Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 49
 1. #1
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,551

  Alessandro Del Piero

  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 2. #2
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,806
  del piero eshte i madh si futbollist dhe duhet respektuar er lojen e tij. gjithmon ka pasur vazhdueshmeri ne lojen e tij.

  respekte!
  vari leshte

 3. #3
  Ultras Maska e KUSi
  Anėtarėsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  3,050
  Thjesht mund ta quash nje shkop magjik i cili ti ploteson deshirat nga te duash te shenon gol
  ” UNĖ JAM MIRĖ KUR ASHT MIRĖ SHQYPNIA! ”

 4. #4
  Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
  Anėtarėsuar
  06-02-2006
  Postime
  975
  I <3333333 him
  Del Piero eshte arsyja qe me pelqen Juventus!
  Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

  나는 당신이 정말 싫어

 5. #5
  JUVENTUS 4 EVER THE BEST Maska e bessycool
  Anėtarėsuar
  04-09-2006
  Vendndodhja
  Ferizaj
  Mosha
  34
  Postime
  417
  Del Piero nr.1
  Eshte njeri nder me te miret te te gjitha koherave ne boten e footballit.
  Duhet te jemi krenare qe e kemi CAPITEN.

  “Del Piero is like wine, the more it ages, the better it gets.”

  Grande Alessandro Del Piero!!!! King of Juventus!!!

  Forza JUVENTUS - FoRza DeL PieRo

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bessycool : 02-11-2008 mė 13:32
  I will always remember the girl next door .........!

 6. #6
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Tė flasėsh keq pėr Del Pieron do tė thotė qė nuk ke lidhje me futbollit nė asnjė aspekt, kėtė e them jo sepse jam tifoz i Juves, por sepse realiteti ėshtėa ashtu dhe atė qė ka bėrė Del Piero pėr gjithė kėto vite dhe qė bėn edhe sot ėshtė thjeshtė fantastike.

  Faktin mė tė freskėt e kemi mbrėmė, golin tė cilin e shėnoi nga 30 metra nga njė gjuajtje e lirė tregon mjeshtrin e tij tė vėrtet, ėshtė thjeshtė i paaritshėm.
  Sui generis

 7. #7
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  52
  Postime
  463
  Po s mundet dot te flase keq njeri per PINTURIKION. Eshte i madh si ne fushe dhe ne jete.
  Mjaft te kujtojme dasmen e tij qe s e mori vesh njeri e jo si .......ndonje tjeter qe s la telvizion
  pa thirrur. Po vec per nje gje na ka genjyer DEL PIERO per moshen ai me duket se eshte 20vjec mor mik.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Anėtarėsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  36
  Postime
  4,063
  Citim Postuar mė parė nga _Elena_ Lexo Postimin
  I <3333333 him
  Del Piero eshte arsyja qe me pelqen Juventus!
  ahhahahahahahahah
  Dhe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė brazdė.

 9. #9
  Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
  Anėtarėsuar
  06-02-2006
  Postime
  975
  Citim Postuar mė parė nga BaBa Lexo Postimin
  ahhahahahahahahah
  Cila ishte arsyja e te qeshurit?
  Ma bej te ditur dhe mua!
  Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

  나는 당신이 정말 싫어

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Alex731
  Anėtarėsuar
  06-04-2007
  Postime
  540
  Sedi bre xhdo fjale eshte e tepert per ALex Del Piero, une me juventus jam qe ne ndehsjen 6-1 me PSzh nese nuk gaboj, dhe ki ka qene dhe do jete futbollisti me i mir me i madhi ne futboll
  Lidhjet e faqeve personale mund ti vendosni tek profili juaj por jo nė firmė. Stafi i forumit!

 11. #11
  Anagramisti Maska e Mister Enigma
  Anėtarėsuar
  06-08-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  46
  Postime
  2,636
  ADP ėshtė legjendė. Ėshtė specialisti mė i madh i gjuajtjeve tė lira.
  Kodi:
  Eja ta bėjmė bashkė njė anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetė 

 12. #12
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Flori u knaq nga goli kunder Romes dhe hapi ket temen.

 13. #13
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  Flori u knaq nga goli kunder Romes dhe hapi ket temen.
  Te ishte ashtu do ishte mbushur forumi me tema per DP, per cdo gol me goditje denimi qe ka bere e po ben!


  Alex eshte futbolli vete...dhe pse kur u demtua para 8 vjetesh ne udine, u nderpre kurorzimi i tij si legjende e futbollit boteror.

 14. #14
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,551
  Juventus ia zgjat kontratėn Del Pieros  Ikona e Juventusit Alessandro Del Piero duket se do tė shpėrblehet nga skuadra e tij pėr formėn e shkėlqyer qė ka shfaqur edhe nė sezonin e ri, me ē’rast skuadra ka vendosur t’ia zgjatė kontratėn aktuale edhe pėr njė vit mė shumė.

  Mediat italiane njoftojnė se presidenti i Juves, Giovanni Cobolli Gigli, dėshiron t’ia rinovojė kontratėn e Del Pieros me qėllim qė ta zgjat atė edhe pėr njė vit mė tepėr.

  Kapiteni i bardhezinjve ka qenė nė njė formė mahnitėse nė sezonin e kaluar duke u shpallur golashėnuesi mė i mirė nė Serie A, ndėrsa kėtė fillimsezoni, me golat dhe me asistimet e tij, ka qenė njeriu kyē nė rikthimin e Zonjės sė Vjetėr nė formėn mė tė mirė.

  Lojtari mė besnik i Juventusit, qė nga vitit 1993 bart fanellėn bardhezi, tė cilėn e ka nderuar duke fituar shtatė Scudetto dhe Ligėn e Kampionėve (ndėrkohė qė ka luajtur nė tre finale tė tjera tė garės mė prestigjioze evropiane), si edhe ka fituar plot ēmime personale, duke bėrė qė karriera e tij tė jetė ėndėrr e ēdo futbollisti. Loja e tij te Juventus ia ka mundėsuar edhe paraqitjen me Pėrfaqėsuesen italiane, me tė cilėn ėshtė shpallur kampion bote nė vitin 2006.

  Goli i tij kundėr Realit nė takimin e Ligės sė Kampionėve dhe supergoli kundėr Romės nė mbrėmjen e tė shtunės, ka shtyrė drejtuesit e klubit qė ta mbajnė “Djaloshin e Artė” nė skuadėr sa mė gjatė qė ėshtė e mundur.

  Kontrata aktuale e Del Pieros pėrfundon nė vitin 2010, ndėrsa Cobolli Gigli do t’i ofrojė edhe njė vit zgjatje, qė do tė thotė se ai do tė luajė pėr Juventusin deri nė vitin 2011.
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 15. #15
  Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
  Anėtarėsuar
  01-06-2006
  Vendndodhja
  Corleone....
  Postime
  2,707
  Ikona e Juventusit dhe e Italisė.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga The.ReaL : 04-11-2008 mė 10:58
  SPECIAL ONE

  RAUL # 7

 16. #16
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,891

  Thumbs up

  Me pelqen Alexi,jam tifoz i Juventusit dhe i Italis.
  Per mua eshte nje nga lojtaret me te mir gjat gjith egzistences se tij!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Feel the pump √

 17. #17
  Citim Postuar mė parė nga Dj-GabrieL Lexo Postimin
  Me pelqen Alexi,jam tifoz i Juventusit dhe i Italis.
  Per mua eshte nje nga lojtaret me te mir gjat gjith egzistences se tij!
  Edhe mua me pelqen edhe pse nuk jam tifoz i Juves..., ai eshte nje lojtar i shkelqyer.
  Por ja qe nuk e mblodhen me kombetaren...!

 18. #18
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,891
  Citim Postuar mė parė nga arbereshi_niko Lexo Postimin
  Edhe mua me pelqen edhe pse nuk jam tifoz i Juves..., ai eshte nje lojtar i shkelqyer.
  Por ja qe nuk e mblodhen me kombetaren...!
  Arbereshi!Populli thot "Po nuk pate koke do kesh kembe"

  Druri i dedikohet vetem Donadonit ne kete rast,ai eshte pergjegjesi i kesaj gjej!

  Gjths,te shkuara te harruara thuaj!
  Feel the pump √

 19. #19
  BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
  Anėtarėsuar
  24-04-2007
  Vendndodhja
  Auckland, New Zealand
  Mosha
  96
  Postime
  1,560
  Esht kot lojtar
  Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,614
  Per del pieron, sma ha mendja qe ka ndonje qe ta shaje si lojtar, qofte interist, milanist apo me tironen. Hyn ne nje nga lojtaret me te mire te 10 vjecarit te fundit per mendimin tim.

  ESHTE LEGJENDE! Me pak fjale!
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Mosekzistenca historike e "Jezusit" dhe e "Pavlit"
  Nga Qafir Arnaut nė forumin Agnosticizėm dhe ateizėm
  Pėrgjigje: 153
  Postimi i Fundit: 06-03-2015, 11:37
 2. Dėshmitarėt e Jehovait dhe vetvrasja
  Nga Arrnubi nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 30-12-2008, 06:38
 3. Klubi i Milanistave 2
  Nga Asteroid nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 414
  Postimi i Fundit: 04-09-2003, 00:03
 4. Klubi i Milanistave 1
  Nga Asteroid nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 585
  Postimi i Fundit: 15-03-2003, 17:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •