une pergezoj te gjithe shqiptaret me rastin e 25vjetorit te vdekjes se Enver Hoxhes!
  qofte e bardhe dita e 11 pridhit 1985 kur Enveri nderroi jete!!
  Pergezime BEHARI. E bardhe qofte ajo dite.

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 18. #498
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  Etniku shoh qe je ne kete teme, po mendohesh disa. Mundohu te shprehesh me fjale tua e jo te besh copy.

  Ne teme ne kete moment jane : suadabolzano*, Etniku, Besoja, ILMGAP, ademgashi_dk

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 19. #499
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  Citim Postuar m par nga Etniku Lexo Postimin
  Lexo lali lexo se te ben mire per shendetin hahahahaha
  Nuk pergjigjesh, bukur shume. Nuk ke pergjigje, dihet ajo pune.
  Mos na bej ironikun ti tani se ste shkoka fare. E kote qe me sjell dhe mp kur me thua ''Suada boll mos ofendo me''.
  Kush te ofendoi ty? Enverin po, nese ti fyesh kur te shajme ate te degjenerumin sme plas ic fare.

  Ti nuk arrin ta kuptosh ku ishte sharja me ato qe shkrova une. Me mp the qe don fakte. Nuk te mjafton fakti i kampeve te perqendrimit ty? Nuk te mjafton ekzekutimi i njerezve kur i vriste si minj? Nuk te mjaftonte interrnimi ty? Nuk te mjaftonte fakti qe ka lene shume femije te rriten jetime?

  Boll me se na cave menderen. Me plasi thyba mua kur thua qe ke qene ne shtepine e enverit ke ngrene e ke pire (keto mi the me mp)
  Shko pastroja njecike varrin enverit se i kane dhjere edhe i kane shurruar qente.
  Kockat mos ju gjendshin atij pleres se degjenerume. Dhe ti Etnik pac hijen tende.

  Gjynah ty Etnik me te quajtur kosovar, se kosovaret jane zotni burra, kurse ti na qenke bur me nje r. Bur
  Ndryshuar pr her t fundit nga *suada* : 16-10-2009 m 13:59

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 20. #500
  Ju keni fituar 1 pik Maska e naqeta
  Antarsuar
  05-10-2007
  Vendndodhja
  Ne toke !
  Postime
  439
  Akoma shkrujne keto analfabetet e Kosoves .
  A don, e s'din, a din e s'don !

Tema t Ngjashme

 1. Ramiz Alia pritet n Kosov si kryetar shteti
  Nga vagabondo_nyc n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 124
  Postimi i Fundit: 23-01-2010, 14:21
 2. Nj vshtrim i shkurtr historik rreth debatit mbi filoque
  Nga Kryeengjelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-12-2006, 07:52
 3. Kujtime te doktor Fejzi Hoxhes..
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-11-2004, 17:02
 4. Intervist me nusen e Nexhmie Hoxhs
  Nga Fjala e drejte n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-03-2004, 19:52
 5. Zgjidhja e krizes shqiptare
  Nga Albo n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-04-2002, 06:34

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •