Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 160
 1. #41
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  FAJTOR

  Nje femije qe nga syri lot i rrodhi
  Rreth vetes shume kureshtare mblodhi.
  Ju afrova prane
  Dhe ne krahe hopa e mora
  C`ke ti xhan qe qan
  Sa turp per fajtoret
  Nga ky lot as deti s`i lan.
  Sot mami dhe babi u zune
  Mos valle fajtor jam une?!
  O mami dhe babi qe une nuk ju njoh
  Po femijen tuaj valle kush do e ngroh?
  O mami dhe babi qe lotet harxhuat
  Per femijen tuaj valle si nuk menduat?!

 2. #42
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga KUJTIM CAMI Lexo Postimin
  JO SI TE TJERET!

  Nje dite, ulur ne kafene
  Me lindi nje ide.
  Ne shkrepse, nisa ta shkruaj
  Shkrepsja po mbaronte,
  E mendimi ende vazhdonte.
  Te lutem nje shkrepse
  Edhe nje,edhe nje,edhe nje.
  Ndersa mendimi vazhdonte
  Lek per shkrepse s`kam me
  Kamarierit me lutje i drejtohem
  Te lutem..............................
  Edhe nje shkrepse tjeter!
  Ai qeshi dhe tha:
  -S`eshte me mire,
  Te merrni nje cope leter?
  Ah mor i shkrete
  I thshe vetes.
  S`u bere si te tjeret
  S`te ndryshoi dot jeta
  Mbete duke shkrojtur
  Vec ne shkrepse e paketa.
  Me pelqeu. Paēi frymezim.

  Respekte,
  R.

 3. #43
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Rebele Lexo Postimin
  Me pelqeu. Paēi frymezim.

  Respekte,
  R.
  Pershendetje Rebele!

  Faleminderit qe keni hapur faqen time.

 4. #44
  E dua letėrsinė Maska e riza2008
  Anėtarėsuar
  17-05-2008
  Postime
  3,105
  Faleminderit
  1
  36 falenderime nė 35 postime
  Pershendetie Z CAMI!Me behet qejfi qe krijimtaria jote eshte ne rritje dhe kjo tregon se talenti yt per poezine nuk mungon.Perrenjasi eshte artedashes. Paraqitja dinjitoze ne forum nga poetet e Prrenjasit e deshmon me se miri kete gje.Mbesoj se takoheni me njeri- tjetrin dhe bashkbizedoni per problemet e letersise e artitt ne pergjithesi.Ju uroj muze te pa ndale dhe realizim deshirash.Me respekt Rizai.

 5. #45
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Pershendetje Z. Riza!
  Ju falenderoj qe lexoni ato c`ka kam shkruar, dhe gjithashtu me inkurajoni.
  Patjeter qe ne takohemi dhe bisedojme mes nesh dhe te them te drejten Beso eshte ai qe na inspiron mua dhe Aldin e plot te tjere qe mbase kane dhe ndrojtje. Edhe nje here faleminderit.

  me respekt per Ju

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  kur hyj ne ate qytet te madh.. nuk me bien ne sy pallatet e medha.. as ushtria e madhe e mercedesave .. vec nje kafe me filxhan sa me te madh dua te pi.. diku ne nje kafene periferie
  qe te zgjase.. sa me shume shpresa.. se ndoshta aty pari kalon kemba e saje e vogel..
  keshtu me tha nje mik nje dizaj..
  mos jam budallepsur tha..
  jo i thash.. nuk je as budallepsur as matufepsur.. thjesht ke dhene nje motiv per poezi..


  lol.

 7. #47
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  TANGO

  Te them te drejten, ate dite isha mjaft i merzitur dhe nuk kisha cfare te beja. Isha i detyruar te prisja Sokolin. Ai eshte nje shoku im. Studion dhe per te mbajtur vetveten, punon edhe DJ. Edhe une studioj.Jam ne nje shkolle per koreografi. Gjendesha aty ate dite per te pritur , Sokolin, sepse i kisha premtuar qe ta coja me makine ne shtepine e tij ate mbremje. Ju, do te pyesni:- Si eshte e mundur te merzitet tjetri ne diskoteke?! Une, vertet po merzitesha. Diskoteka ishte prenotuar nga nje gjimnaz. Djem e vajza 17-18 vjecare qe kishin vendosur nje rregull per festen e tyre.(pauza mes dy kercimeve) Gjeja me e merzitshme. Gjate ketyre pushimeve, flisnin e benin shakate e tyre. Nuk e di por mu krijua pershtypja qe dike prisnin dhe ai dikush duhet te ishte i rendesishem, sepse nje nga djemte dilte shpeshe per te pare. Kur hapej dera, te gjithe shikonin me kuriozitet kush hynte dhe po qe se nuk ishte ai qe prisnin te vinte ne salle, ngrihej nje "oooh", si zhgenjim. Kisha perpara nje gote whisky. Po shihja s`di se ku. Por me e bukura ishte se nuk e di dhe c`po mendoja kur degjoj te hapet dera. Shikimi im ndoqi itenerarin e shikimit te te tjereve.Ne dere u shfaq nje burre jo shume i gjate. Ne shikim te pare duhej te ishte 65-70 vjec. Floket i ishin zbardhur krejtesisht. Mendova mos ishte ndonje mesues i tyre, por reagimi qe shkaktoi mermeritja qe ne te vertete ishte me e forte se ne rastet e tjera dhe mbi te gjitha fjalet e njerit prej djemve, me bene te kuptoj se nuk ishte mesuesi i tyre.
  - Ej plakush! Ke ngaterruar dere! Ketu nuk luajne domino!
  Flokethinjuri nuk i kushtoi vemendje. Beri sikur nuk degjoi asgje. Iu afrua banakut dhe porositi nje whisky. Zeri i meperparshem u be me ironik.
  - I shkreti do pije per arinj!
  Pergjigja mu duk me therese se ironia e atij djalit.
  -E di. Nuk eshte per lepurushe si puna jote!-tha plaku me nje qetesi indiferente.
  Ne te vertete, djali duhet te ishte skuqur ne fytyre, por dritat e diskotekes e fshihnin skuqien e tij.
  Nje nga djemte iu afrua. Kishte nje pale syze te holla , qe i jepnin nje pamje disi intelektuale dhe si duket, ishte ai qe e kuptoi gabimin e shokut te tij. Iu drejtua plakut:
  -Me felni zoteri! Ne jemi nje shoqeri. Ndonjehere , ndonjeri nga ne flet me shume nga c`duhet. Mbase te fyem me fjalet tona dhe te kerkojme te falur. Po te doni mund te rrini dhe te gezoni me ne. Jeni i ftuari yne special.-Perfundoi ai.
  Burri flokethinjur nuk foli, por dha nje buzeqeshje, qe per mua ishin mijra fjale. U kthye nga pista e vellzimit dhe shikonte te rinjte qe kercenin. Ishin te bukur, sic eshte ajo moshe, por mbi te gjitha mbizotronte nje vajye bionde qe leviste me shume elegance. Ishte teper sensuale. Te gjithe e shikonin me kenaqesi . Edhe une, ashtu si te tjeret, nuk mund t`i hiqja syte prej saj. Une e quajta "mbretereshe".
  Ne moment pauze, pas tre-kater vallzimesh.
  Plaku u ngrit dhe doli ne mes te pistes. Desha ti flas. Ndalo!Mos ju jep mundesi per tu tallur, por nuk fola. Plaku eci me hap te sigurt dhe ndaloi perpara "mbretereshes". Beri nje xhest dhe leshoi disa fjale te nje tjeter kohe:
  -Zonjushe! Me jepni kenaqesine e nje vallezimi?, - i tha me nje ze te qendrueshem dhe ne te njenjten kohe beri nje perkulje te lehte.
  Biondia ne fillim u duk sikur nuk e kuptoi, ose beri sikur nuk e kuptoi. Pastaj me nje buzeqeshje pak ironike u fut edhe ajo ne loje . U perkul edhe ajo lehte perpara plakut dhe i shtriu doren.
  Ne disko ky veprim krijoi nje efekt te cuditshem. DJ ishte ndalur sepse nuk dinte se cfare muxike kesaj kopje disi te cuditshme. U ndie zeri i plakut:
  -Nje tango ju lutem!
  Ajo kerkese i habiti te gjithe, por edhe Sokolin qe deri ne ate kohe kishte vene te njenjten tip muzike, gati mekanikisht. Megjitheate, tangoja u gjet. Ndodhi dicka qe nuk ndodh kurre neper diskoteka. Kush ishte me kembe hapej per te liruar qendren e pistes . Kush ishte ulur ngrihej per te pare me mire. Dritat qe me perpara ishin marramendese u drejtuan fikse drejt qendres se pistes. Plaku qe kishte kapur lehte per beli vajzen, dukej i rinuar, me shpatullat e drejta, me shikimin e fiksuara tek syte e biondes. U ndien notat e para te tangos. Dy balerinet filluan te bejne levizjet e para. Nga ky moment, brenda meje, lindi nje kuriozitet profesional.Fillova te ndiqja levizjet e kembeve,pozicionin e nderrimit te drejtimit dhe lojen e shikimeve.Vajza,ishte shume e mire,por plaku ishte i shkelqyer ne udheheqjen e vallezimit.Aq i mire,sa goditi edhe nje si puna ime qe per koreografi gati gati jam profesionist.Ky lloj vallzimi do te ishte perfekt edhe ne shkolle.Ishte aq perfekt,sa edhe une po `vidhja`dicka nga `sekreti`i plakut.Por me e pabesueshmja ishte se ata te dy nuk njiheshin fare.Dhe tani kercenin sikur te kishin bere prova mijra here.Merrnin fryme njeheresh aq sa bene edhe gjithe sallen te merrte fryme me ritmin e tyre.Pastaj muzika mbaroi dhe u degjuan vetem dy fjale:
  - Faleminderit zonjushe!
  Shperthyen duartrokitjet,qe per disa minuta mbuluan cdo fjale tjeter.Plaku shoqeroi bionden ne vendin ku e mori,e falenderoi me nje perkulje te lehte dhe u kthye te vendi i tij,ktheu me fund ate pak whisky qe i kishte mbetur dhe u drejtua per nga Sokoli.Dicka i tha dhe ai i dha mikrofonin.Zeri i tij doli ne bokse.
  - Dikush me quajti plak.Nuk ka gje se plak jam.Dikush,zoteri.Faleminderit!Dikush me mori per gjysh.Shkon mire edhe kjo.Dola tju kerkoj falje qe ju nderpreva festen.Kerkova mikrofonin per t`i thene dicka atij qe u mundua te me fyeje.Kush do qofte ai,nuk me intereson ta njoh.Ne kohen time te rinise,tango ishte moderne.....ne kete kemi mesuar.Kur isha i ri,zoti e di sa deshire kam patur....per te qene ne nje ambient si ky.Te isha ne qender te pistes....e te mos shikoja asgje rreth meje,te beja nje vallzim si ky me nje vajze....qe nuk ja di as emrin,ishte endrra ime.Por....ne kohen time...lokale te tilla nuk ekzistonin....nuk ja lejuan rinise tone...tjeter kohe.Pauzat e gjata qe bente dhe veshtiresia ne te folur,te linte te kuptoje se c`donte te thoshte....
  - Isha betuar se nuk do vdisja pa e plotesuar endrren time,te pakten pese minuta.E tani ,pese minutat kaluan.Ju kerkoj edhe nje here te falur dhe ju falenderoj per kenaqesine qe me dhate.La mikrofonin dhe desh te largohej.U gjend i rrethuar nga te rinjte qe e lutnin per te qendruar akoma.Dikush po i betohej se ai nuk po i bezdiste.Mbi te gjitha,"mbreteresha",partnerja e vallezimit i lutej me keto fjale:
  - Me the qe vallezimi te dha nje kenaqesi te rralle.Tani te lutem,me jep edhe ti nje kenaqesi mua,rri edhe pak!Plaku nuk degjoi,ose nuk donte te degjonte,doli nga rrethi dhe ju afrua deres.Pasi i hodhi edhe nje veshtrim tjeter salles,doli.
  Nuk kishin kaluar as dy minuta,kur hyn ne salle punonjesi i garderobes dhe ju tha te rinjve:
  - Cfare i bete atij plakut qe doli me syt e mbushur me lot?!
  Ate dite me muzike ne disko nuk u vu.
  Mbase u mbajt zi per lotet e nje brezi enderr vrare.

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  bravo prenjasi.. qe nuk nxjerr vetem hekur nikel.. por dhe talente letrare..

  tek kujtimi kemi padyshim nje poet por dhe nje tregimtar shum te mire..

  urime kujto..

 9. #49
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  bravo prenjasi.. qe nuk nxjerr vetem hekur nikel.. por dhe talente letrare..

  tek kujtimi kemi padyshim nje poet por dhe nje tregimtar shum te mire..

  urime kujto..
  Pershendetje Z Brari!
  Se pari ju falenderoj qe frekuentoni faqen time dhe lexoni ato qe une shkruaj.
  Se dyti ju falenderoj edhe per komplimentin qe me beni.
  Se treti ju uroj per njohurite qe kini per qytetin tim.
  Gjej rastin t`ju uroj Gezuar Kurban Bajramin!
  Ne kete urim per ju bashkohet edhe Besoja.
  Me respekt per Ju.

 10. #50
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime

  I doja te gjitha lulet
  Por lulen time me shum
  Tani kur nuk eshte me
  Pak kan vler tek une!

  Ti ishe lulja ime
  Preherin ma le thate
  Engjellusha ime
  Kam mbet si e ngrat!

  Lule ne shpirtin tim
  Ti do jesh gjithmon
  Te betohem shpirt
  Se nena s'te harron!

  Kur maji te vije
  Lulet ne kopsht kur qelin
  Atehere me lot ju ofrohem
  Me duket se pa rrite nga dhembja ngelin!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  Gezuar dhe ju me beson kurban bajramin.. i nderuar kujtim..!!

  Gezuar dhe gjithe krijuesve te forumit kte feste te bukur..!


  edhe juve "e panjohur" dua tju shoh nje dit te gezuar si gjithe njerezia..

  i lexoj poezite e tua dhe ndaj me ju gjithmon ate dhimbje te madhe qe te ka plagosur shpirtin..
  te siguroj se engjulli juaj e ndjen atje lart.. dashurine tende.. e perkedheljet e tua e mbajne ngrohte aty mes shum e shum te tjereve..

  Zoti i madh te sheh dhe ty dhe krijesen tende.. pra rri e qete.. !


  ..

 12. #52
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  Gezuar dhe ju me beson kurban bajramin.. i nderuar kujtim..!!

  Gezuar dhe gjithe krijuesve te forumit kte feste te bukur..!


  edhe juve "e panjohur" dua tju shoh nje dit te gezuar si gjithe njerezia..

  i lexoj poezite e tua dhe ndaj me ju gjithmon ate dhimbje te madhe qe te ka plagosur shpirtin..
  te siguroj se engjulli juaj e ndjen atje lart.. dashurine tende.. e perkedheljet e tua e mbajne ngrohte aty mes shum e shum te tjereve..

  Zoti i madh te sheh dhe ty dhe krijesen tende.. pra rri e qete.. !


  ..
  Flm Brari!Veshtir te sherohet kjo plage,si duket sa shkon e zgjerohet!Edhe njehere flm per kshillen Tuaj qe te jame e qete,por veshtir!
  e panjohura
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 13. #53
  Me!
  Anėtarėsuar
  18-08-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  37
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje dhe ty Kujtim dhe urime per poezite shume te bukura  Lulet e majit mezi po i presim
  ato vertet kane shume vlere
  ngjyra ngjyra boten ndricojne
  mezi presim t’mrekullueshmen ere.

  Me lulet behen dhe kenge
  me ta thurren dhe poezi
  per ta tregohen dhe histori
  per ta flasin legjenda, lashtesi.

  Sikur te binin dhe nga qielli,
  jo vetem nga toka, te lundronim mbi ta
  si rreze dielli do shenderiste bota
  kemisha s’do kish nevoje per ngjyra.

  Lulet percjellin nje mesazh gjithnje
  paqe dhe dashuri pa fund dhurrojne
  lumturi ne shpirt te sjellin shume
  ne ate stine, te gjithe dashurrojne.

  .
  My Code is Honer & Pride!

 14. #54
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga isLand Lexo Postimin
  Pershendetje dhe ty Kujtim dhe urime per poezite shume te bukura  Lulet e majit mezi po i presim
  ato vertet kane shume vlere
  ngjyra ngjyra boten ndricojne
  mezi presim t’mrekullueshmen ere.

  Me lulet behen dhe kenge
  me ta thurren dhe poezi
  per ta tregohen dhe histori
  per ta flasin legjenda, lashtesi.

  Sikur te binin dhe nga qielli,
  jo vetem nga toka, te lundronim mbi ta
  si rreze dielli do shenderiste bota
  kemisha s’do kish nevoje per ngjyra.

  Lulet percjellin nje mesazh gjithnje
  paqe dhe dashuri pa fund dhurrojne
  lumturi ne shpirt te sjellin shume
  ne ate stine, te gjithe dashurrojne.

  .
  Pershendetje isLAND!
  Ju falenderoj qe lexoni faqen time dhe per komplimentin qe me beni.
  Me respekt per Ju.

 15. #55
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  .................................................. .................................................. .................................................

  Urime Dhe Gezuar Krishtlindjet Per Te Gjithe Shqiptaret Dhe Ne Vecanti Per Te Gjithe Antaret E Forumit Shqiptar.

  .................................................. .................................................. .................................................

 16. #56
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  URIME DHE GEZUAR!
  Urime dhe GEZUAR KRISHTLINDJET per te gjithe Shqiptaret dhe ne vecanti per te gjithe antaret e Forumit Shqiptar. Gjithashtu nje pershendetje per te gjithe ata qe lexojne faqet e Forumit.
  NGA MOT GEZUAR!

 17. #57
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  MISSI......!

  Debora ne qytet,
  Zu te bjere.
  Ne djemte si te papare,
  Fillojme te luajm.
  Pozicionet zeme,
  Dhe" lufta" filloj.
  Si predha,
  Topat e bores fluturojne,
  Sa tek njeri,
  Tek tjetri pozicion.
  Per nje moment
  "Lufta" ne vend ndaloi,
  Sikur komanda
  Keshtu urdheronte.
  MISSI i qytetit,
  Ne rruge po kalonte!
  Eh si qenka kjo pune
  Nje MISS ndaloka dhe nje lufte!?
  Pavarsisht,
  Se kjo e jona
  Ishte paqesore
  E behej,
  Me topa debore.

 18. #58
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  JETĖ

  Si valle orienti,
  Dridhet tymi i cigares
  Harruar mbi tavėll.
  Digjet cigarja e harruar
  Dhe hirin lė aty.
  Ashtu si cigarja,
  Dhe jeta ime po digjet
  por s'di nė po lė hi!

 19. #59
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Kujtim,

  Shrimet e tua me knaqin kur i lexoj..

  Niashtu ju Uroj festat e fund vitit..
  Lulja Per TY.

  Nje lule ne dore e kam,
  Po e ruaj per ty o shpirt,
  Nje dite do te afrohem
  Dhe nje fjal te peshperis.

  Te them se kete lule,
  Per ty e kam keputur,
  Nga maji i bukur e dashur
  Per ty e kam ruajtur.

  Mere Zemern time,
  Po si kete lule te bukur
  Mere mi fal aromen tende
  Pash syrin e bukur..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 20. #60
  E dua letėrsinė Maska e flutura3105
  Anėtarėsuar
  03-08-2008
  Vendndodhja
  !
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Roi Lexo Postimin
  Kujtim,

  Shrimet e tua me knaqin kur i lexoj..

  Niashtu ju Uroj festat e fund vitit..
  Lulja Per TY.

  Nje lule ne dore e kam,
  Po e ruaj per ty o shpirt,
  Nje dite do te afrohem
  Dhe nje fjal te peshperis.

  Te them se kete lule,
  Per ty e kam keputur,
  Nga maji i bukur e dashur
  Per ty e kam ruajtur.

  Mere Zemern time,
  Po si kete lule te bukur
  Mere mi fal aromen tende
  Pash syrin e bukur..
  Lulet

  Lulet e Majit me perkasin
  mua ,kam lindur ne kete stine
  se bashku me lulet jam rritur ,
  me fluturat ato me falen bukurine.

  Lulet me falen aromen ,flutures
  i vodha ngjyrat dhe krijova emrin tim.

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •