Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 97 prej 97
 1. #81
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,676
  Faleminderit
  166
  168 falenderime nė 122 postime
  Citim Postuar mė parė nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  nje vajze dhe nje djale njihen ne messenger.djali: ckemi zemervajza:hm kush je?djali: jam nje admiruesi yt sekret..vajza: vertet? boll mos thuaj budalliqe..djali: te dua qe ne heren e pare qe te pashe ne sy..te mendoj cdo dite..je enderra ime qe eshte ber realitet.jemi pare nje her por nuk besoj se ti me mban mend..ke per tme pare sot ne darkevajza:kush dreqin je?djali os u shqeteso..do te kujdesem per ty..vajza del nga linja...ishte e trembur..mbylli dhe dritaret dhe deren me celes ..kontrollovi shtepin qe te ndjeheshe me e sigurt..nuk ishte e sigurt per ate qe lexovi..mendonte se do ishte shaka dhe jo e vertet...ajo ishte shum e frikesuar sa vendosi te flinte me motren e saj te vogel..pastaj ndjevi qe dicka ne dritare po bente zhurem..u afrua afer dritrares dhe nuk ishte asnje..shkovi ne krevat dhe ndjente dicka te lagur...krevati ishte i lagur me gjak..motra e saj kishte vdekur..ishte tmerrsisht e frikesuar..nuk dinte cte bente..vrapovi dhe shkoi te fshiheshe ne dollap..atje ishte vrasesi qe ishte pikerisht per te atje..shikonte perreth dollapit ishte erresir..dhe mbylli syt duke shpresuar qe te ishte thjesht nje makth i keq..kur ne mengjes prinderit vijn ne shtepi dhe hapin dollapin vajza del e vdekur me nje litar ne fyt..pas dy vitesh te motrave Smith..prinderit e tyre ben nje femije..dhoma e motrave behet dhoma e vellait te tyre..djali rritet dhe behet shum simpatik..djali nje dite ishte ne messenger dhe i vjen nje mesazhvajza: ckemi velladjali;: kush je?vajza: jam motra jotedjali:nuk kam asnje moter..jam djale i vetem..vajzae duket shaka? mami dhe babi nuk te paskan treguar? kam vdekur para 15 vjetesh bashk me motren tjeter..jemi vrare ne dhomen tende..motra vogel u vra kur ishim duke fjetur..kurse un ne dollap..djali: bolll me keto budalliqe..nuk kam patur asnje moter dhe po te kisha prinderit e mi do ma kishin then dhe un nuk te besoj..vajza:nuk me beson?? shiko ne dollapin tend kam shkruajtur emrin tim..kam shkruajtur emrin.daten.oren. kur kam vdekur..se nuk me beson vellaēko shkruaj ne google “Smith sisters murdered anonymously...me duhet te iki vellacko..te kam shum xhan por nuk arrij te besoj qe mami dhe babi nuk te paskan treguar per ne..djali:shkon e kontrollon tek dollapi dhe shikon emrin. daten.oren.dhe tha ateher ishte e vertet??...u fut ne google per te kerkuar informacione..ne google thoshte qe kishin ndodhur vrasje te cuditshme ne ate shtepi..ne mengjes djali zbret shkallet dhe ne shtepi ishte shum qetesi..ai pa ne dollap prinderit e tij te vrare..dhe ne te kishin shkruajtur..te kisha then qe nuk po te genjeja vellacko..e doja shum mamin dhe babin..por me kan mbajtur ne sekret..nuk mund ta besoj akoma..tani jam e lire nga kjo bote e ftohet..nuk do te bej keq ty sic i bera prindereve..te duam shum lisa dhe smith..
  Kete filmin nuk e kam pare,si mund ta gjej o Angel,sipas pershkrimit qe ke bere me pelqen,duket intersant,simund ta gjeme,me c'emer.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 2. #82
  CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Vendndodhja
  Ne nje vend te ngrohte
  Postime
  3,537
  Faleminderit
  195
  156 falenderime nė 97 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  me jep nje adrese per te pare kete qe the  qesha sepse perdore ate fjale
  Ore Thirsty..... a ti ti jo duhet te fiksosh me shume fjale shqip

  ja njera adrese http://www.lajme.gen.al/2012-06-14/imazhi-grafik-tregon-kanibalin-ne-miami-dhe-viktimen-e-tij.html?r=cnb1504
  If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

 3. #83
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga Arvima Lexo Postimin
  Ore Thirsty..... a ti ti jo duhet te fiksosh me shume fjale shqip

  ja njera adrese http://www.lajme.gen.al/2012-06-14/imazhi-grafik-tregon-kanibalin-ne-miami-dhe-viktimen-e-tij.html?r=cnb1504
  shokua fjale shqipe? qe kur keshtu? por stopua fjale shqipe eshte?


  haha, kete e kam lexuar
  por nuk e mbaja mire mend


  bath salt :-)

 4. #84
  i/e regjistruar Maska e Elonesaa
  Anėtarėsuar
  10-09-2012
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  26
  Postime
  1,466
  Faleminderit
  1
  6 falenderime nė 6 postime
  A lady should be able to make a man smile with her clothes on...

 5. #85
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime  Amanda Todd, njė vajzė 15 vjeēare nga Vancouver i dha fund jetės pasi pėr muaj tė tėrė ishte viktimė e njė “cyber-bullo”, tė cilin e kishte njohur nė Facebook.
  Pas pak kohėsh ai kishte filluar ta kėrcėnonte se do shpėrndante imazhet e saj me gjoksin jashtė nė internet, tė shkrepura nė momente intime mes tyre, nėse Amanda nuk do pranonte tė jepte shfaqje nė njė mini-spektakėl hard pėr tė. shkruan noa.
  Nga kėrcėnimet djali kishte kaluar nė fakte dhe fotot kishin pėrfunduar nė rrjetin social dhe mund tė shiheshin nga kushdo.
  Nė fillim tė muajit shtator, siē informon noa.al Amanda kishte vendosur tė tregonte historinė e saj nėpėrmjet njė video tė cilėn e postoi nė rrjet.
  Por 15 vjeēarja nuk arriti gjithsesi tė kalojė kėtė situatė dhe pas ankthit, depresionit, drogės dhe alkoolit, Amanda i dha fund jetės
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 6. #86
  Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
  Anėtarėsuar
  03-11-2007
  Vendndodhja
  Firenze
  Mosha
  29
  Postime
  1,455
  Faleminderit
  1
  5 falenderime nė 5 postime
  KJo e fundit qe ndodhi ne dr...17 vjecarja qe i ishte prere koka me sharre se ishte shtatzane..
  https://www.behance.net/robberysk1100

 7. #87
  i/e regjistruar Maska e urtesia
  Anėtarėsuar
  22-08-2006
  Vendndodhja
  Ne Dardani -Iliride
  Postime
  428
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  nje vajze dhe nje djale njihen ne messenger.

  djali: ckemi zemer

  vajza:hm kush je?

  djali: jam nje admiruesi yt sekret..

  vajza: vertet? boll mos thuaj budalliqe..

  djali: te dua qe ne heren e pare qe te pashe ne sy..te mendoj cdo dite..je enderra ime qe eshte ber realitet.jemi pare nje her por nuk besoj se ti me mban mend..ke per tme pare sot ne darke

  vajza:kush dreqin je?

  djali os u shqeteso..do te kujdesem per ty..

  vajza del nga linja...
  ishte e trembur..mbylli dhe dritaret dhe deren me celes ..kontrollovi shtepin qe te ndjeheshe me e sigurt..nuk ishte e sigurt per ate qe lexovi..mendonte se do ishte shaka dhe jo e vertet...ajo ishte shum e frikesuar sa vendosi te flinte me motren e saj te vogel..pastaj ndjevi qe dicka ne dritare po bente zhurem..u afrua afer dritrares dhe nuk ishte asnje..shkovi ne krevat dhe ndjente dicka te lagur...krevati ishte i lagur me gjak..motra e saj kishte vdekur..ishte tmerrsisht e frikesuar..nuk dinte cte bente..vrapovi dhe shkoi te fshiheshe ne dollap..atje ishte vrasesi qe ishte pikerisht per te atje..shikonte perreth dollapit ishte erresir..dhe mbylli syt duke shpresuar qe te ishte thjesht nje makth i keq..kur ne mengjes prinderit vijn ne shtepi dhe hapin dollapin vajza del e vdekur me nje litar ne fyt..pas dy vitesh te motrave Smith..prinderit e tyre ben nje femije..dhoma e motrave behet dhoma e vellait te tyre..djali rritet dhe behet shum simpatik..djali nje dite ishte ne messenger dhe i vjen nje mesazh

  vajza: ckemi vella

  djali;: kush je?

  vajza: jam motra jote

  djali:nuk kam asnje moter..jam djale i vetem..

  vajzae duket shaka? mami dhe babi nuk te paskan treguar? kam vdekur para 15 vjetesh bashk me motren tjeter..jemi vrare ne dhomen tende..motra vogel u vra kur ishim duke fjetur..kurse un ne dollap..

  djali: bolll me keto budalliqe..nuk kam patur asnje moter dhe po te kisha prinderit e mi do ma kishin then dhe un nuk te besoj..

  vajza:nuk me beson?? shiko ne dollapin tend kam shkruajtur emrin tim..kam shkruajtur emrin.daten.oren. kur kam vdekur..se nuk me beson vellaēko shkruaj ne google “Smith sisters murdered anonymously...me duhet te iki vellacko..te kam shum xhan por nuk arrij te besoj qe mami dhe babi nuk te paskan treguar per ne..

  djali:shkon e kontrollon tek dollapi dhe shikon emrin. daten.oren.dhe tha ateher ishte e vertet??...
  u fut ne google per te kerkuar informacione..ne google thoshte qe kishin ndodhur vrasje te cuditshme ne ate shtepi..ne mengjes djali zbret shkallet dhe ne shtepi ishte shume qetesi..ai pa ne dollap prinderit e tij te vrare..dhe ne te kishin shkruajtur..te kisha then qe nuk po te genjeja vellacko..
  e doja shum mamin dhe babin..por me kan mbajtur ne sekret..
  nuk mund ta besoj akoma..tani jam e lire nga kjo bote e ftohet..
  nuk do te bej keq ty sic i bera prindereve..
  te duam shume

  lisa dhe smith..
  Jo e pelqyer, por horori eshte horor, ...
  urtėsia

 8. #88
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Dje, ne mbremje mora vesh per nje shqiptare,ketu ne shtetin ku jetoj une, nene e tre femijeve te vegjel qe kishte djegur veten me benzine ne sy te femijeve. Cupa e madhe qe nuk eshte me shume se 10, kishte lajmeruar babain ne tel per ti thene qe mami po djeg veten. brrrrrrr! U shokova!Nuk i njihja, por tere naten s'me ka zene gjumi veten duke perfuturuar horrorin qe kane pare me sy keta femije. Kishte pak kohe qe ishte me depresion degjova. Gjithashtu burrin e tregojne fanatik, xheloz. Nuk mendohet ta kete bere per arsye ekonomike se nuk ishin keq. E tmerrshme!
  Feelings change - memories don't.

 9. #89
  CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Vendndodhja
  Ne nje vend te ngrohte
  Postime
  3,537
  Faleminderit
  195
  156 falenderime nė 97 postime
  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Dje, ne mbremje mora vesh per nje shqiptare,ketu ne shtetin ku jetoj une, nene e tre femijeve te vegjel qe kishte djegur veten me benzine ne sy te femijeve. Cupa e madhe qe nuk eshte me shume se 10, kishte lajmeruar babain ne tel per ti thene qe mami po djeg veten. brrrrrrr! U shokova!Nuk i njihja, por tere naten s'me ka zene gjumi veten duke perfuturuar horrorin qe kane pare me sy keta femije. Kishte pak kohe qe ishte me depresion degjova. Gjithashtu burrin e tregojne fanatik, xheloz. Nuk mendohet ta kete bere per arsye ekonomike se nuk ishin keq. E tmerrshme!
  Dhe vdiq ?
  Si eshte bere jeta..... sa duhet te ruhet njeriu mos kaloje ne depresion, sa te kujdesshem duhet te tregohemi.......
  If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

 10. #90
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Citim Postuar mė parė nga Arvima Lexo Postimin
  Dhe vdiq ?
  Si eshte bere jeta..... sa duhet te ruhet njeriu mos kaloje ne depresion, sa te kujdesshem duhet te tregohemi.......
  Ngeli vetem nje grusht hi. Ishte djegur mu afer pishines me uje. Te kishte nje te rritur afer mbase nuk do ishte djegur komplet. Degjova qe ate dite qe u dogj e merrte burrin shume shpesh ne telefon dhe i kerkonte te vinte. Mbase kerkonte ta kishte afer qe te mos arrinte te bente ate qe beri.
  Feelings change - memories don't.

 11. #91
  CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Vendndodhja
  Ne nje vend te ngrohte
  Postime
  3,537
  Faleminderit
  195
  156 falenderime nė 97 postime
  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Ngeli vetem nje grusht hi. Ishte djegur mu afer pishines me uje. Te kishte nje te rritur afer mbase nuk do ishte djegur komplet. Degjova qe ate dite qe u dogj e merrte burrin shume shpesh ne telefon dhe i kerkonte te vinte. Mbase kerkonte ta kishte afer qe te mos arrinte te bente ate qe beri.
  O zot i madh sa do jene tmerruar femijet! cfare ndjesie te lene keto lloj lajme , ma merr mendja si do jesh ndjere.......
  If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

 12. #92
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Horrori me i papare qe keni degjuar shikuar apo perjetuar.

  Dėshmia e 21-vjeēares: Rrėmbyesi, seks me mua dhe gruan nė sy tė vajzės sė tij 3 vjeēe


  Dh. Lleshi nga Fani i Mirditės tregon pengmarrjen nė 22 ditė.
  “Si abuzoi rrėmbyesi me mua dhe gruan, nė sy tė vajzės 3 vjeēe”
  Flet 21-vjeēarja: Dhunė fizike, seksuale e psikike nga 37-vjeēari Mirash Kolaj dhe bashkėshortja e tij, Aranisa.
  Ekspertėt e hetimit marrin dėshmitė e ēiftit nga Shėnkolli i Lezhės.
  Burri e gruaja pranojnė: E pėrdorėm pėr orgji.
  Aranisa Kolaj: Edhe unė viktimė e bashkėshortit tim, Mirashit.

  Prej njė muaji e gjysmė flisnin nė telefon. Ajo, njė 21-vjeēare nga njė fshat i thellė mbi malin e Munellės tė Fanit tė Mirditės. Ai, njė 37-vjeēar qė hiqej si 27, me origjinė po nga Mirdita, por qė jetonte nė Shėnkoll tė Lezhės. Nuk njiheshin. I riu i kish gjetur numrin vajzės “rastėsisht” dhe zėri i saj e kishte bėrė aq “tė ēmendur”, saqė pėrmes antenave tė celularit i premtoi fustan tė bardhė, dasmė madhėshtore, dashuri tė pėrjetshme dhe qė njė ditė do tė bėheshin edhe me fėmijė. Si kėmbim, 37-vjeēari Mirash Kolaj i kėrkonte vetėm njė takim, i cili ndodhi nė datėn 3 shkurt. Kjo ėshtė edhe dita kur 21-vjeēarja Dh. Lleshi njohu mė nė fund adhuruesin e saj, por edhe rrėmbyesin. Dhunuesin dhe mashtruesin. Abuzuesin seksual qė ėndrrat me kurorė nuseje ia shndėrroi nė makth viktime, duke kėnaqur epshet e tij para bashkėshortes, apo edhe vajzės sė vogėl 3-vjeēare. Kėta tė dy ishin surpriza e Mirash Kolajt pėr 21-vjeēaren, pak orė pasi ajo e takoi dhe pranoi tė hipte nė mirėbesim te makina e tij, me tė cilėn kishte shkuar ta takonte nė fshatin Munellė (Dom Gjon, komuna Fan, Mirditė). Historia e abuzimit pėrmes dhunės fizike dhe presioneve psikologjike vijoi pėr 22 ditė me radhė, derisa nė datėn 25 shkurt, policia me anė tė metodave speciale tė hetimit, arriti tė lokalizojė pengmarrėsin. Ēfarė do tė lexoni mė poshtė ėshtė rrėfimi i vet vajzės 21-vjeēare Dh. Lleshi, dhėnė pėr gazetėn “Panorama”. Pėr shkak tė situatės delikate qė ka kaluar dhe pėr arsye etike tė gazetės, identitetin e saj nuk do ta publikojmė tė plotė. Ajo ka mbaruar shkollėn Pedagogjike nė Lezhė nė vitin 2011, por nuk ka punuar asnjėherė. Pėr shkak tė gjendjes sė rėnduar psikologjike, pėr dėshminė e saj u mor paraprakisht leja e vėllezėrve, tė cilėt asistuan nė bisedė. Ajo ėshtė motra e vetme e katėr vėllezėrve, tė cilėt po kujdesen nė mėnyrė tė veēantė pėr 21-vjeēaren. Duken djem tė mbarė dhe fatmirėsisht nuk e bėjnė me faj motrėn, por mė sė shumti veten e tyre, ngaqė pas vdekjes sė babait, gati njė dekadė mė parė, ajo kish mbetur vetėm me nėnėn, e izoluar nė fshatin mes maleve. Njėri prej vėllezėrve, mė i madhi, duket se ka vendosur qė ta marrė me vete nė emigracion motrėn, pasi tė mbyllen tė gjitha hetimet dhe i akuzuari tė marrė ndėshkimin e drejtėsisė. Dhe pas kėtyre informacioneve tė pėrgjithshme, ėshtė momenti pėr tė lexuar intervistėn ekskluzive me 21-vjeēaren…
  Si ndiheni nga ana shėndetėsore?
  Si tė ndihem? Lėre mos e pyet… Mė dhemb truri mė shumė. Mė dhemb edhe familja ime. Mė vjen shumė keq qė ndodhi gjithė kjo histori, nuk desha. Nuk desha…
  Sa kohė kishit qė e njihnit Mirash Kolajn?
  Nuk ėshtė se e njihja. Pėr herė tė parė e kam takuar atė ditė qė mė rrėmbeu, mė 3 shkurt.
  Si e takuat kur nuk e njihnit?
  Ai mė kishte gjetur numrin e celularit dhe nisi tė mė telefononte. Kishte mbi njė muaj, gati njė muaj e gjysmė, qė mė ēonte mesazhe dhe mė merrte nė telefon. Fillimisht ia mbyllja, por pak nga pak nisa t’i pėrgjigjem. Ai kėmbėngulte pėr t’u takuar dhe mė premtonte shumė gjėra. Sikur mė donte, kėrkonte tė njihej me mua, tė fejohej etj. Thoshte se kishte pyetur pėr mua nė zonė dhe ishte i gatshėm edhe tė martohej me mua, tė krijonim familje bashkė. Pavarėsisht se bėnte si i ēmendur me fjalė tė ėmbla, unė nuk ėshtė se e besoja plotėsisht, por thashė ta takoja njė herė. Kėtu kam bėrė gabimin.
  Kur dhe si u takuat?
  Pasi folėm nė telefon, nė datėn 3 shkurt e lamė qė mė nė fund tė takoheshim. Ai do tė vinte lart nė fshat, me makinė. Do ta linte ca mė poshtė fshatit, sepse ishte edhe rruga e keqe, por edhe qė mos tė binim nė sy. Rreth orės 16:45 dola nga shtėpia. Nėna nuk ishte aty, por i lashė njė letėr, ku shkruaja: Jam te x shoqe (shoqja e ngushtė nė fshatin Munellė). Kėshtu mora rrugėn drejt vendit ku e kishim lėnė dhe aty pashė qė Mirashi po priste me njė makinė tė bardhė. Aty u takuam.
  Pėr ēfarė biseduat?
  Pėr tė njėjtat gjėra qė kishim folur edhe nė telefon.
  Hipėt nė makinė pėr tė biseduar apo folėt aty jashtė makinės?
  Nė fillim jashtė, por pastaj u futa nė makinė. Ma mbushi mendjen qė tė hyja brenda, nė mėnyrė qė mos tė na shikonte njeri. Thoshte se nuk kishte asgjė tė keqe tė hyja brenda, pasi njėsoj ishte. Thjesht do tė bisedonim. Tė njiheshim dhe tė flisnim qetė e mė gjatė. Unė po hezitoja, kisha frikė, por ai po kėmbėngulte. Hapi derėn e makinės dhe duke mashtruar, por edhe duke mė shtyrė nga krahėt, unė hyra brenda. Hyri edhe ai dhe ndezi makinėn, duke ecur menjėherė me shpejtėsi. I thashė tė ndalej, por hiē. Herė bėrtisja e herė i lutesha, por prapė hiē. Mė tha qė sa tė flisnim nė ndonjė vend si mė rehat dhe do mė kthente. Ashtu shpresova gjithė kohėn, por ai mė ēoi direkt e nė shtėpinė e tij, nė Shėn Koll. Mė tha zbrit se do tė tė prezantoj me familjen time, tė hyjmė brenda, tė pimė njė kafe dhe pastaj do tė mė kthente. Mė mori nga krahu, pa mė lėshuar dhe u futėm brenda.
  Nga kush pėrbėhej familja e tij, kė ju prezantoi?
  Mė tha: Njihu me gruan time, Aranisėn dhe vajzėn time 3 vjeēe.
  E dinit ju qė Mirash Kolaj ishte i martuar?
  Jo, absolutisht jo, ndryshe as nė telefon nuk do tė kisha folur kurrė.
  Nuk ju shkoi mendja se duke qenė se ai ishte 37 vjeē, mund tė ishte edhe i martuar?
  Jo, se unė nuk e dija qė ishte 37 vjeē. Ai mė pati thėnė se ishte 27 vjeē. Ēdo gjė qė mė kishte treguar pėr veten, mė kishte mashtruar. Mė “ra tavani nė kokė” kur ai mė prezantoi gruan dhe vajzėn. Nuk e besoja dot. Kėrkova direkt qė tė dilja jashtė, por nuk mė la. Nisi tė mė bėnte presion pėr mua dhe familjen. Por pėrsėri desha tė iki, atėherė mė rrahu. Gjithsesi, pėrmes premtimesh tė rreme, mė tha qė atė natė tė flija aty dhe tė nesėrmen do tė mė ēonte nė shtėpi, pasi tashmė ishte vonė dhe nuk kishte si tė mė kthente. Mė gėnjeu duke mė thėnė se gjoja pėr garanci e mirėbesim, unė do tė flija atė natė me gruan e tij nė krevat te njėra dhomė, ndėrsa ai do tė flinte me vajzėn te dhoma tjetėr. Qava shumė, por ngaqė nuk kisha rrugė tjetėr, u binda, me shpresėn qė thoshte tė vėrtetėn, qė do tė mė kthente nė shtėpi tė nesėrmen. Ramė tė flemė siē tha Mirashi; unė me gruan e tij dhe ai me vajzėn. Nuk e di se sa ka qenė ora, diku pas orės 01:00, por sa mė kishte marrė pak gjumi, kur ai erdhi dhe u fut nė krevat nė mes ne tė dyjave.
  Ēfarė kėrkonte?
  Duhet ta them ēfarė kėrkonte? Brofa direkt nga krevati dhe doja tė ikja, por ai mė mbėrtheu duke mė vrarė keqas nė nofull. Bėrtita dhe ma zuri krejt gojėn. Ka qenė nata mė e keqe e jetės sime, makthi i jetės sime qė u pėrsėrit 22 ditė me radhė, duke u rrahur, torturuar, pėrdhunuar. As nuk e them dot me fjalė, por edhe po ta them, asnjėherė nuk do ta arrij dot ta tregoj tamam se ēfarė kam hequr.
  Po bashkėshortja e tij, si reagoi?
  Ajo ishte bashkėshortja dhe bashkėpunėtorja e tij nė krevat. Jam abuzuar nga tė dy njėkohėsisht. Njė grua e ulėt, e poshtėr, qė e ndihmoi tė shoqin pėr tė mė mbajtur peng dhe pėr tė mė dhunuar. Nuk e di se ē’dreq familje ishin ata, burrė e grua me fėmijė, por qė pėrdhunonin femra bashkė. Jam e tmerruar nga kjo histori, do t’ju lutesha tė mos kėrkoni detaje. Nuk i tregoj dot, nuk thuhen.
  Po fėmija, vajza 3-vjeēare e kėtij ēifti, ku ka qėndruar gjatė kėsaj periudhe 22-ditore?
  Aty, nė shtėpi, me prindėrit pėrbindėsh.
  Ka ndodhur ndonjėherė qė tė jeni abuzuar nė sy tė vajzės?
  Disa herė. Mė ka rrahur edhe mua, edhe nėnėn e vajzės, nė sy tė fėmijės. Se edhe gruan e vet, Aranisėn, sa herė ia kthente fjalėn pėr ndonjė gjė, Mirashi e rrihte.
  Thatė qė dhunoheshit vazhdimisht, a nuk gjetėt dot ndonjė mėnyrė pėr t’u lidhur nė telefon me familjarėt apo tė iknit andej?
  Sa pėr telefonin, nuk ėshtė se mbaja mend ndonjė numėr pėrmendėsh, por edhe nuk ia merrja dot. Ndėrsa pėr tė ikur, nuk guxoja. Aq shumė mė ka bėrė presion psikologjik, sa mė dukej se sa tė dilja jashtė – do tė mė kapte. Kisha shumė frikė dhe pėr familjen time. Mė thoshte qė do t’i vriste ata, nėse do tė ikja. Mė kishte “lidhur” mendjen mė keq se sa kėmbėt, duke mė bėrė shantazh. Isha e llahtarisur.
  Pėrveēse ka abuzuar me ju, ēfarė ju ka thėnė Mirash Kolaj, pse ju mbante aty dhe ēfarė planesh kishte?
  Gėnjeshtra nga mė tė ndryshmet. Njė herė bėnte sikur ishte zėnė me gruan dhe gjoja do tė ndahej me atė dhe do tė martohej me mua. Normalisht, edhe pse unė nuk doja. Pastaj mė thoshte qė meqė ishte bėrė kohė e gjatė pa mė ēuar nė shtėpi, nuk mund tė mė kthente mė. Po pėrpiqej qė tė mė bėnte njė pasaportė false dhe mė thoshte qė do tė mė dėrgonte nė Gjermani, se kishte disa miq atje dhe do tė mė ndihmonin me strehim dhe me punė. Gėnjente veten domethėnė, se unė nuk i haja kėto. Po qėndroja aty e terrorizuar, me shpresėn se do tė mė linte tė ikja, apo dikush do tė mė gjente.
  Si arritėt tė largoheshit?
  Falė Zotit mė gjeti policia, pasi familja ime kishte vėnė alarmin qė nga nata e rrėmbimit tim. Fillimisht, edhe nė Polici kisha frikė tė tregoja se mė pati kėrcėnuar edhe pėr kėtė, por kur pashė vėllezėrit mė pas, u lehtėsova. E kishin pasur shumė tė vėshtirė qė tė mė gjenin, ngaqė askush nga ne nuk e njihte kriminelin qė mė mori peng.
  Ēfarė planesh keni kėtej e tutje?
  Nuk e them dot se ėshtė plan, gjithė ēfarė dua ėshtė qė Mirash Kolaj dhe bashkėshortja e tij tė marrin dėnimin qė meritojnė. Ndryshe do tė mė vijė shumė keq, sepse dikush tjetėr mund ta pėsojė si unė. Po ashtu, unė do tė ndjehem krejt e pasigurt pėr jetėn.
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 13. #93
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  116 falenderime nė 85 postime

  Pėr: Horrori me i papare qe keni degjuar shikuar apo perjetuar.

  Ajo ngjarja qe ndodhi vjet a parvjet ne Spanje me protagoniste cetniket serb. E vrane shokune ngushte me cekiq , e coptun e futen ne thashe dhe e hodhen ne lume. Horrori ishte nje tjeter gje. Organet e tij gjenitale i bene gullash dhe i hengren.
  Po seshte per tu cuditur. Serbet jane popull horror .....
  AUTOCHTHONOUS

 14. #94
  Gentle Creature Maska e starbright
  Anėtarėsuar
  17-07-2007
  Postime
  888
  Faleminderit
  42
  16 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Horrori me i papare qe keni degjuar shikuar apo perjetuar.

  Citim Postuar mė parė nga [HD] Lexo Postimin
  Dėshmia e 21-vjeēares: Rrėmbyesi, seks me mua dhe gruan nė sy tė vajzės sė tij 3 vjeēe


  Dh. Lleshi nga Fani i Mirditės tregon pengmarrjen nė 22 ditė.
  “Si abuzoi rrėmbyesi me mua dhe gruan, nė sy tė vajzės 3 vjeēe”
  Flet 21-vjeēarja: Dhunė fizike, seksuale e psikike nga 37-vjeēari Mirash Kolaj dhe bashkėshortja e tij, Aranisa.
  Ekspertėt e hetimit marrin dėshmitė e ēiftit nga Shėnkolli i Lezhės.
  Burri e gruaja pranojnė: E pėrdorėm pėr orgji.
  Aranisa Kolaj: Edhe unė viktimė e bashkėshortit tim, Mirashit.

  Prej njė muaji e gjysmė flisnin nė telefon. Ajo, njė 21-vjeēare nga njė fshat i thellė mbi malin e Munellės tė Fanit tė Mirditės. Ai, njė 37-vjeēar qė hiqej si 27, me origjinė po nga Mirdita, por qė jetonte nė Shėnkoll tė Lezhės. Nuk njiheshin. I riu i kish gjetur numrin vajzės “rastėsisht” dhe zėri i saj e kishte bėrė aq “tė ēmendur”, saqė pėrmes antenave tė celularit i premtoi fustan tė bardhė, dasmė madhėshtore, dashuri tė pėrjetshme dhe qė njė ditė do tė bėheshin edhe me fėmijė. Si kėmbim, 37-vjeēari Mirash Kolaj i kėrkonte vetėm njė takim, i cili ndodhi nė datėn 3 shkurt. Kjo ėshtė edhe dita kur 21-vjeēarja Dh. Lleshi njohu mė nė fund adhuruesin e saj, por edhe rrėmbyesin. Dhunuesin dhe mashtruesin. Abuzuesin seksual qė ėndrrat me kurorė nuseje ia shndėrroi nė makth viktime, duke kėnaqur epshet e tij para bashkėshortes, apo edhe vajzės sė vogėl 3-vjeēare. Kėta tė dy ishin surpriza e Mirash Kolajt pėr 21-vjeēaren, pak orė pasi ajo e takoi dhe pranoi tė hipte nė mirėbesim te makina e tij, me tė cilėn kishte shkuar ta takonte nė fshatin Munellė (Dom Gjon, komuna Fan, Mirditė). Historia e abuzimit pėrmes dhunės fizike dhe presioneve psikologjike vijoi pėr 22 ditė me radhė, derisa nė datėn 25 shkurt, policia me anė tė metodave speciale tė hetimit, arriti tė lokalizojė pengmarrėsin. Ēfarė do tė lexoni mė poshtė ėshtė rrėfimi i vet vajzės 21-vjeēare Dh. Lleshi, dhėnė pėr gazetėn “Panorama”. Pėr shkak tė situatės delikate qė ka kaluar dhe pėr arsye etike tė gazetės, identitetin e saj nuk do ta publikojmė tė plotė. Ajo ka mbaruar shkollėn Pedagogjike nė Lezhė nė vitin 2011, por nuk ka punuar asnjėherė. Pėr shkak tė gjendjes sė rėnduar psikologjike, pėr dėshminė e saj u mor paraprakisht leja e vėllezėrve, tė cilėt asistuan nė bisedė. Ajo ėshtė motra e vetme e katėr vėllezėrve, tė cilėt po kujdesen nė mėnyrė tė veēantė pėr 21-vjeēaren. Duken djem tė mbarė dhe fatmirėsisht nuk e bėjnė me faj motrėn, por mė sė shumti veten e tyre, ngaqė pas vdekjes sė babait, gati njė dekadė mė parė, ajo kish mbetur vetėm me nėnėn, e izoluar nė fshatin mes maleve. Njėri prej vėllezėrve, mė i madhi, duket se ka vendosur qė ta marrė me vete nė emigracion motrėn, pasi tė mbyllen tė gjitha hetimet dhe i akuzuari tė marrė ndėshkimin e drejtėsisė. Dhe pas kėtyre informacioneve tė pėrgjithshme, ėshtė momenti pėr tė lexuar intervistėn ekskluzive me 21-vjeēaren…
  Si ndiheni nga ana shėndetėsore?
  Si tė ndihem? Lėre mos e pyet… Mė dhemb truri mė shumė. Mė dhemb edhe familja ime. Mė vjen shumė keq qė ndodhi gjithė kjo histori, nuk desha. Nuk desha…
  Sa kohė kishit qė e njihnit Mirash Kolajn?
  Nuk ėshtė se e njihja. Pėr herė tė parė e kam takuar atė ditė qė mė rrėmbeu, mė 3 shkurt.
  Si e takuat kur nuk e njihnit?
  Ai mė kishte gjetur numrin e celularit dhe nisi tė mė telefononte. Kishte mbi njė muaj, gati njė muaj e gjysmė, qė mė ēonte mesazhe dhe mė merrte nė telefon. Fillimisht ia mbyllja, por pak nga pak nisa t’i pėrgjigjem. Ai kėmbėngulte pėr t’u takuar dhe mė premtonte shumė gjėra. Sikur mė donte, kėrkonte tė njihej me mua, tė fejohej etj. Thoshte se kishte pyetur pėr mua nė zonė dhe ishte i gatshėm edhe tė martohej me mua, tė krijonim familje bashkė. Pavarėsisht se bėnte si i ēmendur me fjalė tė ėmbla, unė nuk ėshtė se e besoja plotėsisht, por thashė ta takoja njė herė. Kėtu kam bėrė gabimin.
  Kur dhe si u takuat?
  Pasi folėm nė telefon, nė datėn 3 shkurt e lamė qė mė nė fund tė takoheshim. Ai do tė vinte lart nė fshat, me makinė. Do ta linte ca mė poshtė fshatit, sepse ishte edhe rruga e keqe, por edhe qė mos tė binim nė sy. Rreth orės 16:45 dola nga shtėpia. Nėna nuk ishte aty, por i lashė njė letėr, ku shkruaja: Jam te x shoqe (shoqja e ngushtė nė fshatin Munellė). Kėshtu mora rrugėn drejt vendit ku e kishim lėnė dhe aty pashė qė Mirashi po priste me njė makinė tė bardhė. Aty u takuam.
  Pėr ēfarė biseduat?
  Pėr tė njėjtat gjėra qė kishim folur edhe nė telefon.
  Hipėt nė makinė pėr tė biseduar apo folėt aty jashtė makinės?
  Nė fillim jashtė, por pastaj u futa nė makinė. Ma mbushi mendjen qė tė hyja brenda, nė mėnyrė qė mos tė na shikonte njeri. Thoshte se nuk kishte asgjė tė keqe tė hyja brenda, pasi njėsoj ishte. Thjesht do tė bisedonim. Tė njiheshim dhe tė flisnim qetė e mė gjatė. Unė po hezitoja, kisha frikė, por ai po kėmbėngulte. Hapi derėn e makinės dhe duke mashtruar, por edhe duke mė shtyrė nga krahėt, unė hyra brenda. Hyri edhe ai dhe ndezi makinėn, duke ecur menjėherė me shpejtėsi. I thashė tė ndalej, por hiē. Herė bėrtisja e herė i lutesha, por prapė hiē. Mė tha qė sa tė flisnim nė ndonjė vend si mė rehat dhe do mė kthente. Ashtu shpresova gjithė kohėn, por ai mė ēoi direkt e nė shtėpinė e tij, nė Shėn Koll. Mė tha zbrit se do tė tė prezantoj me familjen time, tė hyjmė brenda, tė pimė njė kafe dhe pastaj do tė mė kthente. Mė mori nga krahu, pa mė lėshuar dhe u futėm brenda.
  Nga kush pėrbėhej familja e tij, kė ju prezantoi?
  Mė tha: Njihu me gruan time, Aranisėn dhe vajzėn time 3 vjeēe.
  E dinit ju qė Mirash Kolaj ishte i martuar?
  Jo, absolutisht jo, ndryshe as nė telefon nuk do tė kisha folur kurrė.
  Nuk ju shkoi mendja se duke qenė se ai ishte 37 vjeē, mund tė ishte edhe i martuar?
  Jo, se unė nuk e dija qė ishte 37 vjeē. Ai mė pati thėnė se ishte 27 vjeē. Ēdo gjė qė mė kishte treguar pėr veten, mė kishte mashtruar. Mė “ra tavani nė kokė” kur ai mė prezantoi gruan dhe vajzėn. Nuk e besoja dot. Kėrkova direkt qė tė dilja jashtė, por nuk mė la. Nisi tė mė bėnte presion pėr mua dhe familjen. Por pėrsėri desha tė iki, atėherė mė rrahu. Gjithsesi, pėrmes premtimesh tė rreme, mė tha qė atė natė tė flija aty dhe tė nesėrmen do tė mė ēonte nė shtėpi, pasi tashmė ishte vonė dhe nuk kishte si tė mė kthente. Mė gėnjeu duke mė thėnė se gjoja pėr garanci e mirėbesim, unė do tė flija atė natė me gruan e tij nė krevat te njėra dhomė, ndėrsa ai do tė flinte me vajzėn te dhoma tjetėr. Qava shumė, por ngaqė nuk kisha rrugė tjetėr, u binda, me shpresėn qė thoshte tė vėrtetėn, qė do tė mė kthente nė shtėpi tė nesėrmen. Ramė tė flemė siē tha Mirashi; unė me gruan e tij dhe ai me vajzėn. Nuk e di se sa ka qenė ora, diku pas orės 01:00, por sa mė kishte marrė pak gjumi, kur ai erdhi dhe u fut nė krevat nė mes ne tė dyjave.
  Ēfarė kėrkonte?
  Duhet ta them ēfarė kėrkonte? Brofa direkt nga krevati dhe doja tė ikja, por ai mė mbėrtheu duke mė vrarė keqas nė nofull. Bėrtita dhe ma zuri krejt gojėn. Ka qenė nata mė e keqe e jetės sime, makthi i jetės sime qė u pėrsėrit 22 ditė me radhė, duke u rrahur, torturuar, pėrdhunuar. As nuk e them dot me fjalė, por edhe po ta them, asnjėherė nuk do ta arrij dot ta tregoj tamam se ēfarė kam hequr.
  Po bashkėshortja e tij, si reagoi?
  Ajo ishte bashkėshortja dhe bashkėpunėtorja e tij nė krevat. Jam abuzuar nga tė dy njėkohėsisht. Njė grua e ulėt, e poshtėr, qė e ndihmoi tė shoqin pėr tė mė mbajtur peng dhe pėr tė mė dhunuar. Nuk e di se ē’dreq familje ishin ata, burrė e grua me fėmijė, por qė pėrdhunonin femra bashkė. Jam e tmerruar nga kjo histori, do t’ju lutesha tė mos kėrkoni detaje. Nuk i tregoj dot, nuk thuhen.
  Po fėmija, vajza 3-vjeēare e kėtij ēifti, ku ka qėndruar gjatė kėsaj periudhe 22-ditore?
  Aty, nė shtėpi, me prindėrit pėrbindėsh.
  Ka ndodhur ndonjėherė qė tė jeni abuzuar nė sy tė vajzės?
  Disa herė. Mė ka rrahur edhe mua, edhe nėnėn e vajzės, nė sy tė fėmijės. Se edhe gruan e vet, Aranisėn, sa herė ia kthente fjalėn pėr ndonjė gjė, Mirashi e rrihte.
  Thatė qė dhunoheshit vazhdimisht, a nuk gjetėt dot ndonjė mėnyrė pėr t’u lidhur nė telefon me familjarėt apo tė iknit andej?
  Sa pėr telefonin, nuk ėshtė se mbaja mend ndonjė numėr pėrmendėsh, por edhe nuk ia merrja dot. Ndėrsa pėr tė ikur, nuk guxoja. Aq shumė mė ka bėrė presion psikologjik, sa mė dukej se sa tė dilja jashtė – do tė mė kapte. Kisha shumė frikė dhe pėr familjen time. Mė thoshte qė do t’i vriste ata, nėse do tė ikja. Mė kishte “lidhur” mendjen mė keq se sa kėmbėt, duke mė bėrė shantazh. Isha e llahtarisur.
  Pėrveēse ka abuzuar me ju, ēfarė ju ka thėnė Mirash Kolaj, pse ju mbante aty dhe ēfarė planesh kishte?
  Gėnjeshtra nga mė tė ndryshmet. Njė herė bėnte sikur ishte zėnė me gruan dhe gjoja do tė ndahej me atė dhe do tė martohej me mua. Normalisht, edhe pse unė nuk doja. Pastaj mė thoshte qė meqė ishte bėrė kohė e gjatė pa mė ēuar nė shtėpi, nuk mund tė mė kthente mė. Po pėrpiqej qė tė mė bėnte njė pasaportė false dhe mė thoshte qė do tė mė dėrgonte nė Gjermani, se kishte disa miq atje dhe do tė mė ndihmonin me strehim dhe me punė. Gėnjente veten domethėnė, se unė nuk i haja kėto. Po qėndroja aty e terrorizuar, me shpresėn se do tė mė linte tė ikja, apo dikush do tė mė gjente.
  Si arritėt tė largoheshit?
  Falė Zotit mė gjeti policia, pasi familja ime kishte vėnė alarmin qė nga nata e rrėmbimit tim. Fillimisht, edhe nė Polici kisha frikė tė tregoja se mė pati kėrcėnuar edhe pėr kėtė, por kur pashė vėllezėrit mė pas, u lehtėsova. E kishin pasur shumė tė vėshtirė qė tė mė gjenin, ngaqė askush nga ne nuk e njihte kriminelin qė mė mori peng.
  Ēfarė planesh keni kėtej e tutje?
  Nuk e them dot se ėshtė plan, gjithė ēfarė dua ėshtė qė Mirash Kolaj dhe bashkėshortja e tij tė marrin dėnimin qė meritojnė. Ndryshe do tė mė vijė shumė keq, sepse dikush tjetėr mund ta pėsojė si unė. Po ashtu, unė do tė ndjehem krejt e pasigurt pėr jetėn.

  Ca terrorrizimi e tmerrshme sa perverta ka mbi toke

 15. #95
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Horrori me i papare qe keni degjuar shikuar apo perjetuar.

  Greqi, arrestohet shqiptari monstėr: Pėrdhunoi vajzėn e tij 16- vjeēare pėr 10 vjet me rradhė  SELANIK- Njė 36- vjeēar shqiptar, i cilit jetonte me familjen e tij nė njė fshat nė periferi tė Selanikut ėshtė arrestuar nga policia, pasi u zbulua se pėr mė tepėr se njė dekadė kishte pėrdhunuar vajzėn e tij, tashmė 16- vjeēare.
  Mediat greke, e kanė cilėsuar njė pėrbindėsh shqiptarin, i cili prej kohėsh ishte i papunė dhe konsumues i rregullt i alkoolit. Ai kishte nisur te abuzonte me te bijen e tij te mitur qe ne moshen 6- vjeēare.
  Historia tragjike nė familjen shqiptare, u zbulua kur vajza tentoi tė priste damarėt, nė pėrpjekje pėr ti dhėnė fund vuajtjeve tė gjithė kėtyre viteve.
  Ajo mė pas ka deklaruar gjithēka nė polici, ndėrsa e ėma e saj ėshtė shprehur se nuk kishte kuptuar asgjė gjatė gjithė kėtyre viteve. Aktet e turpshme sipas saj, mund tė kenė ndodhur gjatė kohės qė ajo nuk ka qenė e pranishme nė shtėpi.
  36- vjeēari shqiptar, emri i tė cilit nuk bėhet me dije, ėshtė arrestuar, ndėrsa mbi tė rėndojnė akuzat pėr pėrdhunim, joshjen e njė tė miture dhe incesti, tė konsumuara nė mėnyrė tė pėrsėritur.
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 16. #96
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Horrori me i papare qe keni degjuar shikuar apo perjetuar.

  Horror i fundit, mbesa 15 vjece e lidhur me xhaxhain 47 vjec! Krimi eshte se presin femi te lindi.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 17. #97
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Horrori me i papare qe keni degjuar shikuar apo perjetuar.

  Horrori i shekullit, bota pret me ankth “Hereditary”  Fansat e horrorit nė kinema tė bėhen gati pėr filmin mė tmerrues nė dekada, njė ekzorcist i brezit tė ri.


  Tė paktėn kėshtu ėshtė pėrshkruar nga kritika filmi “Hereditary”, i cili po pritet me padurim nė kinematė e botės. Aktorja Toni Collette pritet tė marrė mjaft vlerėsime pėr rolin e saj hipnotik si nėnė e njė familje qė ka demonė nė ADN.
  Kompania e kritikės Bustle tha se filmi sjell diēka qė nuk e kemi parė kurrė, njė kritikė e vyer pėr njė zhanėr si horrori qė shpesh akuzohet pėr pėrsėritje.
  Homologėt e AV Club gjithashtu e pėrgėzuan filmin me komplimentin e rrallė terrorizėm emocional. Shumica e kritikėve thanė se filmi Hereditary paraqet njė nga rastet e rralla kur nuk ndihesh me fat qė e ke parė pėrpara pjesės tjetėr tė njerėzve, tė cilėt pasi ta shohin do tė kenė njė tjetėr ndjesi kur tė qėndrojnė nė njė dhomė tė errėt.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Tema tė Ngjashme

 1. Feja Islame pervec Kuranit!(Sahihu Buhari)
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 03-09-2005, 14:19
 2. Libri rijadus salihin
  Nga useid nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 24-01-2005, 12:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •