Close
Faqja 35 prej 38 FillimFillim ... 253334353637 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 681 deri 700 prej 756
 1. #681
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  GJITHKA ME GZIM...  Zoti e do
  q ajo q bhet pr ta nderuar at
  t bhet me gzim.

 2. #682
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  GJYKIM N DITN E FUNDIT.


  Le ta mbajm gjithnj veten ton n pranin e Zotit,

  sepse sht ai q drejton do veprim ton

  dhe le t rregullojm veten ton n mnyr

  q ai t mos duhet t na qortoj

  ditn kur vjen t gjykoj njerzit.

 3. #683
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  MENDONI...PLANIFIKONI.


  Nse doni t bni dika mir,
  s pari duhet t mendoni dhe planifikoni gjithka,
  duke prdorur dhuntit e inteligjencs dhe hirit
  q Zoti ju ka dhn.
  "Kush ngutet, prmutet".

 4. #684
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  KOHA E HUMBUR!


  Koha e humbur sht ajo n t ciln
  kemi br dika pr t dmtuar shpirtin ton,
  ose, nse ishte e mundur,
  nuk kemi br asgj pr t ndihmuar t tjert.


 5. #685
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  T JESH I MIR....

  T jesh i mir nuk sht njsoj
  si t mos bsh asnj faj ose gabim.
  T jesh i mir konsiston n kt:
  t kesh vullnet pr t prmirsuar veten

 6. #686
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  N SHTRATIN E VDEKJES...


  Un kurr nuk kam par dhe dgjuar dik
  q ankohej n shtratin e vdekjes
  se kishte br shum vepra t mira
  gjat jets s tij.

 7. #687
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm


  TALLIA!


  Kini kujdes q t mos talleni
  ose t flitni keq pr do gj
  q lidhet me kultin dhe shrbimin
  ose adhurimin e Zotit.

 8. #688
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  KSHILLAT DHE QORTIMET E URTIS.


  Pasi e kan urryer disiplinn

  dhe nuk e zgjodhn frikn e Zotit,

  as s’e pranuan kshillin tim

  dhe i prbuzn t gjitha qortimet e mia,

  do ta han frytin e sjelljes s vet

  do t ngopen me rrjedhojat e kshillave t veta.

 9. #689
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  T JESH IIMIR...  T jesh i mir nuk do t thot t mos bsh asnj gabim.

  T qent mir konsiston n kt:

  t kesh vullnet pr t prmirsuar veten.

 10. #690
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  GUXIMI!


  Guximi, gjithmon guximi:

  mos u lodhni kurr duke br vepra t mira

  dhe Zoti do t jet me ju.

 11. #691
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  EDUKIMI I ZEMRS...


  Edukimi sht nj gj e zemrs.

  Zemra sht burimi i ndjenjave:

  "Kini n ju po ato ndjenja

  q ishin n Krishtin Jezus".

 12. #692
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  UDHA E T DREJTVE...


  Udha e t drejtve sht si drita e mngjesit,

  nis e rritet deri n dritn e plot t dits.

  Udha e t ligjve sht e errt,

  nuk din se ku do t hasin n pengesa.


 13. #693
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DASHURIA E PRJETSHME


  sht e nevojshme t jesh n gjendje t jetosh

  DUKE DASHUR Zotin, fmijt, n martes,

  n vendin e puns, kudo dhe gjithmon.

  Disa thon: "Pr sa koh q zgjat dashuria,

  pr sa koh q un kam forc...".

  Jo, prgjithmon. Ose prgjithmon, ose asgj.

  Dashuro, pa vendosur asnj kusht, dhe do t jesh i lumtur.


 14. #694
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DREJTSIA DHE SHJENTRIA KONSISTOJN N ZBATIMIN E URDHRAVE T ZTIT!


  6 Kto urdhrime q po ti jap sot un, mbaji gjithmon n zemrn tnde!

  Ua prsrit fmijve t tu!

  Fol pr to kur t jesh n shtpi e kur t jesh duke udhtuar;

  kur t biesh n shtroj e kur t ngrihsh nga shtroja.

  Dt 6:6-7

 15. #695
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  GJITHKA KEMI SHT JETA....

  VARGJE MBI MARTESN.


  Jezusi THA:

  “A nuk keni lexuar: Krijuesi, kur i krijoi n fillim i krijoi mashkull e femr

  e tha: ‘Pr kt arsye njeriu do ta lr babain e nnn e vet

  e do t jetoj me gruan e vet e t dy do t jen vetm nj trup?’

  Kshtu ata nuk jan m dy, por nj trup i vetm.

  Prandaj: ka Hyji bashkoi, njeriu t mos e ndaj!”

 16. #696
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  URIME FESTA E KURBAN BAJRAMIT!


  Besojn n Zotin t gjith ata,

  mysliman, ortodoks dhe katolik pa dallim,

  q n thellsin e shpirtit ndjejn q kan nevoj pr Perndin,

  sepse vetm Ai mund t na shptoj.

  Le t bjm t gjith gjithka q t shtohet feja, shpresa dhe dashuria,

  duke ia kushtuar Perndis jetn ton n lutje,

  duke br vepra t mira e duke jetuar n paqe me t gjith. 17. #697
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  CARLO VERDONE E PAPA FRANCESCO

  "N momentin kur t gjith udhheqsit e bots ngren tonet e tyre

  dhe brtasin pr t eksituar instiktet m t kqija t njerzve,

  Papa Francesco qetsisht stimulon reflektimin mbi shtjet thelbsore t epoks son,

  nj epok e vshtir q ka humbur dimensionin shpirtror dhe etik"

  (Carlo Verdone).

 18. #698
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  HYJI KRIJOI BURRIN DHE GRUAN...  Edhe n milleniumin e tret sht e vrtet q


  Hyji krijoi njeriun n prngjasimin e vet,


  e krijoi n prngjasimin e Hyjit;


  i krijoi mashkull e femr.


  (Za 1:27-28)

 19. #699
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  SINODI.


  N kohn e sinodit,

  nj Shkrim i shenjt i vetm

  zbulon nj Perndi t vetm, At t t gjithve,

  nj Zot q na shlbon t gjith,

  nj Shpirt q animon Kishn, trupin mistik t Krishtit ...

  dhe pastaj tot capita tot sententiae ....

  do i krishter ka mendimet e tij:

  Shkrimi i Shenjt, Ati yn, Jezusi, Shpirti i Shenjt,

  kisha, trupi i vetm t Krishtit,

  nuk mund t krijojn nj bashksi

  ku t gjith kan nj ndjenj, nj dashuri,

  dhe nj pun t prbashkt,

  NJ ZEMR DHE NJ SHPIRT T VETM.

 20. #700
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  SINODI 2.


  Sinodi po fillon:

  Tre fjal hapin rrugn e reflektimit dhe t vendimeve:

  Bashksi, Pjesmarrje dhe Mision.

  N diskutimet q zhvillohen, n qendr sht gjithmon kisha,

  me nj instinkt t caktuar vet-referues ...

  ne duhet t jemi t shenjt, t lutemi ... dhe kshtu t dshmojm.

  Un mendoj se ne duhet t pyesim veten se far sht Kosova sot:

  kisha, spitalet, shkollat, drejtsia, politika, ekonomia, t rinjt, korrupsioni, emigracioni etj ...

  dhe pastaj t pyesim veten se cila kish duhet t jemi,

  n mnyr q t bjm nj ndryshim sipas parimeve t ungjillit.

  Kisha sht shrbtore e bots

  dhe e di q i shrben bots,

  jo nse prvetson parimet e bots,

  por nse me hirin e Zotit fiton aftsit

  pr t ndryshuar parimet dhe mnyrn e jets s bots.

  Buona notte!

Faqja 35 prej 38 FillimFillim ... 253334353637 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
  Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
 2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •