Close
Faqja 37 prej 39 FillimFillim ... 273536373839 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 721 deri 740 prej 764
 1. #721
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  NJ NJERI KUPTON VETE, NES...  Njeriu sht krijuar n at mnyr

  q t mos e kuptoj veten,

  t mos zhvillohet

  dhe t mos gjej plotsin e tij

  prvese nprmjet nj dhurimi

  t sinqert t vetvetes.

 2. #722
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  SHPRBLIMI...  Kshilla m e mir

  q mund t'ju jap sht

  t prpiqeni shum

  pr t br gjithka

  N MNYR M T MIR

  q mundeni dhe m pas

  t mos prisni asnj shprblim

  nga njerzit, por vetm nga Zoti.

 3. #723
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  KUNDR VSHTIRSIVE...


  Asnjher mos ndalo s bri

  nj pun q ti e konsidero t mir,

  sado t mdha t jen vshtirsit q lindin...

 4. #724
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  GJYKIMI I T TJERVE!


  Ki kujdes pr gjykimin

  q Perndia mund t jap

  pr jetn tnde:

  Mos u shqetso pr at

  q njerzit mund t thon

  pr ty

  pr t mir

  ose pr t keq.

 5. #725
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  ZOTI DO T'I SHPRBLEJ...


  Zoti i mir dhe i mshirshm

  do t'i shprblej

  'me bollk, me bujari'

  ata q japin jetn

  pr t shptuar shpirtrat,

  si dhe ata q i ndihmojn misionart

  n kt pun t lavdishm.

 6. #726
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  MOMENTI I VDEKJES.


  N fill t vdekjes ne do t korrim

  at q kemi mbjell n jet.

  N momentin e vdekjes

  do t korrim frytin

  e veprave t mira q kemi br.

 7. #727
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  JO NN NDIKIMIN E MISHIT E T GJAKUT...


  Kjo sht nj koh

  kur duhet t veprohet.

  Bota sht sot nn ndikimin "e mishit e t gjakut",

  sht br materiale,

  nuk jeton m nn ndikimin e Shpirtit:

  ndaj duhet t veprohet

  n mnyr q t jen t njohura

  t mirat q bhen.

 8. #728
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  N BASHKIM SHT FORCA JON!


  Nse duam t bjm mir n bot,

  duhet t bashkojm forcat tona

  dhe t gzojm respektin e t tjerve.

 9. #729
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  LE T MOS LODHEMI....


  Le t veprojm

  deri n momentin e fundit t jets son

  duke br t gjitha t mirat e mundshm.

  Le t mos lodhemi kurr

  duke br t mirn!

 10. #730
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  ME ATA Q BJN T MIRN.  T qenit n krah t atyre

  q punojn pr t br mir

  na jep kurajo dhe forc,

  dhe nse nuk e kuptojm.

 11. #731
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  KUSH KA HYJIN...


  Q asgj kurr t mos shqetsohet:

  kushdo q ka Zotin ka gjithka.

 12. #732
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  T KQIJT...E T MIRT.


  T gjith kan nevoj pr Zotin:

  t mirt q t bhen gjithmon m t mir,

  dhe t kqijt q t bhen t mir.

 13. #733
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  SOT? NESR?


  Mos e shtyn t mirn

  q mund t bsh sot pr nesr,

  sepse ndoshta nesr

  mund t'ju mungoj koha.

 14. #734
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DASHURIA PR ZOTIN DHE PR T AFRMIN.


  Dashuria pr Zotin dhe pr t afrmin

  e jetuar me thjeshtsi

  n situata reale t prditshme

  i ndihmon njerzit t prmirsohen,

  gjithashtu duke ushtruar

  solidaritet me t tjert.

 15. #735
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  LUMTURIA M E MADHE!


  Nuk ka lumturi m e madhe

  se ajo q vjen nga siguria

  q Zoti banon n mes nesh,

  banon n ne!.

  Ai sht ai Zot q na jep forc

  dhe qndrueshmri

  n do moment t jets son.

 16. #736
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  ME PUNN TNDE...


  Me punn tnde,

  ti mund t prparosh n jet.

  t jesh i dobishm pr familjen,

  pr shoqrin dhe pr kishn,

  dhe mund t' ia bsh mir shpirtit tnd,

  veanrisht duke ia ofruar Zotit

  punt e tua t prditshme.

 17. #737
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  EDUKIMI...


  Prindr, msues, edukator,

  nse fmijt tuaj msohen

  t bjn nj vepr t mir do dit,

  ather bni mir detyrn tuaj:

  veprat e mira t prsritura

  ndryshojn zemrn

  dhe edukimi sht shtje e zemrs.

 18. #738
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DASHURIA, MIRSIA DHE PRVUJTRIA.


  Dashuria, mirsia dhe prvujtria

  jan tre virtyte t mdha

  q shkojn gjithmon s bashku:

  njra nuk mund t ekzistoj pa t tjerat.

 19. #739
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  NJ TRUP DHE NJ SHPIRT I VETM...  N familje, n shkoll dhe n grupe t t gjitha llojeve,

  sht mir q t gjith t ken

  nj zemr dhe nj shpirt t vetm.

  Pr t arritur kt qllim

  sugjerohet mohimi i vullnetit t vet.

 20. #740
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PR NJ JET DINJITOZE...


  Pr t kaluar nj jet t nderuar,

  dinjitoze dhe t shenjt,

  t t kshillohet lutja,

  ikja nga prtacia,

  kujdesia dhe vigjilenca ndaj gjrave t vogla.

Tema t Ngjashme

 1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
  Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
 2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •