Close
Faqja 26 prej 38 FillimFillim ... 16242526272836 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 501 deri 520 prej 756
 1. #501
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  “Mos gjykoni dhe nuk do t gjykoheni! Mos dnoni e nuk do t dnoheni! Falni e do t gjeni falje! 38 Jepni e do t’ju jepet: mas e mir, e dendur, e tundur, me grumbull do t’ju jepet nn sqetulln tuaj: sepse me at mas q t matni, do t’ju matet edhe juve n kthim.”

 2. #502
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  Kush krenohet, do te pervujterohet,

  dhe kush pervujterohet, do te lartesohet.
  Ndryshuar pr her t fundit nga torrkerry : 30-10-2011 m 15:36

 3. #503
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  PAQE.
  Po qe se nuk prjashtohen armiqsit dhe urrejtjet,
  dhe nse nuk vendosen marrveshje t forta
  dhe t ndrshme pr paqen e ardshne universale,
  njerzimi do t jet n rrezik
  ku nuk do t priret m paqja e tjetr
  prve paqja e tmerrshme e vdekjes,
  edhe pse prmban shkenc magjepse.

  GAUDIUM ET SPES

 4. #504
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  [B]SHENJTRIA

  Nse kta dhe kto kan arritur
  t jen t shenjt.
  pse un jo?

  SHEN AUGUSTINI

 5. #505
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHPETIMI

  Prej pushtetit te erresirave
  shpirtin tone e shpeton Zoti.

 6. #506
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  CKA ESHTE E MIRE...


  “T’sht dftuar ’sht e mir, o njeri,

  e ka Zoti krkon prej teje:

  s’krkon tjetr pos t zbatosh drejtsin,

  t duash mirsin,

  t jetosh kujdesshm me Hyjin tnd!”.

  Mik, 6,8.

  Torrkerry

 7. #507
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  ZOTI, HYJI YNE.

  Ndr ju do ta ngul Banesn time
  dhe nuk do t’ju prbuz.
  Do t jetoj ndr ju
  dhe do t jem Hyji juaj
  e ju do t jeni populli im.
  Jam un Zoti, Hyji juaj.

  Lev 26,11v.

 8. #508
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  KRISHTI MBRET.

  Nese pra deshirojme qe Hyji te mbreteroje ne ne,
  ne asnje menyre
  "mos te mbreteroje mekati
  ne trupin tone te vdekshem".

  Torrkerry

 9. #509
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHPRESA.

  Shpreso ne Zotin e bej mire.
  Keshtu do te jetosh ne paqe.

  Nga psalmi 37.

 10. #510
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  JI I FORTE.

  Ji i fort dhe ji njeri!
  Mbaji urdhrimet e Zotit, Hyjit tnd!
  Ec udhve t tija!
  Mbaji ligjet e tija, urdhrimet e tija, porosit dhe dshmit
  ashtu si shkruan n Ligjin e Moisiut
  q t t shkoj mbar gjithka t ndrmarrsh,
  kudo q t sillesh.

  I Mbr, 2,3.

  Torrkerry

 11. #511
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  KOHA E ZOTIT

  S’do t vonoj t vij koha e Zotit,

  nuk do t zgjasin ditt e tij!

  Pr ne Zoti dhimbje do t ket,

  do te na zgjedh prsri,

  prap n tok t vet do te ne vendos

  dhe do te na shelboje.

  Nga Is,13,22-14,1.


  Torrkerry

 12. #512
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  PASTERTIA.

  AI Q I KA DUART E PAFAJSHME DHE ZEMRN E PASTR,
  AI Q NUK I DREJTOI SHPIRTIN E VET N KOTSI,
  AI Q NUK PRBEHET N RREN,
  DO T NGJITET N MALIN E ZOTIT.

  Nga Psalmi 24.

  Torrkerry

 13. #513
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  "ABBA: ATE"

  Jezusi e therriste Hyjin "Abba", Ate i dashur,
  dhe i fliste me butesi dhe thjeshtesi.

  Torrkerry

 14. #514
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHTEPI MBI SHKEMB.


  “Kshtu, kushdo i dgjon kto fjal t mia
  dhe i v n veprim,
  mund t krahasohet me njeriun e urt,
  i cili e ndrtoi shtpin e vet mbi shkmb".

  Torrkerry

 15. #515
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  JETA E RE N KRISHTIN.

  Mos u prshtatni parimeve t shkullit.

 16. #516
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  SHPRBLIMI.

  N fund t jets korrim at q kemi mbjellur!

 17. #517
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  URTIA.

  Por n qoft se ndonjrit nga ju i mungon urtia, le t krkoj nga Perndia, q u jep t gjithve pa kursim, pa qortuar, dhe atij do t’i jepet.
  Por le ta krkoj me besim, pa dyshuar, sepse ai q dyshon i ngjan vals s detit, t ciln e ngre dhe e prplas era.

 18. #518
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  T MOS MBURRET ASKUSH!

  Ju n fakt, jeni t shptuar me an t hirit,
  nprmjet besimit -
  dhe kjo nuk vjen nga ju,
  po sht dhurata e Perndis -
  jo nga vepra, q t mos mburret askush.

  Efesianve 2:8-9

 19. #519
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  LIRIA.

  Mos bni t shahet liria juaj!
  Zoti ju ka krijuar t lir!
  Ijni gjithmon t lir!

 20. #520
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  T GJALL!

  "Kshtu thot Zoti: Ja, un do t hap varret tuaja,
  do t'ju bj t dilni nga varret tuaja,
  o populli im, do t'ju oj prsri n vendin tuaj.
  Do t pranoni q un jam Zoti,
  kur t hap varret tuaja
  dhe t'ju bj t dilni nga varret tuaja, o populli im.
  Do t shtie te ju Frymn tim dhe ju do t jetoni,
  dhe do t'ju oj n tokn tuaj;
  ather do t pranoni q un, Zoti, fola
  dhe e kam kryer kt gj",

Faqja 26 prej 38 FillimFillim ... 16242526272836 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
  Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
 2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •