Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 160
 1. #21
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pratolini Lexo Postimin
  Jashtezakonisht shume te mira poezite !
  Sjellin nje inovacion si ne stil ashtu edhe ne permbajtje. Poete te tille i duhen Shqiperise.
  Te uroj pune te mbare Kujtim dhe sa me shume frymezim per tema si eurollotot dhe ndeshjet e futbollit.
  Faleminderit Pratolini. Ju uroj gjithe te mirat.Rrespekte.

 2. #22
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga jul-linda Lexo Postimin
  mos i gris se jane shume poezi te bukura ...
  Te falenderoj jul-linda. Me behet qefi qe ju kane pelqyer poezite e mia. Kjo me jep kurajo. Faleminderit!

 3. #23
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga xheladin Lexo Postimin
  I nderuari Kujtim, kėtė mėngjes kafen e piva me vargjet e tua qė mė lanė mbresė se nė ta ka shumė gjėra me vlerė. E pėrzgjodha kėtė meqė nė cilin qytet tė shkosh, fėmijėria tė mbetet aty ku linde ku u rite. Tė dėshiroj frymėzim mė tė madh nė shkrimet e vagjeve tė mėtejme.

  Me respek
  xheladin hamza
  Eshte nje kenaqesi shume e madhe per mua qe dikush shoqeron kafene me poezite e mia. Po e marr si komplimentin me te bukur qe me eshte bere. Faleminderit z.Xheladin

 4. #24
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga bsbjournal Lexo Postimin
  Pėrshėndetje
  po i lexoja keto vargje ketu larg ne Afghanistan dhe disi me pelqyen shumė...m'a kujtuan Ferizajn tim te vogėl dhe thash t'ua dergoj keto vargje ..ndjesė nese po e bėj ne mėnyre tė gabuar!

  <Vargje, Rreth Vardarit >

  I Perbuzur ,me mekuri , me Vardarin dhimbjen ndaj
  Mos m a prekni kengen ,se ia shkrova Asaj!

  Asaj qe po martohet,Vera e vesh ne velle nuserije
  E ju vargjet mos m i prekni, aty futa zemren time !

  Neper uje erdhi nje leter ,I thash ujit mos t'a mbyt
  Ndoshta me poshte dikush tjeter ,e pret ulur nat e dite
  Ngutu leter ai te pret,mu si un I merzitur!
  Ulur rreth Vardarit vet ,nje fjale nga ajo duke pritur !

  Me ler mua ne dhembshuri ,dhimbjen me Ujin t a ndaj
  Vardarit ia dhash Vargjet , qe ia shkrova Asaj!
  Edhe un nje shishe hodha , zemra me pushoi se qari
  M i lerni vargjet te notojne ! ,derisa te shtjerr Vardari
  B.S.B
  S`bere aspak keq qe shkrojte vargjet e tua sepse me te vertete ishin te bukura.
  Te pershendes.

 5. #25
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  EH!!!!!!

  Nga mengjesi heret
  Deri naten vone
  Nje fjale mesove
  Vetem siurdheron

  Di te kundershtosh?!
  Thuaj nje her`s`dua
  Qe te na qetesosh
  Shoket....edhe mua.

 6. #26
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  PUTHJA E PARE

  Per puthjen gjith`embelsi,
  Kam lexuar shume poezi
  Keshtu thone poetet
  E te bejne zili.
  Po kur e provova
  Me kripe mu mbush goja!
  Dreq o poet!!??
  Dhe mora vendim
  Ne jeten time :
  Puthje s`ka me!
  Vitet kaluan
  Betimin....e shkela sigurisht
  Po per puthjen e kripur
  Ndjej nostalgji
  Se ish e para ne jeten time
  Dhene ne plazhin e Durrsit
  Prapa nje kabine.

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga KUJTIM CAMI Lexo Postimin
  C'rendesi ka

  Ne mbreme u zume
  Kush kishte faj me shume
  E c'rendesi kane fjalet
  Rendesi ka qe ne nuk flasim
  Dhe nuk e dime
  Se sa do zgjasim.

  ...................


  Ndonjeher ulem e shkruaj
  Thua po bej mrekulli
  I lexoj me vjen ti gris
  Por me vjen keq si per nje femi
  Edhe unė tė pėrshėndes, o Kujtim Cami
  (unė, qė Besua mė quan Adem Gash)
  Tė uroj suksese - fortesė shkėmbi
  pėr gėzime u takofshim nė Pishkash!
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 8. #28
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Edhe unė tė pėrshėndes, o Kujtim Cami
  (unė, qė Besua mė quan Adem Gash)
  Tė uroj suksese - fortesė shkėmbi
  pėr gėzime u takofshim nė Pishkash!
  Faleminderit Adem Gashi
  Ne te presim ketej nga Pishkashi.
  Per miq gjithnje kemi deshire
  Dhe i presim shume mire
  Ne do ta provosh
  Eja te na takosh.

 9. #29
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  HESHTJE!

  Heshtje,heshtje,heshtje
  Mes nesh ra serisht heshtja
  Mua heshtja me tmerron
  S`di c`ndjesi sjell per ty?
  Edi si heshtja do te thyet
  Pak ledhatime ne krevat
  Dhe..............................!!
  Gjate pa folur do te rri
  Mjaft qe e para te flasesh ti
  Vec jo duke bere dashuri!

 10. #30
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  JO SI TE TJERET!

  Nje dite, ulur ne kafene
  Me lindi nje ide.
  Ne shkrepse, nisa ta shkruaj
  Shkrepsja po mbaronte,
  E mendimi ende vazhdonte.
  Te lutem nje shkrepse
  Edhe nje,edhe nje,edhe nje.
  Ndersa mendimi vazhdonte
  Lek per shkrepse s`kam me
  Kamarierit me lutje i drejtohem
  Te lutem..............................
  Edhe nje shkrepse tjeter!
  Ai qeshi dhe tha:
  -S`eshte me mire,
  Te merrni nje cope leter?
  Ah mor i shkrete
  I thshe vetes.
  S`u bere si te tjeret
  S`te ndryshoi dot jeta
  Mbete duke shkrojtur
  Vec ne shkrepse e paketa.

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  bukur kujtim..

  prapa nje gabine paske puthur per her te pare..

  lum kush e mban mend puthjen e pare..

  ehh..

 12. #32
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Ju falenderoj z Brari qe vizitoni faqen time.Si c`do gje e pare edhe puthja duhet te mbahet mend.Ju uroj nje dite te kendeshme.

 13. #33
  erald Maska e ALDI_POETI
  Anėtarėsuar
  30-09-2008
  Vendndodhja
  perrenjas
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  si gjithmone....ma merr ne kthese..:P
  Love is like a war...easy to start...difficult to end...impossible to forget...

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Anėtarėsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime nė 30 postime
  Mirembrema Kujtim!
  Nuk e di ku ke humbur apo te kane humbur poezite.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e GeoF
  Anėtarėsuar
  01-07-2008
  Vendndodhja
  Fier, ku nje kile tru shitet sa nje filxhan me fara
  Postime
  188
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Qyteti im eshte shume i vogel,
  Per te tjeret..........pa rendesi.
  Une nuk dua te largohem,
  Do isha krejt pa femijeri!

  (Kujtim Cami)

  Pershendetje i dashur Kujtim !
  Mer ne fund , ju gjeta, se me provokuan "lulet e Majit" dhe me tingelloi harmonia e tingujve te fjalise me romancen e Pogradecit.
  Po une qe s`kam shok nga Prrenjasi, si do bej, do me lejoni te jem shoku juaj virtual, e ku id ihet, ndoshta na kthen rruga nje dite e pjekim nganje kuvend balle per balle .........?

  Vargjet qe kam vecuar me pelqyen , sepse kane brenda ate cast te pakthyeshem e te paperseritshem te jetes, femijerine.
  Urime dhe muze .
  Me respekt,Gentjan Banaj

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  mbas nje vjeshte te plote qe u dha pemeve.. nder pyje e kopshte.. e male e fusha.. ngjyra flakeruese aq tronditse e permalluese.. .. deri ne poezi-ndjellje.. e dashuri-kerkuese ... ra ketej dhe bora e pare.. e a mund te mos linde deshira.. per ti thene ca vargje.. nates se ftohte.. zogjve te ngrate qe dridhen nder fole.. e degve te pemve.. qe xixellojne ne miljona kristale.. te akullta qe argjendojne.. nen driten e henes..
  e kush e mban te ngrohte.. njeriun.. e ngrices i thot.. shkriu..

  .


  dashurise..


  ti duhet te jesh..
  qe dhe un te jem..
  ndryshe.. pa ty..
  nje sterkale dallge ..
  do jem.. qe ne mesnate..
  atje larg..
  ne detin e terbuar.. era e zhduk..
  ti duhet te jesh..
  qe te gjej mendimin..
  qe te mbahem..
  si nje anije.. tek spiranca e saje
  ngulur thell mes shkembijsh..
  ti patjeter duhet te jesh..
  qe te kem me se ti mbush..
  endrrat e pagjumin..
  te jesh..
  qe cdo mbremje e mengjes..
  te kem arsye te shoh hen e diell..
  e me durim te shoh e flas me yjet..
  e me gaz te pres rrezen e trendafilte te agimit..
  duku dashuri..
  qe dhe syt te ken pse te lotojn..
  pas nje melodie kenge..
  qe zemra trak te bej..
  para nje perendimi dielli..
  kur kuqen det e qiell..
  e si dy buze.. bashkohen..
  tutje tej ne horizont e..
  nje puthje.. ndjellin..
  te jesh dashuri..te jesh..
  se si gjokset cdo cast duan ajer..
  dhe zemrat cdo dit duan.. shprese..
  pra sillu dashuri..
  afer nesh..
  te te themi.. mirmbrema e mirmengjes..
  lindu dashuri..
  dhe kur sdo te me kesh..  ..

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  mbas nje vjeshte te plote qe u dha pemeve.. nder pyje e kopshte.. e male e fusha.. ngjyra flakeruese aq tronditse e permalluese.. .. deri ne poezi-ndjellje.. e dashuri-kerkuese ... ra ketej dhe bora e pare.. e a mund te mos linde deshira.. per ti thene ca vargje.. nates se ftohte.. zogjve te ngrate qe dridhen nder fole.. e degve te pemve.. qe xixellojne ne miljona kristale.. te akullta qe argjendojne.. nen driten e henes..
  e kush e mban te ngrohte.. njeriun.. e ngrices i thot.. shkriu..

  .


  dashurise..


  ti duhet te jesh..
  qe dhe un te jem..
  ndryshe.. pa ty..
  nje sterkale dallge ..
  do jem.. qe ne mesnate..
  atje larg..
  ne detin e terbuar.. era e zhduk..
  ti duhet te jesh..
  qe te gjej mendimin..
  qe te mbahem..
  si nje anije.. tek spiranca e saje
  ngulur thell mes shkembijsh..
  ti patjeter duhet te jesh..
  qe te kem me se ti mbush..
  endrrat e pagjumin..
  te jesh..
  qe cdo mbremje e mengjes..
  te kem arsye te shoh hen e diell..
  e me durim te shoh e flas me yjet..
  e me gaz te pres rrezen e trendafilte te agimit..
  duku dashuri..
  qe dhe syt te ken pse te lotojn..
  pas nje melodie kenge..
  qe zemra trak te bej..
  para nje perendimi dielli..
  kur kuqen det e qiell..
  e si dy buze.. bashkohen..
  tutje tej ne horizont e..
  nje puthje.. ndjellin..
  te jesh dashuri..te jesh..
  se si gjokset cdo cast duan ajer..
  dhe zemrat cdo dit duan.. shprese..
  pra sillu dashuri..
  afer nesh..
  te te themi.. mirmbrema e mirmengjes..
  lindu dashuri..
  dhe kur sdo te me kesh..  ..
  Ooh, me c'ndjenje te fuqishme dashurie me mbushen keto vargje kete mengjes. Rrofsh o brari per sjelljen ketu.

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  nuk i solla.. por ktu i krijova e ktu i lash o mond.. djali..

  me vjen mir qe te kan pelqyer..

  te uroj cdo te mire..
  dil e pi nje kafe per mua aty te bregu detit ..e na sill ndonje foto nga selaniki dhe deti atje ..po me dallge ama..

 19. #39
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga GeoF Lexo Postimin
  Qyteti im eshte shume i vogel,
  Per te tjeret..........pa rendesi.
  Une nuk dua te largohem,
  Do isha krejt pa femijeri!

  (Kujtim Cami)

  Pershendetje i dashur Kujtim !
  Mer ne fund , ju gjeta, se me provokuan "lulet e Majit" dhe me tingelloi harmonia e tingujve te fjalise me romancen e Pogradecit.
  Po une qe s`kam shok nga Prrenjasi, si do bej, do me lejoni te jem shoku juaj virtual, e ku id ihet, ndoshta na kthen rruga nje dite e pjekim nganje kuvend balle per balle .........?

  Vargjet qe kam vecuar me pelqyen , sepse kane brenda ate cast te pakthyeshem e te paperseritshem te jetes, femijerine.
  Urime dhe muze .
  Me respekt,Gentjan Banaj
  Pershendetje i nderuar Genti.
  Jo se s`kam dashur t`ju shkruaj por ka pasur nje problem FSH me faqen time , sot u hap dhe menje here po ju shkruaj.
  E para ju falenderoj qe vizitoni faqen time, dhe per komplimentin per vargjet e mia. E dyta une gjithnje kam pas nevoje per shoke pra kurdo qe te duash je i mirepritur. E treta meqe sot mu ridha mundesia per te shkruar JU UROJ GEZUAR FESTEN KOMBETARE!

  Me respekt

 20. #40
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  mbas nje vjeshte te plote qe u dha pemeve.. nder pyje e kopshte.. e male e fusha.. ngjyra flakeruese aq tronditse e permalluese.. .. deri ne poezi-ndjellje.. e dashuri-kerkuese ... ra ketej dhe bora e pare.. e a mund te mos linde deshira.. per ti thene ca vargje.. nates se ftohte.. zogjve te ngrate qe dridhen nder fole.. e degve te pemve.. qe xixellojne ne miljona kristale.. te akullta qe argjendojne.. nen driten e henes..
  e kush e mban te ngrohte.. njeriun.. e ngrices i thot.. shkriu..

  .


  dashurise..


  ti duhet te jesh..
  qe dhe un te jem..
  ndryshe.. pa ty..
  nje sterkale dallge ..
  do jem.. qe ne mesnate..
  atje larg..
  ne detin e terbuar.. era e zhduk..
  ti duhet te jesh..
  qe te gjej mendimin..
  qe te mbahem..
  si nje anije.. tek spiranca e saje
  ngulur thell mes shkembijsh..
  ti patjeter duhet te jesh..
  qe te kem me se ti mbush..
  endrrat e pagjumin..
  te jesh..
  qe cdo mbremje e mengjes..
  te kem arsye te shoh hen e diell..
  e me durim te shoh e flas me yjet..
  e me gaz te pres rrezen e trendafilte te agimit..
  duku dashuri..
  qe dhe syt te ken pse te lotojn..
  pas nje melodie kenge..
  qe zemra trak te bej..
  para nje perendimi dielli..
  kur kuqen det e qiell..
  e si dy buze.. bashkohen..
  tutje tej ne horizont e..
  nje puthje.. ndjellin..
  te jesh dashuri..te jesh..
  se si gjokset cdo cast duan ajer..
  dhe zemrat cdo dit duan.. shprese..
  pra sillu dashuri..
  afer nesh..
  te te themi.. mirmbrema e mirmengjes..
  lindu dashuri..
  dhe kur sdo te me kesh..  ..
  Shume e bukur Z.Brari. Faleminderit qe zgjodhet faqen time per te publikuar kete poezi me kaq frymezim. JU UROJ GEZUAR FESTEN KOMBETARE! Sa bukur dhe c`koecidence tre 28 nentore!

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •