Close
Faqja 20 prej 20 FillimFillim ... 10181920
Duke shfaqur rezultatin 381 deri 398 prej 398
  1. #381
    Horned Almighty Maska e Behemoth
    Anėtarėsuar
    05-11-2003
    Vendndodhja
    In The Woods
    Postime
    363
    Citim Postuar mė parė nga darwin Lexo Postimin
    Nuk ėshtė keq qė ju metalarėt tė dėgjoni njėherė nga ky lloj, pėrpara se tė flisni:



    Ky album ėshtė himni zyrtar i ferrit,

    Tiamat bėjnė muzikė pėr panaire.



    HECATOMB .........Do te te pelqejne, Old School
    Behemoth's Room Ov Metal
    ATTERA TOTUS SANCTUS

  2. #382
    BrandNeW Maska e PRoGRESSiV3
    Anėtarėsuar
    30-04-2011
    Vendndodhja
    HeLL
    Postime
    43
    Kjo rryme me duket pak e cuditshme ai vokali prej gomari ja heq gjkith bukurin asaj kitares elektrike.
    A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend.

  3. #383
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anėtarėsuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    ne nentor del albumi i ri i megadeth dhe do te quhet th1rt3en

  4. #384
    nuk jam metalare dhe skam qene ndonjehere. Maksimumi ndonje balade por metali me ben keq per veshet e tipin qe kam

    Thjesht pyetje. Fytyren pse duhet ta lyeni si vampire apo te vdekur?
    Pse flitet gjithmone per gjak, helm, therje, gjak, vdekje etj etj kshu gjerash "te sikletshme" ne metal?

    Etj etj... por po ndaloj vetem tek keto te dyja.
    flm

  5. #385
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anėtarėsuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    th1rt3en

    -
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  6. #386
    i/e regjistruar Maska e SatanMyMasterSS
    Anėtarėsuar
    02-10-2011
    Vendndodhja
    Hell
    Postime
    217


    Dark Funeral nje nga grupet me te pelqyera nga une

  7. #387
    i/e regjistruar Maska e SatanMyMasterSS
    Anėtarėsuar
    02-10-2011
    Vendndodhja
    Hell
    Postime
    217
    Citim Postuar mė parė nga Besnik.S Lexo Postimin
    heavy/thrash/death metal jane muzika me e cuditshme dhe me e pavlere qe ndonjehere do te egzistoje...
    Ndegjimi i kesaj muzike te ben te jesh depresiv, pesimist, te ben te kesh shikim negativ per jeten, kam ndegjuar shume raste per vetevrasje shkaku i ndegjimit te ketij lloj zhanri...
    sidoqofte, ky eshte thjesht mendimi im, pershendetje...
    Metali nuk eshte muzik per njerez me IQ te ulet, per te degjuar dhe kuptuar metalin duhet te kesh nje IQ me te lart nga ata qe degjojn rap, hip hop, turbo folk, techno etj.
    Nuk ka love songs por ka tema qe nuk preken ne ato zhanre emotive qe i permenda.

  8. #388
    AKA-MANO Maska e Maqellarjot
    Anėtarėsuar
    16-06-2011
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    972
    Citim Postuar mė parė nga SatanMyMasterSS Lexo Postimin
    Metali nuk eshte muzik per njerez me IQ te ulet, per te degjuar dhe kuptuar metalin duhet te kesh nje IQ me te lart nga ata qe degjojn rap, hip hop, turbo folk, techno etj.
    Nuk ka love songs por ka tema qe nuk preken ne ato zhanre emotive qe i permenda.
    Pershendetje,

    Jan te "lezetshem" keta tipat sepse thone gjith kete :"heavy/thrash/death metal jane muzika me e cuditshme dhe me e pavlere qe ndonjehere do te egzistoje...
    Ndegjimi i kesaj muzike te ben te jesh depresiv, pesimist, te ben te kesh shikim negativ per jeten, kam ndegjuar shume raste per vetevrasje shkaku i ndegjimit te ketij lloj zhanri...
    sidoqofte, ky eshte thjesht mendimi im, pershendetje..."


    dhe pastaj mbasi dalin ne koknluzione te perfunduara sic jane llojet e shkrimit te cituar, ja fusin edhe nji "ne fund te fundit eshte vetem mendimi "im".

    Ajo qe shkruajtru eshte vertet. Fatkeqesisht njeriu eshte i predispozuar te paragjykoj gjerat ne siperfaqe thjesht nga paraqitje. Per kete lloj mentaliteti nuk ka shume rendesi se cfar egziston ne thellesi.

    Shpenhaur ka thene "Ata qe nuk kane veprimtari te mjaftueshte perbrenda (menodore) shume here mundohen te kompensojn me argetim dhe veprimtari fizike"

    te pershendes me nji nga grupet e mia me te preferuara

    http://www.youtube.com/watch?v=tjZpq...yer_detailpage

    Duku nga nje here tek Tema "kenga qe bo degjoj" bieri dhe "shoket" sote per sote jemi nga dy a tre metalista atje...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Maqellarjot : 11-10-2011 mė 12:57
    Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

  9. #389
    AKA-MANO Maska e Maqellarjot
    Anėtarėsuar
    16-06-2011
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    972
    Citim Postuar mė parė nga benitaa Lexo Postimin
    nuk jam metalare dhe skam qene ndonjehere. Maksimumi ndonje balade por metali me ben keq per veshet e tipin qe kam

    Thjesht pyetje. Fytyren pse duhet ta lyeni si vampire apo te vdekur?
    Pse flitet gjithmone per gjak, helm, therje, gjak, vdekje etj etj kshu gjerash "te sikletshme" ne metal?

    Etj etj... por po ndaloj vetem tek keto te dyja.
    flm
    Jane metafora...

    Edhe death/heavy/Metal eshte nje forme arti. Dhe duhet trajtuar si i tille. Kaq!!! Kur dikush manifeston videot apo liriken qe degjon ne keto ne jeten reale atehere individi ka probleme psikologjike. Per keta njerez "shkendia" per te manifestuar psikopatine e tyre mund te gjendet kudo. Ne rradhe te pare Metali eshte nje lloj muzike qe terheq me shume meshkjujt. Testasterone!!!!!

    Eshte nje forme arti, jo comercial. Heavy metal ne boten e muzikes eshte si Magritti, Dali, Pikaso ne boten dhe artin e piktures. Per ata qe arrijn te cilesojn dhe vleresojn muziken Heavy Metal eshte kollaj de dallojn se brenda "zhurmes" strehohet Muzika klasike. Asnji zhaner tjeter, sigurisht pervec muzikes klasike nuk ai afrohen muzikes Klasike si Heavy Metal. Ne shumicen e rasteve ndertimi i kengeve te Metalit jane Komplekse. Qe te kuptohet nje gje e tille duhet ta dogjosh pak me me vemendje.

    Ne fund te fundit dikush qe degjon Celin Dion nuk mund te pelqej Metalin. Njeri eshte Beauty tjetri eshte The Beast. Kur them Bisha nuk e kam fjalen per Metalin
    Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

  10. #390
    i/e regjistruar Maska e SatanMyMasterSS
    Anėtarėsuar
    02-10-2011
    Vendndodhja
    Hell
    Postime
    217
    Problemi eshte se shume njerez flasin per gjera qe nuk kane ide, Metali, Thrash sidomos eshte nje histori ne vete qe bart tema te jetes se perditshme, lufterave, mbijeteses, politikes etj. Per dikend qe degjon vetem tingullin dhe mendon se krejt kenga ka te bej me zhurmen dhe shpejtesin e tingullit gabon rende. Poqese keta persona do te degjonin kenget e Slayer, Lamb Of God, Anthrax, Testament etj do te shihnin se cfare thone ne vargjet e tyre keto grupe. Slayer flet per lufterat, besimet fetare qe dirigjojne jeterat e miliarda njerzve, politiken e cila dhunon cdo shoqeri etj. Pastaj grupet Norvegjeze dhe Suedeze (Black dhe Death Metal) qe flasin per Kishen, Krishtin, Kryqezatat, besimet tjera fetare pra tregojn nje histori qe ne nuk kemi pasur dijeni per to. Keshtu qe eshte shume veshtire per nje njeri qe nuk ka ide se cka flitet ne vargjet e tyre dhe te dal te thote thjeshte e urrej apo eshte muzik e kote sepse ska muzik te kote por vetem vesh te artikuluar.
    I pershendes te gjithe HeadBangeret me kenget e Slayer - Playing with dolls

  11. #391
    Isis Maska e Mon.Alisa
    Anėtarėsuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Kingdom of the Night
    Postime
    640
    N'kete grup ksiha fut Dimmu Borgir...

    Me teper postova qe ta aktivizoj temen...

    A ka metallca ktuu :P
    "Effort creates intelligence."

  12. #392
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    04-03-2012
    Postime
    5
    Mon. Alisa nuk shkruajn me ketu cunat e metalit i ke ne vend tjeter lol

    Gjithsesi te pershendes


  13. #393
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-01-2011
    Postime
    14
    Nuk degjoj shume death metal (te paster).. Me teper degjoj bandat e melodic death metal, sic jane Dark Tranquility, In Flames, Insomnium, COB..
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga alonan100 : 07-03-2012 mė 14:14

  14. #394
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-01-2011
    Postime
    14
    Nga folk metali degjoj Ensiferum, Turisas, Korpiklaani

  15. #395
    i/e regjistruar Maska e SatanMyMasterSS
    Anėtarėsuar
    02-10-2011
    Vendndodhja
    Hell
    Postime
    217
    Metal dhe Rock degjoj me shume se 25 vite por ajo cka me kall daten eshte se kur nuk kane iden per Metalin. Une kam tatuazhe me logo te grupeve dhe njera eshte me SLAYER qe kur e kane pare ne fillim me benin pyetje ne qoftese kjo eshte pentagrami dhe kunder zotit dhe ju pergjigjesha PO
    Keshtu qe gjithmone ka pasur paragjykime kunder meje si racist, nacist, antikrishti etj por se kam rruar e as se rruaj
    Religion is hate,
    Religion is fear,
    Religion is whore

  16. #396
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    Citim Postuar mė parė nga SatanMyMasterSS Lexo Postimin
    Metal dhe Rock degjoj me shume se 25 vite por ajo cka me kall daten eshte se kur nuk kane iden per Metalin. Une kam tatuazhe me logo te grupeve dhe njera eshte me SLAYER qe kur e kane pare ne fillim me benin pyetje ne qoftese kjo eshte pentagrami dhe kunder zotit dhe ju pergjigjesha PO
    Keshtu qe gjithmone ka pasur paragjykime kunder meje si racist, nacist, antikrishti etj por se kam rruar e as se rruaj
    nese ndegjon Rock qe 25 vjet edhe je nga GL. at'here me siguri qe njifemi .

  17. #397
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-01-2011
    Postime
    14
    Citim Postuar mė parė nga Maqellarjot Lexo Postimin
    Pershendetje,

    Jan te "lezetshem" keta tipat sepse thone gjith kete :"heavy/thrash/death metal jane muzika me e cuditshme dhe me e pavlere qe ndonjehere do te egzistoje...
    Ndegjimi i kesaj muzike te ben te jesh depresiv, pesimist, te ben te kesh shikim negativ per jeten, kam ndegjuar shume raste per vetevrasje shkaku i ndegjimit te ketij lloj zhanri...
    sidoqofte, ky eshte thjesht mendimi im, pershendetje..."


    dhe pastaj mbasi dalin ne koknluzione te perfunduara sic jane llojet e shkrimit te cituar, ja fusin edhe nji "ne fund te fundit eshte vetem mendimi "im".

    Ajo qe shkruajtru eshte vertet. Fatkeqesisht njeriu eshte i predispozuar te paragjykoj gjerat ne siperfaqe thjesht nga paraqitje. Per kete lloj mentaliteti nuk ka shume rendesi se cfar egziston ne thellesi.

    Shpenhaur ka thene "Ata qe nuk kane veprimtari te mjaftueshte perbrenda (menodore) shume here mundohen te kompensojn me argetim dhe veprimtari fizike"

    te pershendes me nji nga grupet e mia me te preferuara

    http://www.youtube.com/watch?v=tjZpq...yer_detailpage

    Duku nga nje here tek Tema "kenga qe bo degjoj" bieri dhe "shoket" sote per sote jemi nga dy a tre metalista atje...
    rrymat e tjera prekin vetem tema sic jane dashuria, problemet personale, etj etj.... ndersa metali prek tema me te thella si politika, fete, jeta, vdekja. shumica e njerzve fatkeqesisht jane te asaj idese qe metali eshte muzike e pavlere sic e the dhe ti edhe as qe e marrin mundimin te pakten ta degjojne tekstin e nje kenge metal..

  18. #398
    P-51 Maska e heimat
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Vendndodhja
    Wir schützen die Heimat
    Postime
    29
    Citim Postuar mė parė nga benitaa Lexo Postimin
    nuk jam metalare dhe skam qene ndonjehere. Maksimumi ndonje balade por metali me ben keq per veshet e tipin qe kam

    Thjesht pyetje. Fytyren pse duhet ta lyeni si vampire apo te vdekur?
    Pse flitet gjithmone per gjak, helm, therje, gjak, vdekje etj etj kshu gjerash "te sikletshme" ne metal?

    Etj etj... por po ndaloj vetem tek keto te dyja.
    flm
    ftyra lyhet pėr mi mshef puērrat.
    n'gadi

Faqja 20 prej 20 FillimFillim ... 10181920

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •