Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 24
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Faik
  Antarsuar
  27-03-2003
  Vendndodhja
  Australi
  Mosha
  37
  Postime
  694
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime

  Amfilohie: Lufta n Ballkan sht e pashmangshme

  Amfilohie: Lufta n Ballkan sht e pashmangshme

  Lufta n Ballkan sht e pashmangshme, pr shkak t kushteve n t cilat jeton pakica serbe n Kosov.

  Kt e deklaroi sot kryepeshkopi i Kishs Ortodokse Serbe Amfillohie. Sipas tij luftrat e viteve t 90-ta t shekullit t kaluar srish do t ndizen n territorin e ish Jugosllavis, ndrsa do t shkaktohen nga shqiptart etnik, numri m i madh i t cilve jan mysliman. Kryepeshkopi Amfillohie thot se sht m se e qart se kjo t jet burimi i konfliktit t ardhshm. Un e dua paqen, por jam realist. Nj periudh t caktuar do t ket paqe, por kjo do t jet koha pr prgatitjen e konfliktit t ri, pr luft t re, theksoi kryepeshkopi Amfillohie, i cili mori kryesimin e Kishs Ortodokse serbe pas trheqjes s patriarku Pavle pr shkaqe shndetsore.

  ALSAT-M

  http://alsat-m.tv/Lajme-nga-bota/6417.html
  HISTORI E KESAJ TOKE
  LARRE ME GJAKUN E SHOKEVE

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e juanito02
  Antarsuar
  09-07-2007
  Postime
  2,993
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Ama kush e ka thene kete. Mi i ziu te te zinjve serbe

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Po na behet analist politik tani prifti,prandai besoi vetem tek zoti ,jo tek intitucionetfetare jane shume sharlatane.

 4. #4
  ..She is so cute... Maska e jessi89
  Antarsuar
  25-08-2003
  Postime
  958
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Ai qe e thote eshte hajvan koke e kembe.
  Wild and crazy can't be lazy

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e HoLd*Em
  Antarsuar
  13-05-2008
  Postime
  179
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ishalla behet ajo lufte, ti shporrim serbet nje here e pergjithmone nga Kosova.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  qe mos sot neser ka me kercit prap ajo dihet

  deri sa shqiptaret te jen te bashku plotsisht ne ni shtet asni her ska per te pas paqe.
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 7. #7
  ..She is so cute... Maska e jessi89
  Antarsuar
  25-08-2003
  Postime
  958
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Ka plas keq ketej.E dini cpo flisni? Doni me na shujt krejt nga faqja e dheut a si?
  Wild and crazy can't be lazy

 8. #8
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Po e paramendoj ne Counter Strike me B-4-6 cka i kishem bo kti gomarit.
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 9. #9
  ... Maska e Arben-30
  Antarsuar
  29-08-2008
  Postime
  745
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga MmEeTtIi Lexo Postimin
  Po e paramendoj ne Counter Strike me B-4-6 cka i kishem bo kti gomarit.
  hahhahahhahahahhahahhahahhahahha

  Jo mer jo pse me harxhu fisheke ashtu , vetem me thik mer se rob i lodhun ky nuk di ku eshte !!!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e jul-linda
  Antarsuar
  10-07-2008
  Postime
  2,077
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mbaroi lufta per serbet , jane vetem perpjekjet e fundit te serbeve per te perhapur panik ...

 11. #11
  ..... .....
  Antarsuar
  11-05-2008
  Postime
  2,511
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  qe mos sot neser ka me kercit prap ajo dihet

  deri sa shqiptaret te jen te bashku plotsisht ne ni shtet asni her ska per te pas paqe.
  Jo mer derjans.Sa te jene te bashkuar ne nje shtet s ka per ta pas lufte se sja mban kujt te sulmoje.Bashkimi sjell fuqine apo jo?
  Sa per kryeidiotin,kryepeshkopin serb le te shkoje ne te semes se atje e ka vendin me gjithe Serbine qe eshte nis me kohe per tek te shumtit.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  Citim Postuar m par nga white-knight Lexo Postimin
  Jo mer derjans.Sa te jene te bashkuar ne nje shtet s ka per ta pas lufte se sja mban kujt te sulmoje.Bashkimi sjell fuqine apo jo?
  Sa per kryeidiotin,kryepeshkopin serb le te shkoje ne te semes se atje e ka vendin me gjithe Serbine qe eshte nis me kohe per tek te shumtit.
  se ke kuptu lol

  deri sa te bashkohemi dot ket lufte jo mas si te bashkohemi
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 13. #13
  ..... .....
  Antarsuar
  11-05-2008
  Postime
  2,511
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 4 postime
  Ok lol se me ben syte pra.Thashe c ne derjansi kaq pesimist

 14. #14
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Ku sht ajo dit.
  Sui generis

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2008
  Postime
  1,283
  Faleminderit
  3
  4 falenderime n 3 postime
  Skile e mocme ky K.peshkopi i erresires mesjetare serbe...
  -Shihne hilene: do te kete lufte ne ish jugosllavi te shkaktuar ...nga shqiptaret qe jane te besimit musliman !Nuk e ka hallin Radovici ke pozita e serbeve ne Kosove...
  Satanai kercnon Evropen,Maqedonine,Malin e Zi bile edhe Bullgarine me "gogolin" shqiptar !

  Ps.Ky fare Amfillohije Radoviqi eshte nje nga ideologet kryesor te nacional-socializmit serbe .

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e klaus fisher
  Antarsuar
  29-04-2008
  Vendndodhja
  aty ku mbaron hapesira
  Postime
  254
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Dhe sidomos shovinizmi i komshinjve tone eshte mbajtur gjalle nga kisha e tyre ! Jane pikerisht keta komshinj qe ne Evrope dhe ne syte e botes mbajne nje profil te moderuar evropian per te na nxjerre ne shqiptareve si gogole ,kursene librat e historise dhe ne memorjen e tyre kombetare prihen neper brazdat e shovinizmit nga rasot e ZEZA !Pikerisht nga sherbetoret e zotit .Per te gjithe ,kjo vecse gje e rastit nuk eshte .Ultrashovinizem ne permasa kanibaleske me bekimin e prifterinjve ``patriote``.Po sherbyesit e ``zoterve`` tane ku jane ?para se te jene fetare mendoj se jane njerez ,shqiptare,por edhe nga altaret e cdo religjioni ku flitet shqip DUHET TI PERGJIGJEN klithmave te bishave serbe .

 17. #17
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Amfilohie
  who the f*ck is this biatch?

  lol
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 18. #18
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  sic kam shkruar edhe tek firma: Lufta eshte mesimi i Historise qe popujt nuk e kujtojne sic duhet;

  As ky njeriu qe ka bere keto komente e as nje njeri nuk mund te jape vendime te kryera qe Lufta ballkanike nuk mbaron asnjehere. Thjeshte jane pushtetaret qe duhet te ulin pak egot e tyre e te mendojne per mireqenien e shtetit e jo per anashkalimin e kesaj duke u mbajtur nen fijet e nje lufte tashme te zbardhte...
  La vita bella...

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-08-2004
  Postime
  298
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  qe mos sot neser ka me kercit prap ajo dihet

  deri sa shqiptaret te jen te bashku plotsisht ne ni shtet asni her ska per te pas paqe.
  ..o derjans, po ti ku e ke vendodhjen? Faiku, ai pra qe e ka hap kete teme dhe qe ka per avatar nje Shqiperi te bashkume te kuqe me shqiponjen ne mes , ai flet nga Australia dhe ne se e ke shpresen tek baba dhe gjyshi i Faikut per me bo luften dhe me bashku shqiptaret jam dakort, tek ata shpreso por jo tek hapesi i temes Faiku qe flet nga larg trojeve shqiptare nga Australia e begate.

  [/I]

 20. #20
  Mitro Maska e titi-a
  Antarsuar
  22-02-2008
  Vendndodhja
  Mitrovic
  Postime
  287
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Kisha Serbe: Ballkani, n prag t lufts s re

  Kisha Serbe: Ballkani, n prag t lufts s re  "Do t ket nj periudh paqeje, por kjo do t shrbej si koh pr t'u prgatitur pr konfliktin e ri",
  E shtun, 18 Tetor 2008 09:32
  Prfaqsuesi i Kishs Ortodokse Serbe, mitropoliti Amfilohije Radovi ka deklaruar se shprthimi i nj lufte t re n Ballkan sht dicka e pashmangshme pr shkak t kushteve me t cilat prballet pakica serbe n Kosov.

  "Me nj padrejtsi t till nuk mund t ket paqe. Kjo do t jet rrnja e konfliktit t ardhshm. Do t ket nj periudh paqeje, por kjo do t shrbej si koh pr t'u prgatitur pr konfliktin e ri", ka pohuar Radovi.

  Duke folur n nj intervist pr agjencin "Reuters", mitropoliti ka theksuar se e dshiron paqen, por ka shtuar se t gjith duhet t shikojn realitetin. /top-channel/
  Forcojeni ju Islamin n zemrat tuaja q Allahu ta forcoj at n tok

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 14:18
 2. Muslimant n Ballkan - realiteti dhe e ardhmja
  Nga ~Geri~ n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-10-2008, 20:52
 3. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 01-05-2005, 16:23
 4. Ballkan - Makedhonia -Nezir Myrta
  Nga Henri n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 17-09-2002, 19:54
 5. Roli i Italise ne Ballkan
  Nga Eni n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 04-07-2002, 09:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •