Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,230

  Lugina E Presheves Duhet Te Pregaditet Per Bashkim Me Kosove Tash Esht Moment

  kosova lindore duhet te bej nje levizje radikale te kerkon hapur bashkimin me kosoven tash esht momenti se pse nse vonohemi dote kemi shum me veshtir te realizijme ket se pse OKB deshiron ta ndaj kosoven negociatat per 6 pikat e ban kimunit si gurisht dote pranohen por ne mnyr te diplomatike apo ne heshtje qeveria e kosoves ben stimulim kinse po ben rrezistenc pra prap kompromis dote ket dhe per ket lugina e presheves duhet te pregaditet tash dhe ti ler anash bindjet politeke ato jan ne rendin e 2t
  bashkimi duhet te realizohet me deomos

  NSE DON PAQ PREGADITU PER LUFT...
  ME RESPEKT BENI PRISHTINE...

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e RinorZ
  Anėtarėsuar
  08-06-2008
  Postime
  325
  Pershendetje Beni...

  Edhe une jame i te njejtit mendim sikur ti...
  Kam thene edhe me heret, se plotika e Lugines se Presheves duhet te jete paksa me nacionaliste...por, fatkeqesishte kemi shume tradhetare, te cilet deshirojne te krijojne kariere neper kolltuqet e parlametit Serb...
  Nese e shikojme historikun e Lugines se Presheves, cdo here jemi ballafaquar me kesi lloj njerezish...por, shpresoje qe do te vie dita, kur do te japin llogari para popullit...

  ...Para ca muajsh, nuk jame i sigurte, pasi tashi jame larg vendlinjes dhe nuk jame ne rrjedha, prefekti i Komunes se Presheves, edhe nje here deklaroi se po nese serbet e Kosoves kerkojne ndarjen e Kosoves, si dhe bashkimin me Serbine...atehere edhe Shqipetaret e Lugines se Presheves do te bejne te njejten gje paralelishte...
  Kjo deklarate pak a shume beri buje neper mediat Serbe, por jo edhe aq shume...

  Sidoqofte, nuk duhet te ndalemi vetem me nje deklarate te tille, pasi nuk do mjaftone vetem njera, qe te n'a shpie drejt bashkimit me Ksoven...ato duhet te jene me te shpeshta, dhe me te fuqishme....

  KLM

  Me Rrespekt Rinori...

  Mendjen ne Presheve, e Zemren ne Kosove!!!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,230
  te pershendes edhe un ty z.rinor
  shqiptaret e lugines duhet te levizin tash esht momenti i duhur

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,977
  Prishet koalicioni nė Preshevė
  Kryetari i PDSH’sė, Ragmi Mustafa, ka deklaruar se ka arsye tė shumta pėr prishje tė koalicionit nė Preshevė, por arsyeja kryesore mungesa e konsultimit nga ana e Riza Halimit pėr kthim nė Kėshillin Koordinues.

  Nga mė 19.04.2009 nė ora 20:02
  Partia Demokratike e Shqiptarėve e Ragmi Mustafės dhe Partia pėr Veprim Demokratik e Riza Halimit kanė prishur marrėveshjen pėr koalicion qeveritar nė Preshevė.

  Uniteti nė koalicion ėshtė thyer pėr shkak tė vendimit, para dy jave, pėr kthim tė pėrfaqėsuesve shqiptarė nė Kėshillin Koordinues pėr Preshevė, Bujanoc dhe Medvegjė, organ i krijuar nga Qeveria e Serbisė.
  Kryetari i PDSH’sė, Ragmi Mustafa, ka deklaruar pėr radio B92 se ka arsye tė shumta pėr prishje tė koalicionit nė Preshevė, por arsyeja kryesore mungesa e konsultimit nga ana e Riza Halimit pėr kthim nė Kėshillin Koordinues.

  “Gjithēka e ka bėrė vet. Mua si partner koalicioni, por edhe drejtuesit e paretive tjera shqiptare nuk ka konsultuar pėr asgjė. Nė kėtė mėnyrė fituam Kėshillin Koordinues tė cilin e pėrkrah vetėm ai dhe partia e tij”, citohet tė ketė thėnė Mustafa.

  Pas prishjes sė marrėveshjes sė koalicionit tė deritashėm kanė filluar konsultimet pėr krijimin e shumicės sė re parlamentare. Halimi ka 13 kėshilltarė nė kuvendin komunal tė Preshevės, kurse Mustafa 12. Pėr tė formuar shumicėn nė kuvend, tė parit i nevojitėn edhe tetė kėshilltarė, ndėrsa tė dytit edhe nėntė.

  Gjasat i kanė tė barabarta sepse edhe njėri edhe tjetri kanė nė dispozicion Unionin Demokratik tė Skėnder Destanit i cili i ka pesė kėshilltarė, Grupin e Qytetarėve tė Remzi Zylfiut me katėr kėshilltarė dhe Lėvizjen Nacionale tė Shqiptarėve tė Orhan Rexhepit qė i ka dy kėshilltarė nė Kuvendin komunal tė Preshevės.

  “Njohėsit e rrethanave nė Preshevė vlerėsojnė e shumicėn parlamentare do ta krijojė Ragmi Mustafa, sepse, siē thonė ata, Halimi me Beogradin deri mė tash ka punuar mjaft kundėr interesave tė shqiptarėve”, ka njoftuar radio B92.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,230
  momenti esht tash qe lugina e persheves te mer nje hap te till

Tema tė Ngjashme

 1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
  Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 214
  Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
 2. Pėrgjigje: 168
  Postimi i Fundit: 03-09-2013, 16:18
 3. Debati i Knusve (gjelave)
  Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-11-2010, 05:15
 4. "Shqiperia e Madhe"
  Nga Kallmeti nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 18-01-2009, 13:01

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •