Close

Rezultati i Sondazhit: Cila është gazeta juaj më e vlerësuar?

Votues
36. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Gazeta Shqip

    15 41.67%
  • Gazeta Albania

    3 8.33%
  • Koha Jonë

    1 2.78%
  • Gazeta Shekulli

    2 5.56%
  • Gazeta Tema

    2 5.56%
  • Gazeta Koha (Maqedoni)

    1 2.78%
  • Gazeta Lajm (Maqedoni)

    1 2.78%
  • Gazeta Panorama

    2 5.56%
  • Gazeta Zëri

    1 2.78%
  • Tjetër (emri në postim)

    4 11.11%
  • Asnjera

    4 11.11%
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
  1. #-19
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464

    Cila është gazeta më e mirë shqiptare sipas jush?

    Përshëndetje anëtarë të nderuar të Forumit.

    Të gjithë e dimë që si mjete informimi për aktualitete shoqërore dhe ndodhive të ndryshme përpos TV-së pra mediave televizive kemi edhe gazetat përkatëse me të cilat poashtu shumica e njerëzve pasurohen me dituri reth gjërave më të reja, poashtu këtu përfshihen edhe akte të ndryshme kulturore,shkencore,historike etj etj..

    Nga ju anëtarë të nderuar dua të di se cilës nga gazetat shqiptare i jepni më shumë besimin tuaj dhe e cila ka më shumë vlerë për ju. Bëhet fjalë për të gjitha gazetat në gjuhën shqipe.

    Më lartë do të shtoj një sondazh me disa emra nga gazetat në gjuhën shqipe nga Shqipëria poashtu edhe nga rajoni, nëse ndonjë nuk do ta përmend në sondazh do ta keni opcionin Tjetër për të shoqëruar këtë votë me një koment dhe emrin e gazetës që bëhet fjalë.

    Jeni të mirëpritur të jepni mendimet tua.


    Stafi i Forumit!
    Sui generis

  2. #-18
    AOP i kanalit #Shqiperia Maska e ixnpeL
    Anëtarësuar
    12-02-2008
    Vendndodhja
    Kukes
    Postime
    673
    Gazeta Sporti :P
    Më mirë gabime të njerëzishme se sa mrekulli mizore...

  3. #-17
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Vendndodhja
    Ōsensei
    Postime
    1,118
    Mendoje se Gazeta Shqip. Me sa kam lexuar me ka terhequr me shum nga te gjitha. Ka shum variacione dhe eshte nje gazete me standarte Europiane, ka 52 faqe me suplemente te ndryshem. Me duket me realiste dhe me e drejte per drejte se te tjerat. Te gjitha gazetat e tjera jane nga fryne era dhe nga vjelin me shum.

  4. #-16
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Une votova per nje tjeter gazete, qe nuk eshte Shqiptare, se nga Shqiptaret asnje nuk me pelqen, asnje nuk paraqet lajmin si duhet por si i intereson. Mua me shume me pelqen "The Economist"
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  5. #-15
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Vendndodhja
    Ōsensei
    Postime
    1,118
    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Une votova per nje tjeter gazete, qe nuk eshte Shqiptare, se nga Shqiptaret asnje nuk me pelqen, asnje nuk paraqet lajmin si duhet por si i intereson. Mua me shume me pelqen "The Economist"
    Me sa pash ketu flitet per Gazetat Shqiptare dhe jo per nderkombetare. Se te jete per gazeta te huaja, po gjej dhe une New York Times, Daily Mirror, Daily Express. Qe as nuk i afrohet hic The Economist, plus gazeta qe ke zgjedhur ti, eshte nje gazete e cila eshte e varur nga Banka Boterore dhe nuk eshte nje gazete e pavarur. Une qe kam studiuar jashte Shqiperis per Financ Kontabilitet e di mire se cfare gazete eshte dhe cfare varesie ka.

  6. #-14
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Une votova per nje tjeter gazete, qe nuk eshte Shqiptare, se nga Shqiptaret asnje nuk me pelqen, asnje nuk paraqet lajmin si duhet por si i intereson. Mua me shume me pelqen "The Economist"
    Madaber, do të lutesha të japësh një mendim për shtypin shqiptar meqë për atë diskutohet, nëse do të egzistoj ndonjë temë përkatëse për shtypin e huaj aty do të kërkohet kjo që ke shkruar.

    Gjith të mirat.
    Sui generis

  7. #-13
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Me paanësi politike nuk është asnjëra, çdo gazetë mbron fortë një krah (me metodën e sulmimit të palës tjetër).

    Ndërsa si gazetë që mund të gjesh diçka interesante jashtë politikës është Shqip (sidomos të shtunën dhe të dielën).
    Life's too short to remove USB safely.

  8. #-12
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Personalisht votova për Gazetën Albania edhe pse Gazeta Shqip i paraprinë kësaj në aspektin e informimit reth aktualiteteve të ndryshme, mirëpo ajo që e bën të vecantë për mua Gazetën Albania është i gjithë ai material kuluturoro-historik që gjendet në të, meqë ajo shfaq më shumë interes si tek unë ashtu besoj edhe tek individë të tjerë, andaj votova për Gazetën Albania.

    ps: Ndërsa sa u përket gazetave që i keni në sondazh nga Maqedonia, besoj se vetëm anëtarët nga Maqedonia do të mund të vlerësojnë punën dhe vlerën e tyre.
    Sui generis

  9. #-11
    Ylli i mëngjesit Maska e edona
    Anëtarësuar
    26-10-2002
    Vendndodhja
    diku larg, shume larg,
    Postime
    200
    koha ditore
    ylli i mëngjesit

  10. #-10
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anëtarësuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518
    gazeta ZP dhe PD, lexoj keto te dyja dhe nxjerr konkluzionin e nje gazete
    ate je shikoj me syte e mi, a ka me te mire se kjo gazet
    jeshét prèmè ne aliarèm
    jeshèm more jeshèm
    po drita skeshèm

  11. #-9
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Gjithe bota ka gazeta majtiiste,te djathta dhe asnjanese,ne jo!!!!!!!!!!!!!!MIDIS a kemi?

  12. #-8
    Shqip......
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  13. #-7
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    pse eshte e mire gazeta shqip..?

    sepse eshte ne nje llogore me gazeten shqiptare.. ne nje llogore me zp-ne.. me balkan web..me njuz 24 etj.. topin chanell ..vizion plus.. tv koha.. e se fundi u eshte bashkangjitur dhe mero bazo ruco bracja.. i temes..

    ku qendron e mira e ketyre..
    ne shum faktore..

    gjith ky grup mediatik eshte o pjesmarres direkt o indirekt ne tenderat e edvinit..
    ata kan ne prone grataciela e troje e vila ne bregdet e biznese pa fund..
    ata jan bashkpuntore..ne krimet e aldo baro-dondollakve e te bandes hakmarrja..
    cdo gazetar i ketyre mediave.. ka lidhje me celular e email me kapobandat e sigurimit enverist dhe te njesiteve guerile te tyre sikurse..me banden hakmarrja te orik altin arapo ruc edvin brace velive..
    ata i bashkon filozofija se.. vetem ne parajsen qe do krijojne ps e edvinos dhe veglat e saja.. ata do mij-fishojne miljonat.. do kollofisin tenderat e do vrasin cdo element qe do i pengoj ne aspiraten e tyre..
    nje njesit special i ketyre mafiozeve u muar me organizimin dhe shperthimin e depove te gerdecit.. prandaj ata e dinin me kohe dhe kohen se kur do ndodhte gjema..

    suksese mafies..

  14. #-6
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga RaPSouL Lexo Postimin
    Përshëndetje anëtarë të nderuar të Forumit.

    Të gjithë e dimë që si mjete informimi për aktualitete shoqërore dhe ndodhive të ndryshme përpos TV-së pra mediave televizive kemi edhe gazetat përkatëse me të cilat poashtu shumica e njerëzve pasurohen me dituri reth gjërave më të reja, poashtu këtu përfshihen edhe akte të ndryshme kulturore,shkencore,historike etj etj..

    Nga ju anëtarë të nderuar dua të di se cilës nga gazetat shqiptare i jepni më shumë besimin tuaj dhe e cila ka më shumë vlerë për ju. Bëhet fjalë për të gjitha gazetat në gjuhën shqipe.

    Më lartë do të shtoj një sondazh me disa emra nga gazetat në gjuhën shqipe nga Shqipëria poashtu edhe nga rajoni, nëse ndonjë nuk do ta përmend në sondazh do ta keni opcionin Tjetër për të shoqëruar këtë votë me një koment dhe emrin e gazetës që bëhet fjalë.

    Jeni të mirëpritur të jepni mendimet tua.




    Stafi i Forumit!

    Po si more ne Kosove ka rreth 10 gazeta ditore e ju e keni fut vetem nji 1 zerin bile se di a behet fjal per ate zerin qe del ne Kosove e diaspor apo per ndonnji tjeter
    ndersa ne maqedoni i ke fut dy 2 gazeta
    nejse pun e juaja eshte si te doni veproni
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  15. #-5
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    GAZETA dITORE NË kOSOVË JANË:
    EPOKA E RE
    INFOPRESSI
    KOHA DITORE
    ZËRI,
    EXPRESSI
    LAJM
    KOSOVA SOT
    FOKUSI
    BOTA SOT


    GAZETA MË E MIRË SIPAS MENDIMIT TIM ËSHTË AJO QË AKOMA SU BOTUA!
    KËTO TJERAT SI NË SHQIPERI SI NË KOSOVË JANË MË SHUMË GAZETA TË PRONARËVE NË TË CILËN S'KA GAZETARI TË MIRËFILLTË NGAQË PO SHKROVE DIQ KUNDËR PRONARIT ATËHERË IKË NGA PUNA!
    KËSHTU QË UNË VOTEN TIME PO E JAM PËR GAZETEN:
    " AKOMA NË PRITJE"!

  16. #-4
    Gazeta me e mire eshte gazeta Rimekembja e Abdi Bahletes.

  17. #-3
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Une votova gazeten shqip.Pervec faktit qe qendron me larte se sishoqet e saj nga tematikat,menyra si trajtohen si dhe shumellojshmeria e tyre,duke qene se e lexoj edhe online,me pelqen edhe ndertimi i faqes dhe lehtesia qe ofron ne lexim.Ne disa gazeta te tjera eshte nje rremuje e madhe!
    Elegance is an attitude.

  18. #-2
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Po si more ne Kosove ka rreth 10 gazeta ditore e ju e keni fut vetem nji 1 zerin bile se di a behet fjal per ate zerin qe del ne Kosove e diaspor apo per ndonnji tjeter
    ndersa ne maqedoni i ke fut dy 2 gazeta
    nejse pun e juaja eshte si te doni veproni
    Ke opcionin Tjetër i nderuar.
    Sui generis

  19. #-1
    1. Koha Ditore
    2. Expres

    Mendoj per Kosove kurse per Shqiperi nuk kam ide .. skam lexuar gazet qe eshte
    botuar ne shqiperi

    Inter Campione d'Italia!!
    2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

  20. #0
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anëtarësuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    Gazeta 55
    sporti shqiptar

    keto te dyja lexoj une .

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Sulë Hotla (1875-1947), Një Jetë Për Shqipërinë
    Nga strong_07 në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  2. Çfarë mendoni për Ahmet Zogun?
    Nga honzik në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 242
    Postimi i Fundit: 03-03-2014, 08:03
  3. Identiteti evropian i shqiptarëve
    Nga Iliriani në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  4. Plavë e Guci
    Nga Davius në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
  5. Qëndrimi i shtypit të huaj ndaj lidhjes së Prizrenit
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 09-07-2006, 23:28

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •