Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-10-2008
    Postime
    1

    A mund të flas me kamerë me dikë që ka Windows?

    une kam ble nje comp apple me program mac si mundem me perdor kamern ne mesenger hotmail.

    a ndoshta eshte e pa munder une me mac me fol me dika qe e ka windos!

  2. #2
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anëtarësuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    mjafton te instalosh microsoft messenger per MAC OS
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-09-2008
    Postime
    72
    Skype punon 100%.

    Per messngerin nuk jam i sigurt, por s'ma ha mendja.
    Prralla n'lesh, Shndetja prej nesh.

  4. #4
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Citim Postuar më parë nga JoniShkodran Lexo Postimin
    Skype punon 100%.

    Per messngerin nuk jam i sigurt, por s'ma ha mendja.
    Si nuk ta ha mendja ? Po Ardi qe e ka thene di dicka me shum, pastaje une punoje me Mac dhe Linux, dhe eshte e mundur te lidhesh, kur mer nje version te mac ose linux. Nuk ka asnje prog mos te funksionoje eshte e mundur te funksionoje dhe eshte shum me mire madje.

    donarti07, Kliko ketu dhe jepi save to disc

    Kalofsh sa me mire.

    P.s Moderator eshte nje faqe zyrtare e Microsoft nuk besoje se bie ne kundershtim me rregulloren. Nese eshte e pa lejuar ju kerkoje ndjes dhe mund te fshihet postimi pasi e ndihmoje me mp anetarin ne fjale.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-09-2008
    Postime
    72
    Citim Postuar më parë nga Hyjnor Lexo Postimin
    Si nuk ta ha mendja ? Po Ardi qe e ka thene di dicka me shum, pastaje une punoje me Mac dhe Linux, dhe eshte e mundur te lidhesh, kur mer nje version te mac ose linux. Nuk ka asnje prog mos te funksionoje eshte e mundur te funksionoje dhe eshte shum me mire madje.

    donarti07, Kliko ketu dhe jepi save to disc

    Kalofsh sa me mire.

    P.s Moderator eshte nje faqe zyrtare e Microsoft nuk besoje se bie ne kundershtim me rregulloren. Nese eshte e pa lejuar ju kerkoje ndjes dhe mund te fshihet postimi pasi e ndihmoje me mp anetarin ne fjale.
    Kamera ne messnger mac punon vetem kur ke corporate account, jo per personal account.
    http://blogs.zdnet.com/igeneration/?p=280

    Atehere nqs zotnia ka corporate account kamera do punoje.
    Nqs zotnia s'ka corporate account, atehere t'bajne prove Skype.

    Atehere, nqs une jam akoma gabim, ose ti di prap me shume se une (ose se artikulli), me korrigjo.
    Ndryshuar për herë të fundit nga JoniShkodran : 27-10-2008 më 18:21
    Prralla n'lesh, Shndetja prej nesh.

  6. #6
    $ Qeveri Më Vete $
    Anëtarësuar
    02-02-2005
    Postime
    62
    mos u hallakat kot se punon mjafton qe windows mesenger te download versionin per mac.
    sic ka windows mesenger per windos ka per macc ka dhe per linux .

  7. #7
    progress Maska e BvizioN
    Anëtarësuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Une bleva para dy javesh MacBook dhe eshte hera e pare qe punoj me mac. Per 12 vite rresht kam perdorur vetem PC. Ngaqe gjithmone kam perdorur MSN messenger, u ndodha perpara ketij problemi te njejte. Versionet e messengerit qe nxjerr mikrosofti per mac, kane funksione te kufizuara ne lidhje me ato versione qe perdoren ne windows, per arsye qe kuptohen lehte.

    Sidocofte, me i peraferti, i cili ka dhe finksionin e videocall (pa ze) eshte aMSN per mendimin tim.

    Kerkoje ne google dhe provoje.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e JACK FOLLA
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    120
    Edhe une (Win) me nje shokun tim qe ka MAC nuk arrij qe ta shoh me kamer ne MSN, pra problemi ekziston dhe nuk mjafton qe te shkarkosh MSN per MAC sepse eshte normale qe nje qe ka MAC shkarkon versionin per MAC dhe jo ate per PC.
    Adresat e faqeve personale mund ti vendosesh ne profil por jo ne firme. Stafi i Forumit

  9. #9
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anëtarësuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    Përdorni Yahoo Messenger Mac dhe bini rehat (përfshirë webcamin tuaj të domosdoshëm)..pse duhet me çdo kusht me përdor MSN?
    Prektora

  10. #10
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Citim Postuar më parë nga JACK FOLLA Lexo Postimin
    Edhe une (Win) me nje shokun tim qe ka MAC nuk arrij qe ta shoh me kamer ne MSN, pra problemi ekziston dhe nuk mjafton qe te shkarkosh MSN per MAC sepse eshte normale qe nje qe ka MAC shkarkon versionin per MAC dhe jo ate per PC.
    Eshte e vertete, sepse edhe une kam te njejtat probleme.
    Ndersa me skype sic e tha edhe JoniShkodrani funksionon shume mire.
    La vita è bella...

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-05-2002
    Vendndodhja
    toronto
    Postime
    75
    Bota e lire i ka keto. Nuk e kuptoj se perse nguleni tek MSN dhe perdorni vetem ate?

    Nese MSN-ja nuk shkon, shume mire mund te perdorni Skype ose Yahoo Messenger.

    Parulla klasike e Molles eshte "Think Different!" (Mendo ndryshe!) d.m.th. mos qendroni skllever te PC-se dhe microsoftit.

    :j

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-05-2009
    Postime
    1
    Mos u lodhni kot me Msn.Nuk e ka akoma funksionin e videokonferences midis Win dhe Mac.Skype eshte me i pershtatshmi .Amsn eshte i rende si program dhe shpesh here nxjerr probleme..

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-03-2005
    Postime
    68
    quditem qe nje pyetje shum e thjesht mund te pergjigjet ne menyre aq te komplikuar..
    pyetja ishte shum e thjeshtë: "A punon kamera me msn ne mac"
    pergjigja eshte edhe me e thjeshtë: JO

    me skype funkcionon shum bukur, por mjerisht skype nuk është shperndare ende sa duhet.. dhe nëse kontaktet tuaja nuk kan skype, s'mund të komunikosh me ta..

    yahoo messenger mund ta instalosh, por nese te gjitha kontaktet kan vetëm msn,
    mund te komunikosh me vetveten.. dhe ne kete rast nuk te nevoitet kamera,
    mjafton te qendrosh para pasqyres

    @erioni_el: Funkcionon te ti kamera, apo ja fute kot?

  14. #14
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anëtarësuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Yahoo! komunikon me MSN Live ska pse te instaloje msn mund te flase nga Y! me kontakte MSN
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-03-2005
    Postime
    68
    Ardi_Pg_ID: Me komunikim mendon mund të shkruash apo edhe të bisedosh me mikro dhe kamerë? E instalova Yahoo! por me MSN kontakte mundem vetëm të "shkruhem".. ndoshta ka ndonjë opcion të fshehur që nuk e kam gjetë ende..

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e LuLiKraS
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    180
    Njer MAC është për Marketing... Web design , Photo Design , etj... po per as një gjë tjter...
    Sjam kunder askujt., ne raste se ke pergjegjesi Kombetare dhe je i pa afte per to...

Tema të Ngjashme

  1. Windows Vista në shqip
    Nga PcCrack3r në forumin Lajme nga informatika
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-11-2006, 14:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •