Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 19 prej 19
 1. #1
  New_GirL
  Antarsuar
  17-10-2008
  Vendndodhja
  Peja City
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Nj poezi pr t dashurin e zemrs..!!

  Shkruani nj poezi q ju ka ln

  Mbresa ose nj poezi q do t

  Ja kushtonit njeriut t zemrs tuaj..!!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime n 30 postime
  Ti eja shpejt
  Ti eja se te adhuroj
  Ne kam akoma jet`
  Per ty do ta jetoj

 3. #3
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Lexo kete mesaxhe qe del nga shpirti im
  e ne me do ruaje si kujtim.
  Grise ne s'me do, beje cop e therime,
  po bashke me te ta dish ke thyer zemren time.
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 4. #4
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  1)


  Kur lindem qajtem vet!!!
  Kur vdesim na qajne te tjeret!!
  Ne mes dy vajeve e vetmja shprese!!
  Dashrija Jone do te mbes!!!!  2)
  Permes Yjeve..

  Yjet sonte me flasin
  Ata me tregojne per ty
  Me thon se e kan takuar
  Nje princez me lot ne sy

  Polari me thot mua!
  E pyta se qfar ka?
  Me tregoj se ti kishe ikur,
  Dhe me nuk kishte per te pa!!

  E sa mall ndjeva une
  Nuk di si ta tregoj,
  Shpirit dhe zemra me iken
  Dhe une mbeta pa goj.

  I thash yllit te bukur
  Se a mundesh ti tregosh
  Se une gjindem larg
  Por zemra po e shoqeron

  Te lutem o yll thuaj
  Se me te vertet e dua
  Se nje dite ne do te bashkohemi
  Dhe kurr s,do largohemi.
  Po une i shkrova dy hahahahah!!!

  Ende kam per ti thene......
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 5. #5
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  I dashuri i zemres,
  je ne mendjen e femres,
  perhere flitet per dashuri,
  kot nuk i thuhet rini.

  Dashuria sa retorike,
  shpeshhere edhe fisnike,
  jep hije simpatike,
  por dhe shume melankolike.

  Ka raste qe i dashuri i zemres,
  eshte porsi rrumbullakesia e themres
  nuk duhet te shikojme vetem anen sentimentale,
  sepse pastaj dashuria eshte shume banale.

  U kthye dashuria ne profetesi,
  s'ka ngel njeri pa bere poezi.
  Nuk ka me ndjenja se kan mbetur vec fjale,
  por ama ka kaluar koha kur hipte nusja ne kale;

  Ja pra te dashurit tone kenaquni me poezi,
  se s'jemi duke jua kushtuar juve pergjithnji,
  kenaquni kete here me keto llafe boshe,
  e sa t'i lexoni hidhni fletat neper koshe:d

  Nuk jemi te gjithe ne pra poet
  edhe se dedikimet na pelqejn me te vertet.
  Ndonjehere duhet pak shaka,
  se llafe te bukra perhere s'ka.

  Mos u merzisni te dashmit tone,
  rendesi ka ndjenja, keshtu thone.
  E bera kete vetem per gallat,
  e prandaj tani do ju le rehat:P


  P. S Pershendetje poeteve)) Mos u merzisni LoL
  La vita bella...

 6. #6
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Fo' Shizzle Dizzle Mah Nizzle
  don't change the dizzle, turn it up a little
  I got a living room full of fine dime brizzles
  Waiting on the Pizzle, the Dizzle and the Shizzle
  G's to the bizzack, now ladies here we gizzo

  luv ya
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 7. #7
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Apollyon ca eshte kjo shixell dixell re, na e trego icik alla shqipetarce te shofim icik ca ke shpreh
  La vita bella...

 8. #8
  New_GirL
  Antarsuar
  17-10-2008
  Vendndodhja
  Peja City
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga [era] Lexo Postimin
  Apollyon ca eshte kjo shixell dixell re, na e trego icik alla shqipetarce te shofim icik ca ke shpreh
  hahaha po mire e ke era une mendova se eshte arabisht :P:P
  pak shaka :S

 9. #9
  Albasoul IRCOP Maska e HaKeLBeRiFiNi
  Antarsuar
  08-11-2002
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Rri ne dritare dhe ty te sodis
  Tek po ha buke me gjalpe e me gjize
  Nje kafshate une e nje kafshate ti
  Ohhhh dashuri

 10. #10
  Perjashtuar
  Antarsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Erlebnisse Lexo Postimin
  I dashuri i zemres,
  je ne mendjen e femres,
  perhere flitet per dashuri,
  kot nuk i thuhet rini.

  Dashuria sa retorike,
  shpeshhere edhe fisnike,
  jep hije simpatike,
  por dhe shume melankolike.

  Ka raste qe i dashuri i zemres,
  eshte porsi rrumbullakesia e themres
  nuk duhet te shikojme vetem anen sentimentale,
  sepse pastaj dashuria eshte shume banale.


  U kthye dashuria ne profetesi,
  s'ka ngel njeri pa bere poezi.
  Nuk ka me ndjenja se kan mbetur vec fjale,
  por ama ka kaluar koha kur hipte nusja ne kale;

  Ja pra te dashurit tone kenaquni me poezi,
  se s'jemi A jua kushtuar juve pergjithnji,
  kenaquni kete here me keto llafe boshe,
  e sa t'i lexoni hidhni fletat neper koshe:d


  Nuk jemi te gjithe ne pra poet
  edhe se dedikimet na pelqejn me te vertet.
  Ndonjehere duhet pak shaka,
  se llafe te bukra perhere s'ka.

  Mos u merzisni te dashmit tone,
  rendesi ka ndjenja, keshtu thone.
  E bera kete vetem per gallat,
  e prandaj tani do ju le rehat:P


  P. S Pershendetje poeteve)) Mos u merzisni LoL
  Sa te vertete ka ne keto thenie ?! Shakaja gjysma e te vertetes ?!
  Obobo , mjere ata qe jane ne dashuri !
  Ndryshuar pr her t fundit nga Viola.V : 05-10-2010 m 04:50

 11. #11
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Te dua ste dua
  Nuk ke shanc me mua:P:P

 12. #12
  Perjashtuar
  Antarsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Disa Lexo Postimin
  A dua ste dua
  Nuk ke shanc me mua:P:P
  Ahaha ...Sa thenie "poetike & profetike" !!!

 13. #13
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime n 111 postime
  Me ty

  Ne Dimer dhe Vere
  Ne Pranvere dhe Vjeshte
  Nuk do e lem as nje dite me heshte

 14. #14
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Antarsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime n 123 postime
  Te shkruaj poezi per ty zemra ime,
  te te theme se sa te dua,ndjenja te verteta,
  por,mendoj se do harxhohet ngjyra e stilolapsit
  e s'do me mjaftojn as edhe 1000 fleta.

  Ti je gjithc'ka qe une ne kete jete e dua,
  je shpirt,shpres per te jetuar per mua,
  je drite ne syte e mi,
  je gjithc'ka...e imja dashuri.

  Jeta tani ka nje tjeter kuptim,
  dielli nje tjeter shkelqim,
  hena dhe yjet nje me te bukur vallzim,
  gjithc'ka eshte e bukur ne sejcilin takim.

  Je bote e rre per mua,
  ndjenje e vecant qe forte e dua,
  se zemra sote zemren fort e falemnderon,
  o ylli ime: Falemnderit qe ekziston.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Antarsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,630
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga tetovarja87 Lexo Postimin
  Te shkruaj poezi per ty zemra ime,
  te te theme se sa te dua,ndjenja te verteta,
  por,mendoj se do harxhohet ngjyra e stilolapsit
  e s'do me mjaftojn as edhe 1000 fleta.

  Ti je gjithc'ka qe une ne kete jete e dua,
  je shpirt,shpres per te jetuar per mua,
  je drite ne syte e mi,
  je gjithc'ka...e imja dashuri.

  Jeta tani ka nje tjeter kuptim,
  dielli nje tjeter shkelqim,
  hena dhe yjet nje me te bukur vallzim,
  gjithc'ka eshte e bukur ne sejcilin takim.

  Je bote e rre per mua,
  ndjenje e vecant qe forte e dua,
  se zemra sote zemren fort e falemnderon,
  o ylli ime: Falemnderit qe ekziston.
  Tetovarjavargje te mrekullueshme te uroj me gjith zemer qe me te vertete ai te jete gjithcka per ty dhe ti per ate te jeshe gjithcka te kam xhan motra
  Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

 16. #16
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Antarsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime n 123 postime
  Heret ose von ti duhej te ikje,
  sepse dhe nje tjeter pate lene ne pritje,
  tani nuk e di a me dhimbset jeta,
  ...apo dhe me keq me dhimbset ajo tjetra,
  qoft ashtu si deshe,
  edhe pse une ndjej dhimbje,
  por te pakten asaj falja dashurin time,
  a mundet qe gjith jeten ta kalosh keshtu,
  a vec per mashtrime u krijuan syte e tu?!
  Nuk e di une "zemer" cfare keshille te te jap,
  vec e di qe asaj ti urroj shum fat,
  E mbyte dashurin time ne detin e deshperimit,
  lidhur me litarin e hareses,
  por e gjeta perserri ne lumin e thell te zhgenjimit,
  duke udhetuar me anijen e shpreses...
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 17. #17
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Antarsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime n 123 postime
  Do t bhem puthje prkdhelim tundues
  do t bhem ndrr n nett e tua
  do t bhem dashuri, pasion prcllues
  ti je jeta ime "t dua" " t dua"...
  Tani jam pa zemr tek ti m ka mbet
  ...nn dritn e hns fjal e prshpritur
  pr ty un kam lindur, ty un t kam jet
  ti je yll i bukur un jam qiell i ndritur...
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Antarsuar
  22-11-2012
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 10 postime

  Pr: Nj poezi pr t dashurin e zemrs..!!

  Poezi shume te bukura

 19. #19
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime

  Pr: Nj poezi pr t dashurin e zemrs..!!

  Te shkruaj me lotin e zemres
  Loti i syrit me duket pak
  Pra shkruaj me gjakun e zemres
  Shpirti me digjet flake..

  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

Tema t Ngjashme

 1. Zemra
  Nga Fiori n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 31-07-2013, 10:58
 2. Paniku dhe smundjet e zemrs. Metod e re operimi
  Nga Fittox n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-02-2009, 06:04
 3. Ku sht pozita e zemrs tnde?
  Nga titi-a n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-12-2008, 08:54
 4. Festa e Zemrs Krishtit
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-06-2006, 18:26
 5. Kishat dhe Misionet e Veprimit Katolik ne Shqiperi
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-04-2006, 16:50

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •