Close
Faqja 25 prej 38 FillimFillim ... 15232425262735 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 481 deri 500 prej 756
 1. #481
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN.

  Prandaj, o vllezr,
  mundohuni ta prforconi
  prher e m tepr
  thirrjen dhe zgjedhjen tuaj:
  nse bni kshtu,
  kurr nuk do t bini n mkat.

  2 Pt, 1,10.

  Torrkerry

 2. #482
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN.


  Mendoj, pra, se sht e drejt,
  derisa t jetoj n kt trup,
  t’iu nxis me an t qortimit t rrini zgjuar.

  2 Pt 1,13.

  Torrkerry

 3. #483
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN.


  Por do t kujdesem q,
  edhe pas largimit tim,
  ju t mund t`i kujtoni gjithnj kto gjra.

  Sepse nuk jua bm t njohur fuqin
  dhe ardhjen e Zotit ton Jezu Krisht,
  duke shkuar pas prralla t sajuara me mjeshtri,
  por sepse jemi dshmitar okular e madhshtis s tij.

  2Pt 1,15-16.

  Torrkerry

 4. #484
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN.

  Sepse ai mori nder dhe lavdi nga Perndia At,
  kur i erdhi ky z nga lavdia e madhrishme:
  `Ky sht Biri im i dashur, n t cilin jam knaqur'.

  2 Pt 1,17.

  Torrkerry

 5. #485
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN.


  Kshtu u vrtetua fjala e profetve
  dhe bni shum mir
  q mbshteteni n t
  si n dritn q ndrion
  n vend t errt
  - derisa t zbardh dita
  e t lind Ylli i Drits n zemrat tuaja.

  2 Pt 1,18.

  Torrkerry

 6. #486
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN.

  Asnj profeci e Shkrimit
  nuk sht objekt i interpretimeve t veanta.

  Sepse asnj profeci nuk ka ardhur nga vullneti i njeriut,
  por njerzit e shenjt t Perndis kan folur,
  t shtyr nga Fryma e Shenjt.

  2 Pt 1,20-21.

  Torrkerry

 7. #487
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  Por ka pasur edhe profet t rrem midis popullit,
  ashtu si do t ket midis jush msues t rrem,
  t cilt do t fusin fshehurazi herezi shkatrruese
  dhe, duke mohuar Zotrin q i bleu ata,
  do t trheqin mbi vete nj shkatrrim t shpejt.

  2Pt, 2,1.

  Torrkerry

 8. #488
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN.


  Dhe shum vet do t ndjekin doktrina shkatrruese t tyre
  dhe pr shkak t tyre udha e s vrtets do t shahet.

  2 Pt, 2,2.

  torrkerry

 9. #489
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN.

  Zoti di t’i liroj besimtart nga prova,
  por edhe t mbrapshtt do t’i ruaj
  pr t’i ndshkuar Ditn e Gjyqit.

  2 pT, 2,9.

  Torrkerry

 10. #490
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN.

  Kta, shtaz t paarsyeshme
  t lindura prej natyrs pr gjah e pr shfarosje,
  shajn ka nuk njohin.
  Do t mbarojn si mbarojn shtazt.

  2 Pt 2,12.

  Torrkerry

 11. #491
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN.

  T dashurit t mi!
  Ja, po ju shkruaj letrn e dyt.
  N t dyja mundohem ta zgjoj
  kuptimin tuaj t shndosh me an t porosis,
  q t’i kujtoni fjalt e paralajmruara
  prej profetve t shenjt
  dhe urdhrin e Zotit dhe Shlbuesit
  q shpalln apostujt tuaj.

  2 Pt 3,1v.

  Torrkerry

 12. #492
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  Ju, grigja ime,
  ju jeni grigja e kullotes sime
  e une Zoti, jam Hyji juaj.
  Eshte fjala e Zotit Hyji!

  Ez 34,31.

  Torrkerry

 13. #493
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN.

  M s pari duhet ta dini: n ditt e fundit
  do t vijn prqeshs q do t prqeshin;
  ata do t jetojn sipas prirjeve t veta t ulta.

  2Pt, 3,4.

  Torrkerry

 14. #494
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN.


  Ata me qllim harrojn
  se qielli sht q moti
  dhe se toka,
  n fuqi t fjals s Hyjit,
  nxori prejardhjen nga uji dhe npr uj.

  2 Pt, 3,5.

  Torrkerry

 15. #495
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN.

  Po n t njjtn mnyr,
  bota e athershme,
  e prmbytur me uj, mbaroi.
  Edhe qielli dhe toka e tanishme,
  prej t njjts fjal,
  ruhen pr zjarr
  dhe presin Ditn e Gjyqit
  dhe shkatrrimin e njerzve t kqij.

  2 Pt 3,6-7.

  Torrkerry

 16. #496
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN.

  Por nj gj, fort t dashur, assesi s’duhet ta harroni,
  e kjo sht se te Zoti nj dit sht si nj mij vjet,
  po edhe nj mij vjet jan si nj dit e vetme:
  Nuk vonon Zoti ta oj n vend premtimin,
  si disa e mendojn t ngadalshm,
  por sht i durueshm me ju, se nuk do q ndokush t birret,
  por do q t gjith ta ken mundsin t kthehen.

  2 Pt 3,8-9.

  Torrkerry

 17. #497
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PALI SHKRUAN

  Tani u dftua vepra shlbimtare e Hyjit...
  me an t fes n Jezu Krishtin
  pr t gjith ata q besojn, pa far dallim,
  sepse t gjith mkatuan
  dhe u prjashtuan nga lumturia e Hyjit
  e me hirin e Tij,
  t gjith e fituam falas drejtsin,
  n saj t shprblimit
  q bri Jezu Krishti.

  Rm 3,21vv.

  Torrkerry

 18. #498
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PALI SHKRUAN:
  Pr t vrtet,
  mua nuk m vjen turp prej Ungjillit,
  sepse Ungjilli sht fuqia e Hyjit
  pr shlbimin e atij q beson:
  m s pari pr judeun e pastaj pr grekun.
  E njmend n t zbulohet drejtsia e Hyjit
  me an t fes e pr fen,
  si sht n Shkrimin e shenjt:
  ‘I drejti do t jetoj prej fes.’

  Rm 1,16v.

  Torrkerry

 19. #499
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN JERONIMI SHKRUAN:

  I urti pohon se m i miri shte njeriu
  q gzohet pr ka ka prball.

  Torrkerry

 20. #500
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHEN VINCENCI SHKRUAN:

  Rrini liidhur me Hyjin
  ddhe to jeni te lumtur tani
  dhe per amshim.

  Torrkerry

Faqja 25 prej 38 FillimFillim ... 15232425262735 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
  Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
 2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •