Close

Rezultati i Sondazhit: A do kete nje kryepeshkop shqiptar pas Janullatosit?

Votues
41. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Po

    27 65.85%
  • Jo

    5 12.20%
  • Nuk e di

    1 2.44%
  • Ndoshta

    6 14.63%
  • S`me intereson

    2 4.88%
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 68
  1. #21
    ..... .....
    Anėtarėsuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    te thuash qe nacionalistet e asaj kohe ishin pjese e lobit ortodoks , ky eshte budalliku me i madh qe kam degjuar une ndonjehere. ku nacionalizmi e ky ortodoksizmi. pole te ndryshme ne ideologji.
    Pulosh nuk thashe per gjithe nacionalistet thashe per figurat qe permenda

    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    te thuash qe ishin ortodokset ata qe kontribuan me shume ne reformat e asaj kohe , kjo eshte gafe akoma me e madhe.
    Ne reformat arsimore kush kontriboi,Sulltanati?

    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    te thuash qe vatra si parti liberale ishte me nacionaliste se partia koservative e zogut , kjo prape me duket mua budallik shume i madh.
    Thashe per organizaten ne SHBA pulosh pse kapesh me partine ne Shqiperi?Nje shembull pulosh.Noli e kritikoi Jugosllavine ne Lidhjen e Kombeve madje edhe ashper,kur erdhi Zogu deklaroi qe c fare ishin thene per Jugosllavine nga shteti shqiptar ishin te gjitha shpifje.Politike laviresh e?

    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    pra ,overall, ti je nje injorant qe po me humb kohen mua.
    Te thashe qe eshte fshatareske te flasesh gjysem anglisht gjysem shqip.Ne fund te fundit je nje emigrant fshatar i pavlere atje ku je.

    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    ps: joseph swire nuk futet tek blloku im ala. ai eshte per te deshperuarit qe kerkojne gjilperen ne mes te kasolles me kashte.
    Fute te blloku jeshil pulosh se do te ndihmoi shume te mesosh historine Shqiptare te asaj kohe.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga white-knight : 12-10-2008 mė 12:13

  2. #22
    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    te thuash qe vatra si parti liberale ishte me nacionaliste se partia koservative e zogut , kjo prape me duket mua budallik shume i madh.
    Ke te drejt. Zogu beri me shume per ērrenjosjen e kultures turke sesa shoqeria vatra. Kujto dekretet per heqjen e ferexhese. E lere pestaj dekretet e tjera....

  3. #23
    Oh..., po kjo qe eshte teme!
    Komplimentet e mia, per hapesin e temes.
    Une votova PO!
    Por jam i mendimit qe ata qe do te votojne JO! Jane pikerisht ata qe edhe i fryjne zjarrit...

  4. #24
    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    mo duket se kryetari i atij kongresi ishte mysliman dhe ideja e shkronjave latine u dha nga katoliket me ne krye gjergj fishten. ortodokset definitely deshen alfabetin grek.

    pastaj cfare ndryshimi ka ketu?---si perfundim fituan katoliket duke anuar nga dokrina e tyre .
    sikur te mos zgjidhej asnje nga shkronjat latine,arabishte dhe greqisht , atehere do bindesha qe ky alfabet u krijua per shqiperine e vetem per ate. shkrimi i alfabetit ne latin ishte vendim politik me shume. ne nuk kishim acarime me italine , plus qe katoliket anojne nga vatikani me shume , e keshtuqe si perfundim asgje nuk u be vertet per shqiperine .
    qe te te behej qefi ty qe gjoja doje nje alfabet vetem per hir te shqiptareve kush na qenka alfabeti i duhur i shqiptareve?
    Kryetari i kongresit ishte Gjergj Fishta sa per dijenine tende. Kerko ku te duash per kete fakt.
    Dhe nuk e di gjithashtu nga e nxorre kte budallik qe thu qe ortodokset kerkun alfabet grek, kur ne manastir u paraqiten vetem dy alfabete per zgjedhje, ai me shkronja arabe dhe ai me shkronja latine.

  5. #25
    ILIR NĖ GEN Maska e flory80
    Anėtarėsuar
    03-12-2006
    Vendndodhja
    Buzė Vjosės Kaltėroshe
    Postime
    1,531
    Unė e hodha votėn time pėr PO me shpresėn qė tė mos manipulohen votat se do dalim nė protesta pastaj tė rrėzojmė qeverrinė!
    EH I ZIU NJERI, GĖLLTIT DIKU NJE LUGĖ ĒORBĖ TĖ PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PĖR GJITHĖ JETĖN!

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,511
    Citim Postuar mė parė nga saura Lexo Postimin
    Kush ka thene se ne shqiptaret kemi vuajtur nga krize indetiteti dhe Greket jo.Pse krizen e indetitetit ,ju pesonifikoni me fene?.Pse 7 milion ateist qe jane ne europe ,jane pa indetitet?
    Kush ju ka thene se vetem Grekerit jane ortodoks ? Ortodoks ka ne Rusi, Rumani;Bullgari .Serbi,Maqedoni;Mal i Zi ,Ukrahine ,madje edhe ne Turqi,Etj.Derisa statusi e ka qe duhet nje prift Shqiptar ,dhe prift Shqiptar ka ,duhet te vendoset shqiptar.Po jo prift shqiptar qe ben interesat e Grekut,se kam pare njehere ne televizor ,intervisten e nje prifti Korēar qe e mbronte Jonullatosin sikur ta kishte Baba.Feja duhet te jete e ndare nga shteti,nuk duhet te merret me politik dhe te punoje kunder interesave te vendit tone,kush e ben kete ,nga te gjithe te huajt qe kane ardhur ne Shqiperi(mes te harrojme se ne Shqiperi ,jane 150 sekte fetare)ēfardo perkatesie fetare qe ti perkasin te shpallen persona NON GRATA.Medja duhet te informoje ,prokuroria te hetoje .Kete e bejne dhe shtetet me demokratike.
    vetem NON GRATA apo dhe GRATTA E VINCI,peshkopin shqiptar .
    thuaj hetusis ta heqin priftin korcar se lexon shqip ungjillin,dhe le menjane veprat e partise e te enverit.
    Po pse jeni gati te beni revolucjon per te shkuar mbrapa,pse?

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    vetem NON GRATA apo dhe GRATTA E VINCI,peshkopin shqiptar .
    thuaj hetusis ta heqin priftin korcar se lexon shqip ungjillin,dhe le menjane veprat e partise e te enverit.
    Po pse jeni gati te beni revolucjon per te shkuar mbrapa,pse?
    ēa flet o Serafim.te mbrosh vendin tende nga prifterinjt agjent do te thote se je e majte dhe do partine dhe ate qe as emrin nuk dua t'ia shkruaj .
    Sa per sqarim vij nga nje familje e djathte ,nacionaliste ,qe i vuri themelet ketij shteti .
    Vete personalisht nuk jam marre me asnje parti ,nuk kam dashuri per politiken,por per kulturen. Tani te shpjegohem me mire si e mendoj.
    Duke lexuer esene e Samuel Hantigonit '' Ndeshja e qyteterimeve" ku ne thelb te saj qendron ideja se tani qe mbaroje konflikti i ideologjive,boten e pret konflikti i qyteterimeve,une i bej pyetjen nga do te orientohet indetiteti yne kulturor ?
    Shqiptaret duan te behen europian,po si do ta arrijne kete me ane te fese? duke u mbeshtetur tek Greko-ortodoksit apo turko-myslymanet?Jo kjo arrihet me indetitetin individual te njeriut te ditur.
    Jam per kulturen sepse ajo nuk eshte perēarese dhe konfliktuale,por eshte per bashkim dhe mirkuptim.per kete kemi nevoje, per vlera demokratike,e jo per feudalizem.

  8. #28
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anėtarėsuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    Te shpresojme qe kryepeshkopi te jete shqipetar. Do jete e veshtire qe greqia te heqe dore kollaj.

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,511
    Citim Postuar mė parė nga saura Lexo Postimin
    ēa flet o Serafim.te mbrosh vendin tende nga prifterinjt agjent do te thote se je e majte dhe do partine dhe ate qe as emrin nuk dua t'ia shkruaj .
    Sa per sqarim vij nga nje familje e djathte ,nacionaliste ,qe i vuri themelet ketij shteti .
    Vete personalisht nuk jam marre me asnje parti ,nuk kam dashuri per politiken,por per kulturen. Tani te shpjegohem me mire si e mendoj.
    Duke lexuer esene e Samuel Hantigonit '' Ndeshja e qyteterimeve" ku ne thelb te saj qendron ideja se tani qe mbaroje konflikti i ideologjive,boten e pret konflikti i qyteterimeve,une i bej pyetjen nga do te orientohet indetiteti yne kulturor ?
    Shqiptaret duan te behen europian,po si do ta arrijne kete me ane te fese? duke u mbeshtetur tek Greko-ortodoksit apo turko-myslymanet?Jo kjo arrihet me indetitetin individual te njeriut te ditur.
    Jam per kulturen sepse ajo nuk eshte perēarese dhe konfliktuale,por eshte per bashkim dhe mirkuptim.per kete kemi nevoje, per vlera demokratike,e jo per feudalizem.
    SAURA,me vjen mire qe vjen nga nje familje e djadhte shqiptare.Se nacionalizem do te thote shume e nuk thote asgje,te jesh nacionalist eshte pozitive por dhe aq sa eshte negative.
    NJe njeri i djathte nuk e perdor kurr fjalen agent o poliagjent,dhe besoj se e kupton,aq me shume per nje prift.
    Ne fjalet qe shkruan shoh disa kontradikta:shqiptaret jan europjan,e nuk kan nevoj qe te behen,shqiptaret nuk jan grek ortodoks o turk myslyman,po jan ortodoks shqiptar o myslyman shqiptar,te pakten keshtu e ndjej veten une si ortodoks qe jam.Jam dakort qe kultura nuk sjell percarje,po gjithashtu dhe feja o besimi qe njeriu ka ne te,nuk duhet te sjellin percarje,gjithashtu dhe politika nuk duhet te sjelli percarje,eshte vet njeri qe e sjell ate dhe shkaku kryesor eshte injoranca ne kuptimin e plote te fjales.
    Po le te ndalemi tek feja,qe per mua eshte kulture ne shkallen me te larte(e po ta shkruaj une qe nuk jam shum pratikant).Prifterinjte katolik bene shume per shqiperin e gjuhen e saje,ndersa prifterinjt ortodoks ne vecanti te fan nolit e te ndonje tjeterit,nuk ndikuan shume,hoxhallaret nuk e di se ckane bere.
    Kjo vinte per shkak se prifterinjte katolik ishin te shkolluar e me kulture,ndersa shum pak prifterinj ortodoks ishin me shkolle.
    E zgjata gjithe kete diskutim per te dale tek prifti janullatosi,e mesa di un eshte nje fillozof me kulture,por e keqja e tij nuk eshte se eshte grek e keqja e tij eshte se eshte me kulture dhe i ndershem,e per nje vend ku injoranca e korupsioni po behen jo vetem identitet kulturor por dhe edukat jetese,eshte veshtire qe te pranohet nje njeri i tille.
    Ne nuk kemi nevoje per vlera,cfar do lloje vlerash qe te jene,ne kemi nevoje per njerez te ndershem moralisht ne jeten publike,e me teper per shembuj te tille.
    Keta njerez sjellin me mbrapa vlerat,patriotismin dhe atdhedashurin.
    Sa per partit un jam me partin"kini guxim e votoni te parin qe gjeni ne ruge"per dy arsye,se me keq se kjo klase politikane nuk do te beje,dhe mund ta nderosh ne qofte se nuk te pelqen,po aritet te gjeni nje te huaj edhe nga KIRIBATI,eshte me mire.Po e kuptoj se per disa ky diskutim nuk eshte patriotik,se problemi me i madh sot ne shqiperi eshte janullatosi,e kur te iki do te veme nje kryepeshkop qe nuk do varet nga greqia por nga saliu o fatosi,e atehere do te jap te drejte dhe per fene. ky eshte mendimi im mbase dhe i gabuar,pershendetje.

    kush eshte ai ne fotografi seba?

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    O ēa , na bone me qesh nje e djathte nuk i thote priftit agjent ,nga e ke nxjerre ket e perfundim. Vatikani ka sherbimet sekrete me te forta se Cia dhe KGB,ēa te them une more ēun u mundova te ti hap pak syte pa te te ofenduar siē ke bere ti ,po varet sa kap,
    Nuk jam nga ato qe ngulin kembe,qe eshte keshtu si e mendoj une ,Bravo te qofte per logjiken e analizes se gjerave une te them qe jam keshtu e keshtu ti thu jo ,je keshtu .
    ē'FARE DEBATI MUND TE BEJ UNE ME TY?
    eshte njosoj sikur te them une tani,qe ti je grua nuk je burre ,ose ti je nje i shitur tek greket ,me vjen keq po s'ia vlen te diskutojme.
    Sa per masken time ,po ai eshte Seba ,Ke ndonje gje per te me thene per Seben,ndonje thashethem qe une se di akoma?

  11. #31
    ..... .....
    Anėtarėsuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Tema eshte per periudhen post-Janullatos dhe jo per periudhen aktuale te kryepeshkopit.
    Ka tema te tjera ku mund te diskutohet politika e kryepeshkopit e kjo nuk eshte nje teme e tille.
    Pyetja eshte tille, a do kete kryepeshkop shqiptar pas kryepeshkopit aktual.Po apo jo( pse s mund te kete?)

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Po duhet te jete shqiptar ,sepse eshte ne statusin e kishes ortodokse autoqefale te shqiperise ,Te kete lindur ne shqiperi ,te flasi shqip dhe te kete gjek shqiptari.

  13. #33
    ..... .....
    Anėtarėsuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Ja dhe anetari Behari jep mendimin e tij ne MP me mua.

    Citim Postuar mė parė nga BEHARI
    PĖR: shqipria eshte e shqiptarve!

    Pyetja eshte tille, a do kete kryepeshkop shqiptar pas kryepeshkopit aktual.Po apo jo( pse s mund te kete?)
    se pari ,duhet te kishte pasur kryepeshkop shqiptar qe ne fillim,dhe se dyti duhet te kete kryepeshkop shqiptar,pasi dhe kisha eshte e tille!!grekerit nuk kan se cfare te duan ne shqiperi per te drejtuar kultet fetare!!
    shqiptaret e kan aq aftesi sa per te ullehequr kishen ortodokse,ishte F S Noli ai qe ka vertetuar se kishen ortodokse shqiptare duhet ta ulleheqin shqiptaret!!

    harroje ate kenge se:do vijne greker me ne krye te kesaj kishe,problemi eshte se kur do thyej qafen ky pisanjozi Janullatos!!!
    Meqe eshte i turpshem po ia publikoj une

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,511
    Citim Postuar mė parė nga saura Lexo Postimin
    O ēa , na bone me qesh nje e djathte nuk i thote priftit agjent ,nga e ke nxjerre ket e perfundim. Vatikani ka sherbimet sekrete me te forta se Cia dhe KGB,ēa te them une more ēun u mundova te ti hap pak syte pa te te ofenduar siē ke bere ti ,po varet sa kap,
    Nuk jam nga ato qe ngulin kembe,qe eshte keshtu si e mendoj une ,Bravo te qofte per logjiken e analizes se gjerave une te them qe jam keshtu e keshtu ti thu jo ,je keshtu .
    ē'FARE DEBATI MUND TE BEJ UNE ME TY?
    eshte njosoj sikur te them une tani,qe ti je grua nuk je burre ,ose ti je nje i shitur tek greket ,me vjen keq po s'ia vlen te diskutojme.
    Sa per masken time ,po ai eshte Seba ,Ke ndonje gje per te me thene per Seben,ndonje thashethem qe une se di akoma?
    Mos u nxef,mere me qetesi,se e kuptova qe je e djadhte,qe kur ve sherbimet e fshehkta te vatikanit,dhe enveri nuk hariti deri te sherbimet e fshehta te vatikanit,te agjentet e poliagjentet harriti.
    Mos u ofendo,se nuk eshte qellimi im te ofendoj,un nuk ofendohem nga ato qe ti shkruan,se mendoj qe nuk eshte fai jot,fai eshte i partis.
    Un nuk dua te bej debat me ju,po te jete per gallat jam gati,nje person qe shprehet me fjalet agjent,me duket sikur ka mbaruar shkollen perball pallatit te sportit,dhe te ajo shkolle nuk te ngelnin te kalonin.
    Sa per burre thon qe jam mashkull,po hajde ti besosh miletit,dhe per i shitur te greku, natyrisht qe jam,bej pjese ne shoqaten e agjenteve te fshehur,ADOPTO NJE VJERR NE DISTANC,po mbas diskutimit tend do ta ndrrojm,do ta bejme ADOPTO NJE KRYEPESHKOP NE DISTANCE.
    Ju si person i djathe i shpeguat shum bukur fene, agjentet ,e sigurimet e fshehta fetare (shpresoj qe mos jene kaleca 30 leksh) ju ka ngelur dhe e fundit,te me shpegosh qe SALIU eshte i djadhte,po aq sa eshte agjent JANULLATOSI,ky eshte thashethemi i fundit i agjenteve grek,se dhe FAN NOLI ne fund agjent doli,po agjent o poliagjent?.....

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,511
    Citim Postuar mė parė nga white-knight Lexo Postimin
    Ja dhe anetari Behari jep mendimin e tij ne MP me mua.



    Meqe eshte i turpshem po ia publikoj une
    THuaj te verr nje fletrufe per janullatosin,se per trakte nuk eshte,me siguri ngatron shtepit.

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,511
    Citim Postuar mė parė nga white-knight Lexo Postimin
    Tema eshte per periudhen post-Janullatos dhe jo per periudhen aktuale te kryepeshkopit.
    Ka tema te tjera ku mund te diskutohet politika e kryepeshkopit e kjo nuk eshte nje teme e tille.
    Pyetja eshte tille, a do kete kryepeshkop shqiptar pas kryepeshkopit aktual.Po apo jo( pse s mund te kete?)
    DHe pergjigja eshte e theshte.Ne qofte se eshte nje njeri i ndershem moralish e me kultur PO,perndryshe le gjejne dhe nje hoxhe,mjafton qe te jete njeri i mire.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Mos u nxef,mere me qetesi,se e kuptova qe je e djadhte,qe kur ve sherbimet e fshehkta te vatikanit,dhe enveri nuk hariti deri te sherbimet e fshehta te vatikanit,te agjentet e poliagjentet harriti.
    Mos u ofendo,se nuk eshte qellimi im te ofendoj,un nuk ofendohem nga ato qe ti shkruan,se mendoj qe nuk eshte fai jot,fai eshte i partis.
    Un nuk dua te bej debat me ju,po te jete per gallat jam gati,nje person qe shprehet me fjalet agjent,me duket sikur ka mbaruar shkollen perball pallatit te sportit,dhe te ajo shkolle nuk te ngelnin te kalonin.
    Sa per burre thon qe jam mashkull,po hajde ti besosh miletit,dhe per i shitur te greku, natyrisht qe jam,bej pjese ne shoqaten e agjenteve te fshehur,ADOPTO NJE VJERR NE DISTANC,po mbas diskutimit tend do ta ndrrojm,do ta bejme ADOPTO NJE KRYEPESHKOP NE DISTANCE.
    Ju si person i djathe i shpeguat shum bukur fene, agjentet ,e sigurimet e fshehta fetare (shpresoj qe mos jene kaleca 30 leksh) ju ka ngelur dhe e fundit,te me shpegosh qe SALIU eshte i djadhte,po aq sa eshte agjent JANULLATOSI,ky eshte thashethemi i fundit i agjenteve grek,se dhe FAN NOLI ne fund agjent doli,po agjent o poliagjent?.....
    Kur ke kultur e informacion se nje person ne fillore ,me mire mos shkruaj me se behesh qesharak ,per mua eshte i mbyllur diskutimi ,
    E di si eshte diskutimi me ty ;Hedh nje budalla nje gure ne lum ,njeqind te menēur se nxjerrin dot,
    Kete muaj i ka ndare Greku 300E ne fshat? Po Jonullatosi ka ndare ndonje ndihme ?,,Kur flisni per kulture me te flisni greqisht apo shqip .
    Ik o Serafin kullot delet e mblidh ndonje ēik ēaj( kete e shkruajta per te pershtatur ty ne formen e diskutimit ).

  18. #38
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-11-2008
    Vendndodhja
    €
    Postime
    597
    Shpresojm qė jo,

    Shqiptarėt e besimit ortodoks e kuptojn greqishten, asnjehere nuk deklaruan qe jan keq pos besimtaret e tjer. Pra s'shoh kundėrshtim,.. le te rroje per ortodokset se ky si duket ishte ideali. Na pelqej, apo jo.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anėtarėsuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Nuk duhet te kete religjion in the first place... Por, nga kendveshtrimi politik, uroj te vendoset nje shqiptar i shkeputur nga asfalia.
    "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,511
    Citim Postuar mė parė nga saura Lexo Postimin
    Kur ke kultur e informacion se nje person ne fillore ,me mire mos shkruaj me se behesh qesharak ,per mua eshte i mbyllur diskutimi ,
    E di si eshte diskutimi me ty ;Hedh nje budalla nje gure ne lum ,njeqind te menēur se nxjerrin dot,
    Kete muaj i ka ndare Greku 300E ne fshat? Po Jonullatosi ka ndare ndonje ndihme ?,,Kur flisni per kulture me te flisni greqisht apo shqip .
    Ik o Serafin kullot delet e mblidh ndonje ēik ēaj( kete e shkruajta per te pershtatur ty ne formen e diskutimit ).
    DHe filloren e kam mbaruar naten,se ne fshatin tim nuk kishte shkoll diten.(fshat grek natyrish,me fal,fshat agjentesh grek)
    Per mua diskutimin nuk mund ta mbyll dot,se eshte shum i lezecem,pastaj mesojme edhe gjera te reja,si prifterinjt agjent,e sherbimet e fshehta te vatikanit,po 11 shtatorin kush e beri Cia?
    Ne nga fshati yne grek,pervec shprehjes,ik e kullot delet e mlidh caj,perdorim dhe shprehje te tjera,natyrisht gjithmon te lidhura me bagetin e cain,natyrisht greqisht,si :TE KA ONGER DHIA LIBRAT ose SHTAT UJ E NJE KOS,po ajo qe te pershtatet me teper eshte:MENDOJA SE KISHE NDONJE DRAS MANGUT,PO TY TE MUNGOKA I GJITH PARKETI.
    Edhe punen e budallait qe hedh gurin,e ke kuptuar mire,per ju problemi eshte budallai qe hedh gurin,jo i njeqind te mencurve qe shkojn mbas gurit te budallait.
    Po me ne fund u binda qe je nje person i djadhte,se mbas sherbimeve te fshehta te vatikanit e prifterinjve agjent,na nxore dhe leket e ndimat e janullotosit,sic dihet nje person i djadhte mendjen e ka se sa lek o ndima japin te tjeret.
    Ju vazhdoni e shkruani,se personat e djathe me kulture,meren me agjentet dhe leket,per agjentet me kujton nje person qe qeveriste me pare shqiperin,ndersa per leket e ndimat me kujton keta qe qeverisin sot.
    Po sic thoshte agjenti sekret shopenauri, INTELIGJENCA ESHTE E PADUKSHME PER NJERIUN QE SE KA,nuk eshte e lidhur me ju,se ju e merni inteligjencen per sherbimet sekrete te vatikanit.....

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Identiteti evropian i shqiptarėve
    Nga Iliriani nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  2. Shteti grek, ky armik i kombit shqiptar
    Nga ~Geri~ nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 26
    Postimi i Fundit: 09-04-2005, 07:33
  3. Ēėshtja Ēame
    Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 154
    Postimi i Fundit: 25-03-2005, 19:56
  4. Kadare - "Kombi shqiptar nė prag tė mijevjeēarit tė tretė"
    Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 03-01-2004, 04:24

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •