Close
Faqja 24 prej 26 FillimFillim ... 142223242526 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 461 deri 480 prej 501
 1. #461
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  Citim Postuar m par nga Etniku Lexo Postimin
  sa bukur na mbushet M..... po kujdes po e plasni B..... tuj dh...... me zor
  Etniku... ti ishe ai qe po thoje deri qepare mos folni kshu, ja ku e nxorre dhe ti koken. Pse te dogji ty? Ti e paske bere poezine

  Mos ke frike se nuk e bejme me zor, m.... na del vete kur mendojme xhaxhin Enver.
  Na ze dierreja.

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 2. #462
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499
  Citim Postuar m par nga BaLLaKumi Lexo Postimin
  saura , mos me thuji qe dhe ti ke qajt kur vdiq xhaxhi veri

  per politik nuk flas un se nje muaj kam qe kam dal nga hekrat kam marr frik

  PS: saura po ti e di un jam uni pleqeris mi kan dhan te gjith guret mua ti luje  ajd se flasim se po iki ti fus nai drrek me plaken un (:


  Une qyqa me shtat pale lot ,me oiiiiiiiie kam qajt me anet gjirokastrite:P ,...shko ,shko te befte mire dreka ,te fala plakes.
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 3. #463
  i/e regjistruar Maska e Etniku
  Antarsuar
  25-12-2008
  Postime
  252
  Jo moj se sme djeg mua dhe un ste kam fyejt po ju bera me dije beheni me homoroide me zor se shkuat deri atje sa na shate me race e na bete beduina po tani pse duhet te rijm te hajme M... tuaj apo si moj Suada mendon une dhee disa ketu po flisnim me fakte nuk i thash kujte se je beduin apo dicka si ti e shoqja Saura na sillni fakte pra jo M.... e fjal rugesh a mos e kam keq

 4. #464

  N 101 vjetorin e lindjes s Enver Hoxhs

  Ja edhe disa kng pr Enver Hoxhn

  1. Naile Hoxha, Dita dhe moti njmij


  2. Naile Hoxha - T m rritesh shqipe pr Shqipri


  3. Plot pes shekuj - Enver Hoxha - Grupi i Hasit


  4. Lule mbi lule, Enver Hoxha Feride Kurti
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 5. #465
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499
  Citim Postuar m par nga Etniku Lexo Postimin
  Jo moj se sme djeg mua dhe un ste kam fyejt po ju bera me dije beheni me homoroide me zor se shkuat deri atje sa na shate me race e na bete beduina po tani pse duhet te rijm te hajme M... tuaj apo si moj Suada mendon une dhee disa ketu po flisnim me fakte nuk i thash kujte se je beduin apo dicka si ti e shoqja Saura na sillni fakte pra jo M.... e fjal rugesh a mos e kam keq

  Pse ti kujton se une merrem me ty dhe shoket e tu (ne mos je po ti me shume emra),une replikoj me njerez me tru ,jo me ato qe kane tallash ne vend te trurit .
  Vini ketu na hapni plaget me legenin qe na ka bo keq ,e mos t'iu shajme ?,hajt se po vazhdoj dhe une pra ,disave si juve ja boni mire serbi (a po te vjen mire a ? ,a don ma fakte ? )
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 6. #466
  i/e regjistruar Maska e Etniku
  Antarsuar
  25-12-2008
  Postime
  252
  Faktikisht un nuk behem dogmatik i nderuar,dhe as ameriken nuk e kam zbuluar e as sdo ta zbuloj,faktikisht ate e zbuluat ju kur kersiste pushka,ju i mbushnit vaporet drejt saj,ju ishit ata qe ia mbathnin.E kur flasim per Hitlerin edhe ai ka qene i mire per popullin e tij,deri sa nuk filloi ti vinte ne jete planet e tij vrastare dhe utopike.Pike se pari dua te te them se nuk jam ithtar i komunizmit.Kam ide majtiste por jo komuniste.Pastaj sikur Veli Llakaj,sikur truproja e M. Shehut dhe te tjere qe japin supozime,nuk do ta vertetojn se e kane me vend,sepse asnjera pale nuk sjelle fakte te forta dhe bindese.Pastaj nese kemi percjellur emisionet e Blendi Fevziut,e dijme shume mire qe ato favorizojne palet,pra nuk jane asnjeanse,dhe mundohen me cdo kusht ta kriminalizojn pushtetin e kohes.Mal pa bore katund pa horr,nuk ka-thot populli,keshtu cdo pushtet me gjithe te mirat e tij ka edhe te kqijat qe nuk jane te pakta.Mirpo nese shohim te miren,ne pergjithsi ne te mire te shoqris dhe kombit dhe jo individit,regjimi i atehershem ka qene shume me i mire se ky i tanishmi dhe ai i meparshmi,dhe ka shume fakte qe na e vertetojne,mirpo nese ne qendrojm te drejte dhe analizojm me mendjen e arsyes.Une jam i prirur ti pranoj gjerat kur jane me te vertet ashtu dhe nuk lidhem mbas ideve,dhe te beje nje sy qorr dhe nje vesh shurdhe,mirpo natyrisht edhe nuk behem labil dhe naiv per sa i perket nderrimit te mendimit.Nese do te thuash se sistemi i Enverit luftonte per ide dhe e vinte ate ne vend te pare,ateher sistemi "pluralist" e paska trasheguar kete veti.Sali Berisha sulmon cdo kend qe nuk i pershtatet,pa marrur parasysh se a e ka tjetri mire a keq,me rendesi eshte mendimi dhe ideja e tij.Pastaj sa di une ligji per tradhti kombetare u hoq ne vitin 1994,ku medohet te kete pasur gisht vete Janullatosi mos iu degjofte emri,nga kjo vijme ne perfundim se ka qene pushtet anti-kombtar.Dalngadal cmilitarizoi vendin,veprim qe sikur kshillohej nga ata qe ia donin te keqen Shqiperise.E shume e shume gjera te tjera per te cilat do duhej nje teme e vecant.
  Desha te shtoje edhe dicka mbi ate qe ke shkruajtur me here:

 7. #467
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Ja edhe disa kng pr Enver Hoxhn

  1. Naile Hoxha, Dita dhe moti njmij
  http://www.youtube.com/watch?v=dT2ihMw_SwA

  2. Naile Hoxha - T m rritesh shqipe pr Shqipri
  http://www.youtube.com/watch?v=FtNDCPlpGV8

  3. Plot pes shekuj - Enver Hoxha - Grupi i Hasit
  http://www.youtube.com/watch?v=Q56mpNhPkM0

  4. Lule mbi lule, Enver Hoxha Feride Kurti
  http://www.youtube.com/watch?v=5botK...om=PL&index=10


  Ti Adem je koqa me i madh ktu tek kosovaret Enverist ,se si e man veten per mesues ti nuk e di une ....ahahahaahah,sa here qe te lexoj vetem budalleqe te lexoj .
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 8. #468
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Pse shqiptaret e Kosves??,, duke e ditur qe ne e urrejme enver hoxhen prap provokojne.

  A duhet te biem dhe ne ne nivelin tuaj??
  Ndryshuar pr her t fundit nga drague : 16-10-2009 m 08:06

 9. #469
  i/e regjistruar Maska e Etniku
  Antarsuar
  25-12-2008
  Postime
  252
  Citim Postuar m par nga saura Lexo Postimin
  Pse ti kujton se une merrem me ty dhe shoket e tu (ne mos je po ti me shume emra),une replikoj me njerez me tru ,jo me ato qe kane tallash ne vend te trurit .
  Vini ketu na hapni plaget me legenin qe na ka bo keq ,e mos t'iu shajme ?,hajt se po vazhdoj dhe une pra ,disave si juve ja boni mire serbi (a po te vjen mire a ? ,a don ma fakte ? )
  une nuk kam emer tjeter dhe nuk flas me shum emra ki jam une dhe tek un ska ju ne ka vetem ne nese me ka bere mire serbi mua ta ka bere edhe ty dhe ENVERI ishte shqipe jo si ti qe thua ti i ndane ne ne dhe ju skam cfare te them me shum
  ti thua plage ato jane plage qe balli i hapi vet ska faj kush jo

 10. #470
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  Citim Postuar m par nga Etniku Lexo Postimin
  Jo moj se sme djeg mua dhe un ste kam fyejt po ju bera me dije beheni me homoroide me zor se shkuat deri atje sa na shate me race e na bete beduina po tani pse duhet te rijm te hajme M... tuaj apo si moj Suada mendon une dhee disa ketu po flisnim me fakte nuk i thash kujte se je beduin apo dicka si ti e shoqja Saura na sillni fakte pra jo M.... e fjal rugesh a mos e kam keq
  Ishte fjala babuin dhe jo beduin. Eshte nje raze majmuni.

  Pse hidhesh perpjete ti? Cdo njeri ka mendimin e tij per Enverin. Ti shpreh mendimin tim, une shpreh timin.

  Une ju drejtova poezise. Pse hidhesh ti perpjete? Na jeni bere me nga 4-5 nick qe te dukeni shume ju shimpazet e Enverit. Me fal, desha te thoja simpatizantet.

  Ti nuk mund te me ndalosh mua te shpreh urrejtjen per ate pleren. Kur them plera, nenkuptoj Enverin.

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 11. #471
  i/e regjistruar Maska e Etniku
  Antarsuar
  25-12-2008
  Postime
  252
  jo jo une ste ndaloj jo skam arsyje dhe jam vetem me Etniku po te sjellim fakte do ishte mire apo jo e sa per babuina e shimpanze se do e thuash sme ben prap asgje Suada

 12. #472
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499


  Ja kush jeni disa prej jush ,qe beni bisnes me serbet ...
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 13. #473
  Citim Postuar m par nga saura Lexo Postimin
  Ti Adem je koqa me i madh ktu tek kosovaret Enverist ,se si e man veten per mesues ti nuk e di une ....ahahahaahah,sa here qe te lexoj vetem budalleqe te lexoj .
  E kam qejf humorin tnd Saura. S'di pse po m kujtohet nj fjal e urt q e prdor sulioti nse nuk gaboj: "Kur erdhi i menuri n fshatin e budallenjve, kta than: Ja ku erdhi ky budallai"!!

  Nuk e mbaj veten pr msues, por jam msues. E kam thn kaq her: mos na e shihni pr t madhe neve kosovarve nse e kemi dashur xhaxhin. Ai pr ne aso kohe ishte frymzim i shqiptarizms. Prandaj n kt aspekt mendoj se duhet t gjem nj lloj balanse ne shqiptart e Kosovs me ju.

  Ta them edhe kt: megjithkt, un kam shum miq nga Shqipria ( mund t jen mbi 80), vetm dy( nj vlonjate dhe nj himariot) m kan dal kategorik q e kan shar Enver Hoxhn. Prandaj ta them, mos i beso shum forumit ku njerzit shkruajn me pseudonime dhe shtiren.

  Enver Hoxha as ka vdekur as ka pr t vdekur kurr!
  Ndoshta kjo sht fatkeqsi, por ai po vjen duke u rinuar n mendjet e zemrat e popullit shqiptar.
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 16-10-2009 m 08:15
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 14. #474
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  E di Etniku qe nuk te ben gje jo. Une nuk ta thashe te te lendoja.

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 15. #475
  i/e regjistruar Maska e Etniku
  Antarsuar
  25-12-2008
  Postime
  252
  Dje sapo me ra ne dore nje liber per bujqesine ne Shqiperie e cila paraqiste vijen e zhvillimit bujeqsor nder vite ne Shqiperi. Gjate kohes se Zogut, kriza urie te njepasnjeshme. Bujqesia e rudimentuar dhe e perqenderuar ne duart e feudaleve, kjo mbeturine anadollake. 3/4 e tokes bujqesore ishin te perqendruara ne duart e 150 feudaleve e mikrofeudaleve te cilet pengonin zhvillimin demokratik te vendit.

  Pas fitores se revolucionit ne Shqiperi u bene kthesa marramendese, kuptohet per te mire. Rreth 70.000 ha toke iu ndane familjeve te varfera. Filloi ndertimi i vendit.

  Vitet 1947 - 48 edhe pse plaget e luftes ishin akoma te fresketa, fale pushtetit popullor dhe masave te tij energjike ne bujqesi u shmang kriza e urise.

  Vite me pas fillon bonifikimi i fushes moqalike te Myzeqese. Rreth 700.000 ha (lexo edhe njehere 700.000 ha) toke e re e bonitetit me te mire u perfituan ne Myzeqe duke e bere kete fushe hambar te vertete te Shqiperise.

  Dashnori besnik i ketij vendi, lufetatri i madh, mjeshteri i penes, miku i te varferve i madhi Nonda Bulka krijoi keto vargje te paharruara:

  'Fuqi e mrekullueshme kjo e jotja,
  O Parti,
  Qe skllavit i dhe jete dhe fryme
  dhe Liri
  Bucit, o keng' e bukur, o kenga e Rinise,
  Kendo, o lira ime, m'i thur lavdi Partise!

 16. #476
  i/e regjistruar Maska e Etniku
  Antarsuar
  25-12-2008
  Postime
  252
  Citim Postuar m par nga suadabolzano Lexo Postimin
  E di Etniku qe nuk te ben gje jo. Une nuk ta thashe te te lendoja.
  Jo jo sme ke lenduar aspak fare i thon nje fjal qe kure ske fakte mbetesh me gek mek Suada ste kam fai une dhe fillon e shan fyen gjithcka ben po ska gje vazhdo une skam mbet me gek mek une hahaha

 17. #477
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Antarsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,918
  Citim Postuar m par nga Popull Thjesht Lexo Postimin
  Edhe nje here plako !

  Nuk tha njeri qe edhe gabime s'jane bere ! Por e verteta e madhe eshte se Shqiperia dhe populli shqiptar brenda saj , por jo vetem , por edhe faktori shqiptar ne Ballkan pati nje rilindje totale ! Mund te konsiderosh vetem faktin qe Shqiperia u hoq nga tryezat e drekave dhe darkave Europiane per tu ngrene si biftek dhe per tu coptuar ! Perkundrazi u detyruan t'i japin pavaresine edhe Kosoves ! Dhe ti e di shume mire ashtu si dhe une qe planet e zhvillimit gjeopolitk te bera nga te medhenjte , nuk jane nje ditore apo 20 vjecare, por shume me shume , keshtu qe edhe "pavaresia" e Kosoves eshte negociate e atyre koheve !

  Ne kohen e sotme , mundet te mos jete mbajtur fjala dhe kontrata e lidhur qe atehere , meqenese kjo pavaresi u dha gjysmake !

  Sa per ata qe ti thua jane persekutuar , po te them qe per pjesen me te madhe te tyre , ndeshkimi ka qene i drejte , nderkohe qe per nje pjese jo te vogel (ketu kam parasysh ata te internuarit dhe ata te agjitacion - propogandes ndofta ka qene teprim ) . E them kete se dhe ajo lloj "lufte" Enverit iu imponua ! Mos harro se ata qe sot ankohen , kane ardhur me arme ne dore ne Shqiperi , kane prishur trena , mallra dhe investime ekonomike ne dem te Shqiperise ! Cfare prisje ti apo ndonje tjeter qe Enveri t'i perkedhelte ? Cfare do te beje ti , apo kushdo tjeter ne vendin e tij . Ata "te persekutuarit" e treguan praktikisht duke ardhe me arme ne dore , keshtu qe nuk eshte nevoja ti pyes se cfare do te benin , se ata e bene !

  Keshtu miku im une jam i prirur te flas realisht , dhe jo kur eshte Enveri ne fuqi ti them "bjeri , bravo te lumte" dhe kur Enveri vdes dhe vijne kundershtaret e tij ne fuqi tiu them "bjerini , bravo ju lumte " . Cdo nxitje e paarsyeshme ne te dy krahet me kete tifozllek , i sjell dem te jashtezakonshem Shqiperise sone, nxit percarjen dhe armiqesine midis njerezve dhe lehteson punet e antishqiptareve !

  Kjo lloj sjellje , po cben cdo lloj vlere te trasheguar nga te paret ! Dhe kete po e ben pikerisht politika , ku dikush e ben se paguhet nga antishqiptaret , dikush e ben se eshte i lenduar personalisht , dikush e ben se eshte injorant dhe nuk e di se cfare po ben !

  Ne , shumica , po hallakatemi neper vorbullat dhe trazimet qe keta qen-bir qenash krijojne sepse kane mbeshtetjen finaciare te qarqeve antishqiptare !

  Por gabohen rende , sic jane gabuar historikisht ! Kur Shqiperine dhe shqiptaret , nuk i cberi dot turku per 500 vjet me ate dhune te pamendueshme qe ushtroi ne te gjitha planet , fizik, kulturor, arsimor, administrativ dhe ushtarak , nuk kane shance as keta te nxjerrin ndonje produkt . Puna eshte se me keto lloj sjelljesh do te lengoje per nje kohe jo te vogel vendi dhe zhvillimi qe kerkon paqe dhe drejtesi do te mungoje per nje kohe shume te gjate qe te vije !

  Ky eshte preokupimi im , asgje me shume dhe asgje me pak !

  gabime.. teprime?!!

  Kshtu sht n mod t quhet genocidi ndaj vet popullit tnd, o i thjeshti popull?  Shoqria jon duhet t luftoj n t gjitha mnyrat q t faros hibridin e "njeriut t ri" fundrrin, spiun, katil, t uritur, fshatar dhe udhheqs, derivatin e atij fenerit t pashuar.

  A e ke dgjuar shprehjen - Libr Shtpie -? E di, e di q tingllon skandaloze n pamje t par dhe ka marr konotacion tjetr.. por asokohe ishte ndryshe..

  Mua ma kan shpjeguar mir persona q kan jetuar asokohe dhe m lan pa mend kur m treguan q n kohn e atij t mallkuarit, bastardit t bimbashit, enver plehr hoxhs suaj, rregjistrohej do njeri q vinte pr vizit n shtpin e kujto.. dmth, vinte xhaja t pinte nj got ver me plakun, ky i fundit duhet ta rregjistronte kush erdhi, kur edhe pse.

  Ja, kjo ishte mnxyra komuniste, q po hapni gojn, prandaj ata q jan n mosh t thyer kan akoma kompleksin e prgjimit.


  Citim Postuar m par nga Etniku
  Pas fitores se revolucionit ne Shqiperi u bene kthesa marramendese, kuptohet per te mire. Rreth 70.000 ha toke iu ndane familjeve te varfera. Filloi ndertimi i vendit.
  Pas fitores s lufts civile, u b vrtet kthes marramendse, por jo n mnyrn si ke dshir ta paraqitsh ti. Toka iu dha toka fshatarve sa pr sy e faqe dhe pas pak kohsh kush guxoi t mos e dorzonte me dshir n koperativ, nuk i kishte punt mir me sistemin pastaj.


  Mjaft me at fundrrinn antikombtare, iu shoft kujtimi nj sekond e m par.
  Ndryshuar pr her t fundit nga darwin : 16-10-2009 m 08:28
  Prektora

 18. #478
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 19. #479
  E sheh sa tolerant jam un. Un nuk po regoj. Njeriu ka t drejt ta duaj k t doj. Pun jotja sht k do ti.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 20. #480
  i/e regjistruar Maska e Etniku
  Antarsuar
  25-12-2008
  Postime
  252
  Saura jo ate po dhe Rankovici sille nuk na pengon eshte deshira e jote po dije se ai te ka vrare ti dhe mua dhe nuk eshte njejtejo kjo eshte kure ske fakte meresh me foto te titos hahhaa

Tema t Ngjashme

 1. Ramiz Alia pritet n Kosov si kryetar shteti
  Nga vagabondo_nyc n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 124
  Postimi i Fundit: 23-01-2010, 14:21
 2. Nj vshtrim i shkurtr historik rreth debatit mbi filoque
  Nga Kryeengjelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-12-2006, 07:52
 3. Kujtime te doktor Fejzi Hoxhes..
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-11-2004, 17:02
 4. Intervist me nusen e Nexhmie Hoxhs
  Nga Fjala e drejte n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-03-2004, 19:52
 5. Zgjidhja e krizes shqiptare
  Nga Albo n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-04-2002, 06:34

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •