Close
Faqja 24 prej 27 FillimFillim ... 142223242526 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 461 deri 480 prej 521
 1. #461
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Vargu biblik i dits

  Ksaj breznie nuk do t’i jepet shenj tjetr,

  prve shenjs s Jons.  Pasi populli shkonte gjithnj duke u bashkuar ai filloi t flas:
  “Kjo brezni sht brezni e keqe: po krkon nj shenj!
  Porse nuk do t’i jepet shenj tjetr,
  prve shenjs s Jons.
  Sikurse Jona u b shenj pr ninivitt,
  ashtu edhe Biri i njeriut
  do t jet shenj pr kt brezni.
  Mbretresha e Jugut ditn e Gjyqit do t ngrihet
  bashk me njerzit e ksaj breznie
  dhe do t’i dnoj, sepse ajo erdhi nga skaji i dheut
  pr t dgjuar urtin e Salomonit.
  Dhe, ja, ktu sht Dikush m i madh se Salomoni!
  Njerzit e Ninivs, ditn e Gjyqit,
  do t ngrihen bashk me kt brezni dhe do ta dnojn,
  sepse u kthyen me predikimin e Jons,
  dhe, ja, ktu Dikush m i madh se Jona!”

 2. #462
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Vargu biblik i dits

  Ai q lyp, i jepet.


  N at koh, Jezusi u tha nxnsve t vet:
  Mos ua jepni qenve gjn e shenjtruar
  as mos i qitni para derrave margaritart tuaj q,
  pasi t’i shkelin, t mos kthehen kundr jush e t’ju shqyejn.”
  “Lypni e do t’ju jepet, krkoni dhe do t gjeni,
  trokitni e do t’ju elet!
  Sepse, kush lyp, i jepet, kush krkon gjen,
  e kush troket, i elet.
  Dhe, a gjendet njeri ndr ju,
  q po i lypi i biri buk, i jep gur?
  Ose, po i lypi peshk, i jep gjarpr?
  Po ja, pra, nse ju q jeni t kqij,
  dini t’u jepni gjra t mira bijve tuaj,
  aq m tepr Ati juaj q sht n qiell,
  do t’u jap gjra t mira atyre q ia lypin.
  Gjithka dshironi t’ju bjn juve njerzit,
  bjuani edhe ju atyre!
  Ja, vrtet Ligji e Profett!”

 3. #463
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Vargu biblik i dits

  Shko e pajtohu m par me vllan tnd.


  N at koh, Jezusi u tha nxnsve t vet:
  nse drejtsia juaj nuk do t jet m e madhe
  se drejtsia e skribve dhe e farisenjve,
  nuk do t hyni n Mbretrin e qiellit.
  Keni dgjuar se u qe thn t vjetrve:
  Mos vra! Kush vret do t jet prgjegjs para gjyqit.
  E un po ju them: Kushdo zemrohet kundr vllait t vet,
  do t jet prgjegjs para gjyqit;
  e kush ti thot vllait t vet: Budalla,
  do t jet prgjegjs para Sinedrit;
  kush ti thot: I marr, do t prgjigjet n zjarrin e ferrit.
  Pra, nse e sjell dhuratn tnde pr ta kushtuar n lter
  e aty t bie n mend se yt vlla ka dika kundr teje,
  lre dhuratn tnde aty para lterit,
  shko e pajtohu m par me vllain tnd
  e pastaj eja e kushtoje dhuratn tnde!
  Rregullohu shpejt me kundrshtarin tnd
  sa t jesh ende n udhtim me t,
  q kundrshtari t mos t t dorzoj te gjykatsi
  e ky te rojtari i gjyqit, q t mos t ndryjn n burg.
  Pr t vrtet po t them: sdo t dalsh prej andej
  para se ta paguash edhe paran m t fundit.

 4. #464
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Vargu biblik i dits

  Jini t prkryer

  si sht i prkryer Ati juaj q sht n qiell.
  N at koh, Jezusi u tha nxnsve t vet:
  Keni dgjuar se qe thn: Duaje
  t afrmin tnd e urreje armikun tnd.
  E un po ju them: Duajini armiqt tuaj,
  lutuni pr ata q ju salvojn,
  pr tu br bijt e Atit tuaj q sht n qiell,
  sepse Ai bn t lind dielli i tij
  mbi t kqijt e mbi t mirt
  e t bjer shi pr t drejtt e pr t padrejtt.
  Sepse, po qe se i doni vetm ata q ju duan,
  far shprblimi meritoni?
  Pse a nuk bjn kaq edhe tagrambledhsit?
  E nse i prshndetni vetm vllezrit tuaj,
  far bni t veant?
  A nuk bjn t njjtn gj edhe pagant?
  Jini, pra t prkryer
  si sht i prkryer edhe Ati juaj
  q sht n qiell!

 5. #465
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Vargu biblik i dits

  Ndrsa Jezusi po lutej, fytyra e tij iu shndrrua.  N at koh, Jezusi mori me vete Pjetrin, Gjonin dhe Jakobin
  e u ngjit n mal pr tu lutur.
  Ndrsa po lutej, fytyra iu shndrrua
  e petkat iu bn t bardha e t shndritshme si vettima.
  Dhe ja, dy njerz po bisedonin me t!
  Ishin Moisiu dhe Elia.
  Ata u dukn t rrethuar me lavdi
  e bisedonin me t pr kalimin e tij
  nga kjo jet q do ta bnte s shpejti n Jerusalem.
  Pjetrin dhe shokt e tij i kishte lodhur gjumi,
  por qndruan zgjuar dhe e pan lavdin e tij
  dhe ata dy burra q po qndronin me t;
  dhe, ndrsa ata po ndaheshin prej tij,
  Pjetri i tha Jezusit: Msues, sht mir pr ne
  t qndrojm ktu.
  Po bjm tri tenda: nj pr ty, nj pr Moisiun e nj pr Elin!
  Nuk dinte thoshte. Ndrsa ky ende po fliste,
  ra nj re dhe i mbuloi me hijen e vet.
  Kur hyn nn re, nxnsit i kapi frika.
  Prej res u dgjua nj z:
  Ky sht Biri im - i Zgjedhuri! At dgjojeni!
  Ndrsa ky z po jehonte, Jezusi mbeti vetm.
  Nxnsit heshtn dhe ndr ato dit
  si treguan askujt ka kishin par.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ribaldi : 21-02-2016 m 04:19

 6. #466
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Vargu biblik i dits

  Falni e do t gjeni falje.


  N at koh, Jezusi u tha nxnsve t vet:
  Bhuni edhe ju t mshirshm
  sikurse (edhe) Ati juaj sht i mshirshm.”
  “Mos gjykoni dhe nuk do t gjykoheni!
  Mos dnoni e nuk do t dnoheni!
  Falni e do t gjeni falje!
  Jepni e do t’ju jepet:
  mas e mir, e dendur, e tundur,
  me grumbull do t’ju jepet nn sqetulln tuaj:
  sepse me at mas q t matni,
  do t’ju matet edhe juve n kthim.”

 7. #467
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Vargu biblik i dits

  Ata flasin e nuk veprojn si thon.  1 N at koh,
  Jezusi i tha turms dhe nxnsve t vet:
  “N katedrn e Moisiut ndenjn skribt e farisenjt.
  Pra, ju duhet t’i dgjoni e t zbatoni gjithka t’ju thon,
  por mos bni si bjn ata. Ata nuk veprojn si thon.
  Ata lidhin barr t rnda q mezi mund t barten
  dhe ua ngarkojn njerzve n krah,
  kurse vet as me gisht nuk i luajn.
  Pastaj t gjitha veprat e veta i bjn me qllim q t’i shohin njerzit.
  Kndej i zgjerojn filakterit e veta
  dhe i zgjasin thekt.
  N gosti dshirojn kryet e vendit,
  n sinagoga vendet e para,
  prshndetjet n sheshe dhe t quhen prej njerzve ‘rabbi’.
  Ju mos lejoni t’ju quajn rabbi,
  sepse vetm njri sht Msuesi juaj,
  kurse ju t gjith jeni vllezr.
  Dhe prmbi tok mos thirrni asknd At,
  sepse keni vetm nj At - at q sht n qiell!
  Gjithashtu mos lejoni t’ju quajn udhheqs
  - sepse keni vetm nj Udhheqs - Krishtin!
  M i madhi ndr ju le t jet shrbtori juaj.
  Sepse, kush krenohet, do t prvujtrohet
  e kush prvujtrohet do t lartsohet.

 8. #468
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Vargu biblik i dits

  Do ta dnojn me vekje.  Kur Jezusi po ngjitej n Jerusalem, i mori vemas t dymbdhjett
  dhe udhs u tha: “Ja, po ngjitemi n Jerusalem
  dhe Biri i njeriut do t’u dorzohet kryepriftrinjve e skribve.
  Ata do ta dnojn me vdekje, e do t’ua dorzojn paganve
  pr ta vn n loj, pr ta frushkulluar e pr ta kryqzuar.
  Por ai t tretn dit do t ngjallet.”
  Ather iu afrua nna e bijve t Zebedeut me t bijt
  dhe e prshndeti me fytyr pr dhe pr t’i lypur dika.
  Jezusi i tha: “ka dshiron?”
  Ajo iu prgjigj: “Urdhro q kta t dy, bijt e mi,
  t rrin n Mbretrin tnde njri n t djathtn e tjetri n t majtn tnde.”
  Jezusi u prgjigj: “Nuk dini ka lypni. A mundeni ta pini ju kelkun q un do ta pi?”
  “Mundemi!” - iu prgjigjn.
  Jezusi vijoi: “Me t vrtet ju do ta pini kelkuntim,
  por t m rrini njri n t djatht e tjetri n t majt,
  nuk sht n dor time t’jua jap, por do t’u jepet atyre,
  pr t cilt u b gati prej Atit tim.”
  Kur morn vesh dhjet t tjert, u zemruan me dy vllzrit.
  Ather Jezusi i thirri pran vetes e u tha:
  “Ju e dini se sunduesit zotrojn mbi popujt e vet
  e princat e tyre i mbajn nn pushtet.
  Porse, ndrmjet jush nuk duhet t jet ashtu!
  Prkundrazi, ai q prej jush do t bhet i madh,
  le t bhet shrbtori juaj, kurse ai q ndr ju
  dshiron t jet i pari, le t bhet skllavi juaj,
  sikurse edhe Biri i njeriut, q s’erdhi pr t qen shrbyer,
  por pr t shrbyer e pr t flijuar jetn e vet
  si shprblim pr t gjith!”

 9. #469
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Vargu biblik i dits

  Ti i gzove t mirat e tua gjat jets sate,

  ndrsa Lazri t kqijat; tashti ky ktu gzon e ti vuan.  N at koh, Jezusi u tha farisenjve:
  “Ishte nj njeri i pasur q vishej me coh t kuqe
  e me plhur t mueshme
  dhe gostitej shklqyeshm si nj dit prdit.
  Kurse para ders s tij rrinte nj skamnor,
  plot ibana, q quhej Lazr q dshironte
  t ngihej me dromcat q binin nga tryeza e pasanikut.
  Madje edhe qent vinin e ia lpinin varrt.
  Vdiq skamnori e engjjt e uan n prehr t Abrahamit.
  Vdiq edhe pasaniku dhe e varrosn.
  N ferr, ndr mundime t mdha, oi syt
  e pa prej s largu Abrahamin dhe Lazrin n prehrin e tij
  e brtiti: ‘O at Abraham, ki mshir pr mua
  e drgoje Lazrin ta lag majn e gishtit t vet n uj
  e t ma flladis gjuhn
  se po mundohem pr s teprmi n kt flak.’
  Abrahami iu prgjigj: ‘Mos harro, o bir,
  se ti i gzove t mirat e tua gjat jets sate,
  ndrsa Lazri t kqijat;
  tashti, ky ktu gzon e ti vuan.
  Por, pr m tepr, ndrmjet nesh e jush
  sht nj humner e madhe,
  kshtu q, edhe ata q do t donin
  t kalojn prej kndej te ju, nuk munden,
  po ashtu edhe prej andej t kaloj kndej,
  s’mundet askush!’
  Pasaniku vazhdoi: ‘Ather, po t lutem, o at,
  oje Lazrin n shtpin e tim eti,
  se i kam pes vllezr
  e le t’i qortoj seriozisht q t mos vijn
  edhe ata n kt vend mundimesh.’
  Abrahami iu prgjigj: ‘Kan Moisiun e profett,
  le t’i dgjojn ata!’
  Pasaniku i tha: ‘Jo, o at Abraham,
  por nse shkon ndokush prej t vdekurish
  tek ata, ve ather do t kthehen!’
  Iu prgjigj: ‘Nse, vrtet, nuk e dgjojn Moisiun
  e profett, nuk do t’u mbushet mendja
  edhe nse ndokush ngjallet prej t vdekurish. ’“

 10. #470
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Vargu biblik i dits

  Ky sht trashgimtari! Ejani ta vrasim.


  N at koh, Jezusi u tha kryepriftrinjve dhe skribve:
  “Dgjojeni shmblltyrn tjetr:
  Ishte nj zot shtpie q kishte mbjell nj vresht.
  E thuri me gardh, punoi shtrydhsin e rrushit, ndrtoi kulln,
  ua dha vreshtarve ta punojn pr gjysm
  dhe shkoi n vend t huaj.
  Kur u afrua koha e t vjelave, drgoi te vreshtart
  shrbtort e vet pr t marr frytin q i takonte.
  Vreshtart i kapn shrbtort:
  njrin e rrahn, nj tjetr e mbytn
  e nj tjetr e vran me gur.
  Prap drgoi shrbtor t tjer, m shum se t part,
  porse edhe atyre ua bn ashtu.
  N fund drgoi t birin duke menduar:
  ‘Do t ken nderim ndaj djalit tim!’
  Porse vreshtart, kur e pan djalin i than njri-tjetrit:
  ‘Ky sht trashgimtari! Ejani ta vrasim
  dhe neve do t na mbes pasuria e tij.’
  E kapn, e qitn jasht vreshtit dhe e vran.
  Tashti, kur t vij i zoti i vreshtit,
  ka do t’u bj ktyre vreshtarve?”
  Iu prgjigjn: “T kqijt do t’i shfaros keqas
  e vreshtin e vet do t’ua jap
  vreshtarve t tjer, t cilt do t’i japin frytin
  posa t vij koha e t vjelave.”
  Jezusi u tha: “A nuk e lexuat asnjher n Shkrimin e shenjt:
  ‘Guri q ndrtuesit e qitn jasht prdorimit
  u b guri i kndit; kjo sht vepr e Zotit,
  sa mrekulli n syt tan!’
  Prandaj - po ju them - juve do t’ju hiqet dore Mbretria e Hyjit
  e do t’i jepet nj populli q i prodhon frytet e saj!”
  Kryepriftrinjt e farisenjt,
  kur i dgjuan shmblltyrat e tij,
  e morn vesh se po fliste pr ta.

 11. #471
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Vargu biblik i dits

  E pash Zotin e mi tha kto gjra.


  Maria qndroi jasht te varri dhe qante. Ashtu, duke qar, u
  prkul e shikoi n varr. Pa dy engjj t veshur me petka t bardha ndenjur n
  at vend, ku qe trupi i Jezusit - njri te koka e tjetri te kmbt. Ata i than: “Pse
  po qan, moj burrnesh?” Ajo u prgjigj: “E morn Zotrin tim e nuk di ku e
  vun.” Si tha kshtu, u soll prapa e pa Jezusin n kmb, por nuk dinte se ishte
  Jezusi. Jezusi i tha: “Pse po qan, moj fisnike? K po krkon?” Ajo, duke
  kujtuar se sht kopshtari, i tha: “Zotri, nse e ke marr ti, m trego ku e vure e
  tani po e marr un.” “Mari!” - i tha Jezusi. Ajo u kthye e i tha hebraisht:
  “Rabbuni!” (- q do t thot Msues). Jezusi i tha: “Mos u ngarrit me mua, se
  ende nuk u ngjita tek Ati, por shko te vllezrit e mi e thuaju: Po ngjitem tek Ati
  im e Ati juaj, tek Hyji im e Hyji juaj.” Maria Magdalen shkoi dhe u lajmroi
  nxnsve se e pa Zotrin dhe se i tha kto fjal.

 12. #472
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Vargu biblik i dits

  Maria, hirplote, Zoti sht me ty, n ty!
  Ndryshuar pr her t fundit nga ribaldi : 04-04-2016 m 10:36

 13. #473
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2013
  Postime
  559

  Pr: Vargu biblik i dits

  ‘Duhet t lindni prsri

  Jezusi i tha Nikodemit: Mos u udit q t thash:
  ‘Duhet t lindni prsri prej s Larti.’
  Era fryn n drejtimin q do; ia dgjon ushtimn
  e nuk di nga vjen e kah shkon.
  Kshtu ndodh edhe me secilin q lind prej Shpirtit.”
  Nikodemi e pyeti: “Si mund t bhet kjo gj?”
  Jezusi iu prgjigj: “Ti je msues i Izraelit e nuk merr vesh kaq?
  Pr t vrtet, pr t vrtet, po t them:
  ne flasim ka dim e dshmojm ka pam,
  e megjithat nuk e pranoni dshmin ton.
  Nse nuk m besoni kur ju flas pr gjra q ndodhin n tok
  si do t m besoni n qoft se ju flas pr gjrat e qiellit?
  Askush nuk u ngjit n qiell,
  prve Birit t njeriut q zbriti nga qielli.
  Dhe, sikurse Moisiu e lartsoi gjarprin n shkrettir,
  po ashtu duhet t lartsohet edhe Biri i njeriut,
  q kushdo t besoj n t ta ket jetn e pasosur.

 14. #474
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  325

  Pr: Vargu biblik i dits

  25-1- 2021: Mk. 16, 1518


  LUTJA: PSALMI 116.

  Lavdrojeni Zotin, o kombe t gjitha,

  madhrojeni s bashku, o popuj t gjith!

  Sepse e madhe sht dashuria e tij ndaj nesh,

  besnikria e Zotit qndron pr amshim!  UNGJILLI: Mk. 16, 1518

  Dhe u tha:
  Dilni n mbar botn e predikojani Ungjillin t gjith njerzve. Kush do t besoj e do t pagzohet, do t shlbohet, ndrsa kush sdo t besoj, do t dnohet.
  Shenjat q do ti prcjellin ata q do t besojn, jan kto: n emr tim do ti dbojn djajt, do t flasin gjuh t reja; [n duar] do ti marrin gjarprinjt e, nse do t pijn ndonj gj q sjell vdekjen, nuk do tu bj keq. Do ti vn duart mbi t smur, e kta do t shrohen.  LECTIO DIVINA-MEDITIMI-LUTJA.

  Sot sht dita e konvertimit t Shn Palit. N Ungjillin e Markut, Jezusi i ringjallur drgon dishepujt e tij n nj mision "n t gjith botn" dhe "te do krijes". Teksti nuk u shkrua nga Marku, sht nj shtes e mvonshme, edhe nse sht ende pjes e ungjillit kanunor.
  Pali sht nj njeri i rndsishm n historin e Jezusit q po lexojm kt muaj. N fakt, Marku paraqet Jezusin q shpall nj mbretri t Zotit t themeluar n mshir pr t gjith, pa prjashtime. Por njerzit nuk e kuptojn, autoritetet fetare nuk e kuptojn dhe komplotojn kundr Jezusit pr ta vrar. Edhe familja e tij nuk e kupton. Edhe t Dymbdhjett, q i kishte pasur me veteten e me t cilt ai kishte biseduar pr nj koh t gjat, nuk e kuptojn. Kur Jezusi vdes, gjithka mund t marr fund. Dhe Ungjilli i Markut n t vrtet prfundon me hutimin e grave n varr (t cilat "ishin plot frik dhe habi"), t cilat nuk i foln askujt pr varrin bosh ("ata nuk i than askujt asgj, sepse kishin frik" (Mc 16, 8).
  Pastaj nj hebre i zellshm me emrin Saul, i cili n vitet e para t prhapjes s historis s Jezusit qe drguar pr t prgnjeshtruar dishepujt e Jezusit dhe pr t'i prndjekur ata, ka nj prvoj mjaft t ngjashme me takimin personal q kishin pasur t Dymbdhjett. Takoi Jezusin personalisht, si vet Pali tregon tre her n Veprat e Apostujve. E takoi n errsir, kur syt e tij nuk shihnin asgj. Ai e takoi me nj z: "Saul, Saul, pse m prndjek?". Zri e thrret me emr, si zri i nj personi t gjall. Zri identifikon vetveten me viktimat, dhe e therriste at me qllim q ai t ndryshonte jetn e tij. At dit Pali kuptoi se mbretria e shpallur nga Jezusi sht pr t gjith, se ndarjet jan anuluar n mishin e tij. N[mishin e Jezusit.

 15. #475
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  325

  Pr: Vargu biblik i dits

  VULLNETI I ATIT TIM

  Kushdo e kryen vullnetin e Hyjit, ai sht vllai im, motra ime dhe nna!

 16. #476
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  325

  Pr: Vargu biblik i dits

  JE NJ TOK E MIR?


  E ka edhe njerz q e mbjellin farn n ‘tok t mir’.

  Kta e dgjojn Fjaln, e pranojn dhe japin fryt:

  njri tridhjetfish, tjetri gjashtdhjetfish e tjetri njqindfish.

 17. #477
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  325

  Pr: Vargu biblik i dits

  NJ AT Q ARSYETON NDRYSHE  far lloj mbjellsi sht ai q mbjell far edhe atje ku rritet pak?

  A nuk sht nj humbje, nj joefikasitet, nj irracionalitet?

  Fara e mir sht e pakt, ajo duhet t hidhet vetm atje ku mund t prodhoj fruta.

  Por mbretria pr t ciln Jezusi lajmron ardhjen, hapet nga nj At q arsyeton ndryshe
  .

 18. #478
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  325

  Pr: Vargu biblik i dits

  Kush do t ngjitet mbi malin e Zotit

  e kush do t qndroj n vendin e tij t shenjt?

  Ai q duart i ka t pafajshme e zemrn t pastr,

  ai q nuk e drejtoi shpirtin e vet n kotsi, ai q nuk betohet n gnjeshtr.

 19. #479
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  325

  Pr: Vargu biblik i dits

  UDHT E NJERIUT!


  T gjitha udht e njeriut jan t pastrta n sy t tij,

  por Zoti i shqyrton shpirtrat!

 20. #480
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  325

  Pr: Vargu biblik i dits

  FUQIA E UNGJILLIT  Pr t vrtet, mua nuk m vjen turp prej Ungjillit,

  sepse Ungjilli sht fuqia e Hyjit pr shlbimin e atij q beson:


  (Rm. 1,16).

Faqja 24 prej 27 FillimFillim ... 142223242526 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-12-2008, 14:49
 2. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-03-2006, 03:36
 3. Letrsia shqiptare: probleme teorike-kritike n gjykimin e vlerave letrare
  Nga Kosovari_78_Ca n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-01-2005, 15:56
 4. Fjalor Biblik - Albanian Biblical Dictionary
  Nga FJALORI n forumin Komuniteti protestant
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-01-2005, 17:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •