Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 33 prej 33
 1. #21
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 2. #22
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar [Perla] pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 4. #23
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 5. #24
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 6. #25
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar [Perla] pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 8. #26
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar [Perla] pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 10. #27
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar [Perla] pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 12. #28
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 13. #29
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 14. #30
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime
  Renoir e konsideronte pikturen gezimi i te jetuarit, dhe aftesi per t'u habitur cdo dite para mrekullive te krijimit; atij i pelqente te rrembehej nga emocionet dhe ngjyrat, duke qene gjithmone i hipnotizuar sic ndodh me nje femije nga drite-hijet dhe ngjyrat qe drita mund te krijoje ne natyre.

  “Nese pikturimi nuk do te me zbaviste, une nuk do te pikturoja fare” - keshtu i thoshte ai piktorit dhe mikut te tij Gleyre.

  Elementet karakteristike te pikturave jane personazhet te pikturuar ne sfondin e natyres, efektet e drites ne imazhe me ngjyra dhe objekte, dominimi i ngjyrave te ngrohta per te cilat shpesh here e kane kritikuar, dhe sidomos figurat femerore te cilave ai u perkushton me shume se dyzet portrete.
  1. La Grenouillčre, 1869, Stockholm
  2. Le Déjeuner des canotiers, 1881, Philips Collection
  3. La cuillette des fleurs, 1875, National Gallery of Art
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar broken_smile pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 16. #31
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime
  Femme nue dans un paysage, 1883, Fogg Art Museum
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar broken_smile pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 18. #32
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  A eshte kjo pikture e Renoir , e njejte me ate qe kishte "Aurora" tek "Terms of Endearment" ? Apo behet fjale per pikture tjeter?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 19. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar MI CORAZON pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 20. #33
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  A eshte kjo pikture e Renoir , e njejte me ate qe kishte "Aurora" tek "Terms of Endearment" ? Apo behet fjale per pikture tjeter?
  jo, nuk eshte kjo. te filmi nuk dallohet mire por besoj se behet fjale per kete pikturen tjeter te Renoir...eshte portreti qe Renoir i ka bere djalit te vogel Claude Renoir.

  dy gjera me kane bere pershtypje te ky filmi, ne vecanti te skena kur Aurora fton Garret ne dhomen e saj per t'i treguar renoirin...e para, kur eshte duke folur ne telefon i ka floket e lagura e te mbledhur me peshqir, nuk kalon as nje sekond sa heq peshqirin nga koka dhe floket i thahen e dyta, Jacku me ato pantallonat tip tuta te shkurtra..me shkrin sa here qe e shoh : D

  qe t'i rikthehemi temes, po sjell portretin e renoir qe sipas meje duket te filmi...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 21. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar broken_smile pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. "Asgjėja"
  Nga Veshtrusja nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 17-05-2008, 14:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •