Close
Faqja 0 prej 40 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 785
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  ANGAZHIM...

  Jezusi tha: “Krkoni pra, m s pari Mbretrin dhe drejtsin e tij e t gjitha kto do t’iu jepen si shtes! Prandaj mos u brengosni pr t nesrmen, sepse e nesrmja do t kujdeset vet pr vete. Secils dit i del mjaft pikllimi i vet!”
  (Mat. 6,33-34)

  Torrkerry

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  DFASHURIA...

  Shn Gjoni shkruan: “Ja si u dftua dashuria e Hyjit n ne:
  Hyji drgoi n bot nj t Vetmin Birin e vet,
  q ne t jetojm n saj t tij.
  Dashuria prmbahet n kt:
  jo se ne e kemi dashur Hyjin,
  por ai na ka dashur ne,
  dhe e ka drguar Birin e vet
  si fli pajtuese pr mkate tona” (1 Gjn 4,9-10).

  Torrkerry

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  MIRKUPTIMI:

  Nj fjal e vjetr urtie: “I madh sht Zoti yn, i gjithpushtetshm,e pakufishme sht dija e tij” (Ps 147,5).

  Torrkerry

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  BESIMI...JAM I SIGURT...

  Lutje me plot besim ndaj Zotit: “Zoti sht strehimi i t salvuarit,
  vend i sigurt pr dit t vshtira” (Ps. 9,10).

  “Zoti sht drita ime, dhe shptimi im,
  k do t kem frik?
  Zoti sht mbrojtsi i jets time,
  para kujt do t dridhem?” (Ps 21, 1)

  Torrkerry

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  URTIA...

  Lutje lavdrimi: “Fjalt e tua e fsheha n zemrn time
  q t mos gaboj kundr teje.
  I bekuar je, o Zot:
  ma mso vullnesn tnde”
  (Ps 119.11-12)

  Torrkerry

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  PAQE:

  Jezusi tha: “Po ju l paqen, po ju jap paqen time”. (Gjn 14,27).

  Torrkerry

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  LIRIMI...

  Davidi,, mbreti i Izraelit, tha: “Ja, ky skamnor e thirri n ndihm
  e Zoti e dgjoi
  dhe e shptoi nga t gjitha vuajtjet e tija”.
  (Ps 34,7).

  Torrkerry

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  PRANIMI....

  Kng lavderimi: “Tek Ti q i dgjon uratat,
  do t vij do njeri i ngarkuar me mkat.
  Fajet tona jan m t forta se ne,
  por Ti i zhbin mkatet tona”.
  (Ps 65.3-4).

  Torrkerry

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  MBROJTJE.....

  Lutje: Prire drejt meje veshin tnd, nxito t m shptosh!
  Ji pr mua qet shptimi, kshtjell mbrojtjeje!
  Sepse forca ime e shtrehimi im ti je:
  pash Emrin tnd m pri e m sundo.
  (Ps 31,3- 4)

  Torrkerry

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  VEORI...

  Hyji tha:
  “Porse ju m jeni dshmitar,
  - kshtu flet Zoti –
  shrbtort e mi,
  q un ju zgjodha,
  q ta dini e t m besoni,
  ta kuptoni se jam i till:
  para meje hyjni s’ka pasur,
  as pas meje nj tjetr s’do t ket!
  Un e vetm un jam Zot,
  prve meje Shlbues tjetr s’ka!” (Iz 43,10-11)

  Torrkerry

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  STILI I JETS.

  Qoheleth tha: “Hyji do t’i qes n gjyq t gjitha veprat e fshehta, qofshin ato t mira ose t kqija” (Kishtari 12,14)

  Torrkerry

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  KNAQSI....

  Salomoni tha: “M shum vlen pakica me frikn e Zotit, se visare t medha e me to shqetsimi”. (Fu 15,16)

  Torrkerry

 13. #13
  Zoti eshte me ne Maska e xemanuel
  Antarsuar
  08-04-2008
  Vendndodhja
  kosove
  Postime
  137
  Citim Postuar m par nga torrkerry Lexo Postimin
  ANGAZHIM...

  Jezusi tha: Krkoni pra, m s pari Mbretrin dhe drejtsin e tij e t gjitha kto do tiu jepen si shtes! Prandaj mos u brengosni pr t nesrmen, sepse e nesrmja do t kujdeset vet pr vete. Secils dit i del mjaft pikllimi i vet!
  (Mat. 6,33-34)

  Torrkerry
  Vetem ai qe nuk ka besim ne Zotin ose nuk jeton me Zotin merakoset per diten e neserme pra , ai qe beson dhe te gjitha shpresat i mbane ne Jezus Krishtin Zotin tone te gjhithpushtetshem nuk merakoset per te nesermen , sepse Perendia ka me bollek dhe te jep .

  Une personalisht i kam thene Zotit mos me jep shume o Zot sepse nga parate mund te te harroj Ty por te lutem mos me jep as pak qe une te vuaj

  Vllezer te dashur qe besoni ne te verteten , Ne Jezus Krishtin mos u merakosni per te nesermen , Zoti ka dhe jep nese i kerkoni Atij

  Mateu 7
  9 A ka midis jush ndonj njeri q, po t`i krkoj i biri buk, t`i jap nj gur?
  10 Ose po t`i krkoj nj peshk, t`i jap nj gjarpr?
  11 N qoft se ju, q jeni t kqij, dini t`u jepni dhurata t mira bijve tuaj, aq m tepr Ati juaj, q sht n qiej, do t`u jap gjra t mira atyre q ia krkojn.


 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  BINDJE...

  Nj fjal e lashty urtie: “Synimi i Zotit qndron pr amshim,

  Mendimet e zemrs s tij prej breznie n brezni”.
  (Ps 33,11).
  Torrkerry.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  BESIMI...

  Nj kng adhurimi:

  “E pret shpirti im Zotin
  m tepr se rrojtart agimi.
  M tepr se rojtart agimin
  le t shpresoj Izraeli n Zotin
  sepse te Zoti sht mshira
  dhe i madh sht tek Ai shprblimi”

  (Ps 130,7)

  Torrkerry

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  PRKATSI...

  Shn Pali shkruan pr nxnsit e Krishtit:
  “Atdheu yn sht qielli
  nga presim se vjen si shlbues
  Jezu Krishti Zot” (Fil 3,20).

  Torrkerry

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  PRANIMI....

  Jezu Krishti tha:
  “T gjith ata q m’i jep Ati,
  do t vijn tek un,
  dhe at q vjen tek un,
  s’do ta qes jasht”.
  (Gjn 6,37).

  Torrkerry

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  DHEMBSHURI...

  Davidi tha:
  “Sikurse baba ka dhembje pr fmijt e vet,
  ashtu Zoti ka dhembje pr ata q e druajn”
  (Ps. 103,13).

  Torrkerry

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-10-2008
  Postime
  9
  torrkerry,pershendetje:
  Nese ke mundsi me ma shqaru me mir thnjen ''po ju le paqen,po ju jap paqen time"

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  PROVANI...
  Jeremia shkruan:
  “Para se t trajtoja n kraharorin amror, t njoha
  e para se t dilje nga gjiri amror, t shenjtrova”.
  (Jer. 1,5).

  Mikesha, beso kt me gjith shpirt, me gjith zemr e do ta ndjehesh paqen e Krishtit, at paqe q vetm Ai mund t na jap...

  Torrkerry

Faqja 0 prej 40 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
  Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
 2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •