Close
Faqja 38 prej 39 FillimFillim ... 2836373839 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 741 deri 760 prej 765
 1. #741
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  MOS OFENDO KURR!


  Nse sht e nevojshme,

  mbroje veten,

  por kurr mos ofendo t tjert

 2. #742
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DUANI NJRI-TJETRIN...  Duani njri-tjetrin si vllezr,

  duani njri-tjetrin,

  vlersoni njri-tjetrin,

  ndihmoni njri-tjetrin si vllezr:

  nse veproni kshtu,

  ndihma e Zotit nuk do t mungoj.

 3. #743
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  BULLIZM.


  Guximi i ngacmuesve sht i gjithi n frikn e s mirve.

  Jini t guximshm dhe do t'i shihni ata t ulin kraht.

 4. #744
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  KRYERJA E DETYRS.


  A jeni n dijeni pr t detyrat e lidhur me besimin tuai?

  Nse po, ju dini mjaftueshm pr t jetuar

  si njerz t virtytshm dhe t nderuar n kt tok,

  dhe do t jeni t dobishm pr veten

  dhe pr shokt tuaj,

  m mir se shum dijetar

  q din gjithka,

  por nuk din ta kryejn detyrn e tyre.

 5. #745
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  LLOJ E GZIMI


  Kur i shoh t rinjt t gjith t zn n loj,

  jam i sigurt se djalli ka nj pun t mir,

  por nuk mund t bj asgj.

  Gzimi sht krijesa m e bukur

  q doli nga duart e Zotit pas dashuris.

 6. #746
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  N QOFT SE NDOKUSH NUK GABON N FJAL, AI SHT NJERI I PRSOSUR,


  Pr Zotin flitni sipas besimit,

  pr t afrmin duke i treguar atij dashurin,

  pr ju me prvujtrin dhe perulsi.

  Flitni pr Perndin me nderim,

  pr t afrmin si dshironi t flitet pr ju,

  flitni pr veten tuaj me prulsi ose heshtni.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ninoenina : 28-07-2022 m 12:16

 7. #747
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  ZOTI PR NE, ME NE, N NE!


  Sa i mir sht Zoti me ne!

  Nuk l kurr t na mungoj asgj!

  Le t'i shrbejm Atij me pelqim,

  le ta duam me gjith zemr;

  le ta duam sepse ai sht Ati yn.

  Gjithka kalon: ajo q nuk sht

  e prjetshme sht asgj.

 8. #748
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  CORRUMPUNT BONOS MORES COLLOQUIA PRAVA.


  Ikni nga burimet e mkateve,

  pra nga bashkbisedimet e keqija

  q jan renim i do sjellieje morale dinjitoze.

 9. #749
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  JUSTIFIKIME...  Mos justifiko vetveten pr mangsit e tua,

  por prpiqu t korrigjosh veten
  .

 10. #750
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  SAKRIFICA E DTYRA....


  Zgjedhja e nj jete t sakrifikuar

  dhe prmbushja e detyrave t prditshme

  do t'ju ndihmojn t bheni m t mir.

 11. #751
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DEMBELI...PRTACI...


  Un dua t'ju them se far dshiron

  djalli nga ju dhe far e shqetson.

  Djalli dshiron q ju t rrini kot duke mos br asgj,

  q t kaloni kohn n dembeli

  dhe shqetsohet shum kur ju shoh t zn.

  Dhe pse kjo: Nse ju vuani nga dembelizmi,

  edhe ai sht prtac dhe pushon.

  Nse ju rrini kot duke mos br assgj,

  ai thot: Nuk kam far t bj m.

  Prtacia luan rolin tim
  .

 12. #752
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PARAT TUAJA N PRJETSIN E PARAJSS.  A doni t'i merrni parat tuaja me vete,

  jo n varr,

  jo n prjetsin e ferrit,

  por n prjetsin e parajss?

  Jepni lmosh t varfrve,

  veanrisht kur bhet fjal

  pr t kontribuar n kt mnyr

  n shndetin e shpirtrave t tyre.

 13. #753
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  AGJRIMI I DOBISHM...  Nj agjrim q mund t bni t gjith

  sht t ruani zemrn dhe shqisat tuaja

  dhe t frenoni instinktet tuaja

 14. #754
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  TOLERANCA.


  Tolero me qetsi gabimet e t tjerve

  nse dshiron q t tjert t'i tolerojn gabimet e tua.

 15. #755
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  NUK SHT ASGJ!


  Kur t tundon djalli, ai thjesht prdor nj fjal t bukur: “Bje, mos u shqetso: Nuk sht asgj!

  T shtyn t vjedhsh nj makin: Mos u shqetso, nuk sht asgj!

  T prdorsh dhun: Nuk sht asgj!

  T tallet me shokt: Nuk sht asgj!

  .....

 16. #756
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  T MBRAMET E NJERIUT!

  "Memorare novissima tua
  et in aeternum non peccabis".


  Prkujtoji shpesh t "mbramet" e njeriut:

  vdekjen, gjyqin, ferrin DHE PARAJSN,

  e kurr s'do t mkatosh!

 17. #757
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  N PAQE ME T GJITH.


  Nse dshiron t jesh n paqe dhe ne harmoni me t gjith,

  duhet t msohesh q n mnyr t vendosur

  ta frenosh vete.

 18. #758
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  KOTSI!


  sht kotsi t krkosh passuit

  q jan prcaktar t zhduken

  dhe t'i vendosim n to shpresn ton
  .

 19. #759
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  KOTSI.

  sht kotsi edhe t lakmosh nderime,

  edhe t lartsosh veten.

 20. #760
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,120
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  KOTSI DHE KNAQSIA E EPSHEVE!


  sht kotsi t'i knaqesh epshet e trupit tnd

  e t dshirosh gjra pr t cilat m von

  do t ndshkohesh rnd.

Tema t Ngjashme

 1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
  Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
 2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •