Close
Faqja 27 prej 39 FillimFillim ... 17252627282937 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 521 deri 540 prej 765
 1. #521
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  SHUM T PART...


  Jezusi, duke u prgjigjur, tha: ``N t vrtet po ju them
  q nuk ka asnjeri q t ket ln shtpin,
  a vllezrit a motrat, a atin, a nnn,
  a fmijt ose arat pr hirin tim dhe pr ungjillin,
  q t mos marr tani, n kt koh,
  njqindfish shtpi, vllezr, motra, nna, fmij e ara,
  s bashku me prndjekje, dhe n botn e ardhshme, jeta e prjetshme.
  Por shum t par do t jen t fundit
  dhe shum t fundit do t jen t part``.

 2. #522
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DASHURIA E KRISHTIT PR N NA NXIT...

  Q ta kuptom kt msazh, bn q t kuptojm edhe
  q besimi yn sht fillimi i mardhenjeve tona t ndryshe:
  sepse Ai vdiq pr t gjith n mnyr q ata q jetojn
  t mos jeton m pr vete por pr ata q Ai i shptoi.

 3. #523
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  KRISHTI

  Nj besim i krishter pa Krishtin nuk sht e mundur!
  "Shum t dashur, mos i besoni do frym,
  por i vini n prov frymrat
  pr t ditur nse jan nga Perndia,
  sepse shum profet t rrem kan dal n bot.
  Nga kjo mund t njihni Frymn e Perndis:
  do frym q rrfen se Jezu Krishti ka ardhur n mish,
  sht nga Perndia" (1 Gj 4,1s).

 4. Anetart m posht kan falenderuar ribaldi pr postimin:

  toni77_toni (03-07-2015)

 5. #524
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  ZOTI NA DO!

  Te gjithe besime predikojne qe njeriu duhet ta doj Zotin.
  Ne e dime edhe qe ZOTI NA DO NE NJE MENYRE TE PAPARASHIKUESHME SEPSE
  "Shikoni ’dashuri t madhe na dha Ati, q t quhemi bij t Perndis.
  Prandaj bota nuk na njeh, sepse nuk e ka njohur at.
  Shum t dashur, tani jemi bij t Perndis... jemi t ngjashm me t, dhe do ta shohim se si sht ai'.

 6. #525
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  Ta duam njeri-tjetrin,

  Sot, dita e atentateve ne France, Tunisie, dhe ne Kuwait
  kemi nevoje per nje mesazhe qe te na riktheje paqen...
  "ky sht mesazhi q dgjuat nga fillimi. Ta duam njeri-tjetrin,
  jo sikundr Kaini, i cili ishte nga i ligu dhe vrau vllan e vet.
  Dhe pr far arsye e vrau at? Sepse veprat e tij ishin t liga
  dhe ato t t vllait ishin t drejta"

 7. #526
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  verite -charite


  Une verite pas charitable
  est une charite pas veritable!
  Nje e vertete e thene me nje mungese te dashurise
  eshte nje dashuri jo e vertete.

 8. #527
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DASHURIA.

  Po t flisja gjuht e njerzve dhe t engjjve,
  dhe t mos kisha dashuri,
  do t bhesha si nj bronz q kumbon
  ose si cimbali q tingllon.

  Edhe sikur t kisha dhuntin e profecis,
  edhe t dija t gjitha misteret dhe mbar shkencn
  dhe t kisha gjith besimin sa t luaja nga vendi malet,
  por t mos kisha dashuri, nuk jam asgj.

  Edhe sikur t ndaja gjith pasurit e mia pr t ushqyer t varfrit
  dhe ta jepja trupin tim q t digjej,
  e t mos kisha dashuri, nuk do t m vlente asgj!

 9. #528
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DASHURIA E ZOTIT=DASHURIA QE ZOTI E KA PER NE!

  Mos u uditni, vllezr t mi, nse bota ju urren.
  Ne e dim se kemi kaluar nga vdekja n jet,
  sepse i duam vllezrit;
  kush nuk e do vllan e vet, mbetet n vdekje.

  Kushdo q urren vllan e vet sht vrass;
  dhe ju e dini se asnj vrass
  nuk ka jet t prjetshme t qndrueshme n vete.

  Nga kjo e kemi njohur dashurin:
  ai e dha jetn e vet pr ne;
  dhe ne duhet ta japim jetn ton pr vllezri
  t.

 10. #529
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DASHURIA.

  Ai q don t tjert, e ka jetn dhe jeta sht gjithka...
  Por "Dashuria sht e durueshme;
  plot mirsi;
  dashuria nuk ka smir,
  nuk v n dukje,
  nuk krekoset,

  nuk sillet n mnyr t pahijshme,
  nuk krkon t sajat,
  nuk pezmatohet,
  nuk dyshon pr keq;
  nuk gzohet pr padrejtsin,
  por gzohet me t vrtetn,

  i duron t gjitha,
  i beson t gjitha,
  i shpreson t gjitha,
  i mban do gj".

 11. Anetart m posht kan falenderuar ribaldi pr postimin:

  toni77_toni (03-07-2015)

 12. #530
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DASHURIA.

  Flitet gjithmon pr dashurin q Zoti ka pr ne,
  jo pr dashurin ton ndaj Tij.
  Dhe thuhet: Dashuria nuk ligshtohet kurr;
  por profecit shfuqizohen,
  gjuht pushojn dhe njohuria do t shfuqizohet,
  sepse ne njohim pjesrisht
  dhe profetizojm pjesrisht.

 13. Anetart m posht kan falenderuar ribaldi pr postimin:

  toni77_toni (03-07-2015)

 14. #531
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DITA E S DIELS.

  N kt dit e rinovojm vendimin
  q, edhe nse kjo na kushton shum,
  ta bjm dika pr prparimin e vendit ton,
  sipas shembullit q na vjen prej Jezusit.

 15. #532
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  LAJMII MIR.

  N Krishtin t gjith jemi vllezr.
  Prandaj mardhenje tona duhet t jen vfllazrore!
  Nse nuk jan vllazrore...

 16. #533
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PRSOSMRIA, KUR DO T MBETET VETM DASHURIA.

  Tani n fakt, ne shohim si n pasqyr,
  n mnyr t errt,
  por ather do t shohim faqe pr faqe;
  tashti njoh pjesrisht,
  kurse ather do t njoh thell ashtu sikurse njihem.

  Tani, pra, kto tri gjra mbeten:
  besimi, shpresa dhe dashuria;
  por m e madhja nga kto sht dashuria.

 17. #534
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  FAR SHT NJERIU?

  `prfitim ka njeriu
  nse fiton gjith botn
  dhe pastaj e humb shpirtin e vet?
  Ose far do t jap njeriu
  si shkmbim t shpirtit t vet?

 18. #535
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  MOHIMI

  ``Nse ndokush vjen tek un
  dhe nuk urren baban e vet dhe nnn e vet,
  gruan dhe fmijt,
  vllezrit dhe motrat,
  madje edhe jetn e vet,
  nuk mund t jet dishepulli im.

 19. #536
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  JO ME TON T ASHPR.

  Mos iu drejto me ton t ashpr ndokujt .
  Atyre q do ju drejtohesh kshtu
  mund tt prgjigjen n t njjten mnyr :
  plagt jan t dhimbshme ;
  njra pas tjetrs do t bien mbi ty .

 20. #537
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  INDIFERENCA.

  B]Dmton veten ai q i dmton t tjert,
  Sepse veprimi i keq dmton m par e m shum
  at q e ka sajuar.

  Kush bhet indiferent ndaj krimeve t bra kundr t tjerve
  i bn varrin vetes.
  [/B]

 21. #538
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  KOPRRACI

  Kur nj koprrac vdes,
  paraja merr frym.

 22. #539
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  KOPRRACI 2

  Kur t gjith mkatet jan t vjetra,
  koprracia sht akoma e re.

 23. #540
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  Mos i rezisto t ligut

  Mos i rezisto t ligut;
  madje, n qoft se dikush t qllon mbi faqen e djatht,
  ktheja dhe tjetrn,
  dhe n qoft se dikush do t t nxjerr n gjyq pr t t marr tunikn,
  jepi edhe mantelin.
  Dhe n qoft se dikush t detyron t ecsh nj milje,
  ti bji dy me t.

Faqja 27 prej 39 FillimFillim ... 17252627282937 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
  Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
 2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •