Close
Faqja 0 prej 15 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 298
 1. #1

  Kreu i Kuvendit t Kosovs, me foton e Enverit n shtpi

  Kreu i Kuvendit t Kosovs, me foton e Enverit n shtpi
  Kryetari i Kuvendit t Kosovs, Jakup Krasniqi mban ende n shtpin e tij, fotografin e Enver Hoxhs, udhheqsit 50 -vjear komunist t Shqipris.

  Bashkim Shala
  Hene, 29 Shtator 2008 10:21:00


  Nj foto e madhe e diktatorit shqiptar, n bibliotekn e Jakup Krasniqit. Reagimi: Skam pasur koh pr bibliotekn


  PRISHTIN- Kryetari i Kuvendit t Kosovs, Jakup Krasniqi mban ende n shtpin e tij, fotografin e Enver Hoxhs, udhheqsit 50 -vjear komunist t Shqipris. Ky fakt sht zbuluar nga kamera e RTK-s, gjat emisionit t mngjesit t dits s diel. RTK-ja ka filluar nj emision Nj kafe me politikanet e Kosovs, emision i cili realizohet n shtpin e ktyre t fundit.

  Pas Fatmir Sejdiut dhe Hajredin Kuqit, radha pr t qen personazh i ktij emisioni i ka ardhur kryeparlamentarit Jakup Krasniqi, njehersh edhe sekretar i Prgjithshm i PDK-s dhe ish- zdhnes i Ushtris lirimtare t Kosovs. Panoramat me piktura dhe buste t Sknderbeut dhe Adem Jasharit q ishin t shumt n numr, dominonin shtpin e madhe t kryeparlamentarit. Por n bibliotekn e Krasniqit, kamera e RTK-s ka fokusuar edhe nj foto relativisht t madhe t Enver Hoxhs, e ngjitur me t ishte fotoja e Ismail Kadares dhe m pas vijonin disa gravura t tjera.

  Pyetjes s gazetares Delfina Krasniqi, lidhur me foton e Enver Hoxhs n bibliotekn e tij, kryeparlamentari Krasniqi i sht prgjigjur se ishte nj dhurat, por megjithat ai ka vijuar rreth ksaj pyetjekur i ka deklaruar gazetares s RTK-s se: nuk kishte pasur koh pr t sistemuar kt pjes t biblioteks. Ndrkoh q Kryetari i Parlamentit t Kosovs ka pohuar se ai sht mjaft i lidhur me Shqiprin dhe pushimet i kryen gjithmon n Shqipri dhe vetm n qytetin e Durrsit. Jakup Krasniqi ka qen i vetmi politikan q prfaqson partit e mdha n Kosov q sht deklaruar pr bashkim t Kosovs me Shqiprin, por m pas ka ndrruar mendje.

  N nj takim prkujtimort zhvilluar n Kuks pr nder t Tahir Sinanit nga Tropoja , ish- komandant i Zons OperativetPashtrikut, Jakup Krasniqi, q asokohe mbante vetm postin e Sekretarit t Prgjithshm t PDK-s, s bashku me deputetin e BDI-s n Maqedoni, Fazli Veliun jan deklaruar pr bashkim t Kosovs me Shqiprin." Gjat gjith historis ne kemi pasur t drejt, por kjo e drejt nuk na mjaftoi q as t ishim bashk, as t ishim t lir.

  Nj pjes t madhe t ksaj drejtsie e fituam me luftrat lirimtareq zhvilluam, porende nuk sht realizuar ndrra e komandantit legjendar Adem Jashari dhe edshmorve t tjer q dhan jetn pr lirin e Kosovs.Pengesat q po i vihen Kosovs pr pavarsin e saj thrrasin shqiptart kudo q jan q t mendojn pr fatin e ardhshm t shqiptarve, pr pozicionin e ri q duhet t ken ato n histori. Zri i atdheut thrret gjith ata shqiptar q merren me politik dhe q kan prgjegjsi politike q t mendojn pr t gjith hapsirn kombtare dhe jo vetm pr pjes t veanta t saj"-deklaroi nj vit m par Jakup Krasniqi.

  Por m pas Krasniqi ka ndrruar mendje. Pyetjes s gazetarve lidhur me pikpamjet e tij pr bashkim t Kosovs me Shqiprin, Krasniqi i sht prgjigjur: edhe un kam t drejt t ndryshoj mendje. Ndrkoh, n Kosov vazhdon t nderohet ende figura e Enver Hoxhs.Vitin e kaluar ka qen qyteti i Deanit ai q ka nderuar ish-diktatorin komunist t Shqipris n 99 vjetorin e lindjes, kuoratort q e kan marr fjaln para fansave t ekzaltuar t Enver Hoxhs e kan cilsuar at si kapedanin m t madh t historis shqiptare.

  Ndrkoh q qyteti i Ferizajve n Kosov ka nderuar tre her radhazi , ish -diktatorin komunist Enver Hoxha. Madje n 21 vjetorin e vdekjes s tij n prill t vitit 2006 , nostalgjikt e Enver Hoxhs n Ferizaj kan vendosur nj pllakat n njrin nga sheshet e ktij qyteti, ndrkoh q autoritetet vendore t ktij qyteti e kan cilsuar si t dhunshm dhe antiligjor vendosjen e ksaj pllakate.Komiteti Organizator pr vlersimin e figurs s Enver Hoxhs i ngritur prej kohsh n qytetin e Ferizajt kishte ndrmarr n vitin 2005 nj nism q nj objekti,rruge apo sheshi n qytetin e Ferizajve ti jepet emrii Enver Hoxhs ku ishin mbledhur rreth 500 firma nga qytetart dhe i jan paraqitur Kuvendit Komunal pr t vendosur, por kuvendi nuk e ka shqyrtuar kt krkes.  Gazeta Shekulli

 2. #2
  Po mire mer, t'i kendoje edhe nje kenge me lahute a cifteli Jakupi e t'i ve kapakun kesaj pune ....

  Ehhh mer enver djalli
  Krasniqin e pat mar malli ..
  .

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  qka ka te keqe qe ne biblioteken e ti mban foto te figurave te shquara te kombit
  nder te shumtat edhe te Skenderbeut Adem Jasharit Ismail Kadarese e shum foto te tiera
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 4. #4
  Enverist i lodhur i zakonshem i Kosoves.
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 5. #5
  Gjithcka e mire ka Fund!! Maska e Warning
  Antarsuar
  21-09-2008
  Vendndodhja
  Prishtine!!
  Mosha
  36
  Postime
  504
  Po mir do ishte ta vere aty edhe Titon pastaj Stalinin e ku ta di un se Enver hoxha vetem pa shqeri do ndihet i vetmuar hehhehehe

 6. #6
  Rri mer llap, mos u llapos kot kodra pas bregut se le kokrren e namit. S'ke lene tema pa share anen tjeter per enverista e titista e komunista e te tjera fjale "zoologjike". Dhe ketu del e thua "bravo i qofte per koleksionin."

 7. #7
  Manitu Maska e kiniku
  Antarsuar
  08-07-2005
  Vendndodhja
  Mos t na vij cudi se cdo frymor nga vete natyra priret t kerkoj ushqim; Lukreci
  Postime
  869
  Une po cuditem me faktin se Krasniqi paska bibloteke!!!
  Where have all the good men gone
  & where are all the gods?

 8. #8
  Ernst Kaltenbrunner Maska e Bizantin
  Antarsuar
  26-01-2008
  Vendndodhja
  Swabia
  Postime
  670
  Hedda sht emr i bukur, skandinav. Do t thot lufttare.
  Slagt ham! Kristenmands snn har dret. Dovregubbens veneste m.

  Gott mit Uns

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  Citim Postuar m par nga Lioness Lexo Postimin
  Rri mer llap, mos u llapos kot kodra pas bregut se le kokrren e namit. S'ke lene tema pa share anen tjeter per enverista e titista e komunista e te tjera fjale "zoologjike". Dhe ketu del e thua "bravo i qofte per koleksionin."
  ma mire ta mbaj foton e Enverit shqiptar se te sllavo komunistave rugovnes e te titos
  bravo i qoft baces Jakup
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 10. #10
  ma mire ta mbaj foton e Enverit shqiptar se te sllavo komunistave rugovnes e te titos
  bravo i qoft baces Jakup

  Ca jane keto llaplleqe qe lejohen ne kete forum?!
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Antarsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,546
  Citim Postuar m par nga kiniku Lexo Postimin
  Une po cuditem me faktin se Krasniqi paska bibloteke!!!

  Hahahahahahahahaha.Te lumte,nuk kam lexuar kahere nje fjali aq te shkurter me aq domethanje

  Sa i perket Kupit(komandant sorres)dhe fotos se Enverit,me duket se e kam permend edhe ne nje postim tjeter,se "keta",te gjithe komunist jan, "nxenes" te Nanos.

 12. #12
  Kryetari i Kuvendit t Kosovs, Jakup Krasniqi mban ende n shtpin e tij, fotografin e Enver Hoxhs, udhheqsit 50 -vjear komunist t Shqipris.
  And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, Shall be lifted -- Nevermore!

 13. #13
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  ma mire ta mbaj foton e Enverit shqiptar se te sllavo komunistave rugovnes e te titos
  bravo i qoft baces Jakup
  Qe na doli enveri burre ma i mire se Rrugova.
  Komunistet jane nje fare e keqe qe duhet dekada te shfarosen.
  ps.nuk ja vlen me te shajt se je si rruspi.

 14. #14
  qa ka lidhje be djal njeri mban qa don nshpi t'vete..lene njerin raht mos ju perzini sene personale

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  dikush ma t'enverit diksuh t'sales dikush t'rugoves secili n'shpi t'vet per hesap t'vet.
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 16. #16
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Secili per veti, eshte e drejte e tij personale, e ndaluar nuk eshte.
  Sui generis

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-03-2003
  Vendndodhja
  Diku npr Bot
  Postime
  537
  Kta gazetaruct e l-eshit ,shtu ( me shkrime pa lidhje ) ua risin nomim ktyre loparve proletare - si gjithmon .
  Po far biblioteke ka kupi more ,sigurisht e ka nj raft me librat e historis t shkolls fillore e t mesme ( maksimumi them nja 5-6 cop ) e disa fletore t prgaditjeve ditore, kur ka dhn msim .
  Po kta gazetaruct ia risin e thon bilioteke ,se as kta vet nuk e din se ka sht bibiitoteka peronale .

  Mandej udi more qysh nuk ia paskan djegur shkiet bibliotekn, kupit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Kupi i shkret , njiher e nj koh e pat b kryet sallt tuj ia mshu grushta vetitit - se prshndete si dulla .hahahahahah  P.S.

  Se dish harova .
  Fotoja e dulls e ka inspiruru kupin pr t prgaditur dosjet 500 faqe e rethanant likuiduse t shoqkve .
  Ndryshuar pr her t fundit nga DriniM : 29-09-2008 m 20:48

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e HoLd*Em
  Antarsuar
  13-05-2008
  Postime
  179
  Citim Postuar m par nga RaPSouL Lexo Postimin
  Secili per veti, eshte e drejte e tij personale, e ndaluar nuk eshte.
  Nuk po ve ne dyshim njeri ligjshmerine e mbajtjes se fotos se Enverit ne mur. Po veme ne dyshim moralitetin e kesaj se fundit.

  Dmth sipas teje eshte normale qe nje kryetar shteti shqiptar te mbaje fotot e enverit, milloshit, hitlerit dhe stalinit ne mur dhe te adhuroje djallin ne te njejten kohe sepse nuk eshte e ndaluar me ligj ?

  Nuk me duket aspak e cuditshme qe thacistat dhe edvinistat te jene edhe enverista sepse eshte ne natyren tuaj.

  Hajt pra futjani dhe i tas grosh masi ti lexoni kto se ju ben mire.

 19. #19
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  ma mire ta mbaj foton e Enverit shqiptar se te sllavo komunistave rugovnes e te titos
  bravo i qoft baces Jakup
  Kryet shnosh, se mendt te paskan lene bac.

  Bejne dhe kerkesa per perjashtimin tend, po s'ma bejne duart se me vjen keq prej gruas tate, qe do hap teme pastaj ne forum pse te perjashtuan ty. Se e ke zakon ti qe hiqesh si trim lart e poshte, e pastaj qan si plage e lige.

 20. #20
  I kundrshtoj milionert, Maska e Pilotii
  Antarsuar
  24-09-2007
  Vendndodhja
  Shum Larg
  Postime
  11
  O Laper Mashkell qka ki ti kundra Rugoves ai esht personi qe ta ka sjell ty Lirin more pis, tjera her kur te folsh per Rrugoven laje gojen.
  Te kishe preferu mos mu mirr me thash e t'thame por shfleto pak Literatur se ste kokshe kerkun  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  ma mire ta mbaj foton e Enverit shqiptar se te sllavo komunistave rugovnes e te titos
  bravo i qoft baces Jakup

Faqja 0 prej 15 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 07-10-2018, 06:00
 2. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
  Nga Brari n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 214
  Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
 3. Kushtetuta e Republiks s Kosovs
  Nga YlliRiaN n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17
 4. Kosova n udhkryq
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 01-03-2009, 11:52
 5. Demai themelon "Forumi Qytetar i Kosoves"
  Nga mani n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 20-03-2004, 13:33

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •