Close
Faqja 22 prej 35 FillimFillim ... 12202122232432 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 421 deri 440 prej 686
 1. #421
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PALI SHKRUAN:

  Secili prej nesh t mundohet t’i plqej t afrmit t vet,
  pr t mirn e tij, q t prparoj n fe.

  Rm 15,2.

  Torrkerry

 2. #422
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PALI SHKRUAN:

  As Krishti nuk krkoi t’i plqej vetvetes,
  por, si sht n Shkrimin e shenjt:
  ‘Sharjet e atyre q t shanin ty, ran mbi mua’.

  Rm 15,3.

  Torrkerry

 3. #423
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  PROFETI MIKEA SHKRUAN:

  “T’sht dftuar ’sht e mir, o njeri,
  e ka Zoti krkon prej teje:
  s’krkon tjetr pos t zbatosh drejtsin,
  t duash mirsin,
  t jetosh kujdesshm me Hyjin tnd!”.

  Mi 6,8.

  Torrkerry

 4. #424
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PALI SHKRUAN:

  Tashti, gjithka q dikur u shkrua,
  u shkrua pr msimin ton,
  n mnyr q, me an t qndress e t ngushllimit
  q vjen nga Shkrimi i shenjt, t kemi shpres.

  Rm, 15,4.

  Torrkerry

 5. #425
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PALI SHKRUAN:

  E Hyji q jep qndresn dhe ngushllimin,
  bft q ju t jeni plotsisht n prkim me njri-tjetrin
  si dshiron Jezu Krishti,
  n mnyr q, nj mendimi e nj goje,
  ta lvdoni Hyjin, Atin e Zotit ton, Jezu Krishtit.

  Rm. 15,5v.

  Torrkerry

 6. #426
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PALI SHKRUAN:

  Prandaj, pranojeni njri‑tjetrin
  n shoqri
  sikurse Krishti ju pranoi ju
  pr lavdin e Hyjit.

  Rm. 15,7.

  Torrkerry

 7. #427
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PALI SHKRUAN:

  Dhe Hyji, n t cilin e kemi shpresn,
  ju mbusht me do gzim e paqe n besimin tuaj
  q, n saje t fuqis s Shpirtit Shenjt,
  kurr t mos ju mungoj shpresa!

  Rm 15,13.

  Torrkerry

 8. #428
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PALI SHKRUAN:


  E sa pr ju, vllezrit e mi,
  jam plotsisht i bindur
  se edhe ju vet jeni plot mirsi,
  plot me do dije,
  t aft pr t kshilluar njri‑tjetrin.


  Rm 15,14.

  Torrkerry

 9. #429
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN:

  Flakni, pra, larg jush,
  do lloj t keqeje,
  do tradhti dhe hipokrizi,
  smir dhe shpifje!

  1 Pt, 2,1.

  Torrkerry

 10. #430
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN:

  Porsi foshnjat posa t lindura
  dshironi qumshtin shpirtror t pastr,
  q me an t tij t rriteni n shlbim
  n qoft se vrtet e keni sprovuar se Zoti sht i mir.

  1 Pt,2,2v.

  Torrkerry

 11. #431
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN:


  Afrohuni Atij
  - Gurit t gjall, njmend t prbuzur prej njerzve,
  por t zgjedhur dhe t mueshm para Hyjit,
  q edhe ju, si gur t gjall,
  t ndrtoheni Shtpi shpirtrore,
  pr t qen meshtari e shenjt
  pr t kushtuar fli shpirtrore,
  q i plqejn Hyjit npr Jezu Krishtin.

  1 Pt 2,4v.

  Torrkerry

 12. #432
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PALI SHKRUAN:

  Kndej gzoheni
  edhe pse, n qoft se duhet,
  pr pak koh jeni t trishtuar
  pr shkak t provave t ndryshme,
  q feja juaj e sprovuar
  - shum m e mueshme se ari i shkatrrueshm,
  q edhe ai sprovohet n zjarr -
  t fitoj lvdat, nder dhe lavdi
  n ditn e Zbuless s Jezu Krishtit.

  1 Pt 1,6v.

  Torrkerry

 13. #433
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN:

  Kndej thuhet n Shkrimin e shenjt:
  "Ja, po v n Sion nj gur kndi,
  t zgjedhur, t mueshm:
  kush beson n T, jo, nuk do t mbetet i turpruar!".

  1 Pt, 2,6.

  Torrkerry

 14. #434
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN:

  Pr ju, pra, q besoni - nder;
  kurse pr ata q nuk besojn
  - guri q prbuzn ndrtuesit,
  dhe Ai u b gur i kndit.

  1Pt 2,7.

  Torrkerry

 15. #435
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN:


  Ju jeni: Fis i zgjedhur,
  meshtari mbretrore,
  komb i shenjt,
  popull t cilin Hyji e fitoi pr vete,
  pr t’i shpallur veprat e madhrueshme t Atij
  q ju thirri nga errsira n dritn e vet t mrekullueshme.

  1Pt, 2,9>

  Torrkerry

 16. #436
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PALI SHKRUAN:

  N qoft se me goj e dshmon
  se Jezusi sht Zot
  dhe n qoft se n zemrn tnde e beson
  se Hyji e ka ngjallur prej t vdekurish,
  do t shlbohesh.

  Rm 10,9v

  Torrkerry

 17. #437
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN:

  Ju q dikur nuk ishit Popull
  e tani jeni Popull i Hyjit,
  ju q dikur ishit t prjashtuar nga mshira,
  e q tani e keni fituar mshirn.

  1Pt, 2,10.

  Torrkerry

 18. #438
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN:

  Fort t dashur,
  ju lutem q, si t huaj dhe si shtegtar
  t’u ruheni lakmimeve t mishit
  dhe t gjakut,
  t cilat bjn luft kundr shpirtit.

  1 Pt, 2,11.

  Torrkerry

 19. #439
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN:

  Sjellja juaj mes paganve t jet shembullore
  q, pikrisht pr ato gjra n t cilat ju shpifen
  si t ishit keqbrs,
  kur t’i shohin veprat tuaja t mira,
  t’i japin lavdi Hyjit n Ditn e Ardhjes s tij.

  1 Pt, 2,12.

  Torrkerry

 20. #440
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHN PJETRI SHKRUAN:


  Ky sht vullneti i Hyjit:
  duke br mir,
  t’ia mbyllni gojn
  padijes s njerzve t pamend.

  1 Pt, 2, 15.

  Torrkerry

Faqja 22 prej 35 FillimFillim ... 12202122232432 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
  Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
 2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •