Close
Faqja 33 prej 38 FillimFillim ... 233132333435 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 641 deri 660 prej 756
 1. #641
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  ZEMRAT E T RINJVE


  Sipas shmbullit dhe msimit t don Boskos,

  do t ishte nj gj shum e mir

  q un, prinderit dhe edukatort

  t bnim gjithka pr t fituar zemrat e t rinjve

  dhe pr t'ia dhn pastaj si dhurat Zotit!.

 2. #642
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  SHKENCA E VRTET!


  Hidhni nga zemra juaj mkatin dhe lidhjet me mkatin,

  dhe ather do t keni "SHKENC",forc dhe urti t mjaftueshme

  pr t shptuar jetn tuaj, duke e fituar parajsn.

 3. #643
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  GZIMI M I MADH.


  Jini gjithmon t gzuar

  dhe koha do t'ju kaloj s shpejti.

  Jetoni n gzim m t madh,

  mjafton q nuk bni mkate.

 4. #644
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  ZOTIT I PELQEJN GJRAT Q BJM ME DASHURI!  Zotit nuk i plqejn gjrat e bra me forc.

  Atij i plqejnn gjrat e bra me dashuri,

  me gzim, n harmoni me vullnetin e tij,

  me vetdijen q kshtu kryhen detyrat e veta.

 5. #645
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DUA T JENI T GZUESHME DHE T LUMTUR!


  Jini t gzueshme, t lumtur,

  por gzimi dhe lumturia juaj le t jen t vrteta,

  si ato q burojn nga nj ndrgjegje e pastr nga mkati.

 6. #646
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  SERVITE DOMINO IN LAETITIA!


  Nse doni q jeta juaj t jet e lumtur dhe e qet,

  duhet t kujdeseni q gjithmon t jeni n hirin e Zotit.

  Shrbeni Zotit n gzim

  edhe n mes t vshtirsive dhe ngacmimeve djallzore.

 7. #647
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  RRITNI NUMRIN E MIQVE!  Msoni t prmbaheni:

  kjo sht mnyra pr t pasur

  shum miq dhe asnj armik.

  Gjithmon prpiquni t zvogloni numrin e armiqve

  dhe t rritni at t miqve.

 8. #648
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  RRITNI NUMRIN E MIQVE!  Msoni t prmbaheni:

  kjo sht mnyra pr t pasur

  shum miq dhe asnj armik.

  Gjithmon prpiquni t zvogloni numrin e armiqve

  dhe t rritni at t miqve.

 9. #649
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DUHANI ARMIQT TUAJ...


  Ne duhet t prpiqemi t rrisim numrin e miqve tan

  dhe t ulim numrin e armiqve tan,

  sepse na urdhrohet q t'i duam edhe armiqt

  dhe q t' u bjm vepra t mira t gjithve.

 10. #650
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  T SMURET, FMIJT, T MOSHUARIT DHE T VARFRIT.  Kujdesuni posarisht pr t smurt,
  pr fmijt, t moshuarit dhe t varfrit
  dhe do t fitoni dashamirsin e Zotit dhe t njerzve.

  Pr tiu prkushtuar atyre,
  nuk do t keni vshtirsi,
  nuk do t keni konkurrent.
  Ata jan njerz q askush nuk i preferon,
  dhe askush nuk do t ngatrrohet me ta!

 11. #651
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DASHURIA NDAJ TJETRIT!


  Lum ai q e do tjetrin "kur sht larg tij, sikur t ishte pran tij"

 12. #652
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PUNA E BESIMIT


  Puna e vshtir e besimit ton

  konsiston n kt:

  ta mbajm qiellin t lidhur me tokn.

  Zakonisht mendojm:

  ta lartsojm tokn deri n qiell.

  Nuk sht m e vrtet

  q kur Biri i Zotit u b njeri.

 13. #653
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  ZEMRA-ARSYEJA!


  Zemra jon ka arsye

  q arsyeja nuk i ka.

  Shihet mir vetm me zemr
  .

 14. #654
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  Qytetar i ndershm - Krishter i mir.


  Gjja m e madhe
  q mund t bhet pr kt bot tonn
  sht t ndihmojm dik
  q t largohet nga rruga
  e vesit dhe t krimit
  dhe t bhet nj qytetar i ndershm
  dhe nj krishter i mir.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ninoenina : 20-02-2021 m 13:26

 15. #655
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  T GJITH


  Jo t gjith mund t agjrojn,
  t ndrmarrin udhtime t gjata pr lavdin e Zotit.
  Jo t gjith mund t bjn lmosh t pasur;
  por t gjith mund ta duan Zotin dhe t afrmin:
  mjafton q t dshirojn kt.

 16. #656
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  VEPRA PENDESTARE


  Jemi n kohn e Kreshmve
  dhe gjithashtu jemi t ftuar t bjm vepra pendestare.
  Sa pr kto vepra trupore,
  mjafton q njerzit e smur t durojn me qetsi,
  pr hir t Zotit, shqetsimet dhe vuajtjet e tyre
  dhe t pajtohen me kshillat e mjekut dhe t afrmve,
  n nj frym bindjeje.

 17. #657
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PRMBUSHJA E DETYRAVE.


  Duajini detyrat tuaja
  nse dshironi t'i prmbushni ato mir.
  M jepni nj djal t ri
  q i prmbush me besnikri detyrat e tij:
  ai do t jet i shenjt.

 18. #658
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DASHURIA VELLAZRORE


  Dashuria vllazrore sht e vrtet

  nse e mira e njrit sht e mira e t gjithve,

  dhe e keqja e njrit sht e keqja e t gjithve.

 19. #659
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PR T BR MIR...


  Pr t br mir,

  njeriu duhet t ket nj far guximi,

  t jet gjithmon i gatshm

  t vuaj do keqtrajtim,

  t mos poshtroj kurr asknd,

  t jet gjithmon i dashur ndaj t gjithve.

 20. #660
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  1,076
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  SPRESA!


  Shpresa sht si gjaku:
  nuk shihet, por duhet t jet,
  gjaku sht jeta.
  Kshtu sht spresa:
  sht dika q qarkullon brenda,
  q duhet t qarkulloj,
  q bn q t ndiesh gjall.

Faqja 33 prej 38 FillimFillim ... 233132333435 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
  Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
 2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •