Close
Faqja 16 prej 26 FillimFillim ... 61415161718 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 301 deri 320 prej 501
 1. #301
  i/e regjistruar Maska e ZANOR
  Antarsuar
  25-09-2002
  Postime
  1,120
  per ate humanisti na la histori reale
  HISTORIA NUK SHKRUHET ME SHKROLA E SHKOKLA!

 2. #302
  Citim Postuar m par nga landi45 Lexo Postimin
  doja te them kete qe po te shkosh ne rusi gjermani japoni e kudo do gjesh ne muze apo histori emrat e hitlerit,stalinit e tjere
  me te mirat e keqijat e tyre

  ndersa ne i fshijme emrat nga historia keshtu kemi ngel dhe i vetmi popull nder me te vjetrit ne evrope pa histori e me histori te vjedhur
  Prandaj historine tone duhet ta mesojme nga te huajt, sepse historia jone eshte nje genjeshter e kulluar. Sipas Elsies ta zeme ne jemi nje konglomerat fisesh primitive. Po keshtu thone edhe historiane te botes.
  Vete zenkat dhe mosmarrveshjet tona tregojne qarte se vertet ne mund te mos kemi asgje te perbashket me nejri-tjetrin.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 3. #303
  Citim Postuar m par nga ZANOR Lexo Postimin
  per ate humanisti na la histori reale
  Na la, por Salua dhe demokratet bandite e shkaterruan e dogjen gjithe ate qe ne e kishim bere me mund, djerse e me gjak.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 4. #304
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-06-2005
  Postime
  360
  Citim Postuar m par nga white-knight Lexo Postimin
  Po te flasim drejte dhe me paanshmeri.
  Regjimi pati te mirat dhe te keqijat e veta sic c do regjim tjeter.Te mirat ishin shteti solid.Nuk ishte krime.Strukturat e rendit ishin te mira.Strukturat arsimore gjithashtu.
  Ne disa fusha kemi disa arritje.
  1.Akademine e Shkencave qe sic e kam permendur konsolidoi historine dhe prejardhjen iliro-shqiptare.
  2.Instituti i gjuhes shqipe.Nje arritje shume e madhe per kombin tone.
  3.Industria dhe niveli ekonomik deri ne nje fare viti.

  Problemi eshte se c do gje e ish regjimit i adresohet komunizmit si veper e saj dhe shihet si nje gje qe nuk na intereson.Sic ishte djegja e fabrikave ne mase ne vitet 90 gje qe e filloi ekonomine nen zero.
  Njerezit harrojne qe kombi shqiptar ekzistoi edhe ne ato 50 vjet regjim dhe ato arritje qe pati nuk ishin "merite" apo pasoje vetem e komunizmit, por ishin edhe arritje te tyre.Te vete njerzve te thjeshte.

  Sa per ane negative ka sa te duash si psh lufta e klasave,idiotsite e sigurimit te shtetit,mungesa e fjales se lire,mungesa e prones private e shume te tjera qe edhe vete dreqi si mban mend.Personalisht kam te pushkatuar ne fis nga ish regjimi por vlerat qe ka nuk ia mohoj.
  Nuk kishte krime se ne rrall te par ato kurr nuk jepeshin ne TV, dhe krimet i bante shteti dhe vet enveri. Ai erdhi ne pushtet jo per zotesin e tij por per ligsine e tij, dhe ate e sollen serbet, per interresat e tyre dhe ja arriten qellimit, une nuk e kuptoj pse te ngrihet lart nje njeri qe punoj per shkatrrimin e popullit te vet dhe punoj ne favor te nje armiku shekullor si sllavi, pamvarsisht se gjoja doli kunder tyre me fjale historia tregon ndryshe.
  Per menimin tem ai ishte nje diktator i tmerrshem, dhe nje frigacak i madh, vrau dhe preu popullin e vet per te majte karrigen dhe duke plotesuar deshirat e sllavit ne pergjithsi, me duket shqiptari flet mir per ate qe i jep dru.

 5. #305
  i/e regjistruar Maska e Humanisti
  Antarsuar
  03-05-2008
  Vendndodhja
  Prizren
  Postime
  278
  I pershendes fillusit e kesaj teme, kur e lexon emrin ne radh te pare na irriton jasht mase sepse ia dim bemat katastrofale qe ja ka bere popullit shqiptar duke i ndar grat prej burrav, femijte prej babave, djalin prej babes, vllaun prej vellezerve e motrave, dhe per shkak te tyre pastaj e tere familja ka pesuar bile i gjith farefisi.

  POR, mire eshte te debatohet ende, kjo do ti ndihmon brezit dhe atij me te ri qe kur ta hapin kete tem ne FSH me u njoftu me opinionin aktual te shqiptareve mbi kete personalitet qe vendin e ka ne LLUM te FERRIT!

 6. #306
  i/e regjistruar Maska e juniku
  Antarsuar
  09-01-2003
  Vendndodhja
  ATHINE GREQI
  Mosha
  50
  Postime
  96
  Homza, permbaju temes: shkruaj pa emocine .

  nese ai kthente 1 jetim ne vigjilent ne vit,
  ne muaj kthente 1000 vigjilente ne jetime.

  Dhe ata "vigjilente" i duheshin ushtare, jo se ishte rob i mire.

  Asgje qeveritare e kohes se Enverit nuk duhet krahasuar me sot.
  Populli ka vlerat e tij si popull, edhe gjate asaj periudhe, por s'mund te krahasosh dicka te nje qeverie cnjerezore me sot.
  Vetem se kenduan, hyne artiste ne burg e dolen pas 40 vjetesh. Kjo hedh poshte cdo jetim qe ka "shpetuar."

  Nuk jane thjesht "te keqija" te komunizmit, jane mizori te pafalshme qe kot sa merr mundimin t'i kujtosh, jo me t'i krahasosh me dicka.

  mire thua ti o anti por mos harro se ai kishte nje gje te mire sepse te lajmeronte per rrugen qe duhej ndjekur ,por keta dimokratet e sotem te lene te lire te shprehesh dhe aty ku u shkelen interesat te heqin qafe pa te lajmeruar dhe pa e ditur se nga te erdhi , pa me thuaj ne ditet e sotme te dimokracise ku qendron aytoriteti i Shqiperise dhe ai i shqipetareve ,se te pakten ne kohen e Xhaxhit ishim nje vend me autoritet te padiskutushem dhe ishim me nje ndjenje krenarie qe na kishin zili ne bote .jo si tani qe qeveritaret tane na kane katandisur sikur te jemi evgjiter te perbuzur ne dyert e europes ,e nejse do kohe kjo bisede dhe duhet te flasim me realitet dhe jo me fanatizem ! respektoj mendimin tend njesoj pres edhe nga ty

 7. #307
  ahahaahhahahahahaah
  kjo teme duhet spostu te nenforumi i humorit

 8. #308
  chacha Maska e diviner
  Antarsuar
  31-01-2007
  Vendndodhja
  Dibra F*** City ; Dibra e Madhe
  Mosha
  37
  Postime
  353
  Citim Postuar m par nga karkaxholli Lexo Postimin
  Ju te fundit, po lexuat ca nga shkrimet e postuara me heret do te shihni njerezit qe thone: "Mua me ka vrare te aferm, po ia jap hakun per te mirat qe ka pasur". po keshtu burrat flasin.

  Kesaj i thone pa emocione.

  pleher ishte, pleher jane edhe ata qe eduan, nuk di si mund te hakmerresh per te padrejtat qe ka ber ky njeri.

 9. #309
  Citim Postuar m par nga juniku Lexo Postimin
  Homza, permbaju temes: shkruaj pa emocine .

  nese ai kthente 1 jetim ne vigjilent ne vit,
  ne muaj kthente 1000 vigjilente ne jetime.

  Dhe ata "vigjilente" i duheshin ushtare, jo se ishte rob i mire.

  Asgje qeveritare e kohes se Enverit nuk duhet krahasuar me sot.
  Populli ka vlerat e tij si popull, edhe gjate asaj periudhe, por s'mund te krahasosh dicka te nje qeverie cnjerezore me sot.
  Vetem se kenduan, hyne artiste ne burg e dolen pas 40 vjetesh. Kjo hedh poshte cdo jetim qe ka "shpetuar."

  Nuk jane thjesht "te keqija" te komunizmit, jane mizori te pafalshme qe kot sa merr mundimin t'i kujtosh, jo me t'i krahasosh me dicka.

  mire thua ti o anti por mos harro se ai kishte nje gje te mire sepse te lajmeronte per rrugen qe duhej ndjekur ,por keta dimokratet e sotem te lene te lire te shprehesh dhe aty ku u shkelen interesat te heqin qafe pa te lajmeruar dhe pa e ditur se nga te erdhi , pa me thuaj ne ditet e sotme te dimokracise ku qendron aytoriteti i Shqiperise dhe ai i shqipetareve ,se te pakten ne kohen e Xhaxhit ishim nje vend me autoritet te padiskutushem dhe ishim me nje ndjenje krenarie qe na kishin zili ne bote .jo si tani qe qeveritaret tane na kane katandisur sikur te jemi evgjiter te perbuzur ne dyert e europes ,e nejse do kohe kjo bisede dhe duhet te flasim me realitet dhe jo me fanatizem ! respektoj mendimin tend njesoj pres edhe nga ty
  Mire e tha juniku.

  legjenda: me njgyre te kuqe - koha e XHAXHIT; me ngjyre te zeze ( fatkeqesisht nuk ka aso ngjyre te zeze qe i pershtatet gjendjes se sotme ) koha e sotme.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 10. #310
  Citim Postuar m par nga puroshkodran Lexo Postimin
  ahahaahhahahahahaah
  kjo teme duhet spostu te nenforumi i humorit
  Tema eshte ne vendin e duhur, por disa, si puna jote humor duhet te postojne ne nenforumin e humorit.

  Kur jemi te humori ja po ta sjell nje humor puroshkodran qe flet per ju dukagjinsat:

  Shkojne per ta vizituar nje dukagjins, ( d.m.th ne kohen e demokracise, ne kohen sa ende nuk i shperthyer magacinat e armeve ) qe kishte rene andej nga Zalli i Kirit. Hyjne brneda ne nje kasolle-barake qe hynte era dhe lageshtia gjithandej. Shohin nen jastek nje automatik - kallash. E pyesin:
  -C'ashty mor?
  - automatik,-pergjigjet dukagjinsi
  - sa e ke ble?
  - 600.000, - pergjigjet dukagjinsi
  - po si mor 600.000. Me 600.000 leke kishe blere gjith materialin per shtepi!!
  - Jo, mor sha zotin ky t'sjell krejt materialin edhe punetoret per shpi pa asni leke!

  Eh, Xhaxhi na hapi syte me shkolla se sot gjysma e Shqiperise do te ishim me mentalitet - dukagjinsa.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 11. #311
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  Karkaxholli, kur je shperngulur ne Tirane ???
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 12. #312
  Citim Postuar m par nga skuthi_vogel Lexo Postimin
  Karkaxholli, kur je shperngulur ne Tirane ???
  qe kur xhaxhi enver ia mori te atin nga kenetat ku merrej me gjueti mushkonjash edhe e bani 80 leksh

 13. #313
  Citim Postuar m par nga karkaxholli Lexo Postimin
  Tema eshte ne vendin e duhur, por disa, si puna jote humor duhet te postojne ne nenforumin e humorit.

  Kur jemi te humori ja po ta sjell nje humor puroshkodran qe flet per ju dukagjinsat:
  nuk jam dukagjinas, qe ja ne shum here me fisnike se ti e se katundi nga vjen ti

  Eh, Xhaxhi na hapi syte me shkolla se sot gjysma e Shqiperise do te ishim me mentalitet - dukagjinsa.
  xhaxhi ti ka hape syte ty edhe rraces tande prej obanesh se sa shkolla ka pase ne shkoder para 44-es enveri nuk dinte me numru

 14. #314
  Citim Postuar m par nga skuthi_vogel Lexo Postimin
  Karkaxholli, kur je shperngulur ne Tirane ???
  Sukthi, edhe pse babi im ka lindur ne Tirane nuk e quaj veten purotirons, si disa, ta zeme, dje kane ardhur ne Shkoder dhe e quajne veten puroshkodran!!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 15. #315
  Citim Postuar m par nga puroshkodran Lexo Postimin
  nuk jam dukagjinas, qe ja ne shum here me fisnike se ti e se katundi nga vjen ti


  xhaxhi ti ka hape syte ty edhe rraces tande prej obanesh se sa shkolla ka pase ne shkoder para 44-es enveri nuk dinte me numru
  JO,XHAXHI na dha drite e dituri, ndersa tani ju dukagjinsat e keni cobanin - tropjansin ne krye. Lum si ju. Ju erdhi dita me ne fund.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 16. #316
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  Citim Postuar m par nga karkaxholli Lexo Postimin
  Sukthi, edhe pse babi im ka lindur ne Tirane nuk e quaj veten purotirons, si disa, ta zeme, dje kane ardhur ne Shkoder dhe e quajne veten puroshkodran!!

  Tani e kuptoj pse paske kaq shume dashuri per Dulle rafmetliun ...
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 17. #317
  Citim Postuar m par nga skuthi_vogel Lexo Postimin
  Tani e kuptoj pse paske kaq shume dashuri per Dulle rafmetliun ...
  mos je gj minoritar boshnjak o sukthi!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 18. #318
  Citim Postuar m par nga karkaxholli Lexo Postimin
  mos je gj minoritar boshnjak o sukthi!
  Lexoje edhe kt o sukthi boshnjaku:

  “Ku do t vini, mor derzinj? Rruga pr n Gjirin e Lalzit sht nj ferr i vrtet. Me kt makin q kini do t mbeteni n mes t rrugs, sepse nuk ka kush t’ju rimorkioj”. Kt frik na e kalli pronari i restorant “Sarajevs” n Sukth t Durrsit. Pronari sht nj boshnjak i ngulur n Shqipri para 70 vjetsh, por q ka br para dhe mall dhe ka ndrtuar lokalin m t madh n kto an pr organizimin e dasmave dhe drekave t vdekjeve. N lokalin e tij dgjohen vetm kng n gjuhn boshnjake ( kupto: serbe ) dhe pronari ka bler dhe satelitin me dekoderin me kartn e Serbis.
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 05-07-2009 m 10:33
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 19. #319
  Citim Postuar m par nga karkaxholli Lexo Postimin
  Sukthi, edhe pse babi im ka lindur ne Tirane nuk e quaj veten purotirons, si disa, ta zeme, dje kane ardhur ne Shkoder dhe e quajne veten puroshkodran!!
  ku e di ti se kam ardhe dje ne shkoder? nga e nxorre ket konkluzion?
  kurse ti kuptohesh qe nuk je "tironas", si e ke vu te firma, se tiranas te vertete me enver plehin ka pak.

 20. #320
  Citim Postuar m par nga karkaxholli Lexo Postimin
  JO,XHAXHI na dha drite e dituri, ndersa tani ju dukagjinsat e keni cobanin - tropjansin ne krye. Lum si ju. Ju erdhi dita me ne fund.
  oban ishin shumica e atyre qe pushtun shkodren ne 44-en e mrapa. cilen dituri? ata nuk kishin per vete
  dhe mos kujto se fyem kur me thu dukagjinas. dukagjinasit i rrespektoj shum me teper se tipat si ti. t'pakten kan qene antikomunista gjithmone.
  ti edhe nga vjen e ke per turp me e thane, llogarite.

  ps
  edhe mso me lexu se le nam

Faqja 16 prej 26 FillimFillim ... 61415161718 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Ramiz Alia pritet n Kosov si kryetar shteti
  Nga vagabondo_nyc n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 124
  Postimi i Fundit: 23-01-2010, 14:21
 2. Nj vshtrim i shkurtr historik rreth debatit mbi filoque
  Nga Kryeengjelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-12-2006, 07:52
 3. Kujtime te doktor Fejzi Hoxhes..
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-11-2004, 17:02
 4. Intervist me nusen e Nexhmie Hoxhs
  Nga Fjala e drejte n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-03-2004, 19:52
 5. Zgjidhja e krizes shqiptare
  Nga Albo n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-04-2002, 06:34

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •