Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 33 prej 33
 1. #21
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 2. #22
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar [Perla] pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 4. #23
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 5. #24
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 6. #25
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar [Perla] pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 8. #26
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar [Perla] pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 10. #27
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar [Perla] pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 12. #28
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 13. #29
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 14. #30
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095
  Renoir e konsideronte pikturen gezimi i te jetuarit, dhe aftesi per t'u habitur cdo dite para mrekullive te krijimit; atij i pelqente te rrembehej nga emocionet dhe ngjyrat, duke qene gjithmone i hipnotizuar sic ndodh me nje femije nga drite-hijet dhe ngjyrat qe drita mund te krijoje ne natyre.

  “Nese pikturimi nuk do te me zbaviste, une nuk do te pikturoja fare” - keshtu i thoshte ai piktorit dhe mikut te tij Gleyre.

  Elementet karakteristike te pikturave jane personazhet te pikturuar ne sfondin e natyres, efektet e drites ne imazhe me ngjyra dhe objekte, dominimi i ngjyrave te ngrohta per te cilat shpesh here e kane kritikuar, dhe sidomos figurat femerore te cilave ai u perkushton me shume se dyzet portrete.
  1. La Grenouillčre, 1869, Stockholm
  2. Le Déjeuner des canotiers, 1881, Philips Collection
  3. La cuillette des fleurs, 1875, National Gallery of Art
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar broken_smile pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 16. #31
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095
  Femme nue dans un paysage, 1883, Fogg Art Museum
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar broken_smile pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 18. #32
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  A eshte kjo pikture e Renoir , e njejte me ate qe kishte "Aurora" tek "Terms of Endearment" ? Apo behet fjale per pikture tjeter?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 19. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar MI CORAZON pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 20. #33
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  A eshte kjo pikture e Renoir , e njejte me ate qe kishte "Aurora" tek "Terms of Endearment" ? Apo behet fjale per pikture tjeter?
  jo, nuk eshte kjo. te filmi nuk dallohet mire por besoj se behet fjale per kete pikturen tjeter te Renoir...eshte portreti qe Renoir i ka bere djalit te vogel Claude Renoir.

  dy gjera me kane bere pershtypje te ky filmi, ne vecanti te skena kur Aurora fton Garret ne dhomen e saj per t'i treguar renoirin...e para, kur eshte duke folur ne telefon i ka floket e lagura e te mbledhur me peshqir, nuk kalon as nje sekond sa heq peshqirin nga koka dhe floket i thahen e dyta, Jacku me ato pantallonat tip tuta te shkurtra..me shkrin sa here qe e shoh : D

  qe t'i rikthehemi temes, po sjell portretin e renoir qe sipas meje duket te filmi...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 21. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar broken_smile pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. "Asgjėja"
  Nga Veshtrusja nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 17-05-2008, 14:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •