Close
Faqja 36 prej 39 FillimFillim ... 263435363738 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 701 deri 720 prej 764
 1. #701
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  KAIROSI YN!

  Pr t mirn,

  koha e prshtatshme sht pikrisht momenti i konfliktit,

  momenti n t cilin del e keqja.

  Nuk duhet t presim koh m t mira. Koha e favorshme

  sht kur ka vshtirsi, penges, momenti i krizs.

 2. #702
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  URTIA NUK UN N SHPIRT KEQBRS!  Duani drejtsin, ju q gjukoni dheum!

  Mendime dhelparake na ndajn nga Hyji.

  Ndersa gjithpushtetsia e vn n prov,

  i ndeshkon t patenzont.

  Sepse urtia nuk hyn n shpirt keqbrs,

  dhe nuk banon n trupin skllav t mkatit.

 3. #703
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  FALEMINDERIT...


  Por un jam i sigurt n dashurin e Hyjit tim,

  pr kt galdon n mua shpirti im:

  sepse Hyji im m shpton!

  Atij, Bamirsit tim, i prket falnderimi.

 4. #704
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  EDUKATORI I MIR!

  Edukatori i mir sht plotsisht i prkushtuar

  pr t promovuar t mirn e nxnsve t tij

  dhe pr t br gjithka

  q ata t ken sukses nj dit n jetn e tyre.

  Edukatori i mir ka pr qllim t vetm

  t siguroj avantazhin moral, intelektual dhe fizik

  t nxnsve t tij.

  Pr ta edukatori i mir studion, punon, jeton:

  sht i gatshm t jap edhe jetn.

 5. #705
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DISA FJAL PLOT KUPTIM!  -Thjesht do t thot t mos prdorsh mashtrime dhe mashtrime n kmbim t komoditetit dhe shrbimeve ose n kmbim t ndjenjave.

  -T dy ndrrat dhe mitet prfaqsojn komunikime t rndsishme nga vetja tek vetja.

  -Krkimi i knaqsis narcisiste rrjedh nga nevoja pr t kompensuar varfrin materiale dhe kulturore.

  -Njeriu nuk mund t jet plotsisht i ndjeshm ndaj bots pa u trishtuar shpesh.

  - Fakti q miliona njerz ndajn t njjtat forma t patologjis mendore nuk do t thot se kta njerz jan t arsyeshm.

  -Jeta nuk ka asnj kuptim, prve vet kuptimit q secili i jep jets s tij duke zbuluar t gjitha fuqit e tij.

  -Historia e njerzimit filloi me nj akt mosbindjeje dhe ka shum t ngjar q t prfundoj me nj akt bindjeje.

  -Nse jam ajo q kam dhe nse humb at q kam, ather kush jam?

  -Ne jetojm n nj bot t gjrave dhe marrdhnia jon e vetme me to sht se dim t’i manipulojm ose konsumojm.

  -N shekullin XIX problemi ishte se Zoti kishte vdekur. N shekullin e njzet problemi sht se qenia njerzore ka vdekur.

  -Gjallsia sht thjesht ajo q sht n kuadrin e referencs s mendimit konvencional.

  -Avarice sht nj grop pa fund q e lodh personin n nj prpjekje t prjetshme pr t knaqur nevojn pa arritur madje knaqsin.


  (Erik Fromm)
  Ndryshuar pr her t fundit nga ninoenina : 01-12-2021 m 09:38

 6. #706
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PUNA!


  Mos harroni se prmes puns mund ta bni veten

  t denj pr shoqrin, pr fen

  dhe t'i bni mir vetes.

  Prandaj, ofrojini Zotit punt tuaja t prditshme,

  q ta keni m t leht t'i kryeni ato

  n mnyr t prsosur.

 7. #707
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PLAGT E FAMILJES.


  Plagt familjare duhet t trajtohen

  dhe jo t amputohen.

  Fshihni at q ju vjen keq,

  flisni me t gjith

  dhe kshilloni me vendosmri.

 8. #708
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  TRE MBRETRESHA!


  Dashuria, pastertia, dhe prvujtria

  jan tre mbretresha q shkojn gjithmn s bashku.

  Njra prej tyre nuk mind t ekzistoj

  nes mungojn t tjera.

 9. #709
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  SHENJTRIA!


  Ndoshta jo t gjith e din se do mngjes,

  kur bjn orn e tyre t meditimit,

  t gjith antart e familjes Saleziane

  riprtrijn angazhimin e tyre pr t jetuar n shenjtri,

  sipas "rrugs ungjillore t prshkruar nga Don Bosko" (Konst. 190).

  Ky angazhim i riprtrir do dit

  pr t qen t shenjt

  sht dhurata m e muar

  q mund t' u ofrojn t rinjve (Konst. 25).

 10. #710
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  JETA SHPIRTRORE!


  Jeta shpirtrore nuk konsiston

  n mbledhjen dhe kujdesin

  pr nj numr t madh prkushtimesh,

  por konsiston n ngritjen

  n rendin e mbinatyrshm

  t GJRAVE DHE DTYRAVE

  q duhet t bjm n jetn e zakonshme.

 11. #711
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  NJ ZEMR DHE NJ SHPIRT I VETM.


  Un ju rekomandoj n do bashksi

  q t keni nj zemr t vetme

  dhe nj dshir t vetme

  pr ta dashur dhe pr t'i shrbyer Perndis

  dhe pr t promovuar lavdin e tij,

  nprmjet praktiks s dashuris hyjnore.

  Pr kt qllim ju sugjeroj mohimin e vullnetit tuaj.


 12. #712
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  BESIMTARI I VRTET...


  A je nj besimtar i vrtet?

  Nse po, ti di gjithka t nvojtet

  pr t jetuar si nj njeri i virtytshm

  dhe i nderuar n kt bot.

  Ti di edhe t bsh ka sht e dobishme pr veten

  dhe pr shokt t tu,

  m mir se ata njerz q mendojn

  q jan shum t zgjuar

  e q din gjithka,

  por nuk din t kryejn detyrat e tyre.

 13. #713
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  MSHIRA DHE FALJA.


  Zoti i mir dhe i mshirshm

  e shfaq fuqin e tij

  n dhembshurin dhe faljen

 14. #714
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  LE T EDUKOJM ME VENDOSMRI DHE MIRSI.


  N edukim, sigurisht

  q sht m e leht t acarohemi

  sesa t jemi t durueshm,

  t krcnojm nj fmij

  sesa ta bindmi:

  me t vrtet sht m e prshtatshme

  pr padurimin dhe krenarin ton

  t ndshkojm ata q rezistojn

  sesa t'i korrigjojm

  me vendosmri dhe mirsi.

 15. #715
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  LAVDERIME DHE FAJSIME...


  Le t prpiqemi t jemi indiferent

  ndaj lavdrimeve dhe fajsimeve e qortimeve,

  sepse, nse na lavdrojn

  thon at q duhet t jemi

  dhe nse na fajsojn,

  thon at q jemi.

 16. #716
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  GJTA T LEHTA.


  sht mir q t zgjedhim t bjm gjrat m t lehta,

  por me kushte q t'i bjm ato me kmbngulje,

  do dit e pr shum koh, pa u lodhur!

 17. #717
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  N RREZIQE DHE N VSHTIRSI


  Le t mos dekurajohemi n rreziqe dhe vshtirsi,

  le t lutemi me besim

  dhe Zoti do t na jap ndihmn e premtuar

  pr ata q e duan At

  dhe t afrmin e tyre

 18. #718
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  N ESHTJET ME RNDSI T MADHE...


  N shtjet me rndsi t madhe,

  si pr shembull zgjedhja e gjendjes s jets,

  sht mir t krkohet kshilla

  nga njerz t menur dhe t besueshm.

  Zoti thot se kushdo q i dgjon ata,

  e dgjon At.

 19. #719
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  T METAT E T TJERVE.


  Mbuloni t metat e t tjerve,

  mos u tallni kurr me asknd

  kur ai ofendohet.

 20. #720
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,117
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  GJRA T DOBISHME...


  Asnjher mos bni gjra

  pr t cilat mund t pendoheni

  n t ardhmen.

  Gjithmon bni gjra

  q mund t jen t dobishme

  pr ju n t ardhmen.


  Vetm veprat e mira

  jan pasurit e vrtet

  q na prgatisin

  nj vend n parajs!
  Ndryshuar pr her t fundit nga ninoenina : 12-05-2022 m 03:36

Faqja 36 prej 39 FillimFillim ... 263435363738 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
  Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
 2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •