Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 39 prej 39
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2014
  Vendndodhja
  Pėrmet
  Postime
  15
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Po e di qe origjinalet nuk jepen. Rrofsh faleminderit
  Nuk e kuptova kete (provat suportuese te lutjes ti bashkangjis) ?
  Nuk e kam iden se cfar kerkojn ata po prova km shume dhe shume bindese ,se une e kam martes reale dhe kam ndenjtur 2 vjet i fejuar
  Vetem ne pushime km qen 5 her neper europ dhe plus martesen qe bera tani ne shqiperi ,ku me erdhen dhe njerzit e nuses nga kanadaja
  Gjithsesi faleminderit shume

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2014
  Vendndodhja
  Pėrmet
  Postime
  15
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  [QUOTE=Sorkadhe_Kelcyre;3721979]Ben mire qe provat suportuese te lutjes tende t'i bashkangjisesh dhe t'i fusesh ne zarf, vetem KUJDES: vetem fotokopjet tani per tani, mos dergo origjinalet ,(kije parasysh mos jep kurre dokumenta origjinale pa ju bere fotokopje perpara! ) ato mund t'i prezantosh ne intervisten tende, kur ta kesh takimin. Sa me shume bindje t'u japesh me prova, aq me mire per ty.

  Fotokopjoje edhe formularin e lutjes qe do dergosh dhe mbaje ta kesh per referim me vone, e te dish se c'fare ke plotesuar. Keshtu vepro sa here te kesh dokumenta per te plotesuar ne te ardhmen. Mbaj nje dosje mbi lutjen dhe fut aty cdo gje qe dergon ne plotesim te kerkeses. Do te te hyjne ne pune edhe vite e vite me vone kur te besh lutjen per nenshtetesi pasi te kesh ardhur ne Kanada.[/QUOT

  Nuk e kuptoj cfar eshte kjo (Ben mire qe provat suportuese te lutjes tende t'i bashkangjisesh)
  Po e di qe vetem fotokopjet ...
  Faleminderit je e respektuar

 3. #23
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Permeti, provat suportuese do te thote qe ate qe ti deklaron ta vertetosh me prove te dokumentuar ne leter, pershembull ti thua ke qene me pushime. Atehere vertetoje me dicka qofte biletat e udhetimit me emer tuajin , ose qofte foto ku te tregohet qe jeni bashke ne vendin ku ti deklaron ( jo foto studiosh po ambienti) . Keta kane nje moto ketu ku thone se drejtesia eshte e verber dhe shikon vetem gjerat e dokumentuara. Mundohu te deklarosh gjera ku ti ke dokumenta me cfar t'i vertetosh se fjalet nuk merren per prove. Ne baze te provave ata vendosin.
  T'ia bashkangjisesh lutjes, do te thote qe t'i fusesh ne zarf me formularin qe do nisesh.
  Nese nusja tende eshte ne Kanada duhet t'i dije keto gjera , gjithsesi ti mire ben qe pyet per te qene edhe me i sigurt. Une thjesht po te them ato qe di dhe mendoj qe te ndihmojne, po ti ben mire te lidhesh e t'i plotesosh e nisesh me nje njeri qe merr vesh nga kjo pune. Avokate e noter ka ne shqiperi po aq sa edhe kamariere .. Mos i bej shkel e shko formularet se i heq shancin vetes.

  Gjith te mirat
  What goes around---comes around

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Sorkadhe_Kelcyre pėr postimin:

  Permeti (26-02-2014)

 5. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2014
  Vendndodhja
  Pėrmet
  Postime
  15
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Te kuptova ....jo gjithcka i kam me bileta si te avionit te trenit dhe te hotelve ku kam qen
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Permeti : 25-02-2014 mė 09:49

 6. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2014
  Vendndodhja
  Pėrmet
  Postime
  15
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Pershendetje ! Desha nje informacion , i kam hedhur letrat per bashkim familjar se kam nusen shtetase kanadese, me ka pranuar si kanadaja dhe kubeku , kan ardhur letrat qe ne 10/07/2014 ne rome . Mund te me ndimoni sa koh sgjasin ne rome ? Faleminderit !

 7. #26
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Kur te shkosh per interviste, mos thuaj Kanada dhe Kubeku (Canada dhe Quebec) se te nxorren jashte nga konsullata dhe nuk merr dokumenta kanadeze sa te jete jeta. Kanada dhe Quebec nuk jane dy entitete te ndryshme. Quebec eshte nje province e Kanadase. Mos bej gabime te tilla me.

 8. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2014
  Vendndodhja
  Pėrmet
  Postime
  15
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Une se si funksjonon , por di te them qe nuk duan te njejtat letra me provincat e tjera te kanadas.. Tu gjithsesi faleminderit

 9. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2014
  Vendndodhja
  Pėrmet
  Postime
  15
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Tungatjeta !
  Me falni ndoshta ju kam bezdisur por Desha nje pergj po dini gje apo te kemi degjuar rast te till..
  Me ka derguar 1 email ambasada canadese dhe me thot qe mungon datat kur kam filluar pun ketu ne Itali
  Se une i kisha ven vetem muajn dhe vitin jo dhe daten qe kam filluar punen apo daten qe e kam len
  Mund te me thoni si mund tua dergoj atyre kete korogjim? Me post apo ka ndonje email apo fax? Se ata ma derguan ne nje email romeemigracione , po se di a u vajti tek kjo andres se ua dergova nje email tek kjo andres
  Faleminderit
  Pers pergj

 10. #29
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Ah more Permeti , diku tapata thene ne nje nga pergjigjet me siper qe seshte mire te lesh daten bosh edhe pse se mban mend, mundohu me perafersi se me e demshme eshte sorrollatja e dokumentave neper poste sesa nje gabim date .

  Asgje ska gjithsesi , viri daten dhe inicialet e tua siper ndryshimit se ashtu duhet . Printoje letren edhe plotso me stilolaps vetem informacionin e munguar. Po nuk e pate e-mail shiko mos kesh fotokopje te formularit qe ke derguar ( mbaj mend qe te porisita ta fotokopjosh para se ta nisesh
  )
  Gjith te mirat

  Sorkadhja
  What goes around---comes around

 11. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2014
  Vendndodhja
  Pėrmet
  Postime
  15
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Vetem keto data kisha harruar dhe se di se si i harrova .
  Po i kam cdo kopje qe kam derguar ... Po ku tjua nis tek e mail qe me derguan ata ?
  Thua do ket shum vones pas kesaj ?
  Je e nderuar sorkadhe
  Te falenderoj shume
  Gjith te mirat

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Permeti pėr postimin:

  Sorkadhe_Kelcyre (03-09-2014)

 13. #31
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Plotesoje kopjen qe ke me stilolaps me ngjyre te kuqe ne vendet e datave qe jane bosh dhe siper kutise se vogel te dates vir inicialet e emrit tend. (emrit qe ke ne formular) . Pastaj skanoje komplet dokumentin me te gjitha faqet dhe bashkangjitja nje e-maili qe t'u dergosh atyre qe te kane kontaktuar. Mos harro ne mesazh ta qartesosh qe i ke bere ndryshimet ne faqen nr. (shkruaji numrin e faqes se formularit).

  Mos harro , gjithmone korrespodencen me emigracionin mundohu ta mbash me etike . Letra do te jete e ketij tipi :

  emer mbiemer,
  adresa jote
  numri i identitetit tend ne dok. e nisura ( nese ke)


  Pershendetje,
  ju shkruaj ne lidhje e-mailin qe mora nga ju dt. (viri daten e sakte) mbi kerkesen qe kam bere (perafersisht kohen shkruaj sa ka qe e ke nisur) ne lidhje me bashkimin tim familjar.
  Kerkoj ndjese per mos-saktesimin e datave te mia te fillimit te punes, ne faqen (vir nr. e sakte te faqes ku jane gabimet) te formularit . Keto data jane ( dhe vendos dt. muajin dhe vitin perkatesisht per secilen pune qe ke shkruar ne formular) .
  Bashkangjitur po ju dergoj nje kopje te dokumentit me korregjimet e bera.

  Ju lutem me kontaktoni nese ka paqartesi te tjera.

  Me respekt
  (emrin tend dhe mbiemrin )
  What goes around---comes around

 14. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2014
  Vendndodhja
  Pėrmet
  Postime
  15
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Do me falni se si kam mundesit te futem nga hera ne net.

  Shume faleminderit per ndihme qe me jepni ....ne vecanti sorkadhes kelcyra ....

  Mua para nje jave me ka derguar e-mail Ambasada canadese nga Roma qe me kerkoi ti dergoj me poste certificaten e qubecut qe me paranon atje , dhe thosh ne Qofte se nuk jua dergoja mund te me anullonin edhe kerkesen per viz qe kam ber...
  Mund te me thoni po qe se di njeri sa mund te vonojne tani per te me folur per te len passaporten per vize?
  Ju faleminderit shume !!!

 15. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2014
  Vendndodhja
  Pėrmet
  Postime
  15
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Smund te me ndimoi njeri me nje informacion ?

 16. #34
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Pershendetje Permeti,
  Fillimisht, a e cove dokumentin qe te kerkuan?
  What goes around---comes around

 17. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2014
  Vendndodhja
  Pėrmet
  Postime
  15
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Po dhe me falenderuan per bashkpunimin dhe qe jua dergova direkt sei me derguan e-mail ..

 18. #36
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Atehere , ti c'kishe per detyre te beje , e bere. Tani, duhet te dish qe vetem emigracioni nuk ka nje rregull te caktuar me afat kohor per te mbyllur nje dosje. Edhe ata vet po te telefonosh do te te thone se asnjehere nuk i dihet se sa mund te zgjasi. Prandaj te uroj fat e te te vijne sa me shpejt!
  What goes around---comes around

 19. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2014
  Vendndodhja
  Pėrmet
  Postime
  15
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  S mua me than qe ky dokument eshte i fundit , dhe shume her ndodh qe ta kerkojn kur te vesh per intervisten , po me sa duket ste bejn... Dhe mendova se do ishin ne perfundim ... Flm gjithsesi

 20. #38
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Te prifte mbaresija ne Canada , Permeti!
  What goes around---comes around

 21. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-01-2018
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Koha e pritjs per bashkimin e cifteve

  Pershendetje Sorkadhe
  Mund te me japesh nje udhezim si mund te bej nje garanci vellait per te ardhur ne kanada si turist
  Faleminderit

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Roli i Akides sė Selefėve nė bashkimin e muslimanėve
  Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-02-2009, 05:28
 2. Garda Vojvodat” kėrkon bashkimin me Bullgarinė
  Nga Stentori nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 46
  Postimi i Fundit: 24-11-2008, 18:01
 3. A e duan shqiptarėt bashkimin kombėtar?
  Nga Sabriu nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 05-05-2006, 11:56
 4. PUK: Referendum pėr bashkimin e trojeve shqiptare
  Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-01-2005, 09:27
 5. Shtajner me nje plan per bashkimin e Mitrovices
  Nga Ari-Intimidator nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-10-2002, 12:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •