Close
Faqja 25 prej 25 FillimFillim ... 15232425
Duke shfaqur rezultatin 481 deri 498 prej 498
 1. #481

  Pr: Vargu biblik i dits

  SHLBIMI...NUK MERITOHET!


  O Zot, me syt e mi e pash shlbimin

  q ti e br gati

  n sy t t gjith popujve.

 2. #482

  Pr: Vargu biblik i dits

  SHPRESA!


  Shpresa e vrtet dhe e madhe e njerzve

  q i reziston t gjith zhgnjimeve, sht vetm Hyji,

  q na ka dashur dhe na do ende "deri n fund",

  derii n relizimin e plot.

 3. #483

  Pr: Vargu biblik i dits

  ZOTI SHT FORCA IME!

  Le t ohet, n dasht, edhe nj ushtri e tr

  kundr meje: zemra nuk m trembet,

  le t shprthej, n dasht, edhe lufta kundr meje;

  edhe ather jam plot shpres.

 4. #484

  Pr: Vargu biblik i dits

  DASHURIA.


  Kini dashuri t vazhdueshme pr njri-tjetrin,

  sepse: Dashuria mbulon nj shumic mkatesh.

  (1Pt. 4-8)

 5. #485

  Pr: Vargu biblik i dits

  LMOSHA.


  Zjarrin e ndezur uji e fik:

  kshtu i shprblen mkatet lmosha.

 6. #486

  Pr: Vargu biblik i dits

  ZOTI E LIRON POPULLIN E VET!  "Dhe, duke e ditur vuajtjen e tij,

  zbrita pr ta liruar nga duart e egjiptianve,

  ta nxjerr nga ajo tok

  dhe ta oj n nj vend t mir e t gjer,

  n dheun ku rrjedh qumsht dhe mjalt" (Dal. 3,8).


  Historia ka kuptim, sepse Zoti u ofron njerzve dhuratn e lirimit!

 7. #487

  Pr: Vargu biblik i dits

  PR KANDIDATT N ZGJEDHJET DHE PR ATA Q DO T VOTOJN.


  Lum ata q jan t but

  sepse do ta trashgojn tokn!

  Lum ata q kan uri e etje pr drejtsi

  sepse do t ngihen!


  Mt. 5,5-6.

 8. #488

  Pr: Vargu biblik i dits

  PR KANDIDATT N ZGJEDHJET DHE PR ATA Q DO T VOTOJN.


  Lum skamnort sepse atyre sht Mbretria e qejve!...

  Mos vidh...

  Mos i lakmo shtpis s t afermit tnd!

 9. #489

  Pr: Vargu biblik i dits

  PR KANDIDATT N ZGJEDHJET DHE PR ATA Q DO T VOTOJN.

  Politikant zgjedhen pr t shrbyer populli me besnikri. Nse nuk e bjn, do t ken shum probleme. Historia e Saulit mundd t jet sshembullore.

  "Zoti ka br ashtu si ka thn prmes meje, e hoqi mbretrin prej dors sate
  e ia dha t afrmit tnd, Davidit, sepse nuk e ke dgjuar zrin e Zotit...
  Prandaj edhe Zoti u soll me ty kshtu sot.
  Zoti bashk me ty do ta lshoj n dor t filistenjve edhe Izraelin" (1 Sam. 28,17-19).
  "

 10. #490

  Pr: Vargu biblik i dits

  POPULLI PRGATITET PR ZGJEDHJET: KINI KUJDES!


  Abimeleku shkoi n Sikem te vllezrit e s’ms dhe u tha atyre:

  ”Bisedoni me t gjith burrat e Sikemit e u thoni: ’sht m mir pr ju: t’ju sundojn shtatdhjet burra ‑

  t gjith t bijt e Jerobbaalit, apo t sundoj mbi ju nj njeri i vetm?

  E mos harroni se un jam ashti juaj e mishi juaj.”

  Vllezrit e nns s tij biseduan me t gjith njerzit e Sikemit pr t e u treguan t gjitha fjalt e tija

  dhe ua mbushn mendjen pr ta prkrahur Abimelekun. Sepse thoshin: “sht vllai yn”.

  I dhan edhe shtatdhjet sikla t argjendt prej faltores s Baalberitit

  e me to pagoi disa njerz t poshtr e rruga q e prcillnin.

  Shkoi n shtpin e t’et n Efr dhe i vrau vllezrit e vet, bijt e Jerobbaalit,

  shtatdhjet vet mbi t njjtin gur. Shkuan dhe e bn mbret Abimelekun.

  E njoftuan pr kt Joatamin. Ky shkoi e zuri vend n maj t malit Garizim,

  brtiti me sa z pati e tha:“M dgjoni, zotrinj t Sikemit, dhe Hyji ju dgjoft ju.

  “Qmoti u nisn lndt pr t shuguruar nj mbret mbi vete e i than ullirit: ‘Mbretro mbi ne!’

  Por ulliri u prgjigj: ‘A t heq dor nga vaji im, me t cilin nderohen zott dhe njerzit,

  e t vij t luhatem prmbi lnd?!’

  I than pra, lndt edhe drurit t fikut: ‘Eja e mbretro mbi ne.’

  Edhe fiku u prgjigj:‘A t heq dor nga mblsia ime

  e nga frutat e mi t shijshm q t luhatem prmbi lndt e tjera?!’

  Ather lndt i than hardhis: ‘Eja ti e na sundo!’

  E hardhia u prgjigj: ‘A t heq dor nga vera ime q gzon zot e njerz

  e t vij q t bashkluhatem mbi lndt e tjera?!’

  T gjitha lndt ather i than ferrmanzs: ‘Eja e mbretro mbi ne!’

  Ferrmanza u prgjigj: ‘Nse vrtet po m bni mbret tuajin, ejani e pushoni nn hijen time.

  Por n qoft se nuk sht ashtu dalt zjarri prej ferrmanzs e i prpift cedrat e Libanit!’  GJYQTART: 9. MBRETRIA E ABIMELEKUT
  Ndryshuar pr her t fundit nga ninoenina : 12-02-2021 m 11:31

 11. #491

  Pr: Vargu biblik i dits

  RROFT SHEN VALENTINI


  M puth me puthjen e gojs sate!

  Dashuria jote sht m e mir se vera


  (Knga e Kngve, 1,2)

 12. #492

  Pr: Vargu biblik i dits

  M E MIRA ER!


  Ti vet (dhe vetm ti) je m e mira er,

  ja prs vajzuket t duan.

  KeK, 1,3.

 13. #493

  Pr: Vargu biblik i dits

  Kemi plot t drejt  "Kemi plot me drejt t dashurohemi m ty", o Zoti yn!


  (KeK 1,4)
  Ndryshuar pr her t fundit nga ninoenina : 18-02-2021 m 11:05

 14. #494

  Pr: Vargu biblik i dits

  KRKOJENI JEZUSIN KTU N TOK!  “Ja, Virgjra ... do t lind nj djal,

  t cilit do t’ia ngjesin emrin Emanuel ‑

  q do t thot: Hyji me ne!”
  Ndryshuar pr her t fundit nga ninoenina : 19-02-2021 m 10:16

 15. #495

  Pr: Vargu biblik i dits

  I DASHURI IM!


  Ja, zri i t dashurit tim!

  Ja, po vjen!

  Po i kalon malet,

  pup po i shkaprcen kodrat!


  (KeK. 2,8)

 16. #496

  Pr: Vargu biblik i dits

  ZRI I T DASHURIT TIM!


  Ja, zri i t dashurit tim!

  Ja, po vjen!

  Po i kalon malet,

  pup po i shkaprcen kodrat!  JETA E KRISHTERE SHT PARA PRAKISHT NJ THJRRJE!

 17. #497

  Pr: Vargu biblik i dits

  M NDIHMO!


  Mbi mua ZOTI e priri veshin e vet

  at dit q e thirra n ndihm.

  (Ps 116)

 18. #498

  Pr: Vargu biblik i dits

  ZOTI E MERR INICIATIVEN E SHENJTRIS TON


  HYJI IM "vet m futi n dhom t vers,

  me flamur m mb’loi t dashuris".

  KeK.

Faqja 25 prej 25 FillimFillim ... 15232425

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-12-2008, 14:49
 2. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-03-2006, 03:36
 3. Letrsia shqiptare: probleme teorike-kritike n gjykimin e vlerave letrare
  Nga Kosovari_78_Ca n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-01-2005, 15:56
 4. Fjalor Biblik - Albanian Biblical Dictionary
  Nga FJALORI n forumin Komuniteti protestant
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-01-2005, 17:53
 5. Fjalor Biblik - Albanian Biblical Dictionary
  Nga FJALORI n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-01-2005, 17:50

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •