Close
Faqja 0 prej 18 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 357
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e flag
  Anėtarėsuar
  24-04-2005
  Postime
  348

  Barack Obama fiton zgjedhjet

  Barack Obama do te jetė Presidenti i ri i Shteteve te Bashkuara te Amerikes.
  Presidenti i 44-tė i Shteteve te Amerikes do te jetė Barack Obama ku edhe do te shenohet ne histori si Presidenti i parė me ngjyrė. Gjithashtu edhe demokratėt kan fituar ne senat dhe kongres.
  Barack Obama ka arritur votat e kerkuar per te u zgjedhur President (270 vota) dhe deri tani sipas numrimeve deri tani ka fituar gjithesejt 338 ndersa McCain 155.

  Electoral votes
  Obama 338
  McCain 155

  Popular votes
  Obama 51%
  McCain 48%
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga flag : 05-11-2008 mė 01:34 Arsyeja: ndrim i votave prej 297 ne 306- 333

 2. #2
  USAlbania
  Anėtarėsuar
  27-05-2008
  Vendndodhja
  With money you can buy a bed, but not sleep.
  Postime
  524
  Obama becomes first black president in landslide

  WASHINGTON – Barack Obama was elected the nation's first black president Tuesday night in a historic triumph that overcame racial barriers as old as America itself.

  The son of a black father from Kenya and a white mother from Kansas, the Democratic senator from Illinois sealed his victory by defeating Republican Sen. John McCain in a string of wins in hard-fought battleground states — Ohio, Florida, Virginia and Iowa.

  A huge crowd in Grant Park in Chicago erupted in jubilation at the news of Obama's victory. Some wept.

  McCain called his former rival to concede defeat — and the end of his own 10-year quest for the White House. "The American people have spoken, and spoken clearly," McCain told disappointed supporters in Arizona.

  Obama and his running mate, Sen. Joseph Biden of Delaware, will take their oaths of office as president and vice president on Jan. 20, 2009.

  YAHOO

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,318
  per hajer kombi shqiptar...
  "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e flag
  Anėtarėsuar
  24-04-2005
  Postime
  348
  Barack Obama do te jetė Presidenti i ri i Shteteve te Bashkuara te Amerikes.
  Presidenti i 44-tė i Shteteve te Amerikes do te jetė Barack Obama ku edhe do te shenohet ne histori si Presidenti i parė me ngjyrė. Gjithashtu edhe demokratėt kan fituar ne senat dhe kongres.
  Barack Obama ka arritur votat e kerkuar per te u zgjedhur President (270 vota) dhe deri tani sipas numrimeve deri tani ka fituar gjithesejt 338 ndersa McCain 155.

  Electoral votes
  Obama 338
  McCain 155

  Popular votes
  Obama 51%
  McCain 48%

  Senate
  Rep -6 = 40
  Dem +6 = 54
  Gjithesejtė Ulėse 100

  House
  Rep -22 =138
  Dem +22= 219
  218 ulėse per shumicė

 5. #5
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,028
  Sot nuk fitoi Obama apo humbi McCain. Sonte humbi partia Republikane edhe 8 vjetet e gjata te kasapit te Teksasit George W Bush. Partia Repuplikane edhe John McCain nuk kishin asnje shanc kunder meselese se krijuar nga presidenti me i demshem i historise se shteteve te bashkuara.

  Obama won, now he has to FIX IT.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Postime
  1,280
  Megjithate,duhet pranuar disa fakte qė do tė jenė tepėr domethėnėse,jo vetėm pėr ēastin
  aktual.

  -------------
  -Kėto votime dhe rezultati i tyre janė pasqyrė e njė ndryshimi thelbėsor nė mendėsinė amerikane e mbarėbotėrore.Civilizimi i shek.21,ka filluar tė lirohet nga atavizmi i fobive tė shekujve 19 e 20-tė,sidomos nga mbyllja dhe racizmi ,si njė nga degradimet mė fatale tė homo-sapiensit modern.

  -Kombi amerikan,ėshtė konsoliduar me vlera.Ndasitė kolonialiste,racore e gjinore nuk janė mė karakteristika tė identitetit amerikan.Kombi nuk mė ėshtė rob i konservatorizmit dhe pseudovlerave mesjetare tė ngulitura aq fortė nė ndergjegjen e tij, si pasojė e trashėgimisė nga Evropa plakė.

  -Amerika,me njė farė mėnyre po pastron skutat mė tė errta tė ndėrgjegjes sė vet,pas njė historie jo edhe aq tė lavdishme me skllevrit e zinje nė shekujt e kaluar tė cilėt janė trashigimtarė tė atyre qė me gjak,mund e djersė rriten mirėqenjen amerikane.

  -Kombi amerika ,me kete zgjidhje i ka dėrguar njė mesazh tė fortė gjithė botės.Civilizimi i kėtij mijėvjeēari po i rikėthehet rrėnjėve tė veta -edhe afrikane,prej nga supozohet se e kemi tė gjithė prejardhjen.Afrika,pas 1800 vitesh po rikėthehet ne skenen e madhe tė politikės dhe kultures nė pėrmasa planetare,pas imperatorėve tė mėdhej romak e etėrve tė shejtė tė kishes si Shėn Augusti e tė tjerė.

  -Afrika,ėshtė poteciali mė i madh i njerėzimit me pasuri natyrore,energjetike,ujore e minerale i pa shfrytėzuar ende sa duhet e mundet dhe si e tillė, ėshtė thesar i njerėzimit modern qė mirėqenjen e vet e ngritė nė eksploatim dhe valorizim tė vlerave jo vetėm shpirtrore.

  Obamas,si President i SHBA-ve sukses,Amerikės stabilitet e mirėqenje,Botės paqė e propseritet..!
  --------------------
  Mirėserdhe mijėveēari i tretė...!

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Eshte per te ardhur keq qe fitoi obama.
  I uroj nje presidence sa me ters presidentit te ri.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,614
  Hajt te rroje partija.
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 9. #9
  ALb@SouL NetWo®K Maska e [A-SHKODRANI]
  Anėtarėsuar
  12-08-2003
  Vendndodhja
  EUROPE
  Mosha
  48
  Postime
  245

  Obama, presidenti i 44-t i SHBA  Senatori demokrat Barack Obama ėshtė zgjedhur si presidenti i parė me ngjyrė i SHBA-sė.

  Ndėrsa zoti Obama kapėrceu kufirin e fitores, pati shenja gėzimi nė njė park nė Ēikago ku janė mbledhur dhjetėra mijėra vetė.

  Korrespondenti i BBC Justin Webb thotė: "Nė ēdo nivel Amerika do tė ndryshoje si rezultat- impakti do tė jetė kaq i thellė saqė kombi asnjėherė nuk do tė jetė mė i njėjtė."

  Ai thotė se amerikanėt kanė bėrė dy deklarata thelbėsore pėr veten se ata janė tė pakėnaqur me status-quo-nė; dhe se ata po i mbyllin derėn tė shkuarės raciste.

  Nė fjalimin e fitores, Obama tha "Nėse ka njeri qė ende dyshon se Amerika ėshtė vend ku ēdo gjė ėshtė e mundur, qė ende vret mendjen nėse ėndrra e themeluesve tanė ėshtė gjallė nė epokėn tonė, qė ende vė nė pyetje fuqinė e demokracisė sonė, sonte keni pėrgjigjen."

  Zoti Obama tha se vendi pėrballej me disa nga sfidat mė tė mėdha nė qindra vite:

  "Ne e dimė se sfidat qė do tė sjellė e nesėrmja janė mė tė mėdhatė nė jetėn tonė - dy luftra, njė planet nė rrezik, kriza mė e rėndė financiare nė shekull. Edhe kur qėndrojmė kėtu sot, ne e dimė se ka amerikanė tė guximshėm qė po zgjohen nė shkretėtirat nė Irak dhe malet nė Afganistan duke rrezikuar jetėn."

  Fitorja e tij pėrballė republikanit John McCain erdhi si rezultat i pėrkrahjes nga tė rinjtė, afrikano-amerikanėt dhe gratė.

  Duke pranuar humbjen, zoti McCain tha se ai admiroi fushatėn e zotit Obama.

  Zoti Obama mori shtetet kyēe tė Pennsylvania-sė dhe Ohio-s, para se tė kapėrcente shifrėn prej 270 votash tė kolegjit elektoral, kur projeksionet treguan edhe fitore nė Kaliforni dhe nė disa shtete tė tjera.

  Mė pas erdhi lajmi se ai kishte fituar edhe nė Florida, Virginia dhe Colorado - tė gjitha votuan pėr republikanėt nė 2004 - duke i shndėrruar kėto shtete nga tė kuqe nė blu.

  Reagime

  Presidenti Bush i ka telefonuar Senatorit Obama pėr ta uruar pėr fitoren. Ai i tha atij se ju do tė nisni njė nga udhėtimet mė tė mėdha tė jetės: Ia kalofsh mirė.

  Presidenti i Kenias, Mwai Kibaki, ka shpallur tė enjten ditė feste kombėtare pas fitores sė Obamės.

  I ati i zotit Obama ka lindur nė Kenia, dhe ka patur festime tė shumta nė qytetin e lindjes sė tė atit nė Kogelo.

  Nicolas Sarkozy ka uruar Barack Obamėn pėr atė qė ai e quajti ""fitore briliante" tė zgjedhjeve nė Amerikė.

  Presidenti i Komisionit Evropian Jose Manuel Barroso e uroi Barack Obamėn pėr fitoren nė zgjedhjet e SHBA duke thėnė se ai shpresonte se do tė ndihmonte nė gjetjen e njė zgjidhjeje tė re pėr t'i dhėnė fund krizės financiare.

  Rrjedha e ngjarjeve

  Z. McCain e vazhdoi fushatėn deri nė ditėn e zgjedhjeve me njė fjalim qė mbajti herėt nė mėngjes nė Prescott, Arizona.

  Ai u premtoi mbėshtetėsve se ai dhe kandidatja e tij pėr zvpresidente, Sarah Palin, do tė "ndryshonin gjėrat nė Uashington".

  Ai u bėri thirrje votuesve tė tij qė tė dilnin e tė votonin.

  Nė mitingun e tij tė fundit tė fushatės nė periferi tė Uashingtonit, Obama doli para njė turme prej 100 mijė vetėh.

  Personi qė po kandidon pėr t'u bėrė presidenti i parė afrikano-amerikan i SHBA-sė, foli pėr unitet kombėtar pak km larg fushėbetejės sė parė tė Luftės Civile Amerikane.

  Nė njė fjalim, ai u tha mbėshtetėsve tė tij se udhėtimi i gjatė deri nė ditėn e zgjedhjeve kishte qenė pėr tė njė pėrvojė e pasur dhe qė e kishte bėrė mė tė thjeshtė.

  Ngushėllime

  Mė herėt gjatė ditės, z. Obama tha se gjyshja e tij, Madelyn Durnham, qė e kishte rritur, kishte vdekur nė Hawaii.

  Nė njė deklaratė tė pėrbashkėt me motrėn e tij nga nėna, z. Obama tha se ata i detyroheshin shumė asaj.

  Nė njė aktivitet nė Karolinėn veriore, z. Obama, foli me emocion pėr gjyshen.

  Senatori McCain dhe bashkėshortja e tij lėshuan njė deklaratė pėr shtyp ku i ofruan ngushėllimet mė tė thella z. Obama dhe familjes.

  Sondazhet e fundit

  Sondazhi i fundit i zgjedhjeve i Reuters/C-SPAN/Zogby i botuar tė martėn, arriti nė pėrfundimin se votuesit e mundshėm favorizojnė z. Obama para z. McCain me 11 pikė, 54 me 43 pėrqind.

  Sondazhe tė tjera sugjeruan se z. Obama po e shton avantazhin mbi rivalin e tij deri me 13 pikė.

  Por korrespondenti i BBC-sė nė Uashington, James Coomarasamy, thotė se ndėrsa Obama ka udhėhequr nė mėnyrė tė vazhdueshme gjatė javėve tė fundit, ka njė seri faktorėsh qė mund t'i vėnė nė rrezik parashikimet e sondazheve.

  Mes tyre, thotė ai, janė roli qė ngjyra e lėkurės sė senatorit tė Illinoisit mund tė luajė tek synimet e votuesve, fakti nėse votuesit e sdaporegjistruar do tė dalin apo jo pėr tė votuar dhe efekti Palin-nėse kandidatja e z. McCain pėr zėvendspresidente i ka shtuar energjitė apo i ka bėrė kundėr tij republikanėt.

  Shtetet e betejės

  Tė hėnėn tė dy kandidatėt bėnė fushatė nė shtetet ku rezultati i zgjedhjeve pritet tė jetė i afėrt.

  Sondazhet sugjeronin se z. Obama udhėheq nė tė gjitha shtetet ku fitoi nė 2004-ėn, kandidati i pasuksesshėm demokrat, John Kerry.

  Fitorja nė to do t'i jepte z. Obama 251 nga 270 votat e Kolegjit Zgjedhor qė duhen pėr tė fituar Shtėpinė e Bardhė.

  Ai kryesoi ose ishte i barabartė me z. Mccain nė disa shtete tė tjera, gjė qė donte tė thonte se ka disa rrugė drejt fitores.

  Pėr kėtė arsye, rezultatet nė Florida, Indiana, Missouri, Karolinė e Veriut, Virginia, Pensilvania, Nevada dhe Ohio u pritėn si kyēe pėr rezultatin pėrfundimtar.

  Sipas sistemit tė Kolegjit Zgjedhor, shteteve iu jepen vota nė bazė tė numrit tė popullsisė. Siaps kėtij kriteri, numrin mė tė madh tė votave e ka Florida.

 10. #10
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,639
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  Eshte per te ardhur keq qe fitoi obama.
  I uroj nje presidence sa me ters presidentit te ri.
  You are not funny!!! Per kete post . me fal qe te them por meriton rep te dobet!

  Pik se pari ti duhet te jesh i kenaqur qe u zgjedh nje person i tille per president, ngase te paktem me te kjo bota e sotme ka me shum shance per paqe!
  Me nje Bush te dyte ( McCaine ) , siguria boterore do te ishte shum me e cenuar se sa me nje Barak Obama!
  Nga ana tjeter aftesite intelektuale qe shprehu Obama gjate ketyre zgjedhjeve presidenciale, ne krahasim me John McCaine , ishin te permasave titanike qe e benin McCainin te duket para Obames si orangutan, cdo here fol per aftesite intelektuale!
  Tani mvaret se ke preferon ti si president, nje njeri i cili ka intelegjence mesatare , si puna e jote, ose nje person intelegjenca e te cilit eshte superiore!

  Per vete edhe pse nuk votova ( nuk jam akoma shtetas i amerikes ) por perkrahjen e ka pasur Obama ne syte e mi.


  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 11. #11
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Anėtarėsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044

  Talking

  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  Eshte per te ardhur keq qe fitoi obama.
  I uroj nje presidence sa me ters presidentit te ri.
  Edhe une jam e te njejtit mendim dhe kam te njejtin urim.

  Do me pelqente jashte mase te shikoja te hipnotizuarit e Obames te zhgenjehen nga perrallezat e tij.

  Shume presidente jane zgjedhur plot eufori dhe ne fund te dites kane qene vetem zhgenjyes. Dhe nga nje person si Obama nuk mund te pritet asgje tjeter!
  As qe du me dit!

 12. #12
  Vota Elektorale
  Obama 349
  McCain 147

  Perqindja e popullsise
  Obama 52% (62,509,207)
  McCain 46% (55,438,509)

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,967
  Kryeministri Hashim Thaēi i ka dėrguar telegram urimi, Shkėlqesisė sė Tij, Barack Obama, President i Zgjedhur i SHBA-ve

  Shkėlqesisė sė Tij Barack Obama
  President i Zgjedhur i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės

  Prishtinė, 5 nėntor 2008

  Shkėlqesi,

  Nė emėr tė Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, kam nderin t’Ju shpreh urimet e mia mė tė sinqerta me rastin e zgjedhjes Suaj President i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.

  Zgjedhja e Presidentit tė 44-tė nė Amerikė dhe prijėsit tė botės sė lirė dhe demokratike ka shėnuar histori.

  Fushata zgjedhore ishte fisnike dhe nxori nė pah vlerat mė tė mira tė demokracisė dhe tė qytetarisė aktive nė Amerikė. Ne ēmojmė lart vendin qė zuri Kosova nė fushatė, dhe ndihemi tė privilegjuar me gatishmėrinė e mbėshtetjes sė mėtejshme pėr shtetin tonė tė ri.

  Republika e Kosovės ėshtė mike dhe partner i madh i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.

  Ne vlerėsojmė lart mbėshtetjen e madhe qė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės i kanė dhėnė popullit tė Kosovės nė rrugėn tonė drejt shtetit tė pavarur dhe demokratik. 17 shkurti 2008 paraqet ndryshim pėr Kosovėn, qė shėnoi fundin e pėrpjekjeve tona tė gjata pėr liri dhe pavarėsi.

  Kosova ėshtė nė rrugė tė zhvillimit tė saj politik, ekonomik dhe social drejt qėllimit tonė parėsor, integrimeve euroatlantike. Kosova e ka vendin nė Evropė si pjesė e Bashkimit Evropian dhe e NATO-s.

  Shtetet e Bashkuara tė Amerikės kanė bėrė shumė pėr paqen dhe demokracinė nė Kosovė dhe nė rajon. Nga ana e saj, Kosova ka pėrqafuar synimin e saj dhe tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės pėr njė tė ardhme tė qėndrueshme tė shtetit demokratik dhe tė shoqėrisė shumėetnike, me kushtetutė moderne, e cila garanton liri dhe barazi pėr tė gjithė qytetarėt e saj.

  Z. President i Zgjedhur, gjatė pėrpjekjeve tuaja pėr tė mirėn e Amerikės dhe tė botės, Kosova do tė jetė gjithmonė partner i juaji nė realizimin e qėllimeve tė paqes dhe tė demokracisė pėr tė gjithė.

  Nė emėr tė Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, mė lejoni t’Ju shpreh edhe njėherė pėrkushtimin dhe mbėshtetjen tonė nė punėn tuaj si President i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.

  Sinqerisht,

  Hashim Thaēi
  Kryeministėr i Republikės sė Kosovės

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Urime presidentit te ri te Amerikes .Mu be qejfi me thene te drejten se e meritonte.

 15. #15
  ILIR NĖ GEN Maska e flory80
  Anėtarėsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buzė Vjosės Kaltėroshe
  Postime
  1,531
  Amerika u zgjua shkoi qėndroi nė radhe dhe i dėshmoi botės pėrse ėshtė flamurmbajtėsja e Demokracisė.
  Amerika dje i dėshmoi gjithė botės demokratike dhe jo se Amerika ėshtė vendi i mundėsive
  Amerika i dėshmoi botės dje se fėmijėt e skllevėrve tė zinj qė dikur as nuk mund tė kalonin pran Shtėpisė sė Bardhė sot e drejtojnė atė.

  Kushdo qė e ka dėgjuar fjalimin e Doktor Martin Luter King vetėm tani e kupton se ēfar deshi ti tregoj botės me "UNĖ KAM NJĖ ĖNDĖRR"
  Ėndrra e Martin Luter King pėr ta parė Amerikėn tė bashkuar pėrtej ngjyrės sė lėkurės u bė realitet
  Zgjedhja e Senatorit Obama vendosi shėnjėn e saj nė Histori
  EH I ZIU NJERI, GĖLLTIT DIKU NJE LUGĖ ĒORBĖ TĖ PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PĖR GJITHĖ JETĖN!

 16. #16
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  41
  Postime
  326
  Me ne fund nje president te cilin do e shikojme me admirim. Pas 8 vjetesh te nje presidenti dhe njeriu medioker, vjen nje njeri inteligjent, arritjet e te cilit vijne nga sakrifica e tij dhe jo nga statusi elitar.

  Shpresoj qe te kete mundesi qe Obama te perpiqet ta ktheje vendin ne drejtimin e duhur, sado qe jam cinik dhe besoj qe ndryshimet radikale jane te pamundura.
  NeverAgainVolunteerYourself

 17. #17
  Sado i madh zhgenjimi tani, prap besoj se me e keqja ka kaluar me Bushin, si me luftrat si me ekonomine. Ata budallenj qe merrnin neper intervista dje qe me verte kujtonin se me ardhjen e Obames tani do pasurohen me magji, sigurisht qe do zhgenjehen, por shumica nuk besoj se do zhgenjehet pasi pavarsisht se kush do ishte presidenti i ardhshem, gjendja ekonomike do rregullohet. Dhe nese jane ne rregull ekonomikisht amerikanet, do ja varin prap politikes besoj dhe do kthehen te 40% pjesmarrje ne votime, si gjithmone.

 18. #18
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Anėtarėsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044

  Talking

  Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
  Sado i madh zhgenjimi tani, prap besoj se me e keqja ka kaluar me Bushin, si me luftrat si me ekonomine. Ata budallenj qe merrnin neper intervista dje qe me verte kujtonin se me ardhjen e Obames tani do pasurohen me magji, sigurisht qe do zhgenjehen, por shumica nuk besoj se do zhgenjehet pasi pavarsisht se kush do ishte presidenti i ardhshem, gjendja ekonomike do rregullohet. Dhe nese jane ne rregull ekonomikisht amerikanet, do ja varin prap politikes besoj dhe do kthehen te 40% pjesmarrje ne votime, si gjithmone.
  Gjithcka qe ti ke ne dore eshte nje cope shprese, ndersa historia flet ndryshe.

  S'eshte hera e pare qe dikush ka arritur te hipnotizoje turma delesh dhe t'i zhgenjeje vetem pak vite me vone. Ne fakt, ndodh rendom. Shpresa jote bie ndesh me rregullat e probabilitetit.
  As qe du me dit!

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Citim Postuar mė parė nga Gostivari_usa Lexo Postimin
  You are not funny!!! Per kete post . me fal qe te them por meriton rep te dobet!
  me fal qe po te them se nuk u nisa per te thene asgje funny, isha shume serioz ne ate qe thashe.
  Pik se pari ti duhet te jesh i kenaqur qe u zgjedh nje person i tille per president, ngase te paktem me te kjo bota e sotme ka me shum shance per paqe!
  Shancet per paqe jane 0 me cilin do president qe vjen, paqja eshte nje iluzion i bukur, vetem kaq.
  Me nje Bush te dyte ( McCaine ) , siguria boterore do te ishte shum me e cenuar se sa me nje Barak Obama!
  i love bush, so i love mccain.
  Nga ana tjeter aftesite intelektuale qe shprehu Obama gjate ketyre zgjedhjeve presidenciale, ne krahasim me John McCaine , ishin te permasave titanike qe e benin McCainin te duket para Obames si orangutan, cdo here fol per aftesite intelektuale!
  Aftesite oratorike nuk jane aftesi intelektuale e per me teper politike. Obama ishte nje orator "entertainer" i zoti. Aftesite e tij intelektuale do duken me kohen.
  Tani mvaret se ke preferon ti si president, nje njeri i cili ka intelegjence mesatare , si puna e jote, ose nje person intelegjenca e te cilit eshte superiore!
  me vjen keq qe nuk ndaj te njejtin mendim me ty per superioritetin e inteligjences se obames. Dhe inteligjences sime ti vish anes ti dhe obama bashke.

 20. #20
  Citim Postuar mė parė nga Sa Kot Lexo Postimin
  Gjithcka qe ti ke ne dore eshte nje cope shprese, ndersa historia flet ndryshe.

  S'eshte hera e pare qe dikush ka arritur te hipnotizoje turma delesh dhe t'i zhgenjeje vetem pak vite me vone. Ne fakt, ndodh rendom. Shpresa jote bie ndesh me rregullat e probabilitetit.
  Secili quan turma delesh ke te doje. Besoj se do kishte plot qe do thonin qe McCain dhe partia e tij i hipnotizoi delet per here te trete rresht nese do kishte fituar ai.

  Por presidenti nuk eshte se do beje ndryshime rrenjesore. Ekonomia ulet e ngrihet dhe duket se e ka prek fundin. Kshuqe vetem lart mund te shkoje, mbase jo menjehere.

  P.S. se kuptova mire se per cfare e ke fjalen kur thua qe historia flet ndryshe

Faqja 0 prej 18 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Fatos Nano: PS ka per ti humbur zgjedhjet e qershorit
  Nga juanito02 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 100
  Postimi i Fundit: 21-06-2009, 07:02
 2. Godo: Zgjedhjet, pėrgjegjėsi e Berishės
  Nga Albmaster nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-11-2008, 15:55
 3. Sofra Tetovare
  Nga Coca-Cola nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 1444
  Postimi i Fundit: 08-11-2008, 23:26
 4. Kėrcėnime me armė nė qėndrat e votimit nė zgjedhjet e 1921
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-07-2005, 20:27
 5. Strategjia e opozitės nė zgjedhjet lokale
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 08-08-2003, 11:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •