Close
Faqja 28 prej 28 FillimFillim ... 18262728
Duke shfaqur rezultatin 541 deri 549 prej 549
 1. #541
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2020
  Postime
  748

  Pėr: Vargu biblik i ditės

  MARTESA...


  Por nė fillim tė botės, Hyji ‘i krijoi mashkull e femėr.

  Prandaj njeriu do ta lėrė babain e vet e nėnėn e vet

  e do tė bashkohet me gruan e vet,

  e kėshtu tė dy do tė jenė njė trup i vetėm.’

  Kėndej pra, nuk janė mė dy, ‑ por njė trup i vetėm.

  Prandaj, ēka bashkoi Hyji, njeriu tė mos guxojė ta ndajė!”


  Mk. 10, 6-9.

 2. #542
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2020
  Postime
  748

  Pėr: Vargu biblik i ditės

  TĖ FOLURIT ĖSHTĖ PROVA E NJERIUT!.  Si u punua njė pemė, e dėftojnė fruta,

  kėshtu edhe fjala e zbulon mendimin e njeriut.

  Para se tė kėtė folur, askėnd mos lavdėro:

  sepse tė folurit ėshtė prova e njeriut.


  Sir, 27,7-8.

 3. #543
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2020
  Postime
  748

  Pėr: Vargu biblik i ditės

  NJERIU I MIRĖ...NJERIU I KEQ.


  Njeriu i mirė nxjerr tė mirėn

  nga visari i mirė i zemrės sė vet,

  njeriu i keq nxjerr tė keqen

  nga visari i keq:

  sepse goja i qet ēka i ka zemra”.

  Lk. 6,45.

 4. #544
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2020
  Postime
  748

  Pėr: Vargu biblik i ditės

  ĒFARĖ BĖRI JEZUSI?


  Ka edhe shumė gjėra tė tjera qė i bėri Jezusi,

  tė cilat po tė renditeshin njė nga njė,

  mė thotė mendja se as mbarė bota

  s’do t’i zinte librat, qė do tė duhej tė shkruheshin.

  (Gj, 21,25).

 5. #545
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2020
  Postime
  748

  Pėr: Vargu biblik i ditės

  DĖSHMITARĖ TĖ KRISHTIT!


  “Duhet mė tepėr tė dėgjohet Hyji se sa njerėzit.

  Hyji i etėrve tanė e ngjalli Jezusin

  tė cilin ju e vratė duke e gozhduar nė kryq.

  Ky ėshtė ai, qė Hyji me tė djathtėn e vet e lartėsoi

  dhe e bėri Prijės e Shėlbues

  pėr t’i dhuruar Izraelit hirin e kthimit

  e faljen e mėkateve.

  Pėr kėto ngjarje jemi dėshmitarė ne

  dhe Shpirti Shenjt,

  tė cilin ua dha Hyji atyre qė i nėnshtrohen.”

 6. #546
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2020
  Postime
  748

  Pėr: Vargu biblik i ditės

  GJITHĒKA E BĖRI MIRĖ!


  "Po tė bekoj, o Atė, Zotėrues i qiellit e i dheut,

  qė i fshehe kėto gjėra nga tė dijshmit e nga tė urtėt,

  e ua zbulove tė vegjėlve.

  26 Mirė, o Atė, pse tė pėlqeu ty kėshtu!"


  Mt. 11,25.

 7. #547
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2020
  Postime
  748

  Pėr: Vargu biblik i ditės

  PREZENCA E JEZUSIT NĖ JETĖN TONĖ.


  Apostujt "panė Jezusin duke ecur pėrmbi det

  e po i afrohej lundrės.

  I kapi frika.

  Ai u tha: “Unė jam! Mos druani!”

  Deshėn ta marrin nė lundėr,

  dhe ja, lundra pėrnjėherė preku tokėn

  nė atė vend ku ishin drejtuar.


  Gj, 6,19-20.

 8. #548
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2020
  Postime
  748

  Pėr: Vargu biblik i ditės

  IDENTITETI I TĖ KRISHTERIT...


  ...duke udhėtuar, iu afrua Damaskut,

  papritmas e shndriti njė dritė prej qiellit.

  U rrėzua pėr tokė dhe dėgjoi njė zė qė i tha:

  “Saul, Saul, pse po mė salvon?”

  5 Ai pyeti: “Kush je ti, Zotėri?”

  E Ai: “Unė jam Jezusi qė ti e salvon!".


  Vap.9,3-5.

 9. #549
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2020
  Postime
  748

  Pėr: Vargu biblik i ditės

  MOS T'IU SHQETĖSOHET ZEMRA!  “Mos t’ju shqetėsohet zemra!

  Besoni nė Hyjin

  edhe nė mua besoni!

  Nė shtėpinė e Atit tim ka shumė banesa.

  Po tė mos kishte, a do t’ju thoja:

  ‘Po shkoj t’ju bėj gati vendin’?

  Kur tė shkoj e t’ju pėrgatis vendin,

  do tė vij prapė e do t’ju marr tek unė,

  qė aty ku jam unė, tė jeni edhe ju.

  Gj. 14,1-3.

Faqja 28 prej 28 FillimFillim ... 18262728

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-12-2008, 14:49
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-03-2006, 03:36
 3. Letėrsia shqiptare: probleme teorike-kritike nė gjykimin e vlerave letrare
  Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-01-2005, 15:56
 4. Fjalor Biblik - Albanian Biblical Dictionary
  Nga FJALORI nė forumin Komuniteti protestant
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-01-2005, 17:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •