Close
Faqja 28 prej 39 FillimFillim ... 18262728293038 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 541 deri 560 prej 764
 1. #541
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  HERONJ!

  Le tua lejm heronjve pavdeksin e lavdishme
  dhe t gjallve mundsin t jetojn n paqe dhe lumturi.
  T lumt popujt q nuk do t ken m heronj!

 2. #542
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PSURIA...LUMTURIA...

  Por I RIU u trishtua pr kto fjal dhe u largua me keqardhje, sepse kishte shum pasuri.

  Ather Jezusi, mbasi e hodhi vshtrimin prreth,
  u tha dishepujve t vet: ``Sa vshtir sht pr ata q kan pasuri
  t hyjn n mbretrin e Perndis!``.

  Dishepujt u habitn shum nga kto fjal t tij.
  Por Jezusi foli prsri dhe u tha atyre:
  ``O bij, sa e vshtir sht q t hyjn n mbretrin e Perndis
  ata q mbshteten te pasuria.

 3. #543
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PASURIA

  sht m e leht
  q nj deve t kaloj npr vrimn e nj gjilpre,
  se sa t hyj nj i pasur n mbretrin e Perndis
  ``

 4. #544
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  SPHTO VETVETEN.

  Shpto shpirtin tnd
  dhe e ke fituar gjithka.

 5. #545
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  STRATEGJIA EDUKATIVE.

  N qoft se nxnsit sillen n nj mnyr t keqe,
  "Jo me t goditura, por me butsi dhe me dashuri duhet t'i bsh pr vete ata.
  Fillo ,pra, menjher t'i flassh atyre pr shmtin e mkatit dhe mbi vlera e virtyteve"

 6. #546
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  KUSHTE PR T NDJEKUR jEZUSIN.

  Nj gj t mungon:
  shko,
  shit6 t gjitha ato q ke
  dhe jepua t varfrve
  dhe do t kesh nj thesar n qiell.
  Pastaj eja,
  merre kryqin tnd
  dhe m ndiq.
  Mk 10, 21

 7. #547
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PASURIA

  Krenaria e pasurise eshte bota,
  nukk mund te dashurojme edhe Zotin edhe boten.

 8. #548
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PASURIA

  Sa vshtir do t hyjn pasanikt n Mbretrin e Hyjit!"

 9. #549
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PASURIA2


  Te mirat te fituara ne nje menyre te mbrapshte

  nuk vlejne (Fu 21,6)

 10. #550
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PASURIA.

  Cilido preej jush qe nuk heq dore nga te gjitha te mirat e veta

  nuk mund te jete dishepulli im.

  Lk 14, 33.

 11. #551
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PASURIA

  Ku e lat, tani ju, o pasanik! Qani dhe vajtoni pr t kqijat q do t vijn mbi ju!
  Pasuria juaj u kalb dhe petkat tuaja i brejti tenja.
  Ari dhe argjendi juaj u ndryshk dhe ndryshku i tyre do t bhet dshmi kundr jush
  dhe do ta haj trupin tuaj porsi zjarri! Keni mbledhur visare pr ditt e fundit!
  Ja! Paga q u hngrt puntorve q u korrn arat, brtet dhe
  ofshama e korrtarve arriti n vesht e Zotris s Ushtrive!
  Jetuat mbi tok plot luks dhe u kndedht n ndje t ulta,
  i ushqyet zemrat tuaja pr ditn e therjes!
  E dnuat, e vrat t drejtin: ai nuk ju kundrshton

 12. #552
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PASURIA

  Per nje e shejnte thuhet:
  Ishte e varfer, por pasuroi shume njerez tjeret.
  Mund te jesh i varfer dhe te pasurosh shume te tjeret mevarferine tende.

 13. #553
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PASURIA

  “T mungon edhe nj gj: shko, shit ka ke, ndajua skamnorve
  e do t kesh thesar n qiell; ather kthehu e eja pas meje!”
  Djaloshi u prish kur e dgjoi kt fjal
  e, i trishtuar, u largua, sepse kishte prona t shumta.

  Jezusi, pasi e hodhi shikimin prreth, u tha nxnsve t vet:
  “Sa vshtir do t hyjn pasanikt n Mbretrin e Hyjit!”

  Nxnsit mbetn shtang t habitur prej ktyre fjalve t tij.
  Por Jezusi foli prsri dhe u tha:
  “Bijt e mi! Sa vshtir sht t hyhet n Mbretrin e Hyjit!
  M leht sht t prshkohet gamilja npr vrim t gjilprs
  se t hyj i pasuri n Mbretrin e Hyjit!”

 14. #554
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PASURIA.

  Ather Jezusi u tha:
  Vriani mendjen:
  ruajuni fort prej lakmis s pasuris,
  sepse sado i pasur q ndokush t jet,
  jeta e tij nuk varet nga pasuria q ka.

 15. #555

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  Ta shkruajm dhe ne nje mesazh nga bibia e Feuerbach (ne qofte se lejohet).

  "Qe ata te behen,nga njerez te lutjes, ne njerez te punes,nga njerez qe luten ne njerez qe mendojne,nga kandidat te botes tjeter,ne studiues te kesaj bote,nga gjysem engjej e gjysem te krishter,ne njerez complet nga koka deri tek kembet.

 16. #556
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PASURIA

  Do tket mbarim gjithka pati fillim!
  Ather u tregoi kt shmblltyr:
  Tokat e nj pasaniku i dhan fryt t madh.
  Ai mendonte me vete e thoshte: ǒt bj? Nuk kam m vend ku t mbledh t lashtat e mia.
  Dhe tha: Kshtu po bj: do ti rrzoj grunart
  e do ti punoj m t mdhenj
  dhe do ti mbledh n ta t gjitha: grurin dhe t gjitha t lashtat e mia.
  Ather do ti them shpirtit tim:
  shpirti im, ke pasuri me shumic pr shum vjet: pusho, ha, pi, gzo!
  Porse Hyji i tha: I marr! Pikrisht sonte, n kt nat, do t krkohet shpirti yt prej teje,
  e grumbullove kujt do ti mbes?

  Kshtu i ndodh atij q grumbullon pasuri pr vete e nuk kujdeset t bhet i pasur n Hyjin.

 17. #557
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PASURIA

  Kush e do paran me para s’do t ngihet,
  po edhe kush e do pasurin, asfar prfitimi s’do t ket prej saj.
  Edhe kjo sht kotsi.
  Sepse, ku ka shum pasuri, shum jan edhe nga ata q e han gati,
  e ather ’dobi tjetr ka pronari prve se i shikon me sy?
  Pr puntorin sht i kndshm gjumi
  si n hngrt pak si n hngrt shum;
  kurse ngopja e t pasurit,
  pasanikun nuk e l t flej.

 18. #558
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PASURIT N DM T PRONARIT E TYRE.

  sht edhe nj lngat shum e keqe q e pash nn diell:
  pasuria e ruajtur pr t keqen e t zot.
  Me nj ndrmarrje t gabuar pasuria e till mbaron
  e djali q i lind t zot do jetoj n skamje t madhe.
  Sikurse nga barku i s’ms lindi lakuriq,
  po ashtu lakuriq do t shkoj sikurse edhe erdhi,
  dhe asgj s’do t marr me vete prej mundit t vet.
  Vrtet mjerim pr t’u vajtuar: Si erdhi ashtu edhe shkon!
  ’prfitim ka q ka punuar? Si t kishte mihur n uj!
  T gjitha ditt e jets s vet i hngri n errsir,
  n kujdesime t mdha, n shqetsime e n trishtim!

 19. #559
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PASURIA

  JEZUSI,me varfrin e vet fton pr ta pranuar lirisht zhveshjen nga t mirat toksore,
  q t jemi t aft t pasurojm t gjithe me pasurin e Tij.

 20. #560
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  pasuria.


  I pasur,kush sht i ngopur, premon huallin e mjaltit,

  por, pr aty q ka uri do gje e hidhur aht e mbl.

Faqja 28 prej 39 FillimFillim ... 18262728293038 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
  Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
 2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •