Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Kill Illuminati Maska e skordiani
  Anėtarėsuar
  16-09-2008
  Vendndodhja
  Kosove,Prishtine
  Postime
  23

  Question Pse thyhet shishja me uje kur ngrin?

  Pse shishja prej qelqi me uje,kur e ngrijme thehet.
  ju lutem me shpejt se e kam per shkolle

 2. #2
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,375
  Gjat ftofjes qelqi tkurret dej ne nja mase te caktume qe e lejon koeficienti i bymimit termik te tij , qelqi tkurret e akulli ka veti te zgjerimit dhe vie deri te thyerja e shishes.

 3. #3
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,762
  Uji kur ngrin,rrit volumin.Ne nje shishe plot me uje,kur uji eshte duke u ngrire,kthyer ne akull tenton te rrite volumin.Qelqi eshte si pengese per rritjen e volumit dhe presioni mbi siperfaqen e qelqit rritet.Krijohet
  stres ne qelq dhe thyhet.Qelqi nuk thyhet nga kontakti me akullin qe formohet gradualisht ne shishe por nga presioni i akullit kur uji transformohet ne akull.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. #4
  Kill Illuminati Maska e skordiani
  Anėtarėsuar
  16-09-2008
  Vendndodhja
  Kosove,Prishtine
  Postime
  23
  Faleminderit shume.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •