Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Ka Vetem DINAMO
  Antarsuar
  18-07-2008
  Vendndodhja
  Stadiumi "DINAMO"
  Postime
  447

  Maradona, trajneri i ri i kombtares argjentinase

  Diego Armando Maradona eshte trajneri i ri i kombetares argjentinase.
  Konfirmimi i Pibe de Oro ne stolin e perfaqesueses argjentinase vjen nga presidenti i Federates Argjentinase te Futbollit (Afa), Julio Grondona. Maradona e ka kaluar testin e kerkuar nga AFA, pasi ka kryer disa analiza antistres dhe kardiake me sukses. Kesisoji, pas doreheqjes se Alfio Baziles, legjenda e futbollit argjentinas, Diego Maradona, u vetkandidua per te marre drejtimin e pankines se bardhekalterve dhe ia arriti, duke sfiduar kandidaturat e disa emrave te tjere te njohur argjentinas. Do te ndihesha shume i nderuar, sikur te mund ta drejtoja kombetaren, tek e fundit, kujt nuk do ti pelqente?!, - pyeste para zyrtarizimit ne krye te stolit te kombetares argjentinase ish-kampioni i madh. Por, presidenti I AFA-s, Julio Grondona, pas refuzimit te Carlos Bianchi-t, ka vendosur legjenden Diego Armando Maradona si arkitekt i Argjentines se Boterorit 2010. Kujtojme se nje prej mbeshtetesve me te medhenj te Pibe de Oro ne pankinen e bardhekalterve ishte edhe lideri i kombetares argjentinase, Lionel Messi. Nuk mendoj se do ndieja presion nese do te ishte Maradona. Trajneri i ri duhet te punoje per ta cuar Argjentinen ne maja, aty ku e ka vendin, theksonte para pak ditesh talenti i Barcelones.

  Dicka per MARADONEN
  Eshte quajtur edhe djali i arte qe gjuante edhe kunder ligjeve te gravitetit Maradona lindi me 30 tetor te vitit 1960 ne nagjen e varfer Villa Fiorito ne periferine p Buenos Aires. Si te gjithe femijet e varfer te tagjes se tij, Maradona e kalonte kohen duke luajtur top dhe duke u vrare ne fushat d demtuara. Mbi te gjitha hapesirat e vogla ne te cilat ishte i detyruar te luante, makinat, kalimtaret dhe gjerat e tjera e bene te afte te manovronte topin ne menyren magjepse. I njohur nga shoket e skuadres per cilesite e jashtezakonshme, menjehere i vendoset nofka djale i arte, te cilen e mbajti edhe kur u be i famshem. Duke marre shkas nga talenti, ai tentoi rrugen e futbollit profesionist. Karriera e tij filloi me Argentinos Juniors, per te vazhduar tek Boca Juniors. Aftesia e tij e jashtezakonshme u vu re edhe nga i madhi Pele.ne moshen 16 vjecare U thirr per te luajtur ne Kombetaren Argjentinase. por trajneri Mennoti nuk e thirri te luante ne Boterorin e vitit 1978. E quajti teper te vogel per nje eksperience te forte dhe te rendesishme si ajo. Tifozet ne nje fare menyre nuk ishin dakort. Me zgjedhjen e Mennotit, te gjithe, me shtypin ne krye, mendonin se Maradona ishte ne gjendje te Luante. Nga ana e tij Djali i Arte fitonte Kampionatin Nderkombetar Per Te Rinj. Qe nga ky moment ngjitja e kampionit ishte e papermbajtshme. Mbas provash te shkelqyera ne kampionatin argjentinas, ai fluturoi per ne Boterorin e Spanjes me 1982, ku shenoi 2 gola, edhe pse ne ndeshjet kyc me Italine dhe Brazilin nuk arriti te shkelqente si duhej. E megjithate, tashme eshte nje Mit, i vetmi lojtar kaq popullor e kaq i dashur, sa zbehu gati yllin e futbollit Pele.
  Kontrata rekord qe ofroi Barcelona per 7 miliarde lireta e bindi te braktise Boca Juniors. Fatkeqesisht me skuadren spanjolle luajti vetem 36 ndeshje, per dy vjet, per shkak te nje demtimi te rende ne karrieren e tij. Aventura e mevonshme ishte me e rendesishme ne jeten e tij. Perfundoi pas shume tratativash ne qytetin qe do ta vinte ne flamurin e vet, Napoli. Ne fakt, vete djali i arte, shume here ka pohuar se ky qytet eshte bere kombi i tij i dyte, pas Argjentines. Sakrifica e klubit ishte e sukseshme, nje shifer rekord, 13 miliarde lireta, nje rekord per kohen, e cila e coi ne fitimin e dy kampionateve kombetare. Kulmin e karrires se vet e arriti ne Boterorin Meksiko1986″. Atje shenoi 5 gola dhe mori cmimin si lojtari me i mire i kompeticionit.
  Ne cerekfinale me Angline shenoi golin qe mbeti ne histori, si ajo e dores se zotit, nje tallje qe futbolli nuk e ka harruar akoma. Mbas pak minutash realizoi golin e mrekullueshem me nje balet, qe u pa te nisej nga mesfusha e skuadres kundershtare, duke dribluar gjysmen e skuadres kundershtare, duke depozituar topin ne rrjete. Nje gol qe ka qene votuar nga nje juri ekspertesh si goli me i bukur ne historine e futbollit. Ne fund udhehoqi i vetem Argjentinen, duke fituar Kupen e Botes ne finale, kunder Gjermanise 3-2. Nga ky sukses, Maradona kapte majat e futbollit europian, edhe me Napolin, me dy kampionate, me nje Kupe UEFA dhe Superkupe Italie. Me pas vjen Itali 90′. Argjentina ne ate Boteror arriti deri ne finale, ku u mund nga Gjermania nga nje penallti e Brehem. Maradona shpertheu ne lot.
  Jane vetem sinjalet e para te nje zbehjeje, qe asnjeri nuk dyshonte tek nje njeri i mesuar te rrinte gjithmone ne qender te vemendjes. Keshtu, nje vit me vone (mars 1991), rezulton pozitiv ndaj nje testi anti-doping qe i sjell nje perjashtim 15 mujor nga futbolli. Skandali e tronditi. rehabilitimi, pagjumesia duken te papermbajtshme. I dolen pro bleme njeri pas tjetrit. Nuk mjaftoi vetem dopingu, nga I cili hyri ne skene demoni i bardhe. Kokaina, te cilen Diego e perdorte shpesh. E vuri perposhte. Kur dukej se historia e kampionit kishte nje fund te trishtueshem, vjen edhe grumbullimi per per USA 94, ku shihet nje gol i mrekullueshem kunder Greqise. Tifozet, bota, shpresonte qe kampioni po dilte nga tuneli i erret. perkundrazi, ndalohet perseri per perdorim ephedrine, nje substance e ndaluar nga FIFA. Argjentina eshte e tronditur, skuadra humbet motivacionin dhe grinten dhe eliminohet.ne tetor te vitit 1994. Diego thirret per te drejtuar si trajner Deportivo Mandiyu, por eksperienca e tij mbaron pas dy muajsh. Ne vitin 1995 shkon si trajner tek Racing, por jep doreheqjen pas 4 muajsh. Pastaj kthehet te luaje per Boca Juniors dhe tifozet organizojne nje feste te madhe ne stadiumin Bombonera per kthimin e tij. Qendron atje deri ne vitin 1997, kur ne gusht te atij muaji rezulton perseri pozitiv ne kontrollet e anti-doping. Ne diten e ditelindjes se 36-te, diali i arte lajmeroi terheqjen e tij nga futbolli. Keshtu u mbyll karriera e tij futbollistike.  Gjate karrieres se tij ai fitoi shume cmime:

  - 1979: Golashenues ne kampionatin metropolitan, golashenues ne kampionatin kombetar, fiton Topin e Arte, zgjidhet si lojtari me i mire i vitit per Ameriken e Jugut, kampion bote me moshat e Argjentines, lojtari me i mire i vitit nga FIFA.
  - 1980: Perseri golashenues ne kampionatin metropolitan, ne ate kombetar, lojtari me i mire i vitit nga FIFA.
  - 1981: Golashenues ne kampionatin kombetar, i jepet cmimi gandula, si lojtari me i mire i vitit, fiton kampionatin me Boca Juniors.
  - 1983: Fiton Kupen e Mbretit me Barcelonen.
  - 1985: Emerohet ambasador i UNICEF-it.
  - 1986: Fiton Kupen e Botes me Argjentinen. fiton per here te dyte cmimin si lojtari me i mire i vitit per Argjentinen, dekorohet si qytetar nderi i Buenos Aires, fiton kepucen e arte si vlojtari me i mire i vitit.
  - 1987: Kampion Italie me Napolin, fiton Kupen e Italise me Napolin.
  - 1988: Golashenues i Serise A me Napolin.
  - 1989: Fiton Kupen UEFA me Napolin.
  - 1990: Kampion Italie me Napolin, vendi i dyte ne Boteror, emerohet ambasador i sportit nga presidenti i Argjentines, fiton Superkupen e Italise me Napolin.
  - 1993: I jepet cmimi si lojtari argjentines i te gjitha koherave. fiton Kupen Artemio Franchi.
  - 1995: I jepet Topi i Arte i karrieres, i jepet cmimi mjeshter i frymezimit te endrrave, nga Universiteti i Oksfordit.
  - 1999: Merr cmimin e platinit si lojtari me i mire i shekullit, i jepet cmimi si lojtari me i mire i shekullit per Argjentinen, goli i tij kunder Anglise zgjidhet si goli me i bukur ne historine e futbollit

  Sporti Shqiptar
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  DINAMO KAMPIONE

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Ka Vetem DINAMO
  Antarsuar
  18-07-2008
  Vendndodhja
  Stadiumi "DINAMO"
  Postime
  447
  Si trajner i kombetares argjentinase, pavaresisht mungeses se pervojes trajnuese, me se paku, do percjelle e injektoje shume entuziazem, mediatizim dhe krenari tek skuadra.
  Me shume mundesi, Argjentina edhe per shkak te pasjes ne krye te saj te nje legjende te tille, ka per te qene rivale kryesore per fitimin e Boterorit 2010.
  DINAMO KAMPIONE

 3. #3
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  E futen dhe drogaxhiun trajner keta...gjithsesi Brazili prap mbetet me i fort...Argjentines nuk i mbetet asgje vece te qajn cdo here kur humbin!
  Il Club Pi Titolato Al Mondo

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Ka Vetem DINAMO
  Antarsuar
  18-07-2008
  Vendndodhja
  Stadiumi "DINAMO"
  Postime
  447

  Maradona, ne Brazil qeshin me emerimin trajner

  Lajmi i emerimit te Diego Armando Maradones ne stolin e Argjentines ka ngjallur kureshtje dhe reagime te medha ne Brazil.

  Sipas shume opinionisteve por edhe njerezve te thjeshte, misioni i ish lojtarit legjendar bardhekalter ne stolin e kombetares, do te deshtoje.

  Nepermjet nje sondazhi te agjencise “Estado”, jane pyetur 326 persona, ku plot 79 % e tyre mendojne se Maradona nuk do t’ia dale mbane ne misionin qe ka marre persiper.

  Nderkohe, ne sondazhin e faqes se internetit “Lancenet”, 67.2% mendojne se “Pibe D’oro” nuk do ta permiresoje gjendjen ne kombetaren argjentinase, pasi sipas tyre, per te stervitur nje skuader nuk eshte e mjaftueshme te jesh nje idhull. Nga ana tjeter, 32.8% e personave qe kane marre pjese ne sondazh mendojne se Maradona do t’ia dale pasi ka eksperiencen e nevojshme.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Ka Vetem DINAMO : 29-10-2008 m 12:13
  DINAMO KAMPIONE

 5. #5
  i/e larguar Maska e Vjosa
  Antarsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  36
  Postime
  1,376
  Citim Postuar m par nga niku-nyc Lexo Postimin
  E futen dhe drogaxhiun trajner keta...gjithsesi Brazili prap mbetet me i fort...Argjentines nuk i mbetet asgje vece te qajn cdo here kur humbin!
  O Nicku mos ja fut kot ore .Meqe se je Milanez na e prishe muhabetin me Brazilin le te gjej ndonje mesfushore me tipare mbrojtesi se loz akome me Gilberto Silven edhe ne sulm me Aderianon .Mos doni nga Argjentina se ka plote si ambiasso,Mascherano,Gago,Lucho Gonzales,Banega.Apo do sulmues si Cruz.Crespo,Tevez,Aguero,Lavezzi,Zarate,Lessandro Lopez.Sa per Maradonen jam edhe une dakort nuk eshte per trajnere se ska provoje per mendimin tim duhej te mirrte nje trajner i cili te kete provoje nga europa.Ose nje trajner Italian si Capello ose Lippi.Nuk e kuptoj gjithe ajo skuader me talent nuk mund te lozi mire.Vamos Vamos Argentina

 6. #6
  ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
  Antarsuar
  13-12-2002
  Vendndodhja
  ♥ Camp Nou ♥
  Mosha
  38
  Postime
  2,012

  Maradona: Do ta nxjerr m t mirn nga Messi

  Przgjedhsi i ri i kombtares s Argjentins n futboll, Diego Maradona, thot se e din se si ta nxjerr m t mirn nga Lionel Messi.

  Mbrm n ort e vona u publikua se Maradona do t jet trajneri i ri i kombtares argjentinase. Legjenda e futbollit ka br t ditur menjher se Lionel Messi do t jet figura kryesore n kombtare, nn drejtimin e tij.

  “Ai sht nj futbollist fenomenal dhe duhet t’i jepet liri e lojs pa ndonj prgjegjsi. Ai ka vetm 20 vjet dhe luan pr Barcelonn. E di se si ta nxjerr m t mirn nga ai”, ka deklaruar Maradona.

  Marr nga Telegrafi.com


  Vertet Maradona nuk ka pervoj si tranier, por me Maradonen ne pankine lojtaret e Argjentines do te motivohen shume. Do kisha deshir qe ne kombetare te therrasi dhe Lavezzi.
  Se bashku me Leo Messi-n, do te bejne cudira. Spektakel i garantuar, madje uroj qe ne Afirke te fitoj botrorin LIONEL MESSI..... Qe te kete mundsin te shpallet de juro mbreti i futbollit, pasi de facto LIONEL MESSI eshte MBRETI I FUTBOLLIT.
  ◄█ Barcelona e MADHE █►

 7. #7
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Citim Postuar m par nga Vjosa Lexo Postimin
  O Nicku mos ja fut kot ore .Meqe se je Milanez na e prishe muhabetin me Brazilin le te gjej ndonje mesfushore me tipare mbrojtesi se loz akome me Gilberto Silven edhe ne sulm me Aderianon .Mos doni nga Argjentina se ka plote si ambiasso,Mascherano,Gago,Lucho Gonzales,Banega.Apo do sulmues si Cruz.Crespo,Tevez,Aguero,Lavezzi,Zarate,Lessandro Lopez.Sa per Maradonen jam edhe une dakort nuk eshte per trajnere se ska provoje per mendimin tim duhej te mirrte nje trajner i cili te kete provoje nga europa.Ose nje trajner Italian si Capello ose Lippi.Nuk e kuptoj gjithe ajo skuader me talent nuk mund te lozi mire.Vamos Vamos Argentina

  Argjentina ka talente por asnjehere nuk ka patur trajner...shif Brazilin ne vitin 2002 e fitoj me lojtar te vjeter sepse kishte Scolarin ne krye. Ne 1998 kishte Zagallon...
  Argjnetina nderron trajner shpesh ehre dhe kjo ndikon ne sistemin e lojes dhe kush luan e kush nuk luan. Cdo trajner ka vizion dhe plan te ndryshem!

  Mbase Maradona do bej te pa prituren...por sic e thash Argjentina nuk ka asnje trajner me emer prandaj nuk fiton dot me asgje!
  Il Club Pi Titolato Al Mondo

 8. #8
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,065
  Citim Postuar m par nga AIRON^BOY Lexo Postimin
  Przgjedhsi i ri i kombtares s Argjentins n futboll, Diego Maradona, thot se e din se si ta nxjerr m t mirn nga Lionel Messi.

  Mbrm n ort e vona u publikua se Maradona do t jet trajneri i ri i kombtares argjentinase. Legjenda e futbollit ka br t ditur menjher se Lionel Messi do t jet figura kryesore n kombtare, nn drejtimin e tij.

  Ai sht nj futbollist fenomenal dhe duhet ti jepet liri e lojs pa ndonj prgjegjsi. Ai ka vetm 20 vjet dhe luan pr Barcelonn. E di se si ta nxjerr m t mirn nga ai, ka deklaruar Maradona.

  Marr nga Telegrafi.com


  Vertet Maradona nuk ka pervoj si tranier, por me Maradonen ne pankine lojtaret e Argjentines do te motivohen shume. Do kisha deshir qe ne kombetare te therrasi dhe Lavezzi.
  Se bashku me Leo Messi-n, do te bejne cudira. Spektakel i garantuar, madje uroj qe ne Afirke te fitoj botrorin LIONEL MESSI..... Qe te kete mundsin te shpallet de juro mbreti i futbollit, pasi de facto LIONEL MESSI eshte MBRETI I FUTBOLLIT.

  LoooL he re paske nderruar ekip, e harrove hollanden per boteror u bere me Argjentinen

  Per mendimin tim Maradona eshte idhull, ka dhene shume per futbollin argjentinas dhe ate boteror... por s'eshte trajneri i duhur. E cfare entuziazmi do te mund te jape ai ne ekip kur ai vete nuk arrin te kontrolloje veten? Cfare shembulil mund t'i jape ai lojtareve? Nuk hidhet poshte ajo qe ai ka dhene ne futboll... por s'duhet te harrojme se ne fare eshte kthyer tani: nje njeri i varur nga droga.
  Mendoj se me talentet qe ka argjentina meriton nje trajner tjeter me te mire... eshte nje ekip qe ka yje ne perberjen e vet dhe nuk ka nevoje vetem per reklama dhe per vemendjen e masmediave sepse pastaj qe ne ndeshjet e para te boterorit (gjithmone po u kualifikua) do vihet re se gjithe ajo reklame do kthehet ne nje shtellunge tymi.

  Mendimi im ky, mos me gjuani me domate kokes
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Ka Vetem DINAMO
  Antarsuar
  18-07-2008
  Vendndodhja
  Stadiumi "DINAMO"
  Postime
  447
  Citim Postuar m par nga milanistja_el Lexo Postimin
  LoooL he re paske nderruar ekip, e harrove hollanden per boteror u bere me Argjentinen

  Per mendimin tim Maradona eshte idhull, ka dhene shume per futbollin argjentinas dhe ate boteror... por s'eshte trajneri i duhur. E cfare entuziazmi do te mund te jape ai ne ekip kur ai vete nuk arrin te kontrolloje veten? Cfare shembulil mund t'i jape ai lojtareve? Nuk hidhet poshte ajo qe ai ka dhene ne futboll... por s'duhet te harrojme se ne fare eshte kthyer tani: nje njeri i varur nga droga.
  Mendoj se me talentet qe ka argjentina meriton nje trajner tjeter me te mire... eshte nje ekip qe ka yje ne perberjen e vet dhe nuk ka nevoje vetem per reklama dhe per vemendjen e masmediave sepse pastaj qe ne ndeshjet e para te boterorit (gjithmone po u kualifikua) do vihet re se gjithe ajo reklame do kthehet ne nje shtellunge tymi.

  Mendimi im ky, mos me gjuani me domate kokes
  Ok, meqe e ke parandjere rrezikun e kunderegaimit, nuk po te gjuajme me domate kokes.
  Me nje fjale: Me Maradonen ne stol, per mua Argjentina ka me shume shanse per fitimin e Boterorit 2010.
  DINAMO KAMPIONE

 10. #10
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Antarsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,806
  maradona ka qen i madh si futbollist por selecao nuk mund te kalohet...

  brazili eshte superfuqi futbolli
  vari leshte

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Alex731
  Antarsuar
  06-04-2007
  Postime
  540
  Nuk besoj ne suksese edhe pse jam me Arxhentinen ne Ameriken jugore.
  Lidhjet e faqeve personale mund ti vendosni tek profili juaj por jo n firm. Stafi i forumit!

 12. #12
  ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
  Antarsuar
  13-12-2002
  Vendndodhja
  ♥ Camp Nou ♥
  Mosha
  38
  Postime
  2,012
  Citim Postuar m par nga milanistja_el Lexo Postimin
  LoooL he re paske nderruar ekip, e harrove hollanden per boteror u bere me Argjentinen


  Jo Hollanda, por dhe Shqiperia te luaj ne botror.... Perseri do uroj qe t'a fitoj Lionel Messi botrorin.... Thjesht meriton te jete gjithmone kampion LIONEL MESSI.
  ◄█ Barcelona e MADHE █►

 13. #13
  BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
  Antarsuar
  24-04-2007
  Vendndodhja
  Auckland, New Zealand
  Mosha
  96
  Postime
  1,560
  Citim Postuar m par nga niku-nyc Lexo Postimin
  Argjentina ka talente por asnjehere nuk ka patur trajner...shif Brazilin ne vitin 2002 e fitoj me lojtar te vjeter sepse kishte Scolarin ne krye. Ne 1998 kishte Zagallon...
  Argjnetina nderron trajner shpesh ehre dhe kjo ndikon ne sistemin e lojes dhe kush luan e kush nuk luan. Cdo trajner ka vizion dhe plan te ndryshem!

  Mbase Maradona do bej te pa prituren...por sic e thash Argjentina nuk ka asnje trajner me emer prandaj nuk fiton dot me asgje!
  Po mir pse thuaj ti shif Brazilin ne Botror te 2002 pse nuk thuaj
  Me mir shif Brazilin ne Botrorin 2006 ti
  qe iku per lesh smbajti dot frum po na kujton brazili
  ne 2002 po nje lojtat te nxjeri brazili si Maradona qe ka Nxjer Argjentina
  Njeher e njehe Kohe Brazili As ne ender sdo mundet tja arinte dot
  Prandai mos Kraso ata Plerat E brazilit ti se u ran nga Venezuela ne brazil
  Prandai mos shkruaj kot super fuqi brazili ka mar ca kishte per te mar brazili
  po ska me per te mar Prandai mos shkruaj kot super fuqi brazili
  Se mua sme intereson as brazili as argjentina Per vete jam Tifoz me Gjermanin
  Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

 14. #14
  BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
  Antarsuar
  24-04-2007
  Vendndodhja
  Auckland, New Zealand
  Mosha
  96
  Postime
  1,560

  Maradona sheh Maskeranon kapiten

  Diego Armando Maradona ka nisur zyrtarisht pune ne krye te stolit te Argjentines. Ndryshimi i pare i Maradones ne kombetare ka lidhje me dashurine e tij per Napolin. "Il Pipo" ka perfshire ne listen e kombetares se Argjentines dy lojtare te Napolit, Denis dhe Lavecin. Me 19 nentor Argjentina do te luaje nje ndeshje miqesore me Skocine. Dje Maradona shpalli listen e kombetares dhe akti i pare i ndryshimeve te Maradones ishte ftesa per te dy lojtaret argjentinas qe luajne me Napolin. Gjithcka duket se eshte "made in Maradona". Diego, i zgjedhur trajner pak dite me pare foli per preferencat e tij ne krye te Argjentines. Nga lojtaret qe ka lavderuar me shume dhe qe e sheh si liderin e ardhshem te ekipit, Maradona ka permendur asin e Liverpulit dhe jo Leo Mesin qe pritej te ishte: "Maskerano eshte lojtari ideal per ekipin kombetar qe dua te drejtoj. Punon me koke, sakrifikon dhe shqetesohet per shoket. I ka te gjithe cilesite per te qene kapiten dhe do te jete ne te ardhme", tha Maradona, duke folur per here te pare ne lidhje me te ardhmen e Argjentines." Te tjeret duhet te luajne si profesioniste dhe te mos e shperdorojne topin, kete kerkoj nga lojtaret qe duan te jene pjese e kombetares sime," ishin fjalet e legjendes se Argjentines, te cilit i eshte dhene besimi i kombetares.
  Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

 15. #15
  Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
  Antarsuar
  01-06-2006
  Vendndodhja
  Corleone....
  Postime
  2,707
  Me duket se Maskerano ka refuzuar postin e kapitenit te Argjentines.
  SPECIAL ONE

  RAUL # 7

 16. #16
  BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
  Antarsuar
  24-04-2007
  Vendndodhja
  Auckland, New Zealand
  Mosha
  96
  Postime
  1,560

  Sa e vshtir pr Maradonn

  Edhe pse nuk sht ulur ende mir n stolin e kombtares argjentinase, Diego Armando Maradona ka hasur n kontestimet e para pr sa i prket grumbullimit t lojtarve. N t prditshmen argjentinase Ole sht publikuar edhe nj fotomontazh, ku Pibe de Oro sht shfaqur i masakruar nga kritikat e t gjithve. Zgjedhja pr t mos grumbulluar n kombtare mesfushorin e Interit, Esteban Kambiason, nuk u ka plqyer aspak mediave. Kritika ka pasur edhe pr dy lojtart Zaneti dhe Hajnze, t cilt nuk shihen m si t denj pr kombtaren. Madje Ole ka shkuar edhe m tej, duke shkruar se n kt mnyre nuk shkohet n botror. Por mosmarrveshje Diego Maradona ka pasur edhe me presidentin e Federats Argjentinase t Futbollit, Hulio Grondona, pr sa i takon prbrjes s stafit teknik t trajnerit. N fakt, federata miratoi dje emrimet e asistentve teknik t kombtares: Karlos Bilardo, Serxhio Batista dhe Hose Luis Braun. Por dje Maradona deklaroi se n stafin e tij do t donte edhe ish-lojtart e kombtares, Alehandro Manuso dhe Oskar Ruxheri. Por pr kt t fundit Grondona ka vendosur nj veto t prer.

  Maradona vetm dje e ka marr zyrtarisht detyrn e trajnerit t kombtares argjentinase, duke u shprehur se do t mundohet t bj m t mirn dhe nuk do t lejoj asknd q t ndrhyj n punn e tij. sht nj nder. Nj ndrr q realizohet t drejtoj kombtaren time n krah t Karlos Biliardos, - sht shprehur Maradona. - Do t bj t pamundurn pr ti dhn kombtares at q meriton. Duhet ta shikojm njri-tjetrin n sy dhe ti themi gjrat hapur. T gjith duhet ta din se un jam numri nj dhe duhet tu binden urdhrave t mia. Kur kam hyr ktu, kam pasur t njjtat ndjesi si edhe n kohn kur kam qen lojtar. Zemra m rreh ende fort.

  Deri prpara dats 19 nntor q do t jet dhe debutimi i Maradons n drejtimin e kombtares argjentinase n miqsoren me Skocin, Diego do t udhtoj pr n Evrop, pr t takuar t gjith lojtart q ka grumbulluar dhe pr t folur nga afr me ta.
  Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

 17. #17
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Shum e vshtir pr kt problematikun t udhheq nj kombtare t madhe si sht Argjentina. Ai, dmth Maradona, ka qen lojtar i madh, por kjo nuk e bn at detyrimisht trajner t madh. Ky do t dshton, 100%.
  My silence doesn't mean I am gone!

 18. #18
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,230
  Sa e vertet eshte deklarata e fundit qe ka bere Maradona. Ka menduar qe shiritin e kapitenit te kaloje tek Javier Mascherano ?

  Nuk e di po ne lajmet Sportive qe jepe Sport News tek DigitAlb ma zuri syri.

 19. #19
  -_- Maska e jack_sparow
  Antarsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Out of Space
  Postime
  784
  Citim Postuar m par nga Hyjnor Lexo Postimin
  Sa e vertet eshte deklarata e fundit qe ka bere Maradona. Ka menduar qe shiritin e kapitenit te kaloje tek Javier Mascherano ?

  Nuk e di po ne lajmet Sportive qe jepe Sport News tek DigitAlb ma zuri syri.
  Eshte e vertete ,po e ka refuzuar postin Mascheranoja.

 20. #20
  Perjashtuar Maska e MICHI
  Antarsuar
  14-09-2004
  Mosha
  39
  Postime
  1,537
  ky o do jete i mire shum o i keq shum rruge te mesme ska me te

Tema t Ngjashme

 1. Kombtarja Shqiptare - [lajme dhe komente]
  Nga RaPSouL n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 997
  Postimi i Fundit: 22-01-2012, 21:52
 2. Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 28-04-2009, 12:27
 3. Diego Armando Maradona
  Nga DORJANBITI n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 25-12-2007, 15:41
 4. Tifozat e Super Kampiones TIRONA <3>
  Nga BlueBaron n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 274
  Postimi i Fundit: 15-10-2005, 01:39
 5. Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 08-01-2005, 18:44

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •