Close
Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 160
 1. #1
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime

  Lulet e majit per ty

  C'rendesi ka

  Ne mbreme u zume
  Kush kishte faj me shume
  E c'rendesi kane fjalet
  Rendesi ka qe ne nuk flasim
  Dhe nuk e dime
  Se sa do zgjasim.

  ...................


  Ndonjeher ulem e shkruaj
  Thua po bej mrekulli
  I lexoj me vjen ti gris
  Por me vjen keq si per nje femi

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Anėtarėsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime nė 30 postime
  Te uroj nje rruge te mbare dhe shpresoj qe patriotet tane Librazhdas te shfaqen ne keto tema.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  mos i gris..hidhi ne forum..
  se i lexojme ndonje dit te shtun..

  apo jo beso..

  sdi cbehet me ujin qe del nga tyneli prenjasit..
  a shkon per pirje a vete kot..

  kam pas nje shok nga prenjasi..qe lunte bukur futboll..

 4. #4
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Faleminderit Brari! Jam Kujtimi, magjithese Beson e kam shume shok.
  Me behet qefi qe e njeh Prrenjasin dhe qe ke nje shok nga Prrenjasi.
  Me ujin e tunelit furnizohet gjithe zona si per pirje dhe vaditje bile tepron dhe per lavazhe dhe vaska peshku.
  Te pershendes,rrespekte dhe ne 2009 do fitojme prape.

 5. #5
  E dua letėrsinė Maska e riza2008
  Anėtarėsuar
  17-05-2008
  Postime
  3,105
  Faleminderit
  1
  36 falenderime nė 35 postime
  Citim Postuar mė parė nga KUJTIM CAMI Lexo Postimin
  C'rendesi ka

  Ne mbreme u zume
  Kush kishte faj me shume
  E c'rendesi kane fjalet
  Rendesi ka qe ne nuk flasim
  Dhe nuk e dime
  Se sa do zgjasim.

  ...................


  Ndonjeher ulem e shkruaj
  Thua po bej mrekulli
  I lexoj me vjen ti gris
  Por me vjen keq si per nje femi
  Pershendetje Kujtim!Te uroj krijimtari te mbare.Me respekt rizai2008

 6. #6
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  PER TE QENE I PASUR

  Per te qene i pasur shume kam enderuar,
  S`kam lene gje ne jete pa provuar.
  Mbusha lloto, bera dhe biznes,
  Por te gjitha me dalin ters.
  Dhe Zotit ja thashe si deshire
  nje nate kur pashe nje meteor.
  Por prap i varfer ngela
  C`ti besh s`u beka gje me zor.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga KUJTIM CAMI : 09-11-2008 mė 04:06

 7. #7
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga riza2008 Lexo Postimin
  Pershendetje Kujtim!Te uroj krijimtari te mbare.Me respekt rizai2008
  Pershendetje riza. Te falenderoj qe ke lexuar ne faqen time, dhe kjo me jep kurajo. Rrespekte.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime
  Citim Postuar mė parė nga KUJTIM CAMI Lexo Postimin
  PER TE QENE I PASURR

  Per te qene i pasur shume kam enderuar,
  S`kam lene gje ne jete pa provuar.
  Mbusha lloto, bera dhe biznes,
  Por te gjitha me dalin ters.
  Dhe Zotit ja thashe si deshire
  nje nate kur pashe nje meteor.
  Por prap i varfer ngela
  C`ti besh s`u beka gje me zor.
  Pėrhėndetje Kujtim Cami - po jo or burr se nuk jeni i varfėr!?
  Lekėt mund tė vijnė e tė ikin, po kėto vargje qė i thurrėt dhe tė tjera qė do tė pėsojnė, do mbeten pėrjetėsisht.

  Ju dėshiroj frymėzim!

  Agim METBALA

 9. #9
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Faleminderit z. Agim.
  Eshte me te vertete frymezuese per mua kur me shkruani ju.
  Ju faleminderit.

 10. #10
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Besoja Lexo Postimin
  Te uroj nje rruge te mbare dhe shpresoj qe patriotet tane Librazhdas te shfaqen ne keto tema.
  Faleminderit Beso. gjithne ke qene dhe do mbetesh frymezim per mua.

 11. #11
  erald Maska e ALDI_POETI
  Anėtarėsuar
  30-09-2008
  Vendndodhja
  perrenjas
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  [QUOTE=KUJTIM CAMI;2073251]C'rendesi ka

  Ne mbreme u zume
  Kush kishte faj me shume
  E c'rendesi kane fjalet
  Rendesi ka qe ne nuk flasim
  Dhe nuk e dime
  Se sa do zgjasim.

  he mo pajtohuni ju....
  sh te bukur poezine
  Love is like a war...easy to start...difficult to end...impossible to forget...

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  bukur kujtim..

  te gjithe lujm lloto me shprese se do fitojme e do i myllim birat e gadhit qe thot populli.. pra halle telashe nevojat..
  mirpo paraja nuk duhet adhuruar..
  mendja shpirti miqesia shoqeria drejtesia.. solidariteti .. dashuria.. jan thesaret e ksaj bote..

  kujtim .. poezite i ke te bukura.. vazhdo.. por
  dhe pak gjethe e lule e breg lum e male.. ne poezi.. sidomos tani qe vjeshta po ben magji neper pyje e gerxhet e lugines se shkuminit.. me ato ngjyrat fantastike.. qe u ka dhene gjetheve..
  mendoj se uji tynelit.. duhet perdorur vetem per tu pire..
  gjynah te shkoj per lavazhe..

  cthone kimistet per ate uje?

  elbasani e durresi mund te furnizohen..
  besoj nje 400-600 metra mbi nivel deti do jen burimet e atij uji..
  pra vetem shtyje me tuba se vete vete deri ne plazh..

  dole nga tema do thoni ju..
  po uji me poezine kan pasur gjithmon lidhje apo jo,..
  lol.

  cdo te mire..

 13. #13
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  [QUOTE=ALDI_POETI;2074024]
  Citim Postuar mė parė nga KUJTIM CAMI Lexo Postimin
  C'rendesi ka

  Ne mbreme u zume
  Kush kishte faj me shume
  E c'rendesi kane fjalet
  Rendesi ka qe ne nuk flasim
  Dhe nuk e dime
  Se sa do zgjasim.

  he mo pajtohuni ju....
  sh te bukur poezine
  Faleminderit Aldi! Edhe poezite e tua ishin vertet te bukura.Mbaje fort dhe mire ATE qe te frymezon.

 14. #14
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Faleminderit Brari per idene qe me jepni.Persa i perket ujit te Prrenjasit kimistet thone qe eshte shume i paster.Per i ftohte s`ke ci thua( ftoj kedo qe ta provoje). Di qe kuota e burimit eshte 590 m. Me qan dhe mua shpirti kur shoh qe me ate uje te kulluar lahen makinat por c`te bej s`kam forcen e duhur ti ndaloj. Duhet te mendojne te gjite si ju!

 15. #15
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  QYTETI IM

  Qyteti im eshte shume i vogel,
  Per te tjeret........pa rendesi.
  Aty u linda, aty u rrita,
  Ne me te bukuren femijeri.
  Qyteti im eshte shume i vogel,
  Per te tjeret..........pa rendesi.
  Une nuk dua te largohem,
  Do isha krejt pa femijeri!

 16. #16
  erald Maska e ALDI_POETI
  Anėtarėsuar
  30-09-2008
  Vendndodhja
  perrenjas
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  [QUOTE=KUJTIM CAMI;2075058]
  Citim Postuar mė parė nga ALDI_POETI Lexo Postimin

  Faleminderit Aldi! Edhe poezite e tua ishin vertet te bukura.Mbaje fort dhe mire ATE qe te frymezon.
  hehe....pa merak....do e kem parasysh
  Love is like a war...easy to start...difficult to end...impossible to forget...

 17. #17
  Moderator Maska e Pratolini
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Jashtezakonisht shume te mira poezite !
  Sjellin nje inovacion si ne stil ashtu edhe ne permbajtje. Poete te tille i duhen Shqiperise.
  Te uroj pune te mbare Kujtim dhe sa me shume frymezim per tema si eurollotot dhe ndeshjet e futbollit.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e jul-linda
  Anėtarėsuar
  10-07-2008
  Postime
  2,077
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga KUJTIM CAMI Lexo Postimin
  Ndonjeher ulem e shkruaj
  Thua po bej mrekulli
  I lexoj me vjen ti gris
  Por me vjen keq si per nje femi  mos i gris se jane shume poezi te bukura ...

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Anėtarėsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosovė
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga KUJTIM CAMI Lexo Postimin
  QYTETI IM

  Qyteti im eshte shume i vogel,
  Per te tjeret........pa rendesi.
  Aty u linda, aty u rrita,
  Ne me te bukuren femijeri.
  Qyteti im eshte shume i vogel,
  Per te tjeret..........pa rendesi.
  Une nuk dua te largohem,
  Do isha krejt pa femijeri!
  I nderuari Kujtim, kėtė mėngjes kafen e piva me vargjet e tua qė mė lanė mbresė se nė ta ka shumė gjėra me vlerė. E pėrzgjodha kėtė meqė nė cilin qytet tė shkosh, fėmijėria tė mbetet aty ku linde ku u rite. Tė dėshiroj frymėzim mė tė madh nė shkrimet e vagjeve tė mėtejme.

  Me respek
  xheladin hamza
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga xheladin : 11-11-2008 mė 02:20

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-11-2008
  Vendndodhja
  Afgh-HOUS
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pėrshėndetje
  po i lexoja keto vargje ketu larg ne Afghanistan dhe disi me pelqyen shumė...m'a kujtuan Ferizajn tim te vogėl dhe thash t'ua dergoj keto vargje ..ndjesė nese po e bėj ne mėnyre tė gabuar!

  <Vargje, Rreth Vardarit >

  I Perbuzur ,me mekuri , me Vardarin dhimbjen ndaj
  Mos m a prekni kengen ,se ia shkrova Asaj!

  Asaj qe po martohet,Vera e vesh ne velle nuserije
  E ju vargjet mos m i prekni, aty futa zemren time !

  Neper uje erdhi nje leter ,I thash ujit mos t'a mbyt
  Ndoshta me poshte dikush tjeter ,e pret ulur nat e dite
  Ngutu leter ai te pret,mu si un I merzitur!
  Ulur rreth Vardarit vet ,nje fjale nga ajo duke pritur !

  Me ler mua ne dhembshuri ,dhimbjen me Ujin t a ndaj
  Vardarit ia dhash Vargjet , qe ia shkrova Asaj!
  Edhe un nje shishe hodha , zemra me pushoi se qari
  M i lerni vargjet te notojne ! ,derisa te shtjerr Vardari
  B.S.B

Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •