Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-10-2008
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  A mund t flas me kamer me dik q ka Windows?

  une kam ble nje comp apple me program mac si mundem me perdor kamern ne mesenger hotmail.

  a ndoshta eshte e pa munder une me mac me fol me dika qe e ka windos!

 2. #2
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  40
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime n 10 postime
  mjafton te instalosh microsoft messenger per MAC OS
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-09-2008
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Skype punon 100%.

  Per messngerin nuk jam i sigurt, por s'ma ha mendja.
  Prralla n'lesh, Shndetja prej nesh.

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,232
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga JoniShkodran Lexo Postimin
  Skype punon 100%.

  Per messngerin nuk jam i sigurt, por s'ma ha mendja.
  Si nuk ta ha mendja ? Po Ardi qe e ka thene di dicka me shum, pastaje une punoje me Mac dhe Linux, dhe eshte e mundur te lidhesh, kur mer nje version te mac ose linux. Nuk ka asnje prog mos te funksionoje eshte e mundur te funksionoje dhe eshte shum me mire madje.

  donarti07, Kliko ketu dhe jepi save to disc

  Kalofsh sa me mire.

  P.s Moderator eshte nje faqe zyrtare e Microsoft nuk besoje se bie ne kundershtim me rregulloren. Nese eshte e pa lejuar ju kerkoje ndjes dhe mund te fshihet postimi pasi e ndihmoje me mp anetarin ne fjale.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-09-2008
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Hyjnor Lexo Postimin
  Si nuk ta ha mendja ? Po Ardi qe e ka thene di dicka me shum, pastaje une punoje me Mac dhe Linux, dhe eshte e mundur te lidhesh, kur mer nje version te mac ose linux. Nuk ka asnje prog mos te funksionoje eshte e mundur te funksionoje dhe eshte shum me mire madje.

  donarti07, Kliko ketu dhe jepi save to disc

  Kalofsh sa me mire.

  P.s Moderator eshte nje faqe zyrtare e Microsoft nuk besoje se bie ne kundershtim me rregulloren. Nese eshte e pa lejuar ju kerkoje ndjes dhe mund te fshihet postimi pasi e ndihmoje me mp anetarin ne fjale.
  Kamera ne messnger mac punon vetem kur ke corporate account, jo per personal account.
  http://blogs.zdnet.com/igeneration/?p=280

  Atehere nqs zotnia ka corporate account kamera do punoje.
  Nqs zotnia s'ka corporate account, atehere t'bajne prove Skype.

  Atehere, nqs une jam akoma gabim, ose ti di prap me shume se une (ose se artikulli), me korrigjo.
  Ndryshuar pr her t fundit nga JoniShkodran : 27-10-2008 m 18:21
  Prralla n'lesh, Shndetja prej nesh.

 6. #6
  $ Qeveri M Vete $
  Antarsuar
  02-02-2005
  Postime
  63
  Faleminderit
  17
  0 falenderime n 0 postime
  mos u hallakat kot se punon mjafton qe windows mesenger te download versionin per mac.
  sic ka windows mesenger per windos ka per macc ka dhe per linux .

 7. #7
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime n 68 postime
  Une bleva para dy javesh MacBook dhe eshte hera e pare qe punoj me mac. Per 12 vite rresht kam perdorur vetem PC. Ngaqe gjithmone kam perdorur MSN messenger, u ndodha perpara ketij problemi te njejte. Versionet e messengerit qe nxjerr mikrosofti per mac, kane funksione te kufizuara ne lidhje me ato versione qe perdoren ne windows, per arsye qe kuptohen lehte.

  Sidocofte, me i peraferti, i cili ka dhe finksionin e videocall (pa ze) eshte aMSN per mendimin tim.

  Kerkoje ne google dhe provoje.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e JACK FOLLA
  Antarsuar
  10-11-2003
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  44
  Postime
  120
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Edhe une (Win) me nje shokun tim qe ka MAC nuk arrij qe ta shoh me kamer ne MSN, pra problemi ekziston dhe nuk mjafton qe te shkarkosh MSN per MAC sepse eshte normale qe nje qe ka MAC shkarkon versionin per MAC dhe jo ate per PC.
  Adresat e faqeve personale mund ti vendosesh ne profil por jo ne firme. Stafi i Forumit

 9. #9
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Antarsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,927
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Prdorni Yahoo Messenger Mac dhe bini rehat (prfshir webcamin tuaj t domosdoshm)..pse duhet me do kusht me prdor MSN?
  Prektora

 10. #10
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga JACK FOLLA Lexo Postimin
  Edhe une (Win) me nje shokun tim qe ka MAC nuk arrij qe ta shoh me kamer ne MSN, pra problemi ekziston dhe nuk mjafton qe te shkarkosh MSN per MAC sepse eshte normale qe nje qe ka MAC shkarkon versionin per MAC dhe jo ate per PC.
  Eshte e vertete, sepse edhe une kam te njejtat probleme.
  Ndersa me skype sic e tha edhe JoniShkodrani funksionon shume mire.
  La vita bella...

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-05-2002
  Vendndodhja
  toronto
  Mosha
  54
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Bota e lire i ka keto. Nuk e kuptoj se perse nguleni tek MSN dhe perdorni vetem ate?

  Nese MSN-ja nuk shkon, shume mire mund te perdorni Skype ose Yahoo Messenger.

  Parulla klasike e Molles eshte "Think Different!" (Mendo ndryshe!) d.m.th. mos qendroni skllever te PC-se dhe microsoftit.

  :j

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-05-2009
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mos u lodhni kot me Msn.Nuk e ka akoma funksionin e videokonferences midis Win dhe Mac.Skype eshte me i pershtatshmi .Amsn eshte i rende si program dhe shpesh here nxjerr probleme..

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-03-2005
  Postime
  68
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  quditem qe nje pyetje shum e thjesht mund te pergjigjet ne menyre aq te komplikuar..
  pyetja ishte shum e thjesht: "A punon kamera me msn ne mac"
  pergjigja eshte edhe me e thjesht: JO

  me skype funkcionon shum bukur, por mjerisht skype nuk sht shperndare ende sa duhet.. dhe nse kontaktet tuaja nuk kan skype, s'mund t komunikosh me ta..

  yahoo messenger mund ta instalosh, por nese te gjitha kontaktet kan vetm msn,
  mund te komunikosh me vetveten.. dhe ne kete rast nuk te nevoitet kamera,
  mjafton te qendrosh para pasqyres

  @erioni_el: Funkcionon te ti kamera, apo ja fute kot?

 14. #14
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  40
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime n 10 postime
  Yahoo! komunikon me MSN Live ska pse te instaloje msn mund te flase nga Y! me kontakte MSN
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-03-2005
  Postime
  68
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ardi_Pg_ID: Me komunikim mendon mund t shkruash apo edhe t bisedosh me mikro dhe kamer? E instalova Yahoo! por me MSN kontakte mundem vetm t "shkruhem".. ndoshta ka ndonj opcion t fshehur q nuk e kam gjet ende..

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e LuLiKraS
  Antarsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Njer MAC sht pr Marketing... Web design , Photo Design , etj... po per as nj gj tjter...
  Sjam kunder askujt., ne raste se ke pergjegjesi Kombetare dhe je i pa afte per to...

Tema t Ngjashme

 1. Windows Vista n shqip
  Nga PcCrack3r n forumin Lajme nga informatika
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-11-2006, 13:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •